Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за 2.1 система Harman Kardon или Bose?

Препоръчан отговор

Имам си готино озвучаване за телевизора, обаче не чете DTS звука.За това искам да го сменям с една от рия две марки, но се чудя коя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете са скъпи и качествени.Bose се славят с добър звук,при малкообемните колони.Аз oбаче предпочитам доказалите се Harmаn Kardon.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 за HK въпреки, че не си указал модели...

Най-сигурно е - отиваш в магазина с бърсалката с флаковете и слушаш на място.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега кой знае защо аз наивно си мислех, че DST - Digital Theater System , е система за многоканален запис на звука. Т.е. многоканален - поне 5.1. И аз съм си намерил редица музикални записи, които са в такъв формат.И си ги пускам през ресивъра.  А 2.1 - това не е ли на практика стерео звук плюс събуфер? Или тук става дума за частен случай - за система, която да може да декодира звук в DTS и да го възпроизвежда като 2.1? Което на практика си е... стерео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На ресивъра си пише отгоре DTS.И двете марки съм ги чувал по един път на живо как свирят.Свирят различно, но сякаш Harman Kardon, ми е половин идея по приятен за слушане.Трябва да ги чуя пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм за косе-босетата, но че

преди 1 час, franchesko написа:

Трябва да ги чуя пак

е факт. Действай!

По-интересното е, че сравнявате фирми, а не модели? Гаранция има отвратителни образци и от двете марки! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако харесваш качествения звук прескачаш марките, ако ще взимаш техни пасивни тонколони + отделен AV ресийвър.

Както се казваше в една приказка:

Цитат

No Highs No Lows It's Bose

При Bose наблягат на DSP-то за представят що годе приличен звук

Смисъла на DTS, Dolby Digital е във многоканалният съраунд звук, не във стерео, както и 2.1.

Не си споменал бюджет и към каква аудио система ще се насочил.

Ако е саундбар гледай да е 5.1, със HDMI ARC и поддръжката на DTS поне.

Макар, един саундбар (до 500-600 лв) да не може да се сравнява със многоканална система: AV ресийвър + OT + активен субуфер

Но, и цената е 4-5 пъти по висока, ако ще се прави, както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за немските Burmester, слагат ги в S-клас W222 и звукът много ми хареса. Harman Kardon според мен им отстъпват, поне ако става дума за автомобилно озвучаване. За останалите им продукти нямам мнение, но автомобилното озвучаване е топ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми обадиха за един Харман Кардон на тънка лайсна и ходих, чух го хареса ми взех го.Утре ще ходя да гледам едно БОсе, един приятел иска да го купи, ако не го купи мога да го взема и аз, ако ми хареса как свири.Дет са вика да кеф цена няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе като го сложих в моя 25кв хол сякаш звука ми идва леко постен.Може би трябва да се настрои.Обаче големия проблем е , че не мога да изкарам звук от телевизора през усилватела и от там през колоните.В упътването пише, че това е възможно с HDMI кабел и ползване на буксата на усилватела HDMI (arc) обаче нещо не се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах, рових, сега продължавам да ровя.Може утре да пробвам да го свържа с оптика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, franchesko написа:

Абе като го сложих в моя 25кв хол сякаш звука ми идва леко постен.Може би трябва да се настрои.Обаче големия проблем е , че не мога да изкарам звук от телевизора през усилватела и от там през колоните.В упътването пише, че това е възможно с HDMI кабел и ползване на буксата на усилватела HDMI (arc) обаче нещо не се получава.

Точен модел на аудио система/усилвателя и телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво обсъждате. Телевизор ли е източник на сигнал? Ако да - звукът на програмите е максимум MP3 - 192.

Дори и на фабрично (матрично) DVD звукът е предимно такъв, максимум 448Kbps за 5.1 всичките канали. И много малко са с приличен LPCM 1536KHz звук . И преди "разбирачите" да се изказват давам пример. Концертът на UDO в София, изд 2012  официаално е с AC3 звук на BR и LPCM на DVD.

По темата - не гледай надписи (марки) и слушай с твоите уши. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване