Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли всички да сме богати?

Препоръчан отговор

За скараните с принципите на икономиката, имам бърз, насочващ отговор - не.

Като бях малък една съученичка изцепи, че просто трябва да печатаме пари и всички ще сме богати. Леле, как не сме се сетили по-рано!??

Еврейката във форума продължава с пропагандата си, че евреите не са прости алчни същества, а много готини хора, несправедливо обвинявани, че градят богатството с кожи. Човешки кожи. А нацистите са сваляли само колкото за полилеи. Т.е. имали са мяра и в това даже.

преди 13 часа, valkiria1 написа:

само цървула* пролетарий намира богатството и заможните хора за нещо лошо

Работниците не приемат богатството и заможните хора за нещо лошо. Нали и самите те искат богатство и да бъдат заможни хора?

Работниците приемат за нещо лошо несправедливото разпределение на благата, законите, които ги дискриминират, неравния старт, неравния живот и неравенството даже в смъртта. Приемат за лошо това да бъдат експлоатирани, това да бъдат мамени и това да бъдат лъгани. Това да бъдат лишени от шансове за развитие и успех. Ето това бедните хора не харесват и по едно стечение на обстоятелствата някак все се оказва, че богати хора притежава това, което не харесват.

Изглежда в поговорката, че с честен труд богат не се става, има много истина. А чифутите* са една гротескова карикатура на тази закономерност.

enhanced-17159-1423068265-32-1496265751.

А сега малко за утопиите. Няма държави с богато население. Богатството се крепи върху експлоатацията на хиляди работници, които биват лишавани от справедливо възнаграждение, за да може изработеното от тях да изгради богатството на богатите. Ако имаме общество от 100 богати души, кой ще им мие клозетите и ще им построи яхтите?

Колониалната политика се ориентира към безкръвни грабежи над чужди народи. Затова и местата, на които си плащаме тока, водата, въздуха, храната, колите, Интернета и всичко, в което има приходи над милиард, носят имена, които не звучат на български. Един политолог си беше направил труда да изброи кои чуждестранни фирми в България кои пенсионери на коя държава изхранват. Така че националния комплекс, че белгийски миди, гръцки фурми и т.н. паплач са нещо повече от нас, е неоправдан. Експлоатация е когато работиш повече от останалите, а получаваш по-малко от тях. И това не е справедливо. Аз харесвам богатите хора. Не харесвам експлоатацията, независимо кой я упражнява. Да съм ясен.

* Превод в ефир от еврейски: цървул - българин

* Превод в ефир от албански: чифут - евреин

А вие как я мислите тая работа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 197
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Гена, на моменти си толкова мъдър брат! И понеже аз съм мъдър през цялото време, ще ти кажа че грешиш. Единственото истинско богатство, което притежаваме е времето. А то е ограничено. Това ограничение

За скараните с принципите на икономиката, имам бърз, насочващ отговор - не. Като бях малък една съученичка изцепи, че просто трябва да печатаме пари и всички ще сме богати. Леле, как не сме се се

преди 4 минути, Myanmar написа:

Как я мислите тая работа?

Преди 1989г всички бяхме бедни с по 230 лв заплата.
Сега в Люксембург заплатите на образованите са по-добри.
В България предвиждам че ще си останете бедни докато аз съм жив, за по-натам не знам.

Паричките управляват Света, и даже с парички хамериканците си купиха от Горбачов източна Европа.

Спасението от беднотията ми се вижда възможно само по единично, всички да се спасят май няма как да стане, щото няма да има желаещи да ходят на работа , ако всички имат пари.

А за големите богаташи нямам нищо против да се пусне в действие една френска гилотина и всеки олигарх да я изпробва как сече неговата глава. Също както французите са отсекли главата на последния им крал и кралица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Сега в Люксембург заплатите на образованите са по-добри.
В България предвиждам че ще си останете бедни докато аз съм жив, за по-натам не знам.

Боко Тиквата обещал 2500 на учителите просветители.

https://www.mediapool.bg/borisov-obeshta-srednata-uchitelska-zaplata-da-stane-2500-lv-news319086.html

Нов Ренесанс е това, къде отиваш!!

преди 5 минути, Белгиеца написа:

Паричките управляват Света, и даже с парички хамериканците си купиха от Горбачов източна Европа.

Раздуй малко.

няма да има желаещи да ходят на работа , ако всички имат пари.

А, усетил си един пазарен механизъм. Невидимия данък, с който населението се облага, за да се движи обществото - инфлацията. Колкото и да имаш, ако просто си стои под юргана, по-скоро, отколкото очакваш, няма да ти стига за нищо. Чувството за недостиг е основна движеща сила на производството. Хора, които си купуват банани извън коледните дни, се жалват, че имало нов модел телефон, който не могат да си купят. Промиването на мозъци върви с пълна сила.

преди 8 минути, Белгиеца написа:

На колко си? За един преател питам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човек е толкова богат колкото се чувства.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Генадий 35 годишен написа:

Принципно има субективно възприемане на удовлетвореността от богатството, но в случая говорим за физическите измерения на богатството. За душевното богатство са блоговете на Копукова, Секирата и останалите, в случай, че съм изброил един и същи човек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то от богатство до богатство милиарди долари разлика. Но, че е възможно всички да живеят със доходи много над минимума за оцеляване - възможно е, стига да се преодолее човешката алчност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Myanmar написа:

Принципно има субективно възприемане на удовлетвореността от богатството, но в случая говорим за физическите измерения на богатството.

колкото повече пари се изкарват, толкова повече се харчи

и не стигат

номера а де се отървем от ненужните вещи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Генадий 35 годишен написа:

и не стигат

Харчат се, защото човешкото око е ненаситно, както в онази приказка. Но човек иска онова, което няма, така че няма пари, които да го задоволят напълно. И това не е непременно лошо, защото ни кара да искаме да ставаме сутрин.

Ако всички бяхме доволни от всичко, щяхме да изпаднем в апатия и да деволюираме в амеби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е с насоченост към друг потребител във вид на дуел ,какъв е смисъла ?!

преди 1 час, Myanmar написа:

Еврейката във форума продължава с пропагандата си, че евреите не са прости алчни 

Невъзможно е на си прост и богат едновременно,а алчен е всеки независимо дали е въпрос на долар или милион долари. Каква е целта на напъването ?

преди 1 час, Myanmar написа:

Като бях малък една съученичка изцепи, че просто трябва да печатаме пари и всички ще сме богати. 

Ако всички започнем да печатаме пари няма да имат стойност .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Генадий 35 годишен написа:

В моето семейство това не е вярно.
Опитваме се да харчим наличните хилядарки разумно за полезни неща.
Например никой от нас няма смартфон, даже детето било единственото в класа му което има нормален GSM с бутони.
Карам си Дачия за 9000€ и не ми пука че съседите дават 4 пъти повече пари за ламарини.
Продължавам да си ползвам компютъра от 2010г. само ССД му купих преди няколко дена, заради оня новия ми комп който тръгва прекалено бързо.
Миналото лято детето искаше да сади дръвчета у градината. Гледам едно смокиново в Карфур, турям го в количката и оная на касата вика 45€, оооо не, оставих ѝ го тя да си го купи на тази цена. Имам си глава на раменете. Миналата седмица купих от другия Карфур две черешови фиданки ашладисани за 7€ двете. 
Трикатлъка е да се харчи с мярка и да не се прахосват парите за тъпи моди и избиване на комплекси.
В същото време НЕ пазарувам от китайски онлайн магазини като Алито, под достойнството ми е да се унижавам да съм по-долен от китаец живеещ в протекла колиба, който ще има право да ми се подиграва както намери за добре и после Алито ще го защитава него.
Пазарувам от Амазон защото имам право да връщам безплатно и без да давам обяснения защо връщам стоката и си получавам парите след една седмица. И имам европейска гаранция на купените стоки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Белгиеца написа:

В моето семейство това не е вярно.
Опитваме се да харчим наличните хилядарки разумно за полезни неща.
Например никой от нас няма смартфон, даже детето било единственото в класа му което има нормален GSM с бутони.
Карам си Дачия за 9000€ и не ми пука че съседите дават 4 пъти повече пари за ламарини..

А аз мислих че съм скъперник :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

черешови фиданки ашладисани за 7€ двете. 

да беше дошъл в перник

по 6 лв парчето каквото искаш

а лозниците 4 лв

а ако си намериш диво дърво  може сам да си го ашладисаш безплатно

ПРЕЦАКАЛИ СА ТЕ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ пазарувам от китайски онлайн магазини като Алито, под достойнството ми е да се унижавам да съм по-долен от китаец живеещ в протекла колиба, който ще има право да ми се подиграва

Прочети си поста по горе и посочи къде в написаното виждаш достойнство ? Нямаш какво да губиш ,пазарувай без угризения от Алито.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, -Fu- написа:

А аз мислих че съм скъперник :D

Бе с белгийската мида никой не мое се мери по скърперничество... А по темата има една приказка всекиму според възможностите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, -Fu- написа:

Нямаш какво да губиш ,пазарувай без угризения от Алито.

Как да няма какво да губя, ами достойнството ми на бял човек е безценно за мен.

преди 6 минути, Генадий 35 годишен написа:

да беше дошъл в Перник

Е да бях, ама младите кукерки много скъпи там бе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, -Fu- написа:

пазарувай без угризения от Алито.

и аз пазарувам и да ти кажа имам цял кашон с неща които настават, а някои съм ги хвърлял и ги давал защото нестават - и си мисля ако сметна това което съм спестил и цената на буклуците - почвам да се чудя кое число ще е по голямо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Как да няма какво да губя, ами достойнството ми на бял човек е безценно за мен.

За дачията разбирам , но не разбирам защо ползваш GSM с бутони след като може да ползваш стациинарен - по евтин е,а да поддържаш връзка с детето уоки-токи- безплатно? 

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

и аз пазарувам и да ти кажа имам цял кашон с неща които настават, а някои съм ги хвърлял и ги давал защото нестават - и си мисля ако сметна това което съм спестил и цената на буклуците - почвам да се чудя кое число ще е по голямо

Понякога се случва и това което пишеш ,евтиното излиза скъпо . 

преди 8 минути, Белгиеца написа:

Е да бях, ама младите кукерки много скъпи там бе.

На промоция когато са ще ходиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, -Fu- написа:

За дачията разбирам , но не разбирам защо ползваш GSM с бутони след като може да ползваш стациинарен - по евтин е,а да поддържаш връзка с детето уоки-токи- безплатно? 

Тука при мене тарифите на минута със стационарните станаха доста по-скъпи от тези на предплатените карти за GSM.
Но за твое успокоение имам стационарен със слушалка и работи със SIM карта за приемане на разговори. А се обаждам от стационарен IP телефон през холандски SIP сървър до цяла Европа евтинко.

А толкитата не работят от единия край на града до другия, пък и не получават SMS-и.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Тука при мене тарифите на минута със стационарните станаха доста по-скъпи от тези на предплатените карти за GSM.

Ползваш гълъби в такъв случай, при добра дресировка ,навигация и безоблачно време ще имаш бърза връзка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Генадий 35 годишен написа:

Гена, на моменти си толкова мъдър брат! И понеже аз съм мъдър през цялото време, ще ти кажа че грешиш. Единственото истинско богатство, което притежаваме е времето. А то е ограничено. Това ограничение е източника на алчността. Ако бяхме безсмъртни, парите нямаше да ни вълнуват... нито властта дори. Щяхме да търсим единствено хармонията...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, -Fu- написа:

Невъзможно е на си прост и богат едновременно

А даже нямаше нужда от наследството на старчците Хилтън. В Уикипедия като звание пише "американска наследница", което е глупаво, защото е лишена от наследство.

1bb011820696c4d4a49264818a05ddbb.jpg

преди 50 минути, -Fu- написа:

а алчен е всеки

Ако всеки беше алчен, сети се, че нямаше да има такава дума.

преди 44 минути, Белгиеца написа:

Скръндза. Заради теб едно китайско дете е останало безработно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Ако бяхме безсмъртни, парите нямаше да ни вълнуват... нито властта дори. Щяхме да търсим единствено хармонията...

и планетата ще ни отеснява все повече, така че винаги щи има войни - в апартамент имаме малко място и затова имаме 1-2 деца

ако си в къща с 8 стай само 2 деца ли ще имаш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Белгиеца написа:

Гледам едно смокиново в Карфур, турям го в количката и оная на касата вика 45€, оооо не, оставих ѝ го тя да си го купи на тази цена.

И за ко отиди у Белгия, да не може да си купиш и там нищо ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване