Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Натоварване на 100% на нов хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте. Пиша ви относно един проблем вчера си взех от ardes нов хард диск 40tb hdd

Но цял ден ми действа бавно при сваляне на софтуера дето ползвам мислех че е от utorrentа понеже е 32бита после проверих за вируси но нищо. Казаха ми да го преинсталирам направих го но отново 100% натоварване на хард диска и не зная на какво се дължи това. Някой да даде съвет какво да правя? Преди малко се провери здравето на диска нямаше никакъв проблем. Качвам 2 снимки да видите едната е от  Windows 10 с качени неща другата отщт Windows 7  с празен диск. Помагайте хора... Благодаря ви

received_1456928274648465.jpeg

received_2845477189113635.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой процес натоварва дефакто диска?

Какво става ако системата е без интернет?

Добре е да се покаже smart статуса на диска - примерно с Crystal DiskInfo.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай systempropertiesadvanced > Performance >[Settings...] > Advanced > [Change] > махаш отметката на Automatically manage paging file size for all drives >макираш System managed size > [OK] > [OK] > [OK]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно download го натоварване плюс отворени програми не зная със сигурност но на новия  Windows ги нямах тея работи като utorrent  но се качи до 99% при операция като сваляне на Google Chrome и отваряне на YouTube клип. В опит за сваляне на програмата която каза за веднага удари максимума ето снимка

received_458844415122849.jpeg

преди 13 минути, цър-вул написа:

Стартирай systempropertiesadvanced > Performance >[Settings...] > Advanced > [Change] > махаш отметката на Automatically manage paging file size for all drives >макираш System managed size > [OK] > [OK] > [OK]

Стигнах до systempropertiesadvanced но по натам ми е на български може ли малко помощ и за тва?

received_427779395327044.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Да поясним: ползваш диск 5400rpm за системен с W10 и сваляне на торенти?

Да ти кажа нямам си на представа кво ше рече тва... Видях 4тб диск и отидох да го взема... Ше трябва да го сменям ли?  За Windows 10 и не само за сваляне също за работа със софтуеркксто fl studio и Sony Vegas и бая плъгини в програмите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Martinthedawg написа:

Стигнах до systempropertiesadvanced но по натам ми е на български може ли малко помощ и за тва?

received_427779395327044.jpeg

Разширени>Производителност>[Настройки...] > Разширени > [Промяна] махаш отметката най-горе - Автоматично... и маркираш Управляван от системата размер. 

Изобщо не е добра идея да се ползва този диск за системен! Windows 10 на твър диск си е мазохизъм!
Дори и стар 120GB ssd да сложиш, ще е 100 пъти по-добре. А този 4TB го остави за склад.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, цър-вул написа:

Разширени>Производителност>[Настройки...] > Разширени > [Промяна] махаш отметката най-горе - Автоматично... и маркираш Управляван от системата размер. 

Благодаря. Но май не стана. Да не би да съм взел скапан хард? Понеже още мога да го сменя?

received_3389826457792300.jpeg

Ето този взех:

https://ardes.bg/product/4tb-seagate-barracuda-st4000dm004-0695975497209-95916

преди 3 минути, Martinthedawg написа:

Благодаря. Но май не стана. Да не би да съм взел скапан хард? Понеже още мога да го сменя?

received_3389826457792300.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, добре.
Десен клик по Старт бутона и избери Command prompt (Admin). В черния ред постави:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v PagingFiles /t REG_MULTI_SZ /d "c:\pagefile.sys 2048 2048" &shutdown /r /t:000

Системата ще се рестартира.
След рестарта виж как е положението

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Martinthedawg написа:

99% при операция като сваляне на Google Chrome

99 % от случаите е от хрома пак сте се вманиачили ако утре ти остане време напиши в търсачката на форума хром и виж колко много теми ще намериш с проблеми . ОС Уиндолс и хром не се харесват .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, цър-вул написа:

Оф, добре.
Десен клик по Старт бутона и избери Command prompt (Admin). В черния ред постави:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v PagingFiles /t REG_MULTI_SZ /d "c:\pagefile.sys 2048 2048" &shutdown /r /t:000

Системата ще се рестартира.
След рестарта виж как е положението

Пробвах не се рестартира автоматично но пък видях че кода съществува та го реснах и в момента свалям 14 торента. На моменти скача до 100 процента но е за няколко секунди. Та се чудя да сменя ли тоя хард диск понеже още мога да го върна или сменя и също същия ли е процеса за Windows 10 понеже искам да си го върна? Благодаря ти!!!

received_2834827130172772.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Martinthedawg написа:

в момента свалям 14 торента.

и как очакваш да няма натоварване с такава заетост? Каква е сумарната скорост на сваляне?

преди 9 минути, Martinthedawg написа:

Та се чудя да сменя ли тоя хард диск

Не каза има ли промяна в поведението на системата след рестарта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

и как очакваш да няма натоварване с такава заетос? Каква е сумарната скорост на сваляне?

Да. Така е. Но исках да го пробвам понеже не зная кое е нормално. Но в един момент харда ми работеше постоянно на 100%. Иначе на снимките ще можеш да видиш с колко свалям също и сега натоварването

received_805253496870543.jpeg

received_446942136344009.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли? Най-добре е да забравиш за тоя ресурен монитор и да поползваш машината и да видиш как работи, каво е усещането при работа с нея. Ползваш инструмент, който не си наясно как да ползваш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Знаеш ли? Най-добре е да забравиш за тоя ресурен монитор и да поползваш машината и да видиш как работи, каво е усещането при работа с нея. Ползваш инструмент, който не си наясно как да ползваш...

Да по принцип е така въобще не ги разбирам тея неща. Благодаря ти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не би Линдоус ъпдейт, да не тегли и инсталира актуализации. И при мене винаги след преинсталация на Линдоус ми се товари много хард диска и докато не ги инсталира не мирясва, след това няма никакви проблеми.

И аз съм с 5400RPM 500GB HDD и не е никакъв мазохизъм- да, ела и виж братко мой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавен диск, голямо натоварване - нормално е да работи на 100%. Спри торентите, изчакай windows да се обнови и няма да работи на 100%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, adersa написа:

99 % от случаите е от хрома пак сте се вманиачили ако утре ти остане време напиши в търсачката на форума хром и виж колко много теми ще намериш с проблеми . ОС Уиндолс и хром не се харесват .

Уиндолс, или Учиндолс? 

------------------------------

преди 9 часа, Martinthedawg написа:

Да. Така е. Но исках да го пробвам понеже не зная кое е нормално. Но в един момент харда ми работеше постоянно на 100%. Иначе на снимките ще можеш да видиш с колко свалям също и сега натоварването

received_805253496870543.jpeg

received_446942136344009.jpeg

Защо теглиш с този смотан торент клиент? По-добре използвай qBittorrent.

Отвори панела с настройки на торента и промени настройките за кеширане, както е показано на картинката.

tmjUo.png

https://superuser.com/questions/431538/utorrent-disk-overloaded-error

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си вземи едно SSD 240gb за 50-60 лева, инсталирай windows-а и програмите на него и проблеми ще изчезнат. Ако мислиш да ползваш windows 10 със хард диск е голяма мъка, която аз не бих си причинил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bogomilK написа:

Най-добре си вземи едно SSD 240gb за 50-60 лева, инсталирай windows-а и програмите на него и проблеми ще изчезнат. Ако мислиш да ползваш windows 10 със хард диск е голяма мъка, която аз не бих си причинил.

Подкрепям мнението на 1000%

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, цър-вул написа:

Всичко е въпрос на ниво на възприятие...

Точно. Един път бил ли си с SSD (бил той SATA или NVMe) едва ли би погледнал назад за системен. Беше времето, когато имаше някакви алтернативи като Black сериите на WD, Toshiba X300, Velociraptor, SSHD (хибридите) и т.н. които бяха една идея по-бързи от нормалните дискове на 7200rpm, но просто те стигнаха лимита си относно скорост. Вече при тях се раздува само големината и се развива технологията на запис (PMR, SMR, CMR) и т.н. и докато не паднат още цените за GB на SSD-тата, все още ги бият по този показател и са подходящи за storage. Но един ден предполагам и там ще имат превес в някой момент в бъдеще време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване