Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

Кой е първия програмист в света и защо?

• Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Остана само да каже банковата си сметка и ПИН.  Всичко друго си го каза.

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Публикувани изображения

преди 10 минути, Myanmar написа:

Потрудила си се да обидиш и унижиш всички, дори нас, които опитваме да ти помогнем. Останала си без приятели. Заслужаваше ли си удоволствието, което ти носеше егото, че си голямата работа и че света ти дължи всичко?

Благодаря, че провали демонстрацията ми на нейната безпомощност дори да ползва Гугъл, което нееднократно е демонстрирала. Тя и с линкове, които ѝ давахме за чалгия, имаше трудности да свали.

Добре, питай я това тогава.

k = exp(iarcsin(ln(x^2+1)))  Кое е реалната част или число, коя е имагинерната единица в комплексното число k.

Елементарна математика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Не разводнявай сериозната тема.

преди 54 минути, Anne написа:

Смея да кажа, че получихме добро образование, наистина на ниво.

За човек, който не може да смята, проявяваш мюнхаузонов синдром и тежка форма на делюзия.

• Ядосано 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Не разводнявай сериозната тема.

Е нали АБПФК Кити-Анне е спец по история?

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Anne написа:

Защото ние не учехме само как се шие на практика, имахме и теория! 14 теми!

Ако си имаше представа от учене, щеше да знаеш какво е сесия - десетина изпита по десетина дисциплини, всяка от които по 30-35 теми, в рамките на две седмици.

Ти много си си повярвала в училището за бавно развиващи се деца. За пред тях може да си минавала за Айнщайн, но извън сградата не си нищо над средното ниво, ако приемем че средното ниво е доста ниско в България.

• Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Myanmar написа:

1. Ти нямаш дискалкулия.

2.

Цитираш точно фалшива информация. Дискалкулията не се оправя със психотерапия. Това не е психиатрично заболяване, а когнитивен проблем. Същият, като дислексита и дисграфията.

Не е зле да внимавате, като четете и търсите информация. Защото в интернет е пълно с измамнва информация - то не са лечения на рак, на глухота, на какво ли не..............

Извинявай, точно на мен информация не ми слагай, защото съм търсила, и то достоверна такава, писана от истински специалисти.

Децата, страдащи от дискалкулия, се водят СОП, но по мое време нямаше такова нещо. Идеята за СОП е изключително нова - от 2005. Чета такива теми и информации, виждам колко хора се слъсват с този проблем и колко трудно е за децата с дискалкулия да имат повече от основно образование. Аз, само защотои съм с увреден слух, успях да си продължа образованието, но тези, дето иначе са здрави........... заради едните пусти изпити по математика не могат да влязат в гимназия. Специални гимтназииза тях още няма, а точно това липсва на страната. Те не са за помощно, не са бавни, математиката им е проблема, иначе могат да учат по другите предмети.

Съветвам ви да видите мненията под статията ми - има мнения на родители и учители.

https://www.az-jenata.bg/a/12-semeystvo/9206-az-sam-s-disleksiya/

Тепърва ще се намират решения на проблемите, но дано да стане по - бързо, защото е грехота тези деца да останат с едното основно. Така няма да могат да си намерят работа.

И намерете филма, посочен в статията, изгледайте го. Не знам има ли го в интернет. Само тогава, като го изгледате, ще разберете на мен какво ми е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за шиенето, мисля, че е пределно ясно какви перспективи са ви чертали с вашите интелектуални заложби. На шивачки.

Отрезви се малко.

преди 59 минути, Anne написа:

Е, да, не бях отличника по философия. Но философията примерно никога не ми е била интересна.

Умните хора не се справят с интересните им неща, а с всичко. То това е смисъла на интелекта - да се справяш с трудности, а не с лесните и приятните неща.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Myanmar написа:

Каква е формулата за обем на шестоъгълна правилна пирамида?

Това ми звучи като на патагонски. Наистина не знам. :brickwall:

• Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей специалистката по история ме мина кат пътен знак

• Харесване 2
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Дискалкулията не се оправя със психотерапия. Това не е психиатрично заболяване, а когнитивен проблем. Същият, като дислексита и дисграфията.

ти кажи как си я откри-чрез филм в кабеларка и оле тест в измислен сайт,като го попълвах се оказа,че аз я имам,осъзнай се

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Поне не съм бягала от училище, нямам неизвинени отсъствия, е взимах си малка и заслужена ваканция в началото на юни...

Аз пък не съм си вземал никакви "заслужени ваканции". Ходех редовно и в училище и в университета. Стига се би в гърдите за елементарни неща.

Учих, учих, четох, но от стрес и притеснение всичко си забравих в деня на изпита.

Толкова си си можела. Стига с тези глупави оправдания. И останалите са били под стрес, ама не са се издънили като теб, нали?

но и съм участвала във училищни викторини, които печелих -по история, география и български език и литература

Съревновавала си се с други деца със специални образователни потребности. Това е като да надбягаш хора без крака и да се гордееш с това.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, acnekt написа:

Пепи учи там.  И затова там си отишла. То е близко до ума.

Говориш пълни глупости. Той остана да учи тук за средно. Сигурно се радва, че не сме били в една гимназия. Като се замисля, и аз се радвам. Кой знае на какви учители щях да попадна. Сигурно пак нямаше да ми дадат да уча английски,  а френски едва ли щях да продължа да уча, сигурно е нямало учител. Руски и немски - ужас. Особено като си представя пак да слушам мъчителното сричане по немски на някои съученици. Не се шегувам, някои и в седми клас сричаха. Ужас. Идеше ми да се покрия под чина от срам, че уча с мързеланковци, сричащи като бебета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво ниво бяха тези викторини - областно, национално, международно?

преди 1 час, acnekt написа:

Аз си мечтаех за такова списание

https://bg.wikipedia.org/wiki/Космос_(списание)

Младежите какви неща четат. Космополитан. Ужас.

И аз помня негови броеве. Детство...

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Myanmar написа:

Защо тогава бяха всичките ти лъжи, че не можеш да пишеш за да изкарваш прехраната си? Когато твоите родители спрат да ти помагат, ти как си представяш да живееш без пари?

Защото нямам диплома за журналист, това имах предвид. Ама вие нали не можете да мислите сами, та трябва да ви се помага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеше ми да се покрия под чина от срам, че уча с мързеланковци, сричащи като бебета.

Боже,колко си толерантна

• Ядосано 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anne написа:

Руски и немски - ужас. Особено като си представя пак да слушам мъчителното сричане по немски на някои съученици. Не се шегувам, някои и в седми клас сричаха. Ужас. Идеше ми да се покрия под чина от срам, че уча с мързеланковци, сричащи като бебета.

Немски език бил ужасен?:(:panicbutton:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото нямам диплома за журналист, това имах предвид. Ама вие нали не можете да мислите сами, та трябва да ви се помага.

Pop Tv Fun GIF by Nightcap

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Anne написа:

Идиоти

Образованите хора с квалификация да се изказват по тези теми са "идиоти", по думите ти, а ти знаеш повече от тях, затова и задаваш само умни въпроси:

на 31.08.2020 г. в 18:14, Сталин написа:

бъркам си в носа и един с. пол ми хвръкна вътре, ще ослепея ли, завирам си свещи по места не предназначени за тях, ще хвана ли спин,имам гъби по краката, ще заразя ли мъж, ако легне с мен

Не, не беше за Анелия, а за Милица.Щом толкова те интересува.

Извинявай. Не правя разлика. И двете са плод на халтурата и не ми влизат в кръга от интереси.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Айнщайн написа:

Боже,колко си толерантна

Ама кат ме мина кат пътен ѝнак форумната принцеса а?

• Харесване 1
  • Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, acnekt написа:

Хора с увреждания печелят медали, работят... и какво ли още.

Ето

Браво, но аз не съм спортистка, спорта не ме влече. Е, не пропускам летни и зимни олимпиади, европейски и световни футболни първенства, иначе спорта го мразя. Повдига ми се от мисълта за спорт. Добре, че от трети клас нататък бях освободена от предмета. Само в гимназия (класната ми беше госпожата по физическо), ме ръчкаше поне да играя тенис на маса. Да, ама както не умея да уцелвам топчето, си представяте колко ми беше до игра. Че и правилата не ги знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, petie1 написа:

тя знае,моля ти се,ама не иска да ни засрамва,че сме тъпи

• Еха 1
  • Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпреки, че съм Квазимодо

Ще престанеш ли с драмата?

Квазимодо:

zx860y484_3421059.jpg

Ти, да не извличам изображението в цял ръст:

Не съм забравила, но се научих!

Какво научи? Кого заблуждаваш? Преди броени месеци лъсна, че не можеш да сваляш от Замунда. Преди година и нещо се оплакваше, че торент програмата ти не бачкала както очакваш. Още не знаеш какво е троянски кон, но използваш това название за измислената причина за изтрити файлове. Та, какво научи, не става ясно?

тъпия ЪпТорент

Поне става ясно, че всичко, което не разбираш или е твърде сложно за теб, ти мило го назоваваш "тъпо" и "лудо". От приличие, като евфемизъм, защото си много съжалителна, морална и каква още там се изкара...

преди 58 минути, Anne написа:

Ами, навремето беше модерно, като навлезе в България.

Само това ли успя да измислиш за да оправдаеш пороците си? То и цигарите и наркотиците и алкохола са периодично модерни. В момента е особено модерен ранния секс.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
  • Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Myanmar написа:

Знам ги твоите помощни училища. Там се подаряват оценки, няма нужда да ми обясняваш, аз не падам от небето. Написала си за един час 4 страници и си си помислила, че това те прави умна или трудолюбива. Само ти знаеш какво са болките в ръцете от писане, останалата част от населението на планетата не изпитва болки в ръцете.

Добре, че е "скапаното министерство" да измисли фалшивите училища за изоставащи ученици, че и те да имат диплома за образование, да не ги дискриминират останалите и да могат да си намерят работа, па макар и несправедливо спрямо децата, които са си скъсвали задните части истински да учат.

Я не обиждай училището ми, беееееееееееееееее! То първо, не е помощно, а за деца с уреден слух! Второ - доста от децата, завършили там, продължават висшето си образование, някоиот тях стават учители, други стават актьори по пантомима (ако знаеш какво е това), по - чуващите се реализират навсякъде. Трето, никой не ни е подарявал оценки! Учехме, и то здраво. Не съм аз виновна, че никое издателство не искаше да отпечатва учебници за гимназиалния курс за ученици с увреден слух! Би трябвало, но не са задължени. Сега не знам как е.

Но учихме, и то здраво. Аз и сега мога да се представя блестящо на матура по литература. Само ми дай тема, гледай да е по автори и произведения, които сме учили, и то от българската литература. Само да кажа, че Димитър Талев и Димитър Димов не сме ги учили. Учили сме Любен Каравелов, Хрсто Ботев, Иван Вазов, баща и син Славейкови, Пейо Яворов, Димчо Дебелянов, Елин Пелин,Йордан Йовков,  Никола Вапцаров, Христо Смирненски, Дора Габе и Елисавета Багряна.

• Харесване 1
  • Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Айнщайн написа:

тя знае,моля ти се,ама не иска да ни засрамва,че сме тъпи

То туй е част от изпита по Компютърни Архикетури във Фатални мозъчни изкрививявания :)

• Ха-ха 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я не обиждай училището ми, беееееееееееееееее! То първо, не е помощно, а за деца с уреден слух! Второ - доста от децата, завършили там, продължават висшето си образование, някоиот тях стават учители, други стават актьори по пантомима (ако знаеш какво е това), по - чуващите се реализират навсякъде. Трето, никой не ни е подарявал оценки! Учехме, и то здраво. Не съм аз виновна, че никое издателство не искаше да отпечатва учебници за гимназиалния курс за ученици с увреден слух! Би трябвало, но не са задължени. Сега не знам как е.

Но учихме, и то здраво. Аз и сега мога да се представя блестящо на матура по литература. Само ми дай тема, гледай да е по автори и произведения, които сме учили, и то от българската литература. Само да кажа, че Димитър Талев и Димитър Димов не сме ги учили. Учили сме Любен Каравелов, Хрсто Ботев, Иван Вазов, баща и син Славейкови, Пейо Яворов, Димчо Дебелянов, Елин Пелин,Йордан Йовков,  Никола Вапцаров, Христо Смирненски, Дора Габе и Елисавета Багряна.

И аз учех здраво 6 години в медицинския ама ти ми каза,че съм простачка....

• Харесване 2
  • Тъжно 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване