Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за домашно кино

Виж решението Разрешен от AGD,

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам въпрос свързан с домашно кино. Търся си някакво домашно кино 5.1 и имам въпрос свързан с колоните. Спрял съм се на 3 вида. Единия е с 4 високи и една средна, втория 2 високи предни 2 малки задни и център, а третия е само с малки колони. Въпроса ми е размера при колоните от значение ли е и какво е то, каква е разликата, предимства недостатъци и така. Мощността и на 3та е почти еднаква. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща точни модели имат ли си?

По красота аз бих взел тези - 2 високи предни 2 малки задни и център

Някакъв бас там някъде не трябва ли да има също?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако и трите варианта са с еднаква мощност за предпочинате е с 4 високи подовостоящи трилентови колони с честотен диапазон възможно най-близко до 20 - 20 000 херца +централен от падобен клас. Следващия приемлив вариант е с 2 подовостоящи като горните + два двулентови букшелфа за съраунд + централен от класа на задните. Най-зле е работата с 5  малки колонки. Всичко е според парите които можеш да отделиш. При първите два варианта ще можеш и в стерео вариант да слушаш музика без проблем. Също при първите два варианта моще да минеш и без субуфър ако са ти добри фронталните колони. При третия вариант няма как да минеш без субуфър защото малките обикновено са шириколентови с честотен диапазон някъде към 100 - 18 000/20 000 херца. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам да има приличен звук както за филми така и за музика,нещо от среден клас да речем,ако това ме питате. 
Спрях се окончателно на тези 5.1 системи:

Вариант 1 - LG HT356SD 5.1 (С малките колони)
Вариант 2 - Logitech 5.1 Z503 или Z530 (и двата модела)
Вариант 3 - Philips HTS3357 Тази е с 2те предни големи и задни.
Вариант 4 - Panasonic чиито модел не мога да ви кажа,но е с 4 високи ,средна и бас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Румен Радев написа:

нещо от среден клас да речем,ако това ме питате. 
Спрях се окончателно на тези 5.1 системи:

Вариант 1 - LG HT356SD 5.1 (С малките колони)
Вариант 2 - Logitech 5.1 Z503 или Z530 (и двата модела)
Вариант 3 - Philips HTS3357 Тази е с 2те предни големи и задни.
Вариант 4 - Panasonic чиито модел не мога да ви кажа,но е с 4 високи ,средна и бас.

Това са системи за домашно кино от нисък клас тип всичко в едно, за филми са ОК ако нямате претенции по отношение на качеството на звука, за музика не стават. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Вариантите от 1 до 4 са системи с 5 малки колони + субуфър, без значение, че някои са високи по метър. Както ти казаха преди мен това са сиктеми от възможно най-нисък клас. За кино стават и за непретенциозно слушане на музика. Тука няма никаква възможност за последващ ъпгрейд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За качествено домашно кино и слушане (стерео) на музика са необходими 10-20000 лева и нагоре.

Т.е. вземи което ти харесва и толкоз.

Гледайки марките - 3 и 4!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, JKirilov написа:

За качествено домашно кино и слушане (стерео) на музика са необходими 10-20000 лева и нагоре.

Ако не е цел High - End  аудио може да се постигне на добро звучене с бюджет от 3-4000лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм гледал, това съм харесал. Защо да не стават за музика? Препоръпайте нещо до 300 400лв примерно. Като цяло ми трябва основно за филми, да има приличен звук нс ефектите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Румен Радев написа:

Защо да не стават за музика? 

Защото според даващите съвети в този раздел, ако не си дал поне 5000 лв за аудио система (желателно е разни маниашки изпълнения), все едно че нямаш нищо :cool:  . 

Първо, преди да купуваш, си помисли внимателно какви филми ще гледаш, и откъде ще ги взимаш. За уредба/домашно кино с 5.1-канален звук ти трябва и филмите да са с такъв звук. Ако разполагаш с такива - ОК, но ако звукът е стерео, няма смисъл да се мъчиш да го правиш изкуствено да го разделяш на 5 озвучителни тела, по-добре си избери някаква стерео аудио система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Румен Радев написа:

Това съм гледал, това съм харесал. Защо да не стават за музика? Препоръпайте нещо до 300 400лв примерно. Като цяло ми трябва основно за филми, да има приличен звук нс ефектите. 

За музика става и ВЕФ! И на компютъра колонките стават. Понеже не знаеш какво е ВЕФ, за музика ства и всяка блутуут колонка.

От 4 избрани ти посочих 2, къде е сега проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах какво ще се гледа. Фабрични дискове или нещо от торентите? И на какъв телевизор? Типичния оригинален многоканален звук е AC3 448Kbps за всичките канали, което си е MP3 на 128 - колкото да чуваш диалози.

За музика е същото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Румен Радев написа:

За бюджета, който си посочил могат да се вземат само чифт пасивни букшелф ОТ (тонколони) , ако ще изграждаш многоканална система, както трябва (бюджета свършва)

Примери за AV ресийвър и пасивни ОТ:

https://petertyson.co.uk/denon-avr-x1600h-av-receiver?___SID=U

https://petertyson.co.uk/spektor-1-5-1-system

Иначе, ако ще е използваш основно за кино, погледни саундбар системите (които са с посредствен звук). 

Или активни тонколони 2.0, 2.1 канални системи с оптика за да ги свържеш към телевизора. 

Но, ще ти се губят канали, защото парите са малко. 

Като марки активни ОТ разгледай Edifier, особено модела Edifier S350DB:

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/s350db-2-1-p387403081/

П. П. JKIirilov, за сумата която си писал е валидно, ако правиш домашен киносалон/зала/отделна стая със проектор и всичко останало. 

преди 11 минути, oic написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, JKirilov написа:

Намали тревата  малко ти домашно кино и концертна зала правиш ли разлика ? тези цифри дето си ги дал са именно за колони за концертна зала.

преди 16 минути, oic написа:

Като марки активни ОТ разгледай Edifier, особено модела Edifier S350DB:

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/s350db-2-1-p387403081/

Буфера е супер ще дъни яко :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, adersa написа:

Намали тревата  малко ти домашно кино и концертна зала правиш ли разлика ? тези цифри дето си ги дал са именно за колони за концертна зала.

Ахаааа.....

А тези за какво са:

https://www.whathifi.com/features/11-worlds-most-expensive-loudspeakers

Макар да не виждам да съм писал "колони", а говоря за система!

Но в тези теми всички сте мноо боси. Даже чичко Филипов не знае, че от многоканалния звук се е пръкнал и най-качествения формат за момента - SACD -> DSD -> 2 822.4 kHz (2.8224 MHz)...

Aз разбирам, че човекът говори за много евтини варианти, но в такива случаи аз лично предпочитам нищо или едни слушалки, вместо куп пръчки, неставащи за нищо. И непродаваеми после...

Ако авторът на темата, незвисимо дали е президента или съименник, си стои във форума и отговаря на въпросите, примерно:

преди 11 часа, Филипов написа:

какво ще се гледа. Фабрични дискове или нещо от торентите? И на какъв телевизор?

би могло да получи достатъчно добри съвети.

А щом

преди 8 часа, adersa написа:

Буфера е супер ще дъни яко

по-добре извикай циганския оркестър! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, JKirilov написа:

Но в тези теми всички сте мноо боси. Даже чичко Филипов не знае, че от многоканалния звук се е пръкнал и най-качествения формат за момента - SACD -> DSD -> 2 822.4 kHz (2.8224 MHz)...

Aз разбирам, че човекът говори за много евтини варианти, но в такива случаи аз лично предпочитам нищо или едни слушалки, вместо куп пръчки, неставащи за нищо. И непродаваеми после...

Хайде ако обичаш без такива обобщения. Доста отдавна слушам музика предимно от SACD дискове или DSD файлове, както и HiRes-и с честота на дискретизация от 88.2  или 96 kHz до 768 kHz при 24- или 32-битово квантуване. И едва ли съм единствен тук.

Между другото може да се намерят и свалят доста  ISO образи на SACD дискове - т.е. SACD ISO файлове, които се четат от по-добрите софтуерни плейъри и се декодират от качествен DAC като DSD64, т.е. DSD 2.8.

Да не говорим, че вече се срещат, но по-рядко, и албуми във формат DSD 5.6 (DSD128), както и отделни албуми във формат DSD 11.2 (DSD256).

От всичките тези упражнения естествено има смисъл само при наличие на достатъчно качествена аудиосистема, за да се чуе разликата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти Филипов ли си? ;)

на 23.09.2020 г. в 10:02, Филипов написа:

Типичния оригинален многоканален звук е AC3 448Kbps за всичките канали, което си е MP3 на 128 - колкото да чуваш диалози.

За музика е същото.

Всичкото това го знам преди тебе, но защо не помагаш съответно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че по конструктивни резултати биха се получили ако се съсредоточиш в/у темата вместо в/у потребителите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.09.2020 г. в 10:02, Филипов написа:

Аз така и не разбрах какво ще се гледа. Фабрични дискове или нещо от торентите? И на какъв телевизор? Типичния оригинален многоканален звук е AC3 448Kbps за всичките канали, което си е MP3 на 128 - колкото да чуваш диалози.

За музика е същото.

Оригинслни дискове, блурей и торенти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.09.2020 г. в 20:49, JKirilov написа:

Добре.

Сега кажи какъв е телевизора, размерите на стаята и какво качество се очаква?

Toshiba 49'' Smart 3D , 7х5м да речем. Очаквам приличен звук, нормално качество на ефектите. Не знам как по-ясно да се изразя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добре, просто трябваше да е в първия пост!

При това положение бюджетът ти е много нисък. Ако не можеш да го увеличиш е добре да се ориентираш към Стерео. Там втора употреба има хубави неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, JKirilov написа:

Ако не можеш да го увеличиш е добре да се ориентираш към Стерео. Там втора употреба има хубави неща.

Не, 300-400лв се изчерпват с купуването на усилвател, а за тонколони ще са нужни още най малко толкова. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване