Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Купих си от новите NVMe дискове и стария ми лаптоп потръгна. Наскоро обаче прочетох, че на ССД дисковете има лимит на запис и триене. Опитах да преместя системните папки temp bin на втория диск, но под Windows 10 не намерих тази опция. И дали изобщо NVMe и M.2 дисковете имат този проблем, както първите ССД-та? Ще бъда благодарен ако някой помогне със съвет. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Всички имат този "проблем", но аз не бих се притеснявал за това, защото повечето имат лимит на запис от над 600TBW, което на теория при нормално ползване на системата е от порядъка над 10-15 години и

Живота на диска няма пряко отношение към неговия интерфейс "NVMe и M.2". Ако имаше точен модел на SSD диска можеше да се провери колко TBW - дава производителя. Също така ти можеш да провериш с п

Досега най-дълго са оцелявали данните записани върху камък 

Публикувани изображения

преди 9 минути, Georgi1958 написа:

че на ССД дисковете има лимит на запис и триене.

Определено въпросните имат по-голям живот в сравнение на механичните, но нека ме обори някой знаещ. 

п.п. В гаранцията на изделието какво е написано?! Колко месеца?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живота на диска няма пряко отношение към неговия интерфейс "NVMe и M.2".

Ако имаше точен модел на SSD диска можеше да се провери колко TBW - дава производителя. Също така ти можеш да провериш с програма с какви темпове го "убиваш".

Глобално - просто си работи и си гледай кефа, спазвай правилото да имаш около 15% свободни на диска, това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Georgi1958 написа:

Купих си от новите NVMe дискове и стария ми лаптоп потръгна. Наскоро обаче прочетох, че на ССД дисковете има лимит на запис и триене. Опитах да преместя системните папки temp bin на втория диск, но под Windows 10 не намерих тази опция. И дали изобщо NVMe и M.2 дисковете имат този проблем, както първите ССД-та? Ще бъда благодарен ако някой помогне със съвет. Благодаря!

Ако вторият диск е магнитен, то той като по-бавен би трябвало да ти забавя работата на системата, в сравнение с SSD, при четене/записване на системните работни файлове. Обикновено препоръчват системата да работи с SSD, а по-редките обръщания към файлове, например бекъп или твои записи, да са на магнитния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Georgi1958 написа:

Всички имат този "проблем", но аз не бих се притеснявал за това, защото повечето имат лимит на запис от над 600TBW, което на теория при нормално ползване на системата е от порядъка над 10-15 години и нагоре...Не мести нищо, защото идеята е да ползваш диска за бързина, а не да го "скопяваш".

преди 53 минути, dioib :cat написа:

Определено въпросните имат по-голям живот в сравнение на механичните, но нека ме обори някой знаещ.

И е така и не съвсем. Макар в последно време новите HDD да са по-некачествени от старите такива, от това, което съм прочел май е заради технологията на компресиране на данни (вид запис) пак си е до късмет и до бройка. Моя Samsung 850 Pro с 10 годишна гаранция започна да сдава багажа на 6-7-мата година и за този период има само 31TB писане по него без да го ограничавам по никакъв начин (това правих първата година, но след това отмених промените). Което значи, че не TBW е причината за неговата бавна кончина. Просто вече има 14 лоши сектора, които с времето само ще се увеличават и взех един 970 Evo на промоция и чакам да имам време да го клонирам (евентуално по празниците). Да не говорим, че ако замине контролера му и бам умира изведнъж и доколкото съм чел възстановяването на данни от такъв е доста по-трудно от възстановяването на данни при HDD. А един от старите ми дискове е на над 15 години (ST3250410AS) и е на 100% Health. Та затова казвам, че всичко е и до късмети до бройка също така. Това не означава, че ги предпочитам де - един SSD има доста повече предимства - без въртящи се механични части, тихи, студени, бързи и като цяло по-здрави (по-лесно преносими) и податливи на изтървания и т.н. Май само имаше някакво изискване да не бъдат изключвани напълно от мрежата за повече от 7 дни и нещо там около тях с температурата. Цената им падна доста, но все още големите по обем са доста скъпи и не бих ползвал такъв все още за storage. Там е все още предимството в ползва на HDD.

Та с други думи, ползвай си диска със здраве и не го мисли. Ще си го сменил сигурно доста преди да почне да се разваля по една или друга причина. Ще ти трябва по-голям или ще излезе по-бърз модел и т.н. А и дори да издържи "само" 7-10 години, той пак ще се е изплатил. А скоро сигурно ще почнат да ги правят ако не вечни, то поне да ни надживяват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Та с други думи

Е хубаво да има външен носител за възстановяване на данни и да се правят резервни копия на важните данни. 

И да, другото е до някъде късмет, но не си ли изградим правилна концепция за съхранение на данните, то за какво ни са данните?! 

преди 1 час, Georgi1958 написа:

temp

За променливите на средата виж тук:

image.png.696022f655eb6548a1f5250d842dfec0.png

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dioib :cat написа:

Е хубаво да има външен носител за възстановяване на данни и да се правят резервни копия на важните данни. 

И да, другото е до някъде късмет, но не си ли изградим правилна концепция за съхранение на данните, то за какво ни са данните?!

Това е така, но това няма отношение относно дължината на живот на SSD прямо HDD. Това се отнася за всички носители на информация дори за CD/DVD-та. Хубаво е човек да има данните си на няколко места и на облачни услуги.

Колкото до SSD-то, тъй като поне при мен все още се ползва само за системен (не че нямам пак Image на системния дял, защото мраза да преинсталирам и не ми се е налагало от 2015-та де), там дори да си замине диска, не губя особено много, а само OS и настройките, но не и лични данни (защото такива там не държа).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

не ми се е налагало от 2015-та де

А колко пъти ти се е налагало да възстановяваш от имдж през това време?

преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

лични данни (защото такива там не държа)

Това е силно пожелателно - да се пренасочат папките, предназначени за лични данни, на друг дял/диск. (Не е към теб репликата, а ползвам текста ти)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, dioib :cat написа:

image.png.696022f655eb6548a1f5250d842dfec0.png

Офтоп.

Такааа...

Виждаме, че потребителят ти е с шест или седем символа, Започва с C, O или G.

Знаем ти и операционната система.

Сега трябва да се потрудим над паролата ти...

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Марчо Пирчов написа:

Сега трябва да се потрудим над паролата ти...

:offtopic_s: .... :)

image.png.3686b594d4226b9fb3d71b474ec93048.png

п.п. Това е хубавото на SSD ... сменяш ОС за секунди ... :) Нищо, че се износват .... :)

Повярвай ми .... различна е спрямо паролата с която влизам във форума, а може да няма такава ... т.е. Паролата да е за вход в компютъра ... записана нейде в BIOS ... :)

image.png.7115776f9886bd70f59e4eeb26e6e594.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Georgi1958 написа:

Независимо от високите скорости, които предоставят, флаш паметите за сега си остават ненадежни устройства за продължително съхранение на информация.

Аз наскоро бях се навил да правя ъпгрейд на десктопа от хард към ссд, но след като прочетох това-онова, се отказах, тъй като при мен надеждността е приоритет(съхранявам си важните файлове на десктопа)

Проблемите с ССД-тата са няколко:

- след определен(не особено голям) брой цикли на презапис клетките-памет дефектират. При съвременните ССД-та това като че ли не би трябвало да е голям проблем, защото имат вграден алгоритъм, който да разпределя записите равномерно върху всички клетки, за да не се стигне до преждевременно дефектиране на даден участък, но има едно НО...

...операционните системи на Микрософт използват само допотопната и отдавна остаряла NTFS файлова система. Големият недостатък при нея е, че тя не е подходяща за флаш-памети.

При ntfs малък участък се резервира за файловата система, и дори при бездействие уиндоусът нон-стоп продължава да записва и презаписва само в този малък участък, което рано или късно води до преждевременно износване на ссд.  Това се вижда много добре, ако се пусне Windows Resource monitor  

Другият проблем на флаш-паметите(ссд-тата) е т.нар. деградация на данните. Която е правопропорционална от температурата. Казано с други думи, при висока температура записаната информация започва да ерозира след известно време, файловете могат да се счупят, могат да се появят грешки в записите, и записаното може да стане нечетимо.

От това което прочетох и успях да схвана, повечето производители дават гаранция от около 10 години запазване на информацията при +25 градуса . При температури на работа +55~80 градуса, срокът за съхранение май спадал около 1 година...

Значи ако ссд-то редовно работи при температури 70-80 градуса, след година може да се появи частична загуба или грешки в записаните данни.

В крайна сметка се оказва, че за продължително съхранение на информация все още добрият стар хард-диск е най-подходящ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, gagodrago написа:

съхранявам си важните файлове на десктопа

Голяма грешка! Десктопът е САМО за препратки!!! Обемът на папката Desktop би трябвало да е с възможно най-малък обем/размер.

преди 12 минути, gagodrago написа:

ако ссд-то редовно работи при температури 70-80 градуса

В коя система е това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Голяма грешка! Десктопът е САМО за препратки!!! Обемът на папката Desktop би трябвало да е с възможно най-малък обем/размер.

Исках да кажа, че на десктоп компютъра си пазя важните файлове, а не в папката Desktop на Уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Май само имаше някакво изискване да не бъдат изключвани напълно от мрежата за повече от 7 дни

Роди се нова Легенда...  🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Тамболианеца написа:

Роди се нова Легенда...  🤣

Дали?
https://www.anandtech.com/show/9248/the-truth-about-ssd-data-retention
Въпреки, че статията е от 2015 и от тогава има развитие в технологията...

И една интересна статия за превеса на ъпгрейд RAM/SSD (клик):

compuram-ssd-performancetest-en.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, цър-вул написа:

"ако ссд-то редовно работи при температури 70-80 градуса"

---------------------------

В коя система е това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

Дали?
https://www.anandtech.com/show/9248/the-truth-about-ssd-data-retention
Въпреки, че статията е от 2015 и от тогава има развитие в технологията...

Тази новина е като че в спанака имало 10 пъти повече желязо.
Опровержението лично от автора на статията:

“I wouldn’t worry about [losing data],” Cox told PCWorld. “This all pertains to end of life. As a consumer, an SSD product or even a flash product is never going to get to the point where it’s temperature-dependent on retaining the data.”
https://www.pcworld.com/article/2925173/debunked-your-ssd-wont-lose-data-if-left-unplugged-after-all.html

И да продължа по-нататък, наистина ли смяташ, че ако не си ползвам външното USB SSD за година невключено ще си загубя информацията върху него? Та далеч по простите SD карти от родата на същата технология имат гарантиран капацитет за пазане на информацията 10 години -  за марковите модели.

Е, преди 2 години , ако ми вярваш, си изрових от едно чекмедже първата си флашка от 2001 година USB 1.1 с титаничните 128 MB  памет за скромната цена от 130 лв тогава. За последен път я бях ползвал 2005. Значи цели 13 години е стояла изключена. Познай какво - записаната информация си беше там, непокътната.  

На мен лично един от архивите ми - цялата ми музикална колекция я пазя на 128 GB такава маркова SD карта и съм спокоен.

Потърси и ти някоя твоя забравена флашка - ще бъдеш изненадан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gagodrago написа:

след определен(не особено голям) брой цикли на презапис клетките-памет дефектират

Това,че 300 ТБ средно(в много дискове е и повече този живот)е неособено голям брой цикли е меко казано странно твърдение,да не говорим за останалите митове и легенди в поста ти,

относно ССД дисковете и надеждността им,които са по-скоро свободни съчинения, отколкото доказани и установени факти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Тамболианеца написа:

цялата ми музикална колекция я пазя на 128 GB такава маркова SD карта

То това не е имане на музикална колекция, а нямане. Щото моята е 16 ТБ... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, цър-вул написа:

А колко пъти ти се е налагало да възстановяваш от имдж през това време?

Нито един път... Просто System Restore си свърши работата 2-3 пъти през този период и до връщане на Image не съм стигал. :P

преди 1 час, Тамболианеца написа:

Тази новина е като че в спанака имало 10 пъти повече желязо.

Аз да съм потвърдил, че е на 100% вярно? Казах само, че го бях чел някъде и не съм оставял системата над 10 дни напълно изключена от мрежата, че да потвърдя дали е мит или не. Като съм бил на море винаги съм изключвал бушоните и проблем не съм видял за до 10 дни без ток. За флашките дори да са подобна технология изобщо не ме еня, защото не държа нищо важно там. Истина или не е добре човек да има едно наум пък вече всеки си решава:

https://www.google.bg/search?q=ssd+lose+data+unpowered&ei=-b2KYIPNIN-J9u8P5d6G-AU&oq=ssd+lose+data+unpowered&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyCAgAEBYQChAeOgcIABBHELADUIokWIokYLsmaAFwAngAgAFziAHeAZIBAzAuMpgBAKABAaoBB2d3cy13aXrIAQjAAQE&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjDraPK0KPwAhXfhP0HHWWvAV8Q4dUDCA0&uact=5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

То това не е имане на музикална колекция, а нямане. Щото моята е 16 ТБ.

Е думата "колекция" предполага нещо да е подбирано и селекционирано,това че си свалил нета на компа ти не го прави колекция!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя диск, това е положението:

tcgWYSY.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Марио Проданов
      Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 
      BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:
      - изключих всякаква защита на BIOS.
      -проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 
      -опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 
      Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.
      Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.
      Моля Ви за помощ!
      Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!
      Благодаря Ви за вниманието! 

• от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! 
      Опитах се да напиша програмата, която имам от училище, но не успях и имам грешки и не стигам до отговора от условието долу, както съм описал. 
      Може ли някой да ми помогне? Ще бъда много благодарен.  
      Коментари от типа : не можеш ли сам да я напишеш и подобни са излишни. Нямам такъв опит и все още се уча. 

Ето го условието.
      Условие: Да се напише програма, която въвежда от клавиатурата цяло число 2<=n<=25 и редица от реални числа a0,a1,a2,...an-a, след което намира и отпечатва колко пъти в масива се среща максималният му елемент.
      Примерен вход: 6                                                   Примерен изход: 3
                                      2.6 9 -5 9 19 9

• от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване