Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 779
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Здравейте създавам тази тема като задание на литературно интерлитературно интерпретативно съчинение за @Anne Темата е: образът на майка България в стиховорението "Обесването на Васил Левски"

Какво е това за свещите, че съм изпуснал?  А за Вагнер и Ницше нямам думи. "Свръхчовекът" не е някаква евгенична или расистка концепция, а идея за човекът, свободен от властта на суеверията. И е

"Вулвата си със свещи напълни, девствеността заличи" Кити преродената Ане Франк

Публикувани изображения

преди 1 минута, Сталин написа:

може би, чака теб. Всичко мъжко върви

Нали @petie1 е мъж?Сталин @Сталин също е мъж?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Сталин написа:

Сталин е мъж, колкото и Анка. Не се прави

https://bg.wikipedia.org/wiki/Йосиф_Сталин

tenor.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Сталин написа:

все пак тя е завършила с 4.00 по литература, ние къде сме с някакви висши-идиоти

Тъй де и има "Пулицър" :)

преди 3 минути, acnekt написа:

Нали @petie1 е мъж?Сталин @Сталин също е мъж?

Аз не я искам имам си първата Л

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Гений в областа на литературата. Нали видяхте? 

преди 3 минути, petie1 написа:

Аз не я искам имам си първата Л

❤️❤️❤️

да напиша аз един ЛИС, да върви темата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Сталин написа:

❤️❤️❤️

да напиша аз един ЛИС, да върви темата

На български език ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

хаха, сега ли разбрахте? 🤔 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха, сега ли разбрахте? 🤔 

Тогава, защо си говори сама или сам. Сам или сама си отваря темите и сам или сама си коментира.

http://www.innocent.cosmopolitan.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=30213

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, acnekt написа:

Тогава защо си говори сама или сам. Сам или сама си отваря темите и сам или сама си коментира.

http://www.innocent.cosmopolitan.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=30213

кой да и отговори, Космополитан е мъртъв, иначе нямаше да сме тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Сталин написа:

Освен ако не си с "Пулицър" или "Хюго" или най малкото гений на литературата кат нашата принцеса

преди 33 минути, acnekt написа:

Еми скучно й е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Освен ако не си с "Пулицър" или "Хюго" или най малкото гений на литературата кат нашата принцеса

Тя е по напред, училище за "бавни", къде съм аз-няма място за сравнение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е по напред, училище за "бавни", къде съм аз-няма място за сравнение

А какво аджеба е средно специално образование дет се хвали принцесата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petie1 написа:

свръх специални разбирания за 3-ят райх, Хитлер(т. е. Аз), игри за деца и претендиране, че е нещо повече. Обиди към всички и не признаване на знанията и това което могат, ясна картинка

преди 19 минути, petie1 написа:

Еми скучно й е

на нас също, но не кълнем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Специалността ѝ е шивачка. Ама тя си призна, че хич не я бива в това.

Това е като да завършиш готварство, ама да не знаеш да готвиш накрая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Myanmar написа:

Специалността ѝ е шивачка. Ама тя си призна, че хич не я бива в това.

Това е като да завършиш готварство, ама да не знаеш да готвиш накрая.

А за шев и кройка май се искаше математика...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2020 г. в 22:44, acnekt написа:

Просто не мога да повярвам, че богато еврейско семейство не е могло да избяга в САЩ, като примерно Алберт Айнщайн е избягал.

Да, разбира се, вечната тема за богатите евреи.  Само дето май не ви идва на ума, че конкректно това семейство може и да е било богато, ама е било преди ПСВ. Защото през Първата световна германското правителство посяга на парите на гражданите си, с цел да финансира армията и въоръжението и до самия край. Тема, по която не се говори. И за която самите германци не искат да говорят. За тях правителствата им са винаги невинни и политиците им винаги са прави. Било е за войната, за хубава и справедлива кауза, според тогавашните германци. А че са останали с малко пари и че са гладували - не е било от значение. По - важното е било, че англичаните били виновни са глада, заради блокирането на Германия по море.

Май не схващате, че и тогава, през 30 - те години на 20 век са трябвали пари, много пари, за да емигрираш в страна като САЩ. Това първо. А второ, семейството не емигрира далеч заради по - основателна и лична причина - майката на нейната майка отказва да напусне родния си Аахен и семейството не иска да  я изостави, затова избират Холандия. А не е искала да напусне града, защото там е погребала съпруг и дъщеря, почти целият и живот е минал в този град. Пробвайте вие на стари години да емигрирате. Пък и Холандия е била неутрална през ПСВ, решават, че там е достатътчно безопасно за тях. После обаче се променят нещата, но е късно. Ото Франк е опитвал да кандидатства за визи за САЩ или Куба, но кубинското посолство е било бомбардирано, а американците, които цял свят нарочва за любители на евреите, са отказали на еврейското семейство. И какво им е оставало според вас? Доброволно да отидат в концлагер? Вие луди ли сте или просто не обичате да мислите?

Да не говорим, че достатъчно тежък финансов удар са преживали, напускайки Третия райх - трябвало е да остават колкото пари имат, дома си, мебелите си, книгите си.............Евреите са били обирани, преди да напуснат райха.

Да, за всички странични наблюдатели това семейство е било богато. Продължавайте със самозаблудите, така само показвате колко не сте по - различни по начин на мислене от нацистите.

Явно митът за богатите евреи ще го има до края на света.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Anne написа:

Да, разбира се, вечната тема за богатите евреи.  Само дето май не ви идва на ума, че конкректно това семейство може и да е било богато, ама е било преди ПСВ. Защото през Първата световна германското правителство посяга на парите на гражданите си, с цел да финансира армията и въоръжението и до самия край. Тема, по която не се говори. И за която самите германци не искат да говорят. За тях правителствата им са винаги невинни и политиците им винаги са прави. Било е за войната, за хубава и справедлива кауза, според тогавашните германци. А че са останали с малко пари и че са гладували - не е било от значение. По - важното е било, че англичаните били виновни са глада, заради блокирането на Германия по море.

Май не схващате, че и тогава, през 30 - те години на 20 век са трябвали пари, много пари, за да емигрираш в страна като САЩ. Това първо. А второ, семейството не емигрира далеч заради по - основателна и лична причина - майката на нейната майка отказва да напусне родния си Аахен и семейството не иска да  я изостави, затова избират Холандия. А не е искала да напусне града, защото там е погребала съпруг и дъщеря, почти целият и живот е минал в този град. Пробвайте вие на стари години да емигрирате. Пък и Холандия е била неутрална през ПСВ, решават, че там е достатътчно безопасно за тях. После обаче се променят нещата, но е късно. Ото Франк е опитвал да кандидатства за визи за САЩ или Куба, но кубинското посолство е било бомбардирано, а американците, които цял свят нарочва за любители на евреите, са отказали на еврейското семейство. И какво им е оставало според вас? Доброволно да отидат в концлагер? Вие луди ли сте или просто не обичате да мислите?

Да не говорим, че достатъчно тежък финансов удар са преживали, напускайки Третия райх - трябвало е да остават колкото пари имат, дома си, мебелите си, книгите си.............Евреите са били обирани, преди да напуснат райха.

Да, за всички странични наблюдатели това семейство е било богато. Продължавайте със самозаблудите, така само показвате колко не сте по - различни по начин на мислене от нацистите.

Явно митът за богатите евреи ще го има до края на света.

На друго няма ли да отговориш? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам настроение да пиша отговора, най - вече защото ме вбесява фактът, че тук всички се оказахте с нацистко мислене малко или много. Продължавате да повтаряте като папагали нацистките простотии, например митът за "богатите евреи".  За вас евреите са само богати. Друго няма.

Освен това имаше маратон с нови филми на тема ВСВ по "Виасат Хистори". Не исках да се улисам вписане и да изпусна премиерите.

Имам си и здравословни проблеми, така, че не ми е до доказване на нещо в момента.

Заради скапания вирус дори не гледам новини, че много почвам да се ядосвам.

Ще го напиша тоя отговор, когато ми дойде настроението и вдъхновението и когато спрете да ми повтаряте простотиите на нацистката пропаганда.

А и от интерес се рових в нета, исках да видя с какви учебници са учили децата по времето на Третия райх. Останах като гръмната. Вместо история са имали предмета "Volk und fuhrer"  и предмета "Rassenkunde". Хлъцнах от изумление, докато прелиствах учебниците. Нямах представа, че нещата са били толкова зле............. То е една псевдонаука, едно чудо.............. То са Атлантида, черното слънце, скандинавските митове............ пълен ужас. Дадох си сметка, че децата от това поколение, учили тия простотии, после са управлявали Германия по време на студената война и след това. Ужас, съдбата на света буквално е зависела от неграмотни и прости хора, които са реално без никакво образование. Не са имали никакви истински учебници по литература, история, музика................ И вие се възхищавате на тези хора? Знаете ли на какви хора се възхищавате всъщност?

Търсих и информация за българската организация по това време, "Бранник". Намерих и учебници от онова време. Слава Богу, тук децата поне не са учили малоумните германски глупости. Щеше да ме хване срам, ако се окажеше, че нашите баби и дядовци са учили пълни глупости.

Много ми е интересно и ми се ще да знам дали и днешните германци вярват в простотиите за Атлантида, черното слънце, Шамбала, руните, арийската раса, легендата за Фридрих Велики и Унтерсберг..............

Да се чудиш как хора с такива вярвания са създали първия реактивен самолет или  оръжията ФАУ.

Добре, че не съм германка, бих потънала в земята от срам при вида на тези учебници.

