Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бутваща програма за сканиране и поправяне на твърди дискове

Препоръчан отговор

Здравейте, търся бутващи програми от които да зарежда системата с опции за едновременно сканиране и поправяне на нестабилни и лоши сектори. Нещо като Hard Disk Sentinel Pro v5.61, която в опциите в раздел, диск и повърхностен тест има опция за сканиране и поправяне, дали я има в някой от по-новите хиренси, стрелец или подобни на тях пакети, трябва ми да може да се запише бутваща и системата да може да зареди от нея.

Също ако има някой живи линукс дистрибуции с програми с подобни опции, кои са те по-точно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето инструменти от производителите като Seatools и т.н. имат буутващи версии, както и самостоятелните инструменти като HDDRegenerator, MHDD, Victoria също може да се закачи на буутваща флашка...Не е нужно да се търсят компилации, макар че има и такива. (Hiren) и много други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да спасиш данни първо копирай от харда каквото можеш, Като пуснеш тяакива програми резултата може да е непредсказуем и да няма достъп. Ако диска показва дефекти се замисли за друг.  Въпбще правилното е да се закачи на друга система като втори диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, цър-вул написа:

Стартирай HD Sentinel Pro Beta под Win PE Strelec

Поправете ме ако греша но до колкото знам във всички по-стари версии от 5.61 няма опции като последната - сканиране и поправяне без изтриване на данни, аз точно за това търся бутващ пакет в който да я има версия 5.61, не искам данните да се изтриват при сканирането а само да се поправят които сектори е възможно.

В Win PE Strelec версията 5.61 ли е? Защото ако е по-стара работа не ми върши.

преди 35 минути, Филипов написа:

Ако искаш да спасиш данни първо копирай от харда каквото можеш, Като пуснеш тяакива програми резултата може да е непредсказуем и да няма достъп. Ако диска показва дефекти се замисли за друг.  Въпбще правилното е да се закачи на друга система като втори диск.

Нямам данни за спасяване от такива дискове които искам да сканирам и поправям до колкото е възможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD Sentinel не присъства в компилациите на Стрелец. Но не пречи да си я ползваш от флашката, от която зареждаш Стрелеца.
Там има drevitalize, hdd regenerator...
Ако си малко по-конкретен за целите, които се преследват, може и по-конкретни отговори да има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така я няма в компилациите на стрелец а в същото време мога да си я зареждам от флашката от която го зареждам самия стрелец - нещо не разбирам?

Ами по-конкретно имам твърди дискове с преназначени и нестабилни сектори. Искам да бъдат сканирани и поправяни които сектори е възможно (с Hard Disk Sentinel Pro v5.61) но не под Windows и данните които са по-тях да не бъдат засегнати по-време на сканирането и поправянето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портативни програми, можеш да ги стартираш върху произволна Win базирана OS, на теория. На практика пробваш.

Странно какви са тези дискове който нямат данни, но искаш секторите да не се презаписват?

За мен най-доброто е да:

- направиш карта на секторите

- да направиш Low lewel format

- да актуализираш картата със сеткорите и да си извадиш заключенията за съответния диск.

А защо не под Win, като втори диск?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека си го е написал съвсем ясно и точно - търси програмата или бутваща или пакет в който я има такава.

Заповядай:

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5902536

и да почерпиш пък ще ти играя на сватбата:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да направиш с повреден диск. Отива просто в коша. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един Хард диск се състои от Платка,Четец,Плоча та което и от трите да се развали няма програма която да ти го оправи понеже проблема е механичен 44443740-hdd-harddisk-internals-closeup-

Иначе има доста програми които ще ти изпишат,че вече диска е FIX-нат ,но реално това няма как да стане.

Другата такава измама е като на чисто нов Windows 10 го сканираш с CCleaner и ти покаже,че е оправило 1989 проблема.Реално това радва окото,но това или нищо не е направило или по-лошо изтрило е неща които са нужни да стартира правилно системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, KoiAzLiWe написа:

Един Хард диск се състои от Платка,Четец,Плоча та което и от трите да се развали няма програма която да ти го оправи понеже проблема е механичен 44443740-hdd-harddisk-internals-closeup-

Иначе има доста програми които ще ти изпишат,че вече диска е FIX-нат ,но реално това няма как да стане.

Другата такава измама е като на чисто нов Windows 10 го сканираш с CCleaner и ти покаже,че е оправило 1989 проблема.Реално това радва окото,но това или нищо не е направило или по-лошо изтрило е неща които са нужни да стартира правилно системата.

Е сега ще видиш как ще те изядат с парцалите :) Не ми се рови в предишни теми да видиш как такива дискове се поравят и работят с години и нямяло проблеми с тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, KoiAzLiWe написа:

проблема е механичен 

Бааси, к'ви експерти имало у форумо - само по запитването на автора са готови с диагностиката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, цър-вул написа:

Бааси, к'ви експерти имало у форумо - само по запитването на автора са готови с диагностиката...

Дали е електроника или механика, започне ли един диска да дава подобни признаци с него е свършено. Хайде по-старите модели отпреди години може да направиш нещо, но новите са пълна скръб. Вече ги правят да са на един полъх на вятъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Дали е електроника или механика

преди 35 минути, KoiAzLiWe написа:

проблема е механичен

'аре да не пишем, колкото да сме писали...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

'аре да не пишем, колкото да сме писали...

Напротив пиша и заставам зад думите си ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. При толкоз минали ми дискове и флашки през ръцете просто даже не искам и да коментирам подобни глупости дето ще се изпишат. Добре, че не работиш във фирма, където трябва да се пази наличната информация, тогава пак ще говорим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

във фирма, където трябва да се пази наличната информация

Започваш да пишеш все повече изпращели постове!!! Има ли легално работеща, която да не си пази  информацията. И само във фирмите ли се пази тя?  ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Започваш да пишеш все повече изпращели постове!!! Има ли легално работеща, която да не си пази  информацията. И само във фирмите ли се пази тя?  ...

Ще го напиша пак. При повреден диск софтуерно или хардуерно нищо не може да направиш. Отиваш в коша, ако щеш да му изивкаш шаман или врачка да му пеят. Иначе може да си пишете тонове глупости с работещи програми дето правели чудеса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, цър-вул написа:

Че аз до преди 1 година работех като IT експерт и мога да потвърдя,че много ги разбирам нещата.

Навремето IDE дисковете нямаха заделени сектори за подмяна и самият Windows нямаше опцията са изолиране на тия сектори и затова се ползваше външна програма за изрязване на дялове.

При старият Windows 7 се появи вградена така опция How to Fix Corrupted USB Flash Drive/Pen Drive - 21475 | MyTechLogy

При новият Windows 10 това изолиране на лошите сектори се извършва автоматично.

Но понеже съм експерт ще те светна,че WD правят често лоши сектори ,SEAGATE правят "слаби" сектори или направо спират изведнъж.Hitachi и Toshiba ако не дефектира веднага то почти няма какво да му стане без външна намеса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

При повреден диск софтуерно или хардуерно нищо не може да направиш

Не можеш ти - я питай @Samo дали е така...

преди 5 минути, KoiAzLiWe написа:

мога да потвърдя,че много ги разбирам нещата

К'во стана - умря ти циганката? Освен теб, някой друг може ли да го потвърди, мм? 'щот' иначе става:
"Хвалете ме, уста! Иначе щше ядете л@йна"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KoiAzLiWe написа:

Че аз до преди 1 година работех като IT експерт и мога да потвърдя,че много ги разбирам нещата.

Навремето IDE дисковете нямаха заделени сектори за подмяна и самият Windows нямаше опцията са изолиране на тия сектори и затова се ползваше външна програма за изрязване на дялове.

При старият Windows 7 се появи вградена така опция How to Fix Corrupted USB Flash Drive/Pen Drive - 21475 | MyTechLogy

При новият Windows 10 това изолиране на лошите сектори се извършва автоматично.

Но понеже съм експерт ще те светна,че WD правят често лоши сектори ,SEAGATE правят "слаби" сектори или направо спират изведнъж.Hitachi и Toshiba ако не дефектира веднага то почти няма какво да му стане без външна намеса.

Нали ти казах, че няма смисъл. На мен ми се с случвало да ми доставят хард диска нов и той да не работи. И в момента в който направя рекламация, никой не се сърди и не пита ами веднага го сменят. Ясно е какво се продава в момента. А и се прави да умре на гаранцията, ако не хардуерно, то софтуерно. Никой не иска диск работещ с години. Вече ако искаш нещо такова ценовите листи са съвсем други.

преди 1 минута, цър-вул написа:

Не можеш ти - я питай @Samo дали е така...

К'во стана - умря ти циганката? Освен теб, някой друг може ли да го потвърди, мм?

Не ми е нужно да питам никой. Аз също съм си играл да спасявам информация от повредени устройства. А и ако ставаше толкоз лесно нямаше да има фирми дето ти отрязват главата. Ама нали трябва да си пишем просто така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Ще го напиша пак. При повреден диск софтуерно или хардуерно нищо не може да направиш. Отиваш в коша, ако щеш да му изивкаш шаман или врачка да му пеят. Иначе може да си пишете тонове глупости с работещи програми дето правели чудеса.

много зависи от повредата
всички знаем как се манипулират дискове за да станат работоспособни
ДаркЕдге, посочи програма drevitalize, с която... дори може да се манипулира смарт,
така че при първоначално стартиране на машината, да не се отхвърля от биос като дефектен

пп
да прав си
 не могат да се поправят, а само се манипулират данни

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дpъндю написа:

много зависи от повредата
всички знаем как се манипулират дискове за да станат работоспособни
ДаркЕдге, посочи програма drevitalize, с която... дори може да се манипулира смарт,
така че при първоначално стартиране на машината, да не се отхвърля от биос като дефектен

пп
да прав си
 не могат да се поправят, а само се манипулират данни

Да, това е и по страшно с манипулирането. И във форума има доста теми. Особено за флашки и има доста потребители, които са излъгани при покупката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Да, това е и по страшно с манипулирането. И във форума има доста теми. Особено за флашки и има доста потребители, които са излъгани при покупката.

ами автора на темата иска да си направи диска работоспособен и за това иска такава програма...а не да му оправи физичните дефекти на харда
не вярвам да е тръгнал да го продава
все пак вероятно ще се наложи при инсталацията на ОС, да отреже част от харда като незаделено място

пп

не съм специалист
това съм го експериментирал в продължение на години

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дpъндю написа:

ами автора на темата иска да си направи диска работоспособен и за това иска такава програма...а не да му оправи физичните дефекти на харда
не вярвам да е тръгнал да го продава
все пак вероятно ще се наложи при инсталацията на ОС, да отреже част от харда като незаделено място

пп

не съм специалист
това съм го експериментирал в продължение на години

Каквото и да реже с този хард е свършено. Ако пък ще се опитваш да работиш на него, при положение че може да си вземеш едно SSD за 45 лева и да си инсталираш на него ОС, аз го смята за мазохизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване