Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПП Възраждане и новия месия

Michigan111
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 12 минути, ncl написа:

Ти не ставаш и за донаборник...

Ех де да беше вярно. Отрепките се разпореждаха с мен все едно съм им собственост, че нещо им дължа, 5 г. им носих уверения че уча, от средното школо ме мъкнаха по военни комисии...

После 1 година докато ме приберат в каторгата, чудих се как да си търся работа, като неслужил никой ме неще.

После 6 месеца градинар, после адаптация към цивилния живот.

Де да беше вярно, че не ставам за донаборник, паразити бедни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, IvanKirov написа:

Ех де да беше вярно. Отрепките се разпореждаха с мен все едно съм им собственост, че нещо им дължа, 5 г. им носих уверения че уча, от средното школо ме мъкнаха по военни комисии...

После 1 година докато ме приберат в каторгата, чудих се как да си търся работа, като неслужил никой ме неще.

После 6 месеца градинар, после адаптация към цивилния живот.

Де да беше вярно, че не ставам за донаборник, паразити бедни!

Голямо реване ревеш, ей! А, всъщност, нищо не си разбрал от служба. Винаги съм смятала, че човек трябва да стане войник и военен само ако отвътре го напъва. Защото, такива като теб, мамини синчета- лигльовци, ако попаднат в армията, само вреда ще нанесат, а и ще са опасни за другите. Защото, не може да се разчита на хора от твоята порода. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и американското посолство започва да става най- добрия  приятел :giggle1: мушморочета 

само  Атака бе 

на 16.11.2021 г. в 11:30, miro20 написа:

Може да бъде изображение с 9 души и текстово съобщение

Като гледам последните му нахъсани изявления, сега копейкин ще прави цирковете в парламента.

А Луна изпреварила Сидерович :giggle1:

веднъж и ти да си прав

след такъв резулатат  сувероно си заслужава съдбата 

преди 5 часа, ncl написа:

На следващите избори ще сме 10%

айде не мерси да ми се натрапва отживелица като казармата 

кой ще защитавам 

корумпираното правителство 

да го нападат талибаните  и да ги окачват по лампите 

тия 5 % са достатъчни от изверзите дето са били войници и са мъчели новобранците 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Banesc написа:

и американското посолство започва да става най- добрия  приятел :giggle1: мушморочета 

само  Атака бе 

Да, а тук забелязах, че като използвах думата американски в словосъчетание с господари, постът се оцвети в розово-лилаво и остана скрит. Когато "заобиколих" по тъча, го пуснаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Banesc написа:

само  Атака бе 

Гласувал съм два пъти за тях. Преценил съм, и не само аз, че повече няма да ги подкрепям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, absurt написа:

Голямо реване ревеш, ей!

Не.

А, всъщност, нищо не си разбрал от служба.

Да. Лабаво си изкарах, кое си е право. Занаятът ми важи дори в изключително подивели места като военната каторга. Шапките си ме кютаха, щото няма кой друг да им поддържа компютрите. Най-големия зор беше като дойде уволнявката, и тия викат докато не ни доведеш твой заместник уволджак няма да видиш!😁

Винаги съм смятала, че човек трябва да стане войник и военен само ако

отвътре го напъва.

Точно.

Защото, такива като теб, мамини синчета- лигльовци, ако попаднат в армията, само вреда ще нанесат, а и ще са опасни за другите. Защото, не може да се разчита на хора от твоята порода. 

Наистина не може да разчиташ на мен, защото и аз не мога да разчитам на теб. 5 пари не давам за народ като тебе, 1 капка кръв не давам, и плюнка не давам за вас. Само се оглеждате от кого какво да отмъкнете, за друго не ви бива.

Ако беше с една идея малко по-грамотна - нямаше да гласуваш за ганювци и двуличници като Копейкин. Точно с туй ви подлъгва, как щял принудително да държи младите в БГ, да ги кара да се откупват в зората на живота си, да искате още данък от бизнеса, абе само мизерии от вас. Само за едно ги подкрепям, дето са против тия грубо погазвания на всички закони, само и само корпорациите да си продадат тестовите боклуци, за наша сметка. Хем ме задължават да се набода, хем преди това да подпиша, че е доброволно.

Като клетвата у казармата също!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се, че си грамотен и можеш да четеш, ама в "материала" къде виде който не иска - в Белене? Пише, че който ощетява държавата ще бъде съден и пратен в затвора. Нещо, което до сега на политиците им се разминаваше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, tonit1968 написа:

Вижда се, че си грамотен и можеш да четеш, ама в "материала" къде виде който не иска - в Белене? Пише, че който ощетява държавата ще бъде съден и пратен в затвора. Нещо, което до сега на политиците им се разминаваше.

прочети първия абзац там го пише 

https://www.mediapool.bg/vazrazhdane-prashta-v-trudovi-lageri-vsichki-protivnitsi-na-aets-belene-news329338.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В ПЪРВИЯ абзац са "умозакл/ченията" на "журналиста" писал "материала". Прочети оригиналните думи на Костадинов във поста във Фейсбука. Интересно, не видях името на автора на тая дрисня. Много моля да ми го намерис и споделиш. Щото анонимници могат да пишат квото си искат и няма кой да бъде съден за лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, tonit1968 написа:

В ПЪРВИЯ абзац са "умозакл/ченията" на "журналиста" писал "материала". Прочети оригиналните думи на Костадинов във поста във Фейсбука. Интересно, не видях името на автора на тая дрисня. Много моля да ми го намерис и споделиш. Щото анонимници могат да пишат квото си искат и няма кой да бъде съден за лъжа.

Цитат

"Разбира се там ще имат възможност да работят и всеки 2 работни дни ще им се броят като 3 зад решетките. Ще имат голям избор от работни места - тунела под Шипка, тунела под Петрохан, урановите мини и т.н. Тези от тях, които ще са в Белене, няма да бъдат разхождани надалеч - те ще могат да се включат пряко в доизграждането на АЕЦ "Белене", пише още Костадинов.

https://www.dnevnik.bg/politika/2021/11/25/4286018_predozirane_kostadin_kostadinov_shte_izprashta_v/

Чиновническият миши добре знае да експлоатира низките чувства на най-лумпенизирания си пролетариат.

В други изказвания привиждаше американски империалист дори такива като мене, кулаци, дето не щат още данъци;

Има достатъчно време, да се омаже като учителите си Сидеров, Симеонов, Каракачанов. Луна събра повече гласове от Сидеров, пожелавам и на двуличника копейкин от същото!

Коментарите под новината всъщност изразяват мнението на всеки малко по-критичен, с мозък поне колкото да пази равновесие. Тъпците са забранили copy-paste, не мога да извадя най-добри цитати, или по-скоро не ми се занимава да ги вадя.

https://www.mediapool.bg/vazrazhdane-prashta-v-trudovi-lageri-vsichki-protivnitsi-na-aets-belene-news329338.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, IvanKirov написа:

https://www.dnevnik.bg/politika/2021/11/25/4286018_predozirane_kostadin_kostadinov_shte_izprashta_v/

Чиновническият миши добре знае да експлоатира низките чувства на най-лумпенизирания си пролетариат.

В други изказвания привиждаше американски империалист дори такива като мене, кулаци, дето не щат още данъци;

Има достатъчно време, да се омаже като учителите си Сидеров, Симеонов, Каракачанов. Луна събра повече гласове от Сидеров, пожелавам и на двуличника копейкин от същото!

Коментарите под новината всъщност изразяват мнението на всеки малко по-критичен, с мозък поне колкото да пази равновесие. Тъпците са забранили copy-paste, не мога да извадя най-добри цитати, или по-скоро не ми се занимава да ги вадя.

разбира се че в лагери....

за тези които искат да захвърлим закупеният вече руски реактор....

а да купим правилният....на мръсният американец

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, _nib_ написа:

разбира се че в лагери....

за тези които искат да захвърлим закупеният вече руски реактор....

а да купим правилният....на мръсният американец

Проблема  в купените боклуци е това че са стара непродаваема и реално непотртебна технология и модел реактори, с каквито абсолютно никой не строи нови централи.

Дори в самата "матушка".

Така че, ако искаш помоли ги поне да ги сменят с ново поколение, руски като толкова не искаш "мръсни американски" .:giggle1:

Отношението ти показва колко комплекси имате спрямо това дали нещо е руско или "мръсно западно" , а не дали е правилното и изгодното за България .:hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, miro20 написа:

Проблема  в купените боклуци е това че са стара непродаваема и реално непотртебна технология и модел реактори, с каквито абсолютно никой не строи нови централи.

Дори в самата "матушка".

Така че, ако искаш помоли ги поне да ги сменят с ново поколение, руски като толкова не искаш "мръсни американски" .:giggle1:

Отношението ти показва колко комплекси имате спрямо това дали нещо е руско или "мръсно западно" , а не дали е правилното и изгодното за България .:hit:

който слуша американеца, нито държавата му е прокопсала, нито народа му

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, _nib_ написа:

който слуша американеца, нито държавата му е прокопсала, нито народа му

Това важи за всеки, който слуша по принцип. Без значение американеца, руснака или китаеца.  Освен ако не смяташ, че Беларус и Северна Корея са прокопсали държави.  

на 25.11.2021 г. в 19:37, tonit1968 написа:

Щото анонимници могат да пишат квото си искат и няма кой да бъде съден за лъжа.

То Костадин да съди журналист за лъжа ще е същото като Боеко да набеди някой, че точи бюджета 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://fb.watch/9xwOUTm1Bf/

"Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги".
Джордж Оруел
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, miro20 написа:

Дори в самата "матушка".

Проблемът е, че поради частни интереси, реакторът остаря морално. Колко години тече тази сага, някой сеща ли се? По соц. време се направи площадката, а оттогава минаха 30+ години. И  защо да молим някой да ни смени оборудването, вместо да тикнат кой- където му е мястото?

Какво излиза- победиха хамериканските интереси и дай сега да извадим нови милиарди, че да ни продадат реактор? Какво изгодно виждаш в това, че не се сещам? И къде ще си носим отработеното гориво- през океана в щатите ли? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, absurt написа:

Проблемът е, че поради частни интереси, реакторът остаря морално. Колко години тече тази сага, някой сеща ли се? По соц. време се направи площадката, а оттогава минаха 30+ години. И  защо да молим някой да ни смени оборудването, вместо да тикнат кой- където му е мястото?

Какво излиза- победиха хамериканските интереси и дай сега да извадим нови милиарди, че да ни продадат реактор? Какво изгодно виждаш в това, че не се сещам? И къде ще си носим отработеното гориво- през океана в щатите ли? 

Просто дадох съвет към феновете на руското. А не че аз искам да се купуват наново руски .

И кого трябва да тикнат "където му е мястото" ?? Аз отдавна съм казвал и обяснявал колко е трагикомична сагата с тези реактори.

Поръчани са без правителствено решение, даже бих казал... въпреки забраната на правителството, в случая тогава беше на Станишев.

Двамата директори на НЕК обаче,  решават сами да подпишат нещо като договор , и правят тази поръчка с руснаците.

Без правителствено решение, без обсъждане в Парламент или парламентарни комисии по енергетика... и т.н. и т.н.

Представи си реципрочна ситуация - офицер от Граф Игнатиево заобикаля министерство и парламент, и подписва договор за поръчка на Ф16 с американците.

Как ти се струва ? Смешно , нали ? Е , ама точно това се получи с реакторите. :)

Второ .. не знам какви "американски интереси " са победили и за какво говориш.

Поръчката е много по отдавна, и наистина става въпрос за изцяло и тотално остарели реактори, с които ни набутаха да плащаме както циганин не е набутвал пенсионер по телефона :) 

И за какви "частни интереси" говориш ?

Всичко това е  държавен интерес, а ако има някой който да е на супер печалба, това са отново руснаците които ни набутаха яко.

Относно колко е изгодно да имаме централа, имаше и доклади на БАН с някакви фантастически параметри, от рода че... трябва да имаме индустрия няколко пъти по голяма от сегашната, за да има кой да потребява този ресурс, и още какви ли не фантастични параметри, с което да бъде орпавдано строителството.

Да, единия фактор в момента е налице - цената на тока драстично скочи, и по този параметър може и да е вече станало изгодно.

Самоч е кой ще гарантира че ще се задържи с десетилетия тази цена, а няма утре да стане и падне отново 30-50$ ????

Та.. въпреки всичките алабалистики, всички експерти , доклади на БАН, и оценки на външни фирми не искат да се ангажират, защото именно си правят прагматични сметки и виждат кое е изгодно или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

Просто дадох съвет към феновете на руското. А не че аз искам да се купуват наново руски .

И кого трябва да тикнат "където му е мястото" ?? Аз отдавна съм казвал и обяснявал колко е трагикомична сагата с тези реактори.

Поръчани са без правителствено решение, даже бих казал... въпреки забраната на правителството, в случая тогава беше на Станишев.

Двамата директори на НЕК обаче,  решават сами да подпишат нещо като договор , и правят тази поръчка с руснаците.

Без правителствено решение, без обсъждане в Парламент или парламентарни комисии по енергетика... и т.н. и т.н.

Представи си реципрочна ситуация - офицер от Граф Игнатиево заобикаля министерство и парламент, и подписва договор за поръчка на Ф16 с американците.

Как ти се струва ? Смешно , нали ? Е , ама точно това се получи с реакторите. :)

Второ .. не знам какви "американски интереси " са победили и за какво говориш.

Поръчката е много по отдавна, и наистина става въпрос за изцяло и тотално остарели реактори, с които ни набутаха да плащаме както циганин не е набутвал пенсионер по телефона :) 

И за какви "частни интереси" говориш ?

Всичко това е  държавен интерес, а ако има някой който да е на супер печалба, това са отново руснаците които ни набутаха яко.

Относно колко е изгодно да имаме централа, имаше и доклади на БАН с някакви фантастически параметри, от рода че... трябва да имаме индустрия няколко пъти по голяма от сегашната, за да има кой да потребява този ресурс, и още какви ли не фантастични параметри, с което да бъде орпавдано строителството.

Да, единия фактор в момента е налице - цената на тока драстично скочи, и по този параметър може и да е вече станало изгодно.

Самоч е кой ще гарантира че ще се задържи с десетилетия тази цена, а няма утре да стане и падне отново 30-50$ ????

Та.. въпреки всичките алабалистики, всички експерти , доклади на БАН, и оценки на външни фирми не искат да се ангажират, защото именно си правят прагматични сметки и виждат кое е изгодно или не.

Простьо,

Ние индустрията си я имахме, но "кой не скача е червен" я затри: пазарна икономика, приватизация, и простотии от рода на ще търгуваме със запада, и вместо оръжие произвеждайте тенджери............

Ако АЕЦ Белене беше завършена, сега в кризата щяхме да продаваме ел.енергия.

И пиши по-бавно, че ще изпревариш "овцата" по правопис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dedidi написа:

Простьо,

Ние индустрията си я имахме, но "кой не скача е червен" я затри: пазарна икономика, приватизация, и простотии от рода на ще търгуваме със запада, и вместо оръжие произвеждайте тенджери............

Ако АЕЦ Белене беше завършена, сега в кризата щяхме да продаваме ел.енергия.

И пиши по-бавно, че ще изпревариш "овцата" по правопис.

умньо , индустрията фалира именно заради некадърното ви управление и съсипия. В целия СИВ този тип управление се доказа като такова. Некадърно и съсипническо . И затова логически фалира.

А пазарната икономика, приватизация и т.н. си бе контролирана и "усвоена" изцяло от вашите верни другари .

:hush:

Сега сме единствена и уникална държава с почти изцяло реставрирани стари репресивни кадри и реставрирана червеномутренска мафия а ДС .

Защото така и не приехме каквато и да е лустрация.

Ама ... няма как... напълно осъзнавам че трябва да се съобразяваме с тази съсипия, и че .. прост народ - слаба държава.... :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, miro20 написа:

умньо , индустрията фалира именно заради некадърното ви управление и съсипия. В целия СИВ този тип управление се доказа като такова. Некадърно и съсипническо . И затова логически фалира.

А пазарната икономика, приватизация и т.н. си бе контролирана и "усвоена" изцяло от вашите верни другари .

:hush:

Сега сме единствена и уникална държава с почти изцяло реставрирани стари репресивни кадри и реставрирана червеномутренска мафия а ДС .

Защото така и не приехме каквато и да е лустрация.

Ама ... няма как... напълно осъзнавам че трябва да се съобразяваме с тази съсипия, и че .. прост народ - слаба държава.... :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, miro20 написа:

Няма как да се върнат скоро старите цени на тока. Нуждите от енергия растат постоянно,  а източниците се ограничават.  Догодина Германия затваря 5 АЕЦа,  как мислиш това ще окаже влияние на цената - повишаващо или понижаващо.  

АЕЦ Белене е бил добър проект, някога когато е замислян, и когато Козлодуй е бил на пълен капацитет.  После при рестарта на проекта финансовата обоснованост беше съмнителна,  а днес вече съвсем я няма.  Днес е много по оправдано тези мощности да бъдат монтирани в Козлодуй,  където има и инфраструктура, и специалисти (Все още). За 2 блока в Белене не си струва.  Вече,  ако ще има държавническо отношение и за енергетиката ще се мисли дългосрочно,  може да се мисли за Белене,  но за повече блокове,  както и за нови в Козлодуй. Това всичкото последните 20 години трябваше да бъде направено и днес да имаме 8 или 10 работещи блока в двете централи.  

Твърде много време проспахме и не си преструктурирахме енергетиката,  която сега можеше да носи милиарди. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...