Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 12 часа, B-boy/StyLe/ написа:

И дай сега тогава да вземем най-неизгодната система, като можем за същите пари да вземем нещо доста по-добро? Странна логика.

И не, не е само CS, жената е написала и други заглавия, пък и CS:GO отдавна не е толкова лек след обновяването на някои от картите (където FPS-а падна доста) като Cache, пък и приятели ми са се оплаквали, че и Nuke им е тежка също.

И да подкараш After Effect ще върви като на SlideShow дори с по-стара версия. Пък и идеята е да се свърши нещо на нея, не само да се отвори нали? :)

Чакай малко, трябва и видео карта. Иначе Афтър Ефектс  2018  ....  съм го не само подкарвал ами и съм вадил продукт на АМД 3.1 x 2 от преди 12 години и видео GTX 250.

преди 10 часа, Vesi82 написа:

Добре, със сглобяване и всичко, най-много 1300лв. трябва да излезе, не повече от това. Като това ssd, ако не ми е наложително, за игрите които съм описала, може да се премахне.

Но харддиска на детето е с win 10. А, някой спомена, че на това дъно което си ми предложил, не може да се сложи win 10. Също така, най-важните игри са CS:GO и тази GTAV, която отдавна я иска, но не можеше да я цъка на неговият стар комп. За нея четох,че трябва win7, win8, win 8.1, демек с win 10 няма да стане, нали така или бъркам ? 

Бих искала да е от един сайт и да го сглобят на място, така ще платя само една доставка. Имайки предвид, че ще поръчвам още необходими неща, които са от различни сайтове, и за тях също ще трябва да платя доставка.

Принципно точно до мен е централният офис на JarComputers, но мисля, че при тях частите са по-скъпи. От там взех харддиска. Когато взех харддиска, носех компютъра с мен, за да сложат новият хард, на мястото на старият, и ми взеха 10.00лв

След като видях,че слагането е отвъртане и завъртане на няколко винта и включване на захранващият кабел към харда, разбрах,че съм могла и сама да го свърша..но вече бях платила. ;))) 

Та в този ред на мисли, ако сглобяването излиза много скъпо, ще търся начин, сама да го сглобя или, ще звънна на някой приятел за помощ.

Не чети какво пише в документацията, това е все едно да четеш документацията на лекарства. На кое дъно не може да се сложи Win10?

П.с. Виж какво - най-добре, след като ще даваш тези пари за комп, потърси някоя добра фирма в твоя регион и да ти го направят.

преди 12 часа, B-boy/StyLe/ написа:

И дай сега тогава да вземем най-неизгодната система, като можем за същите пари да вземем нещо доста по-добро? Странна логика.

И не, не е само CS, жената е написала и други заглавия, пък и CS:GO отдавна не е толкова лек след обновяването на някои от картите (където FPS-а падна доста) като Cache, пък и приятели ми са се оплаквали, че и Nuke им е тежка също.

И да подкараш After Effect ще върви като на SlideShow дори с по-стара версия. Пък и идеята е да се свърши нещо на нея, не само да се отвори нали? :)

Ей това - 

Съм го правил на 12 годишен настолен компютър, купен за 1000 лв преди 12 години. After Afffects 2018, само за тези няколко секунди, може да са но се слагат няколко фог ефекта и прочее. Впрочем, как се прави FARCRY ефекта може да го видиш в тубата и да прецениш тежък ли е или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Vesi82 написа:

Добре, със сглобяване и всичко, най-много 1300лв. трябва да излезе, не повече от това. Като това ssd, ако не ми е наложително, за игрите които съм описала, може да се премахне.