Сега ми се изясни защо германците отбягват темата за ВСВ и гледат да се изкарат невинни и жертви. Ами тези деца са повлияли на своите деца по отношение на мисленето и възпитанието.

В Германия със сигурност още има хора, които ненавиждат френската литература или трудно приемат, че легендите са само легенди.............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Anne написа:

Нямам настроение да пиша отговора, най - вече защото ме вбесява фактът, че тук всички се оказахте с нацистко мислене малко или много. Продължавате да повтаряте като папагали нацистките простотии, например митът за "богатите евреи".  За вас евреите са само богати. Друго няма.

Освен това имаше маратон с нови филми на тема ВСВ по "Виасат Хистори". Не исках да се улисам вписане и да изпусна премиерите.

Имам си и здравословни проблеми, така, че не ми е до доказване на нещо в момента.

Ще го напиша тоя отговор, когато ми дойде настроението и вдъхновението и когато спрете да ми повтаряте простотиите на нацистката пропаганда.

А и от интерес се рових в нета, исках да видя с какви учебници са учили децата по времето на Третия райх. Останах като гръмната. Вместо история са имали предмета "Volk und fuhrer"  и предмета "Rassenkunde". Хлъцнах от изумление, докато прелиствах учебниците. Нямах представа, че нещата са били толкова зле............. То е една псевдонаука, едно чудо.............. То са Атлантида, черното слънце, скандинавските митове............ пълен ужас. Дадох си сметка, че децата от това поколение, учили тия простотии, после са управлявали Германия по време на студената война и след това. Ужас, съдбата на света буквално е зависела от неграмотни и прости хора, които са реално без никакво образование. Не са имали никакви истински учебници по литература, история, музика................ И вие се възхищавате на тези хора? Знаете ли на какви хора се възхищавате всъщност?

Търсих и информация за българската организация по това време, "Бранник". Намерих и учебници от онова време. Слава Богу, тук децата поне не са учили малоумните германски глупости. Щеше да ме хване срам, ако се окажеше, че нашите баби и дядовци са учили пълни глупости.

Много ми е интересно и ми се ще да знам дали и днешните германци вярват в простотиите за Атлантида, черното слънце, Шамбала, руните, арийската раса, легендата за Фридрих Велики и Унтерсберг..............

Да се чудиш как хора с такива вярвания са създали първия реактивен самолет или  оръжията ФАУ.

Добре, че не съм германка, бих потънала в земята от срам при вида на тези учебници.

Сега ми се изясни защо германците отбягват темата за ВСВ и гледат да се изкарат невинни и жертви. Ами тези деца са повлияли на своите деца по отношение на мисленето и възпитанието.

В Германия със сигурност още има хора, които ненавиждат френската литература или трудно приемат, че легендите са само легенди.............

И, защо да сме с нацистко мислене?

Ти пожела да се докажеш-поиска тема, направиха,поиска въпрос-зададоха ти. Какъв е проблема? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Anne написа:

Колкото и да ти учудва фактът освен евреи, имало е доста славяни, роми в конц лагерите. България е славянска държава с многобройно ромско население, но е била съюзник на Германия. 

Парадокс. Как може да ти е съюзник страна, която ненавиждаш и преследваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Сталин написа:

И, защо да сме с нацистко мислене?

Ти пожела да се докажеш-поиска тема, направиха,поиска въпрос-зададоха ти. Какъв е проблема? 

Защото продължавате с глупостите за богатите евреи с международно влияние.

И освен това не желаете социална държава, както и не приемате правото на хората с увреждания да търсят лично щастие.

преди 1 час, acnekt написа:

Колкото и да ти учудва фактът освен евреи, имало е доста славяни, роми в конц лагерите. България е славянска държава с многобройно ромско население, но е била съюзник на Германия. 

Парадокс. Как може да ти е съюзник страна, която ненавиждаш и преследваш.

Да, звучи като парадокс.

Обаче се разрових и я познай какво открих - според нацистите някои източноевропейски държави били славянски, други - не. Има една тяхна карта на Европа, расова карта, която буквално ме втрещи, защото няма нищо общо с реалността. Та, според тази карта славянски били държавите Полша, Беларус, Литва, Естония,  Русия, Унгария, и май някои от страните от Югославия. Шантава работа, обаче според нацистите българите не били славяни например, гените им били арийски, представете си. За арийски са имали държавите Латвия, Румъния, България, Гърция и някои югославски страни. Странно е да, но такава е тяхната сбъркана логика. Българите е нямало да ги изтребят, само са искали българските евреи и цигани. На какво са се основавали расовите им теории за това, кои държави са славянски и кои не, не искам да знам. Знам само, че те под славяни не разбират групи хора с близки език и култура, а нещо съвсем различно, при това чисто генетично.

После не се чудете, че в България има Луков марш. Ами има, защото има хора, които вярват, че сме "арийци". Макар, че не сме.

Липсата на логика на смесената им расова карта просто не ми се обяснява. Болна работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване