Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да закупя компютър на синът ми, на изплащане. От една седмица, чета, разглеждам и търся най-доброто, за възможно най-ниската цена. Понеже не разбирам от хардуер, срещам някои трудности в търсенето.

Бюджета ми е до 1100лв, макс 1200лв. Не повече от това, защото същевременно трябва да закупя и нови : стол, бюро, клавиатура, мишка и колони. 

Игрите които играе са предимно CS:GO, и чат-пат WoW и Fortnite -> (като напоследък я заряза Fortnite ). Иска да играе други игри като : Call of Duty, Overwatch, LoL, Dota и GTAV ( Но за тази игра в озон.бг пише, че иска Windows 7,8 или 8.1, а ние ще сложим уин 10), така, че може и да не я играе, ако наистина изисква друг уиндоус. 

След като изгледах препоръки на разни бг стриймъри в ютуб, се спрях на мишка, клавиатура и стол, но за компютъра...

Колкото и да чета, все ме е страх да кликна бутона "КУПИ", имам  гадното чувство, че ще сгреша.

Каква е разликата между AMD i Intel процесор ? Ние жените като избираме кола гледаме външността, та и тук така, ако гледаме имената intel ми вдъхва повече доверие.

Отделно на тях пише 3 ядрен, 4 ядрен, 6 ядрен...какъв трябва да бъде, или за тези пари нямам много избор?

За памет какво трябва да избера 8 или 16 гб ? Гледам,че като сложа отметката на 16 гб, се оскъпява, та се чудех 8 дали няма да ми свърши работа?

Другото което не мога да разбера, товa SSD, що е  то? Аз си знам старите хард дискове, но вчера четох, че SSD било по-добро, и тук ми трябва помощ. SSD ли трябва да избера, посъветвайте ме.

Спрях се на Ардес.бг, оттам взехме преди време монитор на изплащане и съм много доволна. Пък и попаднах на някакъв стриймър, който дава промо код към ардес.бг 3% отстъпка. Което на 1200лв си е добре. Същият този стриймър предлага промо кодове и за озон.бг 10% , но там не открих нещо което да ме грабне, както и 3-6% в десктоп.бг сайта, но там нещо-нищо. ;/ Така, че от тези сайтове, ако има нещо, което става за тези игри, и е до 1200лв, ще е супер.

А, ето аз на какво се спрях, кутията ме грабна хаха ;))) --- >  Cougar , но гледам, че пише, че доставката е до 10 дни, а ми се искаше,ако е добър, да го взема по-скоро.

Благодаря предварително на всички които ще се включат! ;)))

П.П. Видях, същият линк пуснат от друг потребител в отделна тема, чисто съвпадение, не познавам човека. Да се знае.

Аз не пиша толкова кратко, нямам тази дарба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това бюджета само за кутия с компоненти ли е? Монитор има ли, какъв е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не цъкайте на готова конфигурация!

За пряко сравнение спрямо това което сте показали по-горе

http://nikem-bg.net/cart/63554p1r60819p1r63759p2r61316p1r60577p1r61991p1r60465p1rf.html

Дъно с по-нов чипсет.

Следващо поколение процесор, съответно и по-бърз

По-бърза памет.

Същия обем SSD - то друга информация там няма!

Видео карта със същия чип, но с двоен обем на паметта - знае се и на кой производител е.

Захранването е само 500W, но поне се знае, че е качествено - никаква идея какво е 600W в другата система.

Разлика в цената - 50 лв. - вие си преценете!

Това е просто нагледно да се покаже защо не трябва да избирате такива готови системи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Това бюджета само за кутия с компоненти ли е? Монитор има ли, какъв е?

Да, това съм написала - компютър. А, с компютърната периферия съм почти готова. Монитора е на 1 година-Asus, но за точният модел, мога да пиша по-късно като погледна в нас. Закупен е от Ардес.бг, споменала съм го в публикацията. Трябва да се има предвид, че синът ми не е от капризните, и не цели да играе на най-високи настройки. Никога не е мрънкал, търпеливо се измъчи да играе CS.GO с 30-40 fps, защото компютъра му е стар. Аз също цъкам игри и затова знам, колко е дразнещо да лагва, докато се играе. От години се мъчи с това PC, затова при първа възможност която ми се отдава - демек сега, искам да му взема изцяло нов комп. 

*Пламен Петров: Благодаря, като се прибера, ще разгледам по-обстойно. Но на пръв поглед, не виждам процесор на Intel, както 16гб памет. Хард диск също май не видях, но съм през телефона в момента, може и да бъркам.

Това значи ли,че AMD, е по-добър от Intel? И че 8гб памет също ще свърши добра работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да почетеш в този раздел, където би трябвало да ти е темата. Има доста подобни теми, дори може да има и за същата сума конфигурации:

https://www.kaldata.com/forums/forum/81-нови-конфигурации-и-части-въпроси-препоръки-и-мнения/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се приберете огледайте добре вашето предложение и моето - сравнете ги.

Също така вижте много добре каква система имате сега - монитор, тип кабел по който минава сигнала сега, параметри на системата ви.

Ако трябва прегледайте системата с програми от рода на Aida64, Speccy и т.н.

А с програмата Crystal DiskInfo вижте какъв ви е диска сега и в какво състояние е - защо да купувате нов диск ако можете просто да го преместите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Vesi82 написа:

Каква е разликата между AMD i Intel процесор ?

Вземе те на сина ви конфигурация с AMD RYZEN процесор по добре и по леко ще вървят игрите да му е мирна главата .

Но следете темата и другите потребители ще ви предложат конфигурации с amd ryzen процесор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, като се прибера ще пиша пак. Благодаря ви!

Пламен Петров* (VGA е кабела и от двете страни. Това го знам със сигурност, че така се нарича, защото миналата година за моят комп търсех кабели. )

Но точният модел,ще напиша довечера.

Аdersa* Мерси за съвета!

Raze* : Полезни са темите наистина, не знам как ги открихте, но са точно по моят въпрос. Гледам, че има и друга майка, която търси компютър за сина си,не съм само аз. ;)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темите винаги са си били там :)

Ако монитора има само vga, ще трябва да се вземе отделен преходник, който е ~20-30 лева. Затова е добре да се даде точния модел или да се снимат входовете (или етикета с модела).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обаче, как се оказах с истинското си име, нямам представа. Нещо през телефона съм натиснала грешен вход. Да, вече патих от тези преходници с моят комп. Съвсем забравих, че и тези неща са важни и трябва да се гледат,мерси. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Vesna Videva написа:

Аз обаче, как се оказах с истинското си име, нямам представа. Нещо през телефона съм натиснала грешен вход. Да, вече патих от тези преходници с моят комп. Съвсем забравих, че и тези неща са важни и трябва да се гледат,мерси. 

Най-вероятно сте натиснала вход през Facebook или Google, но няма страшно най-много някое дете да ви потърси да играете заедно :Д

Относно конфигурацията: смятам, че @plamen_petrov_80 ви е предложил най-доброто за дадения бюджет, но не смятам, че сте е достатъчно за нуждите ви. CS:GO ще върви добре, но има и по-тежки игри, за които може да се окаже недостатъчно. Парите, които ще дадеш не са малко и е по-добре наистина да вземеш нещо добро. Моят съвет е ако все още не си купила останалите неща (бюро, мишка, клавиатура, стол) и имаш такива, които могат да се ползват, да попиташ сина ти (разбира се и ти ако си съгласна), кое предпочита ново бюро и т.н или по-добър компютър. Ако компютърът ви е приоритет вече зависимост от сумата, която си предвидила за останалите неща да се вложи цялата или част от нея за по-добра видеокарта.

Колкото до Операционната система видях и такъв въпрос, то за игрите няма проблем всички тръгват от Windows 7 нагоре, единствено трябва да се съобразите с хардуера, защото не за всички има нужните драйвери. Примерно за дънната платна от тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/63554p1r60819p1r63759p2r61316p1r60577p1r61991p1r60465p1rf.html има драйвери само за Windows 7 и Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Също така вижте много добре каква система имате сега - монитор, тип кабел по който минава сигнала сега, параметри на системата ви.

Ето го монитора :Линк

Сега ще сваля, и другите програми за да добавя по-подробна информация.

преди 7 часа, tepmu написа:

Моят съвет е ако все още не си купила останалите неща (бюро, мишка, клавиатура, стол) и имаш такива, които могат да се ползват, да попиташ сина ти (разбира се и ти ако си съгласна), кое предпочита ново бюро и т.н или по-добър компютър. Ако компютърът ви е приоритет вече зависимост от сумата, която си предвидила за останалите неща да се вложи цялата или част от нея за по-добра видеокарта.

Абсолютно всичко което съм написала е супер наложително и спешно. Няма как да не купя едното, за сметка на другото. Но компютъра е приоритет, да. Ама и другите неща са наложителни.

Финансовите ми възможности не са големи на този етап, затова съм избрала, възможно най-качествените неща, на добра цена. След няколко месеца, като спечеля от Тотото, ще му купя други. ;)))

СтолМишка -> ( разгледах и тези ZOWIE EC1 и Razer, но са по-скъпи),  Пад -> (може и по-евтин, но за този чух добри отзвиви, като материя ), Колони също съм набелязала, а клавиатурата ми е супер труден избор, защото за мен клавиатурата си е просто клавиатура. А, то се оказа, че добрите играчи играели с някакви механични. Но гледам, че са доста скъпички за джоба ми. Затова съм се спряла на някакъв хибрид, между механична и обикновенна. Но не смея да я поръчам, за да не сбъркам. Ето я, като мишката няма да се ползва, ще стои за резерва: Клик . За тези пари ако намерите друга подобна клавиатура, ще е супер. ( Обаче, има една подробност, синът ми е като мен, с мигрена. А, за механичните, гледах по разни клипове, че са много шумни и хора които имат чести главоболия, не трябва да позлват такава клавиатура. Кофтито е, че той нон-стоп пише с хора.

Компютъра му е много стар, вероятно е от 2007г. Единственото което съм сменяла там е хард-а. Януари 2019г,  купих за около 100лв нов хард диск, 1 ТБ на Toshiba и едно най-обикновенно захранване за 50.00лв/500W мисля.

Ако този диск става да се сложи към новата конфигурация, няма проблем. Имах го и аз като идея, но просто всички казват, че SSD e по-добро от обикновенният твърд диск.

@plamen_petrov_80 Ето нещата които поиска по-рано Снимка 1 , Снимка 2Снимка 3 , Снимка 4 , Снимка 5 , Снимка 6 , Снимка 7Снимка 8 . Ако нещо съм пропуснала, кажи ми и ще го снимам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значи взимаш конфигурацията предложена от @plamen_petrov_80 и ще останеш доволна, тъй като е в пъти по-добра от твоята в момента. Мониторът ти е много добър, няма да ти трябва преходник за кабела, директно си взимаш един HDMI кабел като си прецениш колко дълъг ще ти е нужен. Колкото до хард диска има се предвид, че може си го ползваш като склад, а иначе едно SSD си е почти задължително в днешно време, на което да сложиш ОС, програмите и евентуално ако е по-голямо може и игрите (незадължително). Единствено може си изберете друга кутия (все пак сте жена и държите на тези неща).

Пожелавам ти късмет, да ти се паднат добри бройки и да ги ползваш дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска се мести в новата система.

Щом захранването е за 50 лв. дори няма да питам за модела му - ще се вземе ново и нова кутия.

Избраните колонки ми се виждат .... лоши. Там зависи и колко искате съседите да чуват изстрелите :)

Мишка за 150 лв. - аз никога не съм си купувал такава мишка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.01.2020 г. в 1:43, tepmu написа:

Директно си взимаш един HDMI кабел като си прецениш колко дълъг ще ти е нужен.

Съветваш ме да не ползвам стандартният VGA кабел, а да купя HDMI ? Вероятно ще предава по-добре сигнала ли ?

на 11.01.2020 г. в 1:57, plamen_petrov_80 написа:

Хард диска се мести в новата система.

Щом захранването е за 50 лв. дори няма да питам за модела му - ще се вземе ново и нова кутия.

Избраните колонки ми се виждат .... лоши. Там зависи и колко искате съседите да чуват изстрелите :)

Мишка за 150 лв. - аз никога не съм си купувал такава мишка ...

Добре, но ти си ми сложил SSD, както аз исках, за какво ми е и друг хард диск? Ще кажете повече памет, но и двата ли мога да ги сложа? Цял живот съм си била с един диск...и за двата ли има захранващ кабел, знам ли...не съм се замисляла.

На вас  момчета, тези неща са ви ясни и звучат логично, но за човек, който не е сглобявал сам компютър, си е направо тъмна Индия. :)) 

Захранване от 50.00лв за комютър на близо 13 години си е направо топ. Тихо работи и не създава проблеми.

Колонките са супер, защото принципно, той не ползва колонки хаха, на слушалки е.;))) Не е фен на силната музика, даже и филми като гледа, пак не усилва...

А, мишката от 150.00лв, не е в списъка с покупки. Просто съм показала, че знам, кои са най-добрите за CS.GO, но не мога да си ги позволя. Иначе съм избрала, първата която съм линкнала от 65.00лв. 

Клавиатурата ме затруднява, а идва новата седмица и трябва да поръчам всичко. 

И друг въпрос, нали хората от магазина който ми препоръча, ще сглобят машината? Да не се окаже, че аз трябва да я сглобя и да оплескам всичко? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добра и нова видеокарта - много по-хладна и по-икономична:

http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX1660-DUAL-6GB-D6-NE51660018J9-1161A/

или по-новия и вариант, още по-мощен (~+15% и малко по-скъп):

http://nikem-bg.net/computer-components/Palit-NVIDIA-GeForce-GTX-1660-SUPER-6GB-StormX-OC-NE6166SS18J9-161F/

По-добри варианти за SSD:

http://nikem-bg.net/computer-components/WD-Black-SN750-250GB-NVMe-M.2-2280-3D-NAND-WDS250G3X0C/

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-GAMMIX-S5-512GB-M2-PCIE/

или най-добре про серията на adata:

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200P-512GB-M2-2280-PCI/

Като искаш да ти сглобят конфигурацията, като ти се обадят по телефона да потвърдиш поръчката им го казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Новите видео карти нямат VGA.

2. Да могат да се сложат няколко твърди диска и с различен тип. Каква е идеята - SSD за Win+Programs+Games - всичко което трябва да се пуска често, HDD за инсталационни файлове, сваляния на обемни файлове и т.н.

3. Захранванията имат етикети с параметри - ако преди 13 год. е струвало 50 лв. може да е било добро, но все пак 13 години - най-добре ново.

4. Клавиатура, мишка, колонки, слушалки и монитор обикновено е най-добре всеки да избира сам.

5. Системата беше отговор на готовата система дадена най-горе. Аз не виждам как 256GB SSD ще е по-добрия вариант, за другите обаче нямам забележки, но всичко се свежда до пари.

6. Тънкия момент е с ползването на стария диск - него няма как да го монтира фирмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ryzen 2600 е в пъти по-добре от този орязан I3 процесор на интел - 6 ядра/12 нишки срещу 4 ядра/4 нишки......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко струва единия и колко другия? Доколкото разбирам детето иска просто да играе игри а майката да не прекалява с разходите.