Доставката е безплатна, сглобяването също беше безплатно, когато поръчвах компютър за един приятел преди време, най-добре е да питаш. Ако и то е безплатно и бюджетът е 1300лв. Ето виж и тази конфигурация с видеокартата предложена от @Raze по-добро SSD, по-добър охладител от стандартния и кабел, видях ги предложени и от @plamen_petrov_80 http://nikem-bg.net/cart/63554p1r60819p1r63759p2r61991p1r60465p1r63166p1r63023p1r62099p1r61716p1r61777p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари това ще е, допълнителния вентилатор за отпред ли го имаш в предвид, че отзад има? И този кабел нужен ли е, авторката може да има, но тя вече да си прецени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само VGA, доколкото видях, ами перката може и за отпред, може и за отзад, защото някои са много шумни и дразнят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Кабел, примерно този:

http://nikem-bg.net/computer-components/VCom-HDMI-M---M-Gold2-Ferrite-v1.4-ethernet-3D-CG511D-1.8m/

добре е да знаете каква дължина е нужна - примерно измервате сегашния и се взема същия.

Утре на свежа глава, ще избера кой от всички да поръчам, че вече много закъснях. ❤️

Всички конфигурации ще свършат чудесна работа, но едната видео карта, казахте, че е по-хладна --> (PALIT GTX1660 DUAL) от другата ---> (SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8G G5 S). Но дали е по-добра като графика или предават на еднакво ниво ? Има ли друга разлика?

Тези вентилатори е хубаво да се сложат, няма проблем, съгласна съм. Въпроса е допълнителният вентилатор който ще купя, момчетата знаят ли къде да го сложат или аз трябва да обяснявам, щото аз не знам къде се слага. :))

Процесора не идва ли с охлаждане, поне така беше показано във видеото което гледах на същият този процесор. Защо да се дават 55.00лв отгоре за охлаждане? Фабричното няма ли да свърши работа?

Кабел нямам, както някой попита. Ще закупя такъв, Пламен ми е оставил линк. ( Бтв, трябва ми и кабел VGA към DP, който да предава в 1080 за моят компютър. Ше съм благодарна, ако ми дадете линк и към такъв кабел.Аз бях намерила, но не предаваше на 1080.)

Какво е клок момчета, и необходимо ли е да се прави ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графиката си е една и съща, каква видеокарта ще я обработва няма разлика. Разлика може да има при различни настройки на съответната игра. В google може да се намерят достатъчно клипове с тестове и сравнения:

https://www.google.bg/search?q=gtx+1660+rx+580&hl=bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Поръчахте ли системата?

Не съм, трябваше преди 2 дни да я поръчам, но синът ми получи алергичен шок от лекарство и 2 дни не съм на себе си. Ужасих се от лекарите и от всичко.

Пише,че съм в темата, но това е защото браузера ми стои отворен. 

Бих искала и малко да поразместим някои неща. Също така видях, че конфигурацията от 1309лв, се е качила на 1327лв.,разбира се не е фрапатна разлика, но се учудих от къде идва.

Стола който избрах и той се качи от 171.00, на 230.00лв. Не ми върви.

Бях много ангажирана последните дни, и като стана това със синът ми....си изкарах ангелите. 

А. в същият този ден почина момиче на 17г пак от алергичен шок, линейката дошла чак след 45 мин. Първоначално и аз мислех, да викна линейка, защото в такъв момент имаш 3 мин да реагираш, но вместо да чакам линейка, аз му дадох противоалергенно и веднага го закарах до най-близката поликлиника . Знам, че не е по темата,  но утре може да ви спаси живота. Не чакайте линейка - при алергичен шок двойна доза алергозан или ериус, и веднага да ви карат с личната кола до близката болница, да ви бият урбазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой компоненти поскъпнаха, други изчезнаха от пазара - за това попитах, просто правих друга подобна система и се сетих, че съм се побирал в по-малко пари, а сега не ми се получава.

Компютъра е най-лесен, когато се успокоят нещата прегледайте всичко отначало - говоря за бюра и т.н. и когато се стигне до системата ще се види останал бюджет за нея и ще се подберат компоненти отново.

Здраве и късмет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Някой компоненти поскъпнаха, други изчезнаха от пазара - за това попитах, просто правих друга подобна система и се сетих, че съм се побирал в по-малко пари, а сега не ми се получава.

Компютъра е най-лесен, когато се успокоят нещата прегледайте всичко отначало - говоря за бюра и т.н. и когато се стигне до системата ще се види останал бюджет за нея и ще се подберат компоненти отново.

Здраве и късмет!

Благодаря ти @plamen_petrov_80 за времето, вниманието и пожеланието! И ти бъди жив и здрав!

Сега съм свободна и тъй като и ти си тук, можем да направим разместването, разбира се, ако и ти имаш време.

Ето на този вариант съм се спряла Тук

След съвета на @Raze прегледах някои видеа, и видях, че PALIT GTX1660 DUAL държи по-добър FPS, и картината е с една идея по- гладка и реалистична. Във видеата казаха, същото което и @Raze каза, че е доста по-хладна от RX580.

Но същевременно видях, че си ми предложил още една видеокарта Gainward GTX1660 SUPER Pegasus.

Гледах и за тях няколко клипа в Youtube, и тази Gainward GTX1660 SUPER Pegasus, държи още по-добър FPS  от PALIT GTX1660 DUAL. Но гледам, че едната е с 2 вентилатора, а другата е с 1. Тази с двата вентилатора, няма ли да охлажда повече, от тази с единият? Или това въобще няма значение?

Също така искам да попитам, дали можем да разместим списъка, и да сложим Kingston A2000 500GB, вместо ADATA GAMMIX S5 512GB. Поне аз мисля, че първото е по-добро, е доста по-добро от второто. Но може и да бъркам. Ти какво ще кажеш? Този Kingston A2000 500GB, е от тази конфигурация тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално и двете SSD-та са добри, което и да вземеш никога няма да е грешка, но от гледна точна на цените, по-евтиния дава повече свобода при избора на другите компоненти.

Видео картите също - 1660 е по-добрата оферта и да тази Super е още една идея по-добра - отново водещ фактор са парите. Ако влиза в бюджета е по-удачно да се избере най-бързия вариант.

Тези компоненти са налични в момента

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r60465p1r63166p1r61716p1r61777p1r61401p1r58327p1r63386p1r62102p1r61071p1rf.html

с по-бързата видео карта

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r60465p1r61716p1r61777p1r61401p1r58327p1r63386p1r62102p1r61071p1r63714p1rf.html

същото, но с по-добро захранване

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r61716p1r61777p1r61401p1r58327p1r63386p1r62102p1r61071p1r63714p1r63567p1rf.html

надявам се да не пропускам нещо!

Единствено паметта не ми изпълва сърцето - за тези пари има и 3200MHz памет, но в момента не и в този магазин.

Въпреки всичко мисля, че системата е добра - нека и другите изкажат мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно видеокартата тази е по-добрата Gainward GTX1660 SUPER Pegasus все пак е по-ново поколение GDDR6, ако не е проблем за бюджета ти естествено по-добре вземи нея, но тъй като минаваше бюджета остана другата, която също не е лоша. Колкото до SSD лично на мен Kingston като марка ми вдъхват повече доверие, причината поради, която оставих другия предложен от @plamen_petrov_80 е, че на него си пише 60 месеца гаранция, докато на този http://nikem-bg.net/computer-components/Kingston-A2000-500GB-M.2-PCIe-3.0-x4-NVMe-SA2000M8-500G/description.html случайно или нарочно не пише гаранцията колко е. На твое място бих попитал, ако дават 60 месеца гаранция бих го сменил, защото е и малко по-бърз, но ако ти кажат 36 месеца, бих си останал със сегашния http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-GAMMIX-S5-512GB-M2-PCIE/description.html , защото 2 години - са си 2 години. Иначе ако не трябваше да е от същия магазин за същите пари можеше да се намери нещо по-добро като това https://erabg.com/produktov-katalog/9114-ssd-silicon-power-512gb-nvme.html?search_query=silicon+power&results=11

Като цяло винаги може да се избере нещо по-добро ако бюджетът е по-голям. Това е вътрешната битка, която всеки води сам със себе си когато си избира компютър - това достатъчно добро ли е или трябва се напъна още малко...

Успех и бързо възстановяване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно очаквано глупостите на Тръмп вдигната цените. Аз съм абсолютно сигурен, че на един 6-7 годишен примерно ДЕЛ с една карта от рода на 1050ti може да подкараш и да върви добе абсолютно всяка игра. И едва ли ще излезе повече от 500 лв. ОС-то също има значение според мен. ВИН10 е доста добре, но трябва да е лицензиран. 

Уверявам, че има разлика. Освен това кракнатите са наблъскани с троянци и вируси. Съвсем спокойно могат да ви ползват видеокартата да копаят.

За около 350 лв. може да се вземе i7 4x4 с 500ГБ хард, 8ГБ РАМ с гаранция. Вземаш за 150-70 лв 1050ти втора ръка с гаранция, едно ссд за 30 лв и ако искаш ощше малко рам втора ръка и пак няма да мине и 600 лв.

Аз лично си направих по този начин за 350 лв общо. i5 4x3.4 + 500GB HDD+12 RAM 1666 DDR3+ 750ti (помощния модел с 4 ГБ). Фортнайт ще го подкарам под 80 ФПС някъде. Може и 60.

Също така е вариант, ако познавате или ви насочат към някой частник (не става въпрос за работи на черно), който има добро име, но тогава няма да имате гаранция по принцип , ще излезе поне 20-30% по-евтино.

преди 15 часа, Vesi82 написа:

Благодаря ти @plamen_petrov_80 за времето, вниманието и пожеланието! И ти бъди жив и здрав!

Сега съм свободна и тъй като и ти си тук, можем да направим разместването, разбира се, ако и ти имаш време.

Ето на този вариант съм се спряла Тук

След съвета на @Raze прегледах някои видеа, и видях, че PALIT GTX1660 DUAL държи по-добър FPS, и картината е с една идея по- гладка и реалистична. Във видеата казаха, същото което и @Raze каза, че е доста по-хладна от RX580.

Но същевременно видях, че си ми предложил още една видеокарта Gainward GTX1660 SUPER Pegasus.

Гледах и за тях няколко клипа в Youtube, и тази Gainward GTX1660 SUPER Pegasus, държи още по-добър FPS  от PALIT GTX1660 DUAL. Но гледам, че едната е с 2 вентилатора, а другата е с 1. Тази с двата вентилатора, няма ли да охлажда повече, от тази с единият? Или това въобще няма значение?

Също така искам да попитам, дали можем да разместим списъка, и да сложим Kingston A2000 500GB, вместо ADATA GAMMIX S5 512GB. Поне аз мисля, че първото е по-добро, е доста по-добро от второто. Но може и да бъркам. Ти какво ще кажеш? Този Kingston A2000 500GB, е от тази конфигурация тук

За възможностите си по-хладна карта от GTX1050Ti просто няма. АМД картите винаги са си греели повече. За 1050Ti не ти трябва т.нар. геймърска кутия, която може и 200 лв да ти излезе. За ретайлър бих избрал АСУС.

За РАМ за игри, мани го тоя кингстон, Ейдата са по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука в България много надуват цените, ако имаш възможност да си поръчаш от чужбина ще ти излезе по-евтино. Страшно много надуват особено цените на интелския процесор.Според емаг един и същщи процесор на интел в българия започва от 440 лв нагоре, а в амазон го има под 200 долара. И в сайта има и материали за сериозното падане и изравняване на цените между интел и АМД, но в българия картелно и по инреция си продължава разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Камен Петров написа:

Напълно очаквано глупостите на Тръмп вдигната цените. Аз съм абсолютно сигурен, че на един 6-7 годишен примерно ДЕЛ с една карта от рода на 1050ti може да подкараш и да върви добе абсолютно всяка игра. И едва ли ще излезе повече от 500 лв. ОС-то също има значение според мен. ВИН10 е доста добре, но трябва да е лицензиран. 

Уверявам, че има разлика. Освен това кракнатите са наблъскани с троянци и вируси. Съвсем спокойно могат да ви ползват видеокартата да копаят.

За около 350 лв. може да се вземе i7 4x4 с 500ГБ хард, 8ГБ РАМ с гаранция. Вземаш за 150-70 лв 1050ти втора ръка с гаранция, едно ссд за 30 лв и ако искаш ощше малко рам втора ръка и пак няма да мине и 600 лв.

Аз лично си направих по този начин за 350 лв общо. i5 4x3.4 + 500GB HDD+12 RAM 1666 DDR3+ 750ti (помощния модел с 4 ГБ). Фортнайт ще го подкарам под 80 ФПС някъде. Може и 60.

Също така е вариант, ако познавате или ви насочат към някой частник (не става въпрос за работи на черно), който има добро име, но тогава няма да имате гаранция по принцип , ще излезе поне 20-30% по-евтино.

Посочи точни оферти да видим какво, как и защо!

Така с общи приказки и аз мога да си говоря.

Щом имаш система - покажи резултатите от нея, на игрите който са описани и всички по известни заглавия.

Уточни какво става ако след месец нещо в системата спре да работи - план за действие и т.н.

Обясни какви ще са вариантите за ъпгрейд след година, две, повече ....

Дай спецификация за твоята 750ti и стандартната - по-бавната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Посочи точни оферти да видим какво, как и защо!

Така с общи приказки и аз мога да си говоря.

Щом имаш система - покажи резултатите от нея, на игрите който са описани и всички по известни заглавия.

Уточни какво става ако след месец нещо в системата спре да работи - план за действие и т.н.

Обясни какви ще са вариантите за ъпгрейд след година, две, повече ....

Дай спецификация за твоята 750ti и стандартната - по-бавната.

Мисля, че най-евтини са Алфаком. 

360 лв. http://alphacom-bg.com/product/998/dell-7010-tower-i7-3770-8gb-500gb.html

https://www.olx.bg/ad/promo-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-windforce-oc-4gb-gddr5-128bit-pcie-CID632-ID7VPOB.html#3cc6e69131

https://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-sandisk-ssd-plus-120gb-sdssda-120g-g27/pd/DSC21YBBM/

моята

https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+GTX+750+Ti&id=2815

На моята машина изкарва 4200-4300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Камен Петров написа:

Този Dell има ли опция за M.2 SSD?

А защо да се дават 40 лв. от друго място, като системата може направо да се вземе със SSD срещу 25 лв.?

1050Ti за 200 лв. - тя сигурно готви и пере ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има, щом от сайта предлагат да добавиш ССД... то си пише всъщност.

И ето я разликата в ОС- 4200 на нелизенцизарн вин7, ето на лицензиран вин10

4700

https://prnt.sc/qp1qpl

Даже 4800 изкара на втория тест, но ти си варира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Камен Петров написа:

Явно има, щом от сайта предлагат да добавиш ССД... то си пише всъщност.

И ето я разликата в ОС- 4200 на нелизенцизарн вин7, ето на лицензиран вин10

4700

https://prnt.sc/qp1qpl

Извинявай, но правиш ли разлика между M.2 и SATA?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Извинявай, но правиш ли разлика между M.2 и SATA?

Аз я правя разликата, но аз дадох кажи речи първите линкове които ми излязоха. Питай фирмата дали каквото пита. Аз съобще не разбирам защо за игри има нужда от ссд. нулев смисъл, но все пак е евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И когато системата и твърдия диск пристигнат при жената, тя с теслата ли трябва да го забие в дъното това твое "първо" предложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

И когато системата и твърдия диск пристигнат при жената, тя с теслата ли трябва да го забие в дъното това твое "първо" предложение?

Ми без да търся мога да се обзаложа, че има конектори и приставки да си го върже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Камен Петров написа:

Ми без да търся мога да се обзаложа, че има конектори и приставки да си го върже.

Потърси и покажи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Потърси и покажи!

Не ми се търси, но има конектори за всичко. Но аз поне доколкото разбрах иска жената компа да и играе детето игри. За какво изобщо има нужда от ССД?

И отгоре на всичкото, ако става въпрос за много игри, ще трябва да се бръкне сериозно за по-голямо ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Камен Петров написа:

Не ми се търси, но има конектори за всичко. Но аз поне доколкото разбрах иска жената компа да и играе детето игри. За какво изобщо има нужда от ССД?

И отгоре на всичкото, ако става въпрос за много игри, ще трябва да се бръкне сериозно за по-голямо ССД.

Не, настоявам - потърси!

И колко трябва да се "бръкне" за сериозно SSD, а защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...