Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Засрамете се малко!

Препоръчан отговор

Искам да попитам нещо умните глави, живеещи в Германия.

Какво изобщо кара германците да поставят на пиедестал миналото, защо за тях то е толкова важно, както и защо не искат да се откажат от антисемитските и ксенофобските си възгледи? Кое е това, което ги кара да сме смятат за единствени, уникални, неповторими като народ? Защо вярват, че тяхната култура е най - добрата и че те са дали всичко на света?

Какво толкова намират в личности като Гьоте, Фридрих ІІ, Мартин Лутер, Вагнер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Цитат

Язък и за образоваността на Принцесата. Щом се чудим какво намират германците, па не само германците, цял свят се възхищава от Гьоте и Вагнер, изобщо не сме образовани. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Anne написа:

Искам да попитам нещо умните глави, живеещи в Германия.

Какво изобщо кара германците да поставят на пиедестал миналото, защо за тях то е толкова важно, както и защо не искат да се откажат от антисемитските и ксенофобските си възгледи? Кое е това, което ги кара да сме смятат за единствени, уникални, неповторими като народ? Защо вярват, че тяхната култура е най - добрата и че те са дали всичко на света?

Първо прочети https://bg.m.wikipedia.org/wiki/95_тезиса

и биографията на Мартин Лутер. Наблегни на думата индулгенция. Индулгенция.
Другото важно нещо

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Библия_на_Лутер

Нищо не казваш за твоите любими. Friedrich Engels и Karl Marx.

Явно си чела книгата Das Kapital.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Капиталът

Ето къде са живяли след войната

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, васил козарев написа:

Язък и за образоваността на Принцесата. Щом се чудим какво намират германците, па не само германците, цял свят се възхищава от Гьоте и Вагнер, изобщо не сме образовани. 

Нормалните хора знаем, че Вагнер е антисемит. А антсемитите не са кой знае колко образовани.

Гьоте.......... не знам какво да мисля за него. Не знам дали е бил антисемит или не. Моцарт също.

Съжалявам, но не мога да харесвам и да се възхищавам на антисемити. Затова питам какво им харесват на тези личности германците. Какво намират в тях - пътеводна светлина? Имат нужда някой да ги учи как да мислят ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anne написа:

Нормалните хора знаем, че Вагнер е антисемит. А антсемитите не са кой знае колко образовани.

Гьоте.......... не знам какво да мисля за него. Не знам дали е бил антисемит или не. Моцарт също.

Съжалявам, но не мога да харесвам и да се възхищавам на антисемити. Затова питам какво им харесват на тези личности германците. Какво намират в тях - пътеводна светлина? Имат нужда някой да ги учи как да мислят ли?

Хенри Форд също е антисемит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си "нормалните хора", още по-малко от знаещите.  Слушай си чалгата, от Гьоте, Вагнер и високо изкуство и грам не разбираш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Първо прочети https://bg.m.wikipedia.org/wiki/95_тезиса

и биографията на Мартин Лутер. Наблегни на думата индулгенция. Индулгенция.
Другото важно нещо

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Библия_на_Лутер

Нищо не казваш за твоите любими. Friedrich Engels и Karl Marx.

Явно си чела книгата Das Kapital.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Капиталът

Ето къде са живяли след войната

Да, знам за 95 - те тезиса и за индулгенциите. И аз не съм фен на католическата църква, особено след вчерашния епизод за Йоан Павел ІІ. Ако тези неща не бяха крити от обществеността ни, нямаще да има такова огромно посрещане за един лъжец и с окървавени ръце псевдо - светец.

Нормалните хора обаче знаем, че "пресвети" Лутер е бил и антисемит. И факта, че е написал един пасквил срещу евреите, не го прави светец. Да, превел е Библията на немски,  но е проповядвал и омраза. Този най - мнго заслужава да му се съборят паметниците.

Как са живяли германците след войната, просто не ми пука. На тях да не би да им е пукало в какви условия са живеели евреите в лагерите? Малко мизерия - и германците истерясват. Че рече човек, че всички се мислят за родени да ъдат благородници и извисени хора.  Съжалявам, не са.

И не чак всички германци са били зле. Снимките на децата на нацистите говорят друго. Имали са дом, хубави дрехи, ходели са на училище. Не са били бедни и гладни.

Надявам се, че простотиите на Мартин Лутер не са превеждани тук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Братята Adolf Dassler и Rudolf Dassler познати с марките Адидас и Пума са произвеждали Panzerschreck, за да отвърнат на базуката.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bazooka

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Братята Adolf Dassler и Rudolf Dassler познати с марките Адидас и Пума са произвеждали Panzerschreck, за да отвърнат на базуката.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bazooka

Да, знам и за тях. И, откакто научих за тях, повече не смятам да си купувам нищо на "Адидас" и "Пума". Няма да подпомагам германската икономика.

преди 7 минути, васил козарев написа:

Ти не си "нормалните хора", още по-малко от знаещите.  Слушай си чалгата, от Гьоте, Вагнер и високо изкуство и грам не разбираш. 

Не ми трябва да слушам музикалните налудности на Вагнер. В света има и друга музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anne написа:

Знам. Никога не съм била фенка на автомобилите "Форд". Нито на "Мерцедес".

Ето твоите любими французи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те поне не са антисемити и имат висока култура. Както и не страдат от болни комплекси и амбиции. Дали са доста повече на света. А Париж винаги ще бъде много повече от Берлин. То в Берлин няма какво да се види.

Тази вечер на мача съм за Франция!:cheerleading2::emoji_orte-97:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те поне не са антисемити и имат висока култура. Както и не страдат от болни комплекси и амбиции. Дали са доста повече на света. А Париж винаги ще бъде много повече от Берлин. То в Берлин няма какво да се види.

Тази вечер на мача съм за Франция!:cheerleading2::emoji_orte-97:

Май не си чувала за аферата Драйфус.

https://webcafe.bg/istoriya/1412935881-aferata-drayfus-i-edno-razdeleno-obshtestvo-mnogo-podobno-na-dneshnoto.html

Немците ще ги мачкат французите. Не се радвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, АСПЕКТ написа:

Май не си чувала за аферата Драйфус.

Немците ще ги мачкат французите. Не се радвай.

Ще видим. То отборът им не е същият като онзи на световното, когато спечелиха. Германците ще окапят като стой, та гледай.

Французите ще спечелят. :cheerleading2::emoji_orte-97:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

Ще видим. То отборът им не е същият като онзи на световното, когато спечелиха. Германците ще окапят като стой, та гледай.

Французите ще спечелят. :cheerleading2::emoji_orte-97:

profile:mag-max-1280x722

Ето и запомни лицата им. Това ще са 3 най-малко на Европейското.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, АСПЕКТ написа:

И? В крайна сметка истината е възтържествувала. А Париж се е доказал като разумен и образован град.

А ти си станал голям германец и националист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Anne написа:

И? В крайна сметка истината е възтържествувала. А Париж се е доказал като разумен и образован град.

А ти си станал голям германец и националист.

Интегрирам се, колкото е възможно. 

https://www.nationalgeographic.bg/a/antisemitizm-evreite-masovo-napuskat-franciya

Само през 2015 г. близо 8000 френски евреи са извършили така наречената Алия – завръщането в Светите Земи – най-много от всички западни страни в рамките само на една година.

Президентът Еманюел Макрон обявява, че антисемитизмът е стигнал най-високите си нива след Втората Световна война. След поредица от нападения министър председателят Едуард Филип признава, че антисемитизмът е „дълбоко вкоренен във френското общество“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, АСПЕКТ написа:

Интегрирам се, колкото е възможно. 

https://www.nationalgeographic.bg/a/antisemitizm-evreite-masovo-napuskat-franciya

Само през 2015 г. близо 8000 френски евреи са извършили така наречената Алия – завръщането в Светите Земи – най-много от всички западни страни в рамките само на една година.

Президентът Еманюел Макрон обявява, че антисемитизмът е стигнал най-високите си нива след Втората Световна война. След поредица от нападения министър председателят Едуард Филип признава, че антисемитизмът е „дълбоко вкоренен във френското общество“.

Това хич не го вярвам.

А германците защо толкова мълчат по въпроса за това как са си живяли след войната семействата на престъпниците? Че и са позволявали на жените им да бъдат учителки и да имат досег с деца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анке, отговори ми на въпроса, защо аджеба до идването на Хитлер на власт, в Германия е най-голямата еврейска общност в Еврова? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, васил козарев написа:

Анке, отговори ми на въпроса, защо аджеба до идването на Хитлер на власт, в Германия е най-голямата еврейска общност в Еврова?

Били са толерантни  образовани, но не чак всички германци. Имало е и доста мразещи евреите.

Пак казвам - до края на Ваймарската републка е била нормална страна. После вече - не.

Фактът, че сега научаваме неща, които е трябвало отдавна да се научат или направят, ме отвращава от страната. Защото им се вързах на лъжата, че съжаляват и вече не са същите. А участието им във войната срещу Сърбия какво беше? А прикриването на толкова неща, включително, че няма реална денацификация?

Как можем да сме сигурни, че децата, родени след войната и възпитавани от учителки като Розина Крамер, не са новите антисемити, вярващи, че на Германия цял свят и завижда и постоянно и забива нож в гърба?

Ами признанието, че Гудрун Химлер е работела за германското разузнаване и вероятно има вина за унищожението на Източния блок?

Ето защо мразя Германия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване