Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dragozow

Всичко за Израел, ционизма и конфликтите в Близкия Изток

Одобрявате ли поведението на Израел  

140 гласували потребители

1. 1. Одобрявате ли поведението на Израел?

• по-скоро ДА
      45
    • по-скоро НЕ
      85
    • да правят какво си искат
      6
  2. 2. Одобрявате ли поведението на арабските държави?

• по-скоро ДА
      43
    • по-скоро НЕ
      88
    • да правят какво си искат
      5
  3. 3. Смятате ли, че конфликтът е на религиозна основа?

• да
      77
    • не
      59

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Много ми е интересно какво мислите за конфликта който съществува от половин век.Какво би било решението на проблема,кой е прав и кой крив.Очаквам мнението и на Profruit който е запознат отблизо със случая.Разбира се без расистки обиди,само аргументирано.

Редактирано от Trichocephalus
заглавие, обобщение на темите, добавена анкета (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако взема да пиша какво мисля,усещам че пак ще се скарам с половината форум от иначе толкова умни,мили и знаещи потребители:wors: Затова ще почакам първо другите,за да мога да се включа с финес и такт.Затова внимавайте ако имате някакви доводи да са наистина подкрепени с исторически,фактологичен материал.И ако ще говорите за морал и хуманизъм,пак си преценете какво ще кажете:) Със здраве,вие сте :wors:

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

off: Аз лично не съм много запознат по въпроса, затова също бих искал да науча малко повечко подробности. Morfey_A, можеш съвсем спокойно да започнеш, аз няма да ти се противопоставям, обещавам :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми доколкото знам Израел е създаден като държава с основна цел САЩ да получат влияние в този район на света, така богат на горива. Какво друго? Изрязали са едно парче от Палестина и ей ви на една нова държава. "Обетованата земя", но обетована от Америка. Не че хваля палестинците, но твърдо смятам, че в този случай са много дълбоко ощетени. Но освен Палестина и целия арабски свят не обича Израел, защото зад тях стои САЩ. Тази тема е много обширна. Не мисля че съм много добре запознат с нея, така че моля, ако греша поправете ме!

Редактирано от the_best (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ,че територията е на Палестина а защо евреите са там е друга тема и как така си направиха държавица на палестинска територия също е друга тема.Всичко е пари и политика.нямам нищо против нито едните нито другите,но е факт,че евреите от хилядолетия насам ги гонят от всякъде.

Редактирано от jigsaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ,че територията е на Палестина а защо евреите са там е друга тема и как така си направиха държавица на палестинска територия също е друга тема.Всичко е пари и политика

А нали знаеш при кого са парите:wors: Редактирано от nicsan88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нали знаеш при кого са парите:)

да така е ;) аз не мисля ,че този конфликт скоро ще се реши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Израел потъпква правата на палестинците за нормален живот. Напълно съм съгласен с тяхната съпротива. Те на практика живеят така както евреите през раиха - натъпкани са в гета (палестинските градове), нямат свободен достъп до външния сват( кпп-та на входовете на градовете и контролирани от Израел), отнета им е земя и по-важното - вода. ООН гледа на страни за да не ги обвинят в антисемитизъм. САЩ праща военни помощи за да има някакво влияние в района. Съседните държави се насират от стах - Израел е сериозна военна сила и в района само Турция е някакво предизвикателство ( Турция 200 000 000 души, Израел 4 000 000). В Англия живеят доста палестинци. Всекидневно има протести пред парламента да се намесят в спора. Блеър казва че работят по въпроса - за 2005 има експорт към 100 000 000 $ - все части за хиликоптери и самолети. И ако някой ми каже че Израел се "защитава" мога с ръка на сърцето да му кажа да върви по дяволите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

yvsot хубав линк,наистина доста неща са интересни.Политиката е както казват мръсна работа,и винаги ще си остане такава.Дали е правилно или не,дали е честно или не май няма значение.Правото е на палестинците,силата на Израел.И те самите не го крият това.А самите палестинци живеят в гета,които са си живи концлагери.Дори вода им се отпуска колкото да не изпукат от жажда.

http://www.cash.bg/br05-02/0508-02.htm

А това наситина не го знаех -> малко история :down:http://www.travelguide-bg.com/articles/article.php?id=40

http://bgsoldier.eamci.bg/Scripts/isapiVWB...e?THEMEID=65630

А и това за последно.Нека сам всеки си прецени,много е материала,но не се сдържах да ви дам ги дам за информация.

Със здраве :P

П.С Забравих това : http://imadrugpat.org/Judasracizm.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не мислиш ли че те са си направили гетата в които живеят?В смисъл кой каквото си построи в това ще живее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфликтът в този взривоопасен район от Близкия изток е създаден съвсем умишлено, както и е подклаждан непрекъснато. Историята на района още от най-древни времена, независимо доколко и в каква степен е изопачена и представена, показва твърде апетитни цели и причини за безкрайни дразги. Не че палестинците и израелците не могат да седнат и да си решат по мирен начин проблемите, но тъкмо великите сили нямат интерес от мир в тази част на света (то пък къде ли имат такъв интерес?). Убеден съм, че няма нито един конфликт в човешката история, който да не е било възможно да бъде избегнат. Трагедията в конкретния случай идва от абсолютно безсмислените човешки жертви в резултат на самоубийствените атентати от една страна и от танковете от другата. Докога ли ще продължава това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах линковете Morfey_A и на yvsot

Съжалявам,но това са тенденциозни статии писани от хора,които може би не са типични антисемити,но са писали в този дух......

Правото е на палестинците,силата на Израел.И те самите не го крият това.А самите палестинци живеят в гета,които са си живи концлагери.Дори вода им се отпуска колкото да не изпукат от жажда.

В този история не може с лека ръка да се казва-правото е на този,но е онеправдан от силния!

Ето ви малко информация-чисти факти от международния образователен сървър на UNESCO :

http://www.dadalos-iizdvv.org/Vorbilder/ra...hintergrund.htm

И една статия,която не е от издателство "Хелиапул" и "Има друг път"..., а от Българско Дипломатическо Дружество:

http://www.expert-bdd.com/statiq.php?id=100

Понякога е хубаво един проблем да се разглежда и от другата гледна точка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какво мислите за конфликта който съществува от половин век.Какво би било решението на проблема,кой е прав и кой крив.Очаквам мнението и на Profruit който е запознат отблизо със случая.Разбира се без расистки обиди,само аргументирано.

Майоре, благодаря за поканата Публикувано изображение между другото не свалям слънчевите очила, затова те поздравявам с тази икона.Прочетох всички мнения преди мен и ви казвам, че се вихри въобръжение.Причина е целенасочената пропаганда по телевизии и печат.Ще говоря безпристрасно за конфликта.Един вид като очевидец преживяващ го.От самото начало искам да сте наясно.Аз си оставам българин.Православен християнин и същевремено израелски гражданин.Имам теудат зеут и даркон/лесе пасе (официални документи за гражданственост).

Държавата Израел е създава Сталин.Като бивша английска колония, САЩ, Франция, Великобритания са били върли противници оцелелите евреи да имат своя държава след края на Втората световна война.На Сталин му е бил нужен плацдар на комунизма и дава картбланш на руските и украински евреи да създадат своя държава.Георги Димитров е бил сляп подръжник на тази идея.Интернационализмът и пролетарии от всички страни....дава възможност на 60 000 български евреи да емигрират в новосъздадената държава.И до ден днешен се смята, че това е най-голямата вълна емигранти в Израел наведнъж.Българската.Самите евреи са се домогвали по разни си свои европейски конгреси да създадат държава.Мислили са да бъде в Канада, на о.Мавриции, в люлката на еврейството днешна Етиопия или Палестина.Понеже е имало евреи по това време, наделява избора държавата да бъде сформирана в Палестина.Как? Като са започнали да купуват земя.Тук земята е твоя 49 години.Дефицит.Ако за една нощ си построиш къща и поставиш покрив не плащаш данък сгради.Закон останал от турското робство по тези земи.За 75кв. м апартамент аз плащам 180 лв месечен данък сгради.За Израел мислете като суверенна държава.За Палестина мислете като суверенна държава.Държавна граница, свои армии (палетистинската засега без право да носи оръжие) свои правителства, свои президенти, полиции и всичко необходимо за държавното устройство.Стандартът в Израел е мит и средна работна заплата е 1500$ американски.Газа е най-гъсто населеното място в света.1,5млн фалестинци живеят на площ 40км дължина на 10км ширина.Било по-гъсто от Сингапур.Това са територии от Египет.Египет не си ги иска под никакъв предлог.Израел е потърпевш от шестдневната война, но Израел плаща репарации на Египет.Отношенията на Египет и Йордания към Израел са перфектни.Взели са поука, че губят американски помощи.Израел е плацдарм на САЩ в Близкия Изток.В САЩ живеят 10 млн евреи.Те управляват икономиката на САЩ.Това е отговор защо са дупе и гащи двете държави.

Да преговорим.Две държави, два езика, две религии са в конфликт.Конфликтът е земята.Според арабските закони земята е свещена.Това не примивява арабитеи дава обяснението за атентатите.Приемете аналогия с България и Турция с единствена разлика, че стандарта в България е 1500$ работническа заплата, а в Турция 30$.Турция има претенции към български земи и праща камикадзета.Идеята е ясна нали.Например днес се съобщи, че са засечени две камикадзета с динамитени колани.До 24 часа някое обществено място ще бъде взривено.Идва Али Баба от Анадола надъхан с своя аллах.Влиза в централна гара "София" и помита всичко.Чакали го били 99 девственици в Рая и семейството му получава 1500$ помощ.Сирия е втория смъртен враг тук.Но и тя е на гол гъз чифте пищови.Два дни подред над сирийския президенски дворец се форсират израелски изстребители.Прилитат ниско и с вертикален форсаж реват над президенството.Няма кой да им противодейства.Да не звучи самохвалство, но произвеждаме за израелската армия безпилотни самолети.Много скъпи.Представляват макети, летящи със слънчеви батерии и се управляват от сателитна техника.Носят до 15 кг боеприпас на борда си.Размах на крилете около 1.4м.Такъв самолет-подарък са изпратили в спалнята на жената на сирийския президент вчера, вместо бижу.Сирия дава подслон на терористични лагери.

Заради стопените 6.5 млн евреи в газовите камери, Израел е много ревностен що се касае неин гражданин, особено евреин.Примерно утре ако отида на екскурзия по западна Европа и закъсам за пари, то израелското посолство ще ми даде пари на ръка и самолетен билет да се прибера.Отвлеченият израелски войник преди седмица е жив.Поставиха им ултиматум да го върнат.Не го върнаха, ами отвлекоха още един и убиха пенсионер.Това ги разяри.И армията влезе в Газа да си търси войника.Животът тук се цени.Проблемът с палестинците ще бъде вечен.Сега има повишени мерки за сигурност.Линейки.Във всеки автобус има присъствие на войничка със автомат.Франция е симпатизант на Палестина.Тя недолюбва Израел.Но това е без значение.Погледа е в САЩ и каквото каже чичо Буш, това става.И става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus видях тези линкове когато търсех моите.Но те не обясняват нищо за началото и възникването на проблема,те дават само сухи факти.А факти без да знаеш защо са такива все едно е нищо.А защо реши че моите са "антисемитски" точно??И защо щом нашите линкове са тенденциозни,твоите да не са такива??

И нашите линкове са на анализатори,разглеждащи проблема в дълбочина-причина,следствие.А твоите линкове са енциклопедия,и стратегически анализ.Кой,какво се очаква да направи. А темата все пак предполага да разгледаме защо е този конфликт и поради какви причини е такъв.

Профруит,аналогията ти е безсмислена,няма нищо общо.Това че май отбягваш да споменеш че това са ваши Израелски публични тези,че ви втълпяват че 'филистимците" се самоубиват само заради 99 девици,затова че закона бил още от " Закон останал от турското робство по тези земи "че Сирия неможе да направи нищо на израелските самолети( а нима искат да влязат във война, ако свалят самолет? което и ще стане,Израел само това чака)

Ако си чел линковете ще разбереш че Израел не е признат все още от ООН,тя е самопровъзгласила се държава,което не е същото със суверенна призната от цял свят както например България,Турция,Франция,САЩ,Египет,Сирия и така нататък.

За палестинците че смятали земята за свещенна-да,но не само това,те я смятат за свой дом,което е истина.Те са прогонени от вашия народ,подпомаган от САЩ.А защо Палестина беше избрана да те питам,заради Тората ли?? Май да,и коя от двете нации ,евреи и палестинци е по-фанатизирана ??

Разбирам те,ти си евреин,но палестинците също са хора.Взели сте им земята,взели сте им домовете,разрушили сте ги,пишеш че са отделна държава.А кое определя една държава знаеш ли-това да има и собствена армия и политика,да не зависи от други.А вие ги държите за ташаците,влизате си там като у вас си,хвърляте бомби постоянно,тероризирате.

И последен въпрос,кое е по- ценно: Живота на един войник(все пак това са рисковете на професията му) или живота на десетки цивилни,деца,жени, старци палестинци(нищо че живеят като наще цигани)

Все едно България да убие десетки ако ме отвлекат.

Това си е чисто лицемерие Профруит,чисто лицемерие от твоя страна че живота бил ценен за вас.Живота ,но само вашия,ничий друг изглежда.

Не искам да изпадам в расови дискусии,но подобна гледна точка ме отвращава,не мразя евреите,но твоя начин на мислене ме кара да се замисля кой е по нещастен и онеправдан-вие или палестинците

Отговора е че вие евреите вече наистина ставате отвратителни.Съжалявам ,но това е чуството което предизвиква подобно мислене от твоя страна.

И аз да обобщя накрая: Израело_палестинския конфликт наистина е най мръсния конфликт досега,решение не се вижда когато отсъства желание за такова и от двете срани.По точно има решения,но все някой няма да го приеме.Има идея и за една държава,което според мен е най добрата идея,но тогава евреите ще останат малцинство и ще трябва да се съобразяват с палестинците,което тяхната гордост недопуска.А палестинците пък които живеят в Израел,са направо поставени на колене.

Писах за водата,за работните места няма да споменавам,има сегрегация спрямо тях,кавато в българските земи не е имало и по време на Османското владичество( цели 500 години почти)

П.С А с изказването си за това че проблема ще е вечен,само показваш защо проблема не се решава.Ами как с подобно мислене за бога,как??

Има една стара мъдрост,предполагам като роден в Бг я знаеш,тя гласи"Недей прави на другите това,което не искаш да ти направят" Важи и за вас евреите и за палестинците.

А за това че Сталин е виновен,не съм чел никога за това,направо ме учудваш какво ви казват там,все едно както македонците казват че произлизат от Александър Македонски и държавата им затова е Македония :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:nono: Ето това имах предвид,като казах-другата гледна точка! P.S. Имах предвид не мнението на Morfey A,а на Profruit,но ме изпревариха...... Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля че далеч не е заради замята конфликта.Земя много,сега земята на Израел е облагородена и може би затова представлява интерес.Малко трудно тази земя ще си смени собственика защото не стават така нещата.Според мен ГОЛЯМА вина имат палестинските групировки които разпалват конфликта.Последния както знаете стана заради отвлечен израелски войник след няколкомесечно затишие и отстъпление на Израел с цел запазване на мира.Тоя път с нищо не са ги провокирали но отвлякоха техен гражданин.Май целта на Хамас определено не е мирното решение.За сравнение на силите на двете държави изобщо неможем да говорим.Въпроса е че по-силният(Израел) отстъпи като бутна еврейски къщи и изсели "своите" само и само да има мир,какво получи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех,жалко че нямаме палестинец във форума да видим оригинална гледна точка и от тях. Драгозоу,да така е ,те бутнаха някои свои селища и се оттеглиха.Но все пак тези селища бяха незаконни,дори САЩ не беше ги признал.И точно САЩ им намекнаха да ги бутат,все пак има така наречено споразумение от Осло,което е подписано от всички велики сили.Но Израел не го е изпълнил още,направи малка крачка,но само това.А Интифадата май все още продължава.За незапознати само ще кажа че Интифадата е нещо като Борбата за освобождение на България от Османско владичество( иго,робство) Все още няма държава Палестина,има я само за проформа,нищо не зависи от нея,само на книга е държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де ама след като отстъпват и двете страни не е логично едната изведнъж да нападне,нали?Каква е целта на отвличането?Ами да ги нападне Израел пак.Нима са очаквали Израел да преговаря?По цял свят с терористи не се преговаря.Значи че са очаквали първото.Аз такава логика вадя от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажа какво точно мисля,ще има големи последствия-намаляване на репутация,бан,преследване от МОСАД .....! :mark: Тероризъм е когато младеж се взривява в центъра на Ерусалим . Какво е операция "Летен дъжд",или убиване и рушене на къщи на обикновенни хора ? Защо еврейската нация,е преследвана откакто свят светува ? Защо е в затвор в Австрия, британския историк Дейвид Ървинг ? Не! Млъквам ! dragozow,не мисля,че може да има дебат по тази тема ! :nono: Причините са много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профруит,аналогията ти е безсмислена,няма нищо общо........

Разбирам те,ти си евреин,но палестинците също са хора.

Morfey_A, родословието ли си ми проследил или си ми видял пишката на голо , но ме обиди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами драгозоу,нали чу по новините за исканията на похитителите,да се освободят задържани палестинци от израелските затвори.А в Израел има затвори подобни на Гуантанамо на САщ,които са един вид затвори за наказание без съд и присъда.Където се държат лидери,дейци и всякакви изобщо.Затова стана отвличането.А за нападението,може и това да е,да въвлекат сега Израел пак във война,предвид натегнатата обстановка в света,и особено когато на САЩ и без това им пари под г*за заради Ирак и Афганистан.Надяват се на нещо,то е ясно. А Израел като са толкова умни,защо не ги намерят със специалните си части,ами почват да мачкат наред станкове и всякаква тежка тегника,че и мускули демонстрират пред Сирия.Май те самите също не са умни.Или по-скоро и те имат планове да окупират пак земи,което ми е най разумно обяснение. П.С Профруит извинявай ако съм те обидил,но останах просто с впечатление че говориш от името на евреите и сметнах че и ти си евреин.А за пишката,явно си чел другата тема много внимателно :mark: но това пак не означава че си евреин задължително! А димд задава добри въпроси :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че тези в затвора са на нещо там и няма как да ги пуснат.Не съм чул за човек който си седи в тях да го вкарат в затвора,сигурно има и грешки де.Обаче....нали не сте очаквали Израел да освободи всички?Аз мисля че и терористите даже не са го очаквали. (Не се обиждайте и не си намалявайте репутациите,това е дискусия просто.Добрият тон е достатъчен.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драгозоу,само една вметка с линк за инфо какви са предпоставките и защо се създава Израел.Мисля че ще е полезна и за Профруит.Става въпрос за твърдението му че Сталин е искал създаването на Израел.

--->> http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=7937

Тя е по принцип за друго,но все пак има инфо и то ясно написано за британската и американсак политика още от 1917 година във връзка с евреите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@Morfey_A ,чета ама това са само мнения.Някои съвпадат с моето,някои не.Аз викам да оставим 1917 година защото и нашите граници тогава са били други,все едно да почнем да си искаме сега я от Сърбите,а от Гърция или Турция парче земя.Естествено че няма да ни го дадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...