Дори твоя процесор ще струва повече а детето едва ли ще се занимава с клок а дори да прояви желание по-добър охладител не е без пари.

Това е предложение за евтин вариант който напълно си става за игри на 1080p и тия приказки че 4 ядрен не става за нищо си ги запазете за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, но скоро може и да е недостатъчен. А има и доста игри, където спъва и по-слаби видеокарти. Ryzen не е задължително да се клоква, и на стокови честоти си е достатъчно производителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.01.2020 г. в 4:34, Vesi82 написа:

А, мишката от 150.00лв, не е в списъка с покупки. Просто съм показала, че знам, кои са най-добрите за CS.GO, но не мога да си ги позволя. Иначе съм избрала, първата която съм линкнала от 65.00лв.

Не е задължително да е Zowie, Razer, SteelSeries и скъпите на Logitech. В последно време много добър сензор (Mercury) имат и бюджетни като Logitech G102/203. Аз лично съм с такава и нямам ядове в CS:GO (но вече нямам време да го разцъквам). Иначе то повече в момента дебати има затова дали влияят 144/240HZ на играта, времето на отговор на монитора и прочие, но едва ли детето ще гони професионална кариера (пък и за тези пари на конфигурацията едва ли).

преди 23 часа, Roujin Z написа:

И колко струва единия и колко другия? Доколкото разбирам детето иска просто да играе игри а майката да не прекалява с разходите.

Дори твоя процесор ще струва повече а детето едва ли ще се занимава с клок а дори да прояви желание по-добър охладител не е без пари.

Това е предложение за евтин вариант който напълно си става за игри на 1080p и тия приказки че 4 ядрен не става за нищо си ги запазете за себе си.

Само, че лошото, че като изключим дупките и пачовете за intel, дъно с Ryzen би било по-подходящо и за upgrade та според мен инвестицията в Ryzen си струва, защото най-малкото после при нужда ще може да се освежи леко системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не говорим за най-добрия процесор за сокета за да е невъзможен upgrade а напротив би имало смисъл да се вземе след някоя година нещо на старо.

От друга страна не виждам кой нормален човек ще смени скъпо струващ процесор трето поколение за още по-скъп "рефреш" заради незначителни разлики?

Ако ситуацията беше като при Raze да е купувал първо поколение и да го смени с последно разликата вече би била по-съществена и вероятно ще си струва парите.

Общо взето каквото и да се купува в момента по-удачния вариант е да се замени с ново при излизането на DDR5 с наистина нов процесор което значи и ново дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое трето поколение визираш? Иначе разлики от i3 9100 на i9 9900 ще има, но аз по-скоро говорех за b450 дъно където от 2600 може да се мине ако не на 4000, то поне на изцяло ново поколение 3600 (за разлика от при дъно с intel). Даже се учудих, че пуснаха intel пуснаха 9-то поколение да става и за Z370 ако трябва да съм честен, но едва ли и 10-то ще е съвместимо с Z370.

Не знам де. За мен разликата от 100 лв според мен е оправдавана в полза на Ryzen-а, но всеки си преценява според възможностите и текущите нужди.

Иначе разбира се, че повече разлики ще се усетят ако се премине от много стар на нов компютър (аз карах със стария 10 години преди да го сменя преди 2-3), но не мисля да го сменям веднага след излизането на новите стандарти докато ми върши работа. То винаги ще излиза нещо по-добро и по-добро така или иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото нали сте наясно че 1 200 лв. на изплащане значи 200 лв. годишно отгоре без значение от магазина? 

По-изгодно е да вземете потребителски кредит от банка и да закупите частите в брой.

п.с. Колкото до Ардес там частите са по-скъпи и компютъра ще е по-скоро с 10% по-скъп и намаление от 3% не ви помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...