Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква е съдбата на хората Без увреждания

Препоръчан отговор

Прави ми впечатление, че като се влезе в този форум основно отговорите са в една тема, която  реално не би засегнала или впечатлила повече четящи. 

Има два акцента. От една страна активността показва, че на много коментиращи им е важно да коментират съдбата на онези, които не са, и реално няма как и какво да направят за ощетените. От друга, дали хората с увреждания (които могат да са в различна степен за справяне) не дискриминират онези Без, които вероятно също си имат притеснения за "съдбата", по принцип.

Това идва да ни покаже една перспектива на хуманността, след която, колкото и да се пише, едва ли може реално да се случат Чудеса.

Но все пак. Хората Без увреждания може би имат също нелека съдба и може и това да се обсъжда.

Защото в един момент се получава, че едните - тези неощетените- не трябва да мрънкат, а другите изпитват трудност да приемат съдбата си. 

Когато нещо е отнето, друго е дадено и как ли хората с увреждания преди 20 години, без форуми са се справяли? Но не това последното е акцент ( защото вече има тема), а как хората Без увреждания, успяват да живеят живота си пълноценно, без да се чувстват виновни, че има други хора С увреждания?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Maleficient написа:

как ли хората с увреждания преди 20 години, без форуми са се справяли?

С IRC ICQ Yahoo Messenger  и много книги

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли? Че майка ми и майка ти, точно така са се справяли?

Искаш ли за моята майка да ти разкажа, която през 2001 г. замина за Испания? ама едва ли ще ти е интересно, че е по-яко да се шегуваме по темите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Maleficient написа:

Прави ми впечатление, че като се влезе в този форум основно отговорите са в една тема, която  реално не би засегнала или впечатлила повече четящи. 

Темата я направих аз. Щото съм готин. И каква е темата няма абсолютно никакво значение. Хората пишат заради това, че съм готин, а не заради това каква е темата. Аз не вярвам в "хубавите теми". Всяка тема е хубава. Даже имах изписано за интереси: "всичко безинтересно и скучно".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Темата я направих аз. Щото съм готин. И каква е темата няма абсолютно никакво значение. Хората пишат заради това, че съм готин, а не заради това каква е темата. Аз не вярвам в "хубавите теми". Всяка тема е хубава. Даже имах изписано за интереси: "всичко безинтересно и скучно".

Обърни се към Учителят Рамус да ти обясни, дали това, което пишеш е от значение за някого, който чете.

Но, за протокола, тази тема не я създадох, защото съм готина- това ми е достатъчно в реалността, тук на никой не е нужно да го показвам и доказвам- или за хубост, а като контрапункт, ако има компетентни по едното, защо да няма и по другото. Защо съдбата на едните да се счита за по-тежка от тази на други ...

и, ако не си прочел, не ми ли следиш мисълта, не ме цитирай! Ново правило на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Maleficient написа:

Мислиш ли? Че майка ми и майка ти, точно така са се справяли?

Искаш ли за моята майка да ти разкажа, която през 2001 г. замина за Испания? ама едва ли ще ти е интересно, че е по-яко да се шегуваме по темите...

Ама това имаше преди 20 години ааа и Нокии с фенерчета тоже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не що ми порозовя поста неговата кожаааа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щастието е относително понятие. Има здрави хора, които са толкова нещастни, че стигат до самоубийства и обратното, хора ощетени от съдбата с невероятен хъс, които се борят с трудностите без да падат духом. 
Аз лично имам късмета да съм в отлично здраве, но това не ми пречи да ме вълнува и възмущават факти, които засягат хората с увреждания. Ето примерно разхождайки се из моят роден град София забелязвам, колко ужасен е и непригоден за хора с увреждания или майки с детски колички. Тротоарите са разбити, обсипани с автомобили, "новите" трамваи, които ни ги внасят втора ръка от Швейцария и Чехия са на по 30 години, с високи подове и крайно неудобни за инвалиди и майки с детски колички, както и за хора в по-напреднала възраст. При положение, че билетът струва 1,60 и живеем към 2 милиона души в този град, плащаме данъци всичко това се краде от хора без капка съвест и морал. Що за алчен изрод трябва да си, че да лишиш хората с ограничени възможности да се придвижват спокойно? Тези хора стоят, като затворници в жилищата си. Това е обикновена човещина и съвсем не е нужно да изпитвам вина за нещо, за което не съм отговорен, че да се вълнувам от тяхната съдба и трудности в живота. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Солджър, нещо ти е объркана мисълта или аз не разбрах мнението ти.

От една страна обясняваш ...леко е популистко, между другото, защото на доста места направиха и има достъп за хора с увреждания, но сега, щом сме настроени да мразим и обвиняваме сегашната власт, за цикъла на жена ни или че не ни става...при нужда, това си е типично българска черта и няма общо със съдба, ако не се отклоним към кАрма.

Така че, нищо не си казал/написал за хората без увреждания.

Да, и те имат несгоди, и? освен да се прекръстят на евреи или да се примирят и успокояват с по-несретната съдба на увредените по рождение, друго не им остава

Това, че неувредени толкова страстно пишат в темата за увредените, значи имат някакво неосъзнато чувство за вина. На обществото експонирано, а не би трябвало, според мен.

На хората с увреждания като им се струва недостойно да пребивават тук, вече могат спокойно да си намерят начини, в други държави да заминат и живеят, където ще се грижат само и единствено за тях и съдбата им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Maleficient написа:

Солджър, нещо ти е объркана мисълта или аз не разбрах мнението ти.

От една страна обясняваш ...леко е популистко, между другото, защото на доста места направиха и има достъп за хора с увреждания, но сега, щом сме настроени да мразим и обвиняваме сегашната власт, за цикъла на жена ни или че не ни става...при нужда, това си е типично българска черта и няма общо със съдба, ако не се отклоним към кАрма.

Просто съм имал възможност да попътувам и имам база за сравнение. И какво са построили? Масово построеното е с европейски пари, или иначе казано не могат просто да ги откраднат, а трябва да се отчетат, че все пак са вложени в това, за което са отпуснати. Те си имат други схеми за кражби, купуват се най-евтини и некачествени материали по цени на най-скъпи. Даже при изпълнението на проектите лично съм се убеждавал, как по план примерно на дадено място трябва да се прекара инсталация 4 квадрата, а поставят два и половина. По план трябва да се положат тръби с един диаметър, а се поставят други по-тесни и евтини и последствията се виждат . . . всяко лято София и Варна се наводняват. Естествено, че ще ме дразнят подобни неща. Поинтересувай се, за какво се харчат парите ти и се пробвай да си обясниш, как 60 спирки за градския транспорт могат да струват 236 730лв (4000лв за спирка), при положение, че се състоят от няколко стъклени панела и елементарна метална конструкция. Собственикът на фирмата изпълнител е съпруг на депутатка от ГЕРБ. Това са боклуци масово, иначе защо според теб умират за да са на власт? За 4000лв депутатска заплата ли? Че те само за купените гласове и "контра протестиращи" не могат да си избият парите, които са вложили. Крадат се умопомрачителни суми и това не е популизъм, а факти. 

Това, че неувредени толкова страстно пишат в темата за увредените, значи имат някакво неосъзнато чувство за вина. На обществото експонирано, а не би трябвало, според мен.

А по какъв начин си правиш подобни статистики? Познаваш ги лично всички пишещи и си наясно със здравословното им състояние или има друг начин, по който правиш подобни изводи? Иначе и аз предполагам, че повечето участващи, в която и да е било тема са пълноценни хора, но то е нормално имайки предвид, че здравите са много повече повече от тези с увреждания. Пък и защо е нужно да има подобно разделение? Хубаво е, когато хората са съпричастни, и когато имат възможност да помагат на други в беда без значение, дали са с увреждания или имат проблеми от друго естество. 

Така че, нищо не си казал/написал за хората без увреждания.

То е повече от ясно, че съдбата на човек БЕЗ увреждания може да варира и в двете крайности. По тази причина е излишно да се делят хората на здрави и с увреждания. Когато човек има проблеми по независещи от него обстоятелства е нормално околните да са склонни да помогнат някак. Обаче ако пред теб стои отрепка, която сама си е виновна за несгодите, не са много хората, които биха помогнали и се вълнуват от проблемите ѝ. Въпреки това се намират добри хора, които дори на такива боклуци се опитват да подадат ръка. Светът е шарен . . .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямал бил увреждания? Спокойно - здравната ни система ще се погрижи да ги получи. така че да не доживее до пенсия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, petie1 написа:

С IRC ICQ Yahoo Messenger  и много книги

Факт! Но хората с 2 полупрочетени книги няма как да го разберат!

преди 2 часа, petie1 написа:

Е не що ми порозовя поста неговата кожаааа

You've been filtered

преди 2 часа, Bubbles написа:

Мигар има хора без увреждания в днешно време?

Няма, но не си го признават. И хапчетата не си пият... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Maleficient написа:

Има два акцента. От една страна активността показва, че на много коментиращи им е важно да коментират съдбата на онези, които не са, и реално няма как и какво да направят за ощетените. От друга, дали хората с увреждания (които могат да са в различна степен за справяне) не дискриминират онези Без, които вероятно също си имат притеснения за "съдбата", по принцип.

Това идва да ни покаже една перспектива на хуманността, след която, колкото и да се пише, едва ли може реално да се случат Чудеса.

Но все пак. Хората Без увреждания може би имат също нелека съдба и може и това да се обсъжда.

Защото в един момент се получава, че едните - тези неощетените- не трябва да мрънкат, а другите изпитват трудност да приемат съдбата си. 

Когато нещо е отнето, друго е дадено и как ли хората с увреждания преди 20 години, без форуми са се справяли? Но не това последното е акцент ( защото вече има тема), а как хората Без увреждания, успяват да живеят живота си пълноценно, без да се чувстват виновни, че има други хора С увреждания?

Поздравления за хубавата тема, Maleficient !

Основният акцент в темата ти, може би е за вината. Главният въпрос е дали здравите хора, които нямат увреждания, се чувстват виновни за хората родени или получили увреждания по един или друг начин.

Дали трябва да се чувстваме виновни за това, че по света има онеправдани хора - били те хора с физически недъзи, или хора които са родени и живеят в мизерни условия.

Аз също доста често съм се замисляла за това дали трябва да чувствам и нося вина за живота на други хора.

Състраданието стои в основата на въпроса. Но дали изпитвайки състрадание, ние наред с това трябва да чувстваме вина, трудно може да се отговори еднозначно.

Глупаво е за всичко да се обвинява държавата и правителството!

Грозно е майки с деца с увреждания да ги ползват като щит или средство за получаване на специални блага. Цинично е хора с увреждания да карат други хора да се чувстват виновни за техните увреждания и да изнудват непрекъснато държавата за специални привилегии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навремето, някъде преди 2000 година "захвърлих" вид знания, вид добри навици в името на оцеляване. Оцелях! Не мрънках, а стоически приех действителността.

Бях нормален, а не готин!!! Сега съм ненормален, но пак не съм готин! За сметка на това не избягаш навън, за да живея по-добре. С много труд и отдаденост се лиших от вид мечти, за да съхраня нещо. Прозаично звучи: Българския дух!!! Да, имам съм го, имам го и ще го имам! Вече съм амортизиран, но това не означава, че след като съм станал ненормален не знам какво е нормално и не ще позволя моите наследници да са слуги! 

Да, за много нормални хора това е вид избор: На кого да слугуват. Те нямат много алтернативи. 

Жена ми на времето (първата ѝ работа е била като сервитьор в една пицария) сподели с мен каква е била тактиката: В заведението където е работила се назначавали "черджета", които като дойде момента, се компрометират и се назначава ново. Да, има много паразити в частния и държавен сектор. Всеки с вид достойнство вече е извън България. Тук сме останали някой на доизживяване, други да слугуват на вид политици и трети които се пишат, че са инвалиди. 

На единия от моите наследници, на който идеята бе да създава лидери му казах: Знаеш ли колко инвалиди ще "произведеш" успоредно с лидерите?! И друго. Лидери на какво?! На чужди интереси (завърши в Британия и стана доктор по ... прочие)?!

Не е лека съдбата на нормалните хора. Единствения начин да оцелеят е да попаднат на правилния работодател. Този който ще им заплати достойно положения труд. 

Още един пример от жена ми. След бурните години, благодарение на майка си се е изучила в специфична дисциплина. Поради глобалното развитие на бранша, то бе съкратена от една работа. Благодарение на ценза който има отиде на интервю за работа и там още в началото Шефа на фирмата и задал няколко въпроса: Какъв ѝ е социалния минимум? Семейна ли е? На квартира ли е? Спрямо това и даде прилична заплата. 

Докато има Сепариране между заплащането в държавния сектор и частния, ще има сгодност да си на държавна работа. Да, заплатата може да е минимална, но е гарантирана, а така също и работното време. В частния сектор е хаос. Масово вътре в частна фирма се образуват клики и интриганти, които паразитират на гърба на шефа. Подбора на лоялни служители, работници и прочие е труден. Затова и съветвам всеки преди да тръгне да работи за вид частник преди това да се позаинтересува какъв е бъдещия му работодател. Да, има така наречените "волни пеперуди" ... те смятат себе си за над-нещата и определено не са във вид симбиоза с дадена фирма, а са чисти паразити. 

Какво се забелязва: Модно е да се назначават хора по поведение, а не с ценз. От своя старана ценз не се получава от социални мрежи, а от определени училища и ред институти, университети и т.н. 

Да, но какъв шанс има млад специалист да се реализира?! 

Ще завърша с две клише: Рибата се вмирисва от към главата. Не е луд който яде зелника, а който му го дава. 

В тоя ред на мисли и от превземките на вид индивид с увреждания, явно е модно това = да си увреден. 

Голяма конкуренция става между повредените хора. :) Пука, че им дреме за нормалните, нали са на хранилката ... :) 

Не е лека съдбата на хората без увреждания. Говоря от личен опит. Да, вече и аз съм във вид инвалидност, но това не означава, че съм на хранилка. ;) 

На когото е трябвало съм предал моите знания и опит. Вътрешно се гордея с тях! Успяват! Това е моето удовлетворение от моя минал живот. Аз сдадох "вахтата". 

Успех на тези които могат, а не хленчат!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Maleficient написа:

Това, че неувредени толкова страстно пишат в темата за увредените, значи имат някакво неосъзнато чувство за вина.

разбирам смисъла на темата, но това изречение твърдя, че не е вярно
мисля че не е чувство на вина, а на неосъзната омраза
нахъсани сме срещу пенсионери, инвалиди, цигани, управлението на Борисов, срещу БСП и тънъ
озлоблението срещу другите е водеща сила
така е във виртуалния и реалния свят
:(

а иначе, кой квот муй писано...съдба
никой не може да избегне от съдбата си,...аз също
писано мий да съм църен беден болен циганин и това няма как да го променя
голема гадост, ама и това има своя край...тъй де, не съм от рода на Маклауд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, JKirilov написа:

You've been filtered

Yes, i know this... F*ck fillter

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не разбрах нищо от цялата логория на автора на темата.Ако, човек се е родил здрав от там нататък той сам кове съдбата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, дръндю написа:

разбирам смисъла на темата, но това изречение твърдя, че не е вярно
мисля че не е чувство на вина, а на неосъзната омраза
нахъсани сме срещу пенсионери, инвалиди, цигани, управлението на Борисов, срещу БСП и тънъ
озлоблението срещу другите е водеща сила
така е във виртуалния и реалния свят

Защо мислиш, че всички мразят пенсионерите, хората с недъзи, циганите или политиците?

Ако някой мрази някои хора, то може да е в следствие на някакви техни черти на характера. Да, виждам, че много хора са озлобени - против правителството, против циганите, против политиците ... но тяхната озлобеност е по-скоро в следствие на това, че не могат да променят личния си живот, или в следствие на това, че се чувстват пренебрегнати и че правата им са нарушени.

Циганите биват мразени по ред причини - но не само поради факта, че са цигани.

Когато даден човек е прекалено нахален и нагъл, когато не спазва правилата, но иска привилегии, тогава хора се настройват против него.

Цитат

а иначе, кой квот муй писано...съдба
никой не може да избегне от съдбата си,...аз също
писано мий да съм църен беден болен циганин и това няма как да го променя
голема гадост, ама и това има своя край...тъй де, не съм от рода на Маклауд

Не знам дали наистина си циганин, или ти харесва да се правиш на такъв. Но ако наистина си циганин - то ти си един от малкото цигани, които са грамотни, начетени, образовани и интелигентни и трябва да се гордееш, че си по-облагодетелстван от останалите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Aumi написа:

Защо мислиш, че всички мразят пенсионерите, хората с недъзи, циганите или политиците?

Защото сме българи! Отдавна всичко е минало на генетично ниво... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Aumi написа:

Когато даден човек е прекалено нахален и нагъл, когато не спазва правилата, но иска привилегии, тогава хора се настройват против него.

Да, но има и друг аспект. Нормален си, без увреждания, мирно и кротко спазваш правилата и т.н., нито си нахален, нито нагъл и т.н., но виждаш, че към теб се проявява вид несправедливост, то какво?! 

Всеки човек има граница на търпимост. Няма начин да не реагираш. Не реагираш ли, затаиш ли го, то рано или късно се получава "БАУ" ... 

На мнение си, че човек трябва да се промени, ако обстоятелствата го налагат. Това не е толкова лесно. В други случаи е даже противопоказно. 

Физиологически искаш или не искаш се променяш, но започнеш ли често да се променяш начина на мислене е признак на сляпо следване на модата или кратко на вид външна суета. 

преди 39 минути, JKirilov написа:

Защото сме българи! Отдавна всичко е минало на генетично ниво... ;)

Бе още ли го има този геном бе ... :) Не се ли унищожи ... претопи ... при положение, че кой ли не тук се е разреждал включително модата = негрите даже ... :) 

А ... пръцдом Афробългарите ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора , Хора ! Изпускаме реалния виновник за хората с увреждания , това са жените - днес още от гимназията са на пиене , пушене , ескапел и тук там някой клиничен аборт , напълно нормално е качеството на поколението което ще излезе от телата им да е ниско , след като третират телата си като обща тоалетна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Milkydead написа:

Хора , Хора ! Изпускаме реалния виновник за хората с увреждания , това са жените - днес още от гимназията са на пиене , пушене , ескапел и тук там някой клиничен аборт , напълно нормално е качеството на поколението което ще излезе от телата им да е ниско , след като третират телата си като обща тоалетна.

Хайде, пак жените виновни!
Пак сексизъм!

Откакто съществува човечеството, винаги е имало хора с недъзи и физически увреждания. И тогава ли жените са пиели и пушели?!

Трябва да се има предвид, че в миналото е имало повече хора с увреждания, защото е имало повече войни и здравеопазването е било на много по-ниско ниво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е вярно г-це Aumi ,  също все по късната възраст за забременяване при жените създава повече рискове за здравето на децата както и ги прави податливи на милион и единия от синдромите мъчещи ги днес.Също майка ми работи 48г в родилно отделение и казва че нещата стават все по зле с всяка изминала година.Крайно време е да се осъзнаем и да преоценим положението на жената в днешното общество тъй като сегашното и състояние е съвсем неестествено и вредно и за самата нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване