Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Потресаваща Българофобия

Препоръчан отговор

• Отговори 148
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Нещо пояснение какво има на картинката? Щото е адски малка. Авторе, то бива мързел, ама чак пък толкоз...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нашата писменост не е точно наша. Така щеше да е, ако беше написана от българин. Което не е факт. Писмеността е с авторско право на Кирил и Методий, които не са българи и само сме си купили правото да я ползваме. Образно казано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно това е споменавано в различни теми , последно става въпрос за това :

Но примерите са толкова много че наистина заслужава отделна тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, sliderum написа:

Нашата писменост не е точно наша. Така щеше да е, ако беше написана от българин. Което не е факт. Писмеността е с авторско право на Кирил и Методий, които не са българи и само сме си купили правото да я ползваме. Образно казано.

Кирил и Методий са написали глаголицата, не кирилицата на коят пишем сега. Тя е написана в Преславската книжовна школа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз  го поясних, но за такива като теб които ги мързи два линка да цъкнат, наистина може би трябва повечко пояснение.

Винаги трябва всичко да ви се "смила" и предъвква удобно за поемане :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, sliderum написа:

Добре де, какво общо има картинката със заглавието?

Елементарен въпрос - В момента форума на каква кирилица го четеш? Някои до толкова са свикнали с кирилицата която ползват във Windows-a, че вече не си дават сметка, че в българската кирилица някои от малките букви като г,н,м не се пишат по тоя начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако все още има някой който не е разбрал какъв е проблема с руската позиция :

https://fakti.bg/kultura-art/477130-ruskiat-centar-v-sofia-zalichi-balgaria-ot-deloto-na-sv-sv-kiril-i-metodii?fbclid=IwAR0H8iJMR7AwYainWufQPSxG_oMx9HlPSSIKZVcTqZKXv-w8n-QaPrhmWTE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, miro20 написа:

Ако все още има някой който не е разбрал какъв е проблема с руската позиция :

https://fakti.bg/kultura-art/477130-ruskiat-centar-v-sofia-zalichi-balgaria-ot-deloto-na-sv-sv-kiril-i-metodii?fbclid=IwAR0H8iJMR7AwYainWufQPSxG_oMx9HlPSSIKZVcTqZKXv-w8n-QaPrhmWTE

Недей така тук във форума са чувствителни на тема руснаци. Обич и любов витаят, но само едностранна любов.

Още им липсва петък вечер руска програма, а в съботната сутрин - ленински съботник.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ленински_съботник

Руcия зaличaвa Бългaрия oт иcтoриятa зa пиcмeнocттa, cъздaдeнa oт cвeтитe брaтя Кирил и Мeтoдий – тoвa cтaвa яcнo oт излoжбaтa прeд вхoдa нa Руcкия културнo-инфoрмaциoнeн цeнтър в Coфия, пocвeтeнa нa 24 мaй, пишe "Мoнитoр".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чисто технически питам къде е "българофобията" в картинката?

Cyrillic_alphabet_world_distribution.svg

Опс, Кирилица, се използва на доста места в света. Сигурно всички са българофоби? Или българофили? Нещо се обърках. Авторе, да не си объркал заглавието? Егати, сигурно 1/4 от света(поне по площ) ни е откраднал азбуката и не ни плаща за това!

П.П Румъния я няма на картинката, защото се се отказали да ползуват Кирилица, а преди време са я ползували.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, sliderum написа:

Опс, Кирилица, се използва на доста места в света. Сигурно всички са българофоби?

В случая става въпрос за съвсем друго. Ти въобще нещо прочете ли по въпроса ? В доста медии има подробно обяснено къде е проблема. И това не е в картата която ти цитираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Време е някой хора да започнат да работят нещо.. защото е абсолютна срамота на тия години да си стоиш вкъщи. Аре тоя Асен Генов си получава стабилно пара от Отворено общество. Ама тия форумните ни мишки.. мама и тати им плащат сметките. Е докога така? 

ПС. Вземете отворете поне wikipedia да прочетете кво е глаголица и кво е кирилица. 24-ти май е божееее...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, miro20 написа:

В случая става въпрос за съвсем друго. Ти въобще нещо прочете ли по въпроса ? В доста медии има подробно обяснено къде е проблема. И това не е в картата която ти цитираш.

Аз питам автора на темата, той е постнал една малка картинка, на която почти нищо не се вижда. Никой тук не е длъжен да прави разследване по въпроса, в коя медия е постната картинката, има ли я в по-голям формат, че да прочете разните надписи с малките букви на етикети. Камо ли пък да се напне  да ходи пред РКИЦ  да  я гледа на живо. Къде е българофобията в картинката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, miro20 написа:

В темата вече има даден отговор на твоето запитване.

Аз не знаех, че ти си автора на темата. Него питам. Той я изпляска тая тема, без да изясни какво има предвид. В неговата глава може да е ясно и като е пуснал тема по въпроса, ТОЙ е длъжен да изясни какво има предвид, а не ти вместо него.

В това които ти си отговорил, не виждам българофобия. Не виждам и причина Путин да ни е благодарен за нещо на нас. Може да е благодарен на Кирил и Методий, или на Климент ако щеш, защо на мен и на теб да трябва. Още повече, че някой народ тук се подмазва и подражава на американците. Което е жалко. Нали сме много велики, защо не подражаваме само на себе си и не разчитаме само на себе си.

преди 3 часа, Bubbles написа:

Май се опитва да каже че руснаците са си присвоили историята на българската писменост, а според мен нещо не е разбрал.

Май се опитва, ама всъщност нито ние, нито руснаците ползуваме нито Глаголица, нито оригиналната Кирилица. Ползуваме малко изменен вариант на реформираната от Петър I някогашна Килирица, така че течения на азбуки, или по-скоро шрифтове е имало и в двете посоки,   от нас към Русия, после от СССР към нас, междувременно и на месно ниво сме правели по малко осъвременявания. Не мисля всъщност че въобще в това отношение, по отношение на азбуките може още да продължава да има някакви претенции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, sliderum написа:

В това които ти си отговорил, не виждам българофобия. Не виждам и причина Путин да ни е благодарен за нещо на нас. Може да е благодарен на Кирил и Методий, или на Климент ако щеш, защо на мен и на теб да трябва

Всъщност си прав . Не виждам защо Путин трябва да ни е благодарен точно на нас. Както не виждам за какво трябва да сме благодарни на Путин за освобождението на България например. Само че там ревете колко сме лоши и неблагодарни а тук "ами не виждам защо" . Проблемът ви е в двойния аршин.

Тук не става дума за благодарност всъщност. Нито пък някой на някого трябва да плаща авторски права. Голямата част от света пише на латиница обаче не съм чул някой да я нарича "немска писменост" примерно. Просто е смехотворно. Същото като американците как говорели "американски английски" или как македонците говорят на "македонски" .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, lsmurf написа:

Всъщност си прав . Не виждам защо Путин трябва да ни е благодарен точно на нас. Както не виждам за какво трябва да сме благодарни на Путин за освобождението на България например. Само че там ревете колко сме лоши и неблагодарни а тук "ами не виждам защо" . Проблемът ви е в двойния аршин.

Тук не става дума за благодарност всъщност. Нито пък някой на някого трябва да плаща авторски права. Голямата част от света пише на латиница обаче не съм чул някой да я нарича "немска писменост" примерно. Просто е смехотворно. Същото като американците как говорели "американски английски" или как македонците говорят на "македонски" .

Аз не съм видял някой да казва, че е благодарен на Путин за освобождението. Благодарни сме на Столетов, Гурко, Тотлебен, Радецки... не на Путин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Радул написа:

Аз не съм видял някой да казва, че е благодарен на Путин за освобождението. Благодарни сме на Столетов, Гурко, Тотлебен, Радецки... не на Путин.

Не си прав. Всеки опит на някой българин да се еманципира от Путинова Русия веднага среща обвинение от страна на така наречените "русофили" в неблагодарност за освобождението ни - факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lsmurf написа:

Не си прав. Всеки опит на някой българин да се еманципира от Путинова Русия веднага среща обвинение от страна на така наречените "русофили" в неблагодарност за освобождението ни - факт.

Демонстрираната неблагодарност не е към Путин. Нито към путинова Русия. Тя е към точно тези, които изброих- искат се събараяния на паметници, пренаписване на история. Аз не знам да има паметници на Путин в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Радул написа:

Демонстрираната неблагодарност не е към Путин. Нито към путинова Русия. Тя е към точно тези, които изброих- искат се събараяния на паметници, пренаписване на история. Аз не знам да има паметници на Путин в България.

И къде видя съборени паметници от на герои от Руско-Турската война. Не ги бъркай с тези на червената армия която водеше война против България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, lsmurf написа:

И къде видя съборени паметници от на герои от Руско-Турската война. Не ги бъркай с тези на червената армия която водеше война против България.

Последно искаха Цар Освободител да бутат... новите патреоте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Радул написа:

Последно искаха Цар Освободител да бутат... новите патреоте.

Доколкото знам не са го съборили слава богу. Не бих казал че патриот би го направил. За пропагандни цели може да се ползват всякакви нескопосани идеи , но е ясно че такова нещо не може да стане . Не и ако зависи от българския народ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безсмислено е да се надприказваме с тъпи макета и руснаци!

Ако искате да се гордеете с България, купете си:

https://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=2206843&title=Българите са в основата на човешката цивилизация

Авторът е сред най-умните българи изобщо. Ще научите, че са български първата писменост в света, първото обработено злато, мед, бронз, първото родословно дърво и много още първи неща в света!

Заглавието на книгата е цитат от Франсоа Митеран

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване