Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съществува ли близост между славянските и скандинавските народи?

Препоръчан отговор

Днес съм се замислил, дали са близки по някакъв начин славянските и скандинавските народи. Аз мисля, че има поне малка прилика, например поляците, руснаците и чехите са светли и руси, също както шведите, датчаните или норвежите, но славянските народи имат по-топли черти. Вкъщи имам една книга, която е за славянската митология и мисля, че митологията на славянските и скандинавските народи, е донякъде сходна. 

Вие как мислите, близки ли са по някакъв начин тези народи помежду си? По какво си приличат?

П.П. По-горе споменах, че славянските народи имат топли черти, под това имам предвид, че са по-усмихнати и лъчезарни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

виж какво пише в уикито, че косите им не са руси, а са кестеняви до червени

Цитат

Описание[редактиране | редактиране на кода]

Физическият облик на славяните е трудноустановим по археологически път, тъй като те са горели своите мъртви. Прокопий Кесарийски обаче оставя описание на външния им вид[6]:

„Всички те са снажни и извънредно силни. Телата им не са премного бели, нито косите им са светлоруси, но никак не клонят и към тъмния цвят, а всички са възчервени.“'

и територии на разселване

Slavic peoples 6th century historical map.jpg

и както виждаш, не са като скандинавците, които светлоруси та чак до платинено

виждаш ли братчеда Гуглю колко знае

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През миналия век имаше една финландка студентка в София, на име Сирку и приличаше на рускиня. Естествено руса и много привлекателна.
Отидох специално заради нея в Народната библиотека и там имаше една енциклопедия на английски описваща климата на различните страни. Като прочетох какъв студ е там през зимата и ми стана студено вътре в библиотека през ранната есен.
Въобще не посмях да се доближа да нея, от страх да не тръгне разговор между нас, щото нямах никаква представа дали съм щял да устоя на изкушението да я сваля за гадже.
На другата година разбрах, че се е оженила за ... нигериец, който комунистите експулсирали от България.
А един път на прием в финландското посолство, по случай някакво си измислено приятелство и културен обмен от между двете държави, си лафихме цяла вечер с една голяма красавица финландка на английски. Тя пък женена за японец. Те така, хубавите ябълки свинете ги ядат.
А даскалицата по шведски в СУ беше много приятна дама, чаровна, усмихната и любезна, чак да ти се доучи шведски при нея. Ама тоя пусти скандинавски студ ме държеше далече от подобни занимания, ходех на гръцки известно време, щото на Бяло море е по-топличко.

Абе опитвал съм се да гледам шведски телевизии по сателитите, ама общо взето са си студенокръвни същества. Има и красавици между тях, стават за булки, ама ... да не трябва да се живее там при тях на големия студ. 

Друго си да гледа човек развлекателни програми по руските и украинските телевизии, приятни хора са, може да се живее сред тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По нищо не си приличат :)

П.С Леле и клоуна на хоремага се разписал :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Mystery__22 написа:

Днес съм се замислил, дали са близки по някакъв начин славянските и скандинавските народи. Аз мисля, че има поне малка прилика, например поляците, руснаците и чехите са светли и руси, също както шведите, датчаните или норвежите, но славянските народи имат по-топли черти. Вкъщи имам една книга, която е за славянската митология и мисля, че митологията на славянските и скандинавските народи, е донякъде сходна. 

Вие как мислите, близки ли са по някакъв начин тези народи помежду си? По какво си приличат?

П.П. По-горе споменах, че славянските народи имат топли черти, под това имам предвид, че са по-усмихнати и лъчезарни.

Никой не може да ти каже. Изказват се различни мнения и тези, които няма как да се докажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пич, не те знам колко си изостанал по тема генетика, но от обща култура хората знаят елементарни неща, достатъчни да добиеш представа и те са следните:
1. Руснаците имат ген на Финландците (Руснаци = Фини)
2. Българи имат ген на Унгарци и Италианци (Българи = Италианци)
Скандинавските държави освен с руси коси и вежди, имат и по-особени очи, клепачи, които у нас не се срещат въобще! Нищо че имаме синеоки и рядко руси (фалшиви) същества. От 100 руси жени у нас само 2 са естествено руси. Останалото се прави на атрактивно и позлатява косата си така, както има тийнейджърки, които си ги оцветяват в сладка синя боя. И една забележка към теб:
Ако търсиш български корен - вече няма такъв. Във всеки българин тече мешана кръв от турци, от цигани и прочее владетели на нашата територия. 10% са турците, 5% цигани от преброяването през 2011-та. Още 10% има неопределени, което означава (силно мешани). Сега ми е интересно дали сегашното преброяване ще отчете нещо друго като разширяване кръга на малцинствата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 12.09.2021 г. в 0:01, B-boy/StyLе/ написа:

Във всеки българин тече мешана кръв от турци, от цигани и прочее владетели на нашата територия. 10% са турците, 5% цигани от преброяването през 2011-та. Още 10% има неопределени, което означава (силно мешани). 

Това, че населението на държавата не е хомогенно и има Х% турци и Х% цигани,  не означава, че кръвта на всеки българин е мешана.  А това, че е мешана с турци и цигани пък е тотална глупост.  

Българите са автохтонен балкански народ и съвременния е ген е преобладаващо тракийски,  около 50%. Примесите пред вековете са с народи като печенези, кумани и пр,  които са били по един или друг начин първо съюзници на българския владетел, а в последствие интегрирани в обществото.

Когато османците стъпват на Балканите те са мюсюлмани,  а българите - християни.  Мешане на кръв от различни религии не може да има, и ако е имало вливане на гени, то е било български гени в по- късно появилия се турски етнос, а не обратно, чрез еничарството,  харемите,  ислямизирането на население,  което впоследствие възприема новата турска идентичност.  Именно това е и причината да има толкова бели турци. Така че, в българите турска кръв не може да тече, но в турците определено тече българска. И да напомня кой е баща на турския народ - Мустафа Кемал,  който български е говорел като роден език, а от всички балкански народи българите е чувствал особено близки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Michigan111 написа:

Когато османците стъпват на Балканите те са мюсюлмани,  а българите - християни.  Мешане на кръв от различни религии не може да има, и ако е имало вливане на гени, то е било български гени в по- късно появилия се турски етнос, а не обратно, чрез еничарството,  харемите,  ислямизирането на население,  което впоследствие възприема новата турска идентичност.  Именно това е и причината да има толкова бели турци. Така че, в българите турска кръв не може да тече, но в турците определено тече българска.

Говориш само за началото! След това, това повече няма никакво значение кой къде е, защото те са навсякъде! Мешаните си харесват и в Турция и в България! В България е пълно както с турци, така и с българи - идеален терен за популация на "мешани". Ако трябва да ти дам пример за сравнение, прочети за мулати в Америка! Ще се сетиш, че има българи, които се чувстват отлично с турци и обратното. Те могат да бъдат навсякъде. Нямам против турците, не знам защо във всички турски сериали актрисите са от модел нагоре - всички са красиви и интелигентни бели красавици, за разлика от нашите български селекции, които ми приличат на селски второразрядни парчета, особено като минат във възраст. ;) Прекалено европеидни селекции има за турски филми. Политика някаква. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Говориш само за началото! След това, това повече няма никакво значение кой къде е, защото те са навсякъде! Мешаните си харесват и в Турция и в България! В България е пълно както с турци, така и с българи - идеален терен за популация на "мешани". Ако трябва да ти дам пример за сравнение, прочети за мулати в Америка! Ще се сетиш, че има българи, които се чувстват отлично с турци и обратното. Те могат да бъдат навсякъде. Нямам против турците, не знам защо във всички турски сериали актрисите са от модел нагоре - всички са красиви и интелигентни бели красавици, за разлика от нашите български селекции, които ми приличат на селски второразрядни парчета, особено като минат във възраст. ;) Прекалено европеидни селекции има за турски филми. Политика някаква. :)

Ами друже,и аз имам приятели турци, без да имам никаква турска жилка.  Няма закономерност в това.  

То че има терен за мешане - има,  не споря. И че има случаи- също има. Но да се казва, че в кръвта на българина имало турска, че и циганска кръв,  е крайно неверно, това ми беше мисълта.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Michigan111 написа:

Но да се казва, че в кръвта на българина имало турска, че и циганска кръв,  е крайно неверно, това ми беше мисълта.  

Кажи го направо, че все още си имаме чистокръвни българи! И те са бели като сняг, сякаш идват от скандинавските страни и никога в рода си не са имали мюслита! Вярно е, да. Но тенденцията е България да се засели с много "пакистанци". ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.09.2021 г. в 23:12, Michigan111 написа:

Това, че населението на държавата не е хомогенно и има Х% турци и Х% цигани,  не означава, че кръвта на всеки българин е мешана.  А това, че е мешана с турци и цигани пък е тотална глупост.  

Българите са автохтонен балкански народ и съвременния е ген е преобладаващо тракийски,  около 50%. Примесите пред вековете са с народи като печенези, кумани и пр,  които са били по един или друг начин първо съюзници на българския владетел, а в последствие интегрирани в обществото.

Когато османците стъпват на Балканите те са мюсюлмани,  а българите - християни.  Мешане на кръв от различни религии не може да има, и ако е имало вливане на гени, то е било български гени в по- късно появилия се турски етнос, а не обратно, чрез еничарството,  харемите,  ислямизирането на население,  което впоследствие възприема новата турска идентичност.  Именно това е и причината да има толкова бели турци. Така че, в българите турска кръв не може да тече, но в турците определено тече българска. И да напомня кой е баща на турския народ - Мустафа Кемал,  който български е говорел като роден език, а от всички балкански народи българите е чувствал особено близки. 

Отдавна няма вече чисти раси. Направи си един ДНК анализ и току виж си се изненадал какво има в теб. Ето ти едно поучително клипче:

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Отдавна няма вече чисти раси. Направи си един ДНК анализ и току виж си се изненадал какво има в теб. Ето ти едно поучително клипче:

Точно това е неолибералната пропаганда на милиардерите които се стремят да изкарат всички че били еднакви.
Ама не, не съм еднакъв с никой африканец, с никой китаец, с никой американски индианец и т.н.
Аз съм си със славянски черти на лицето, с бяла кожа и не ми пука дали някоя прабаба я е изнасилил някой турчин, византиец, римлянин по време на някоя война през вековете.
А в България е видно с просто око през месец март кой е с истински бяла кожа и кой си е леко или повечко матов и в края на зимата. В края на септември по лицата не може да се познае щото слънцето е изпекло повечето хора. Но през март си е ясно кой е бял и кой е по-малко бял.

Няма нищо по-приятно за в леглото от естествено руса мацка.
Да ме извиняват матовите ни сънароднички, ама веднъж се живее, не може човек да се прекара с матова да си ляга 30-40 години, нали така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Белгиеца написа:

Точно това е неолибералната пропаганда на милиардерите които се стремят да изкарат всички че били еднакви.
Ама не, не съм еднакъв с никой африканец, с никой китаец, с никой американски индианец и т.н.
Аз съм си със славянски черти на лицето, с бяла кожа и не ми пука дали някоя прабаба я е изнасилил някой турчин, византиец, римлянин по време на някоя война през вековете.
А в България е видно с просто око през месец март кой е с истински бяла кожа и кой си е леко или повечко матов и в края на зимата. В края на септември по лицата не може да се познае щото слънцето е изпекло повечето хора. Но през март си е ясно кой е бял и кой е по-малко бял.

Няма нищо по-приятно за в леглото от естествено руса мацка.
Да ме извиняват матовите ни сънароднички, ама веднъж се живее, не може човек да се прекара с матова да си ляга 30-40 години, нали така.

Никаква пропаганда не е. Поразучи малко историята и си направи такъв тест. Ще се изненадаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Кажи го направо, че все още си имаме чистокръвни българи! И те са бели като сняг, сякаш идват от скандинавските страни и никога в рода си не са имали мюслита! Вярно е, да. Но тенденцията е България да се засели с много "пакистанци". ;) 

Ами аз направо ти го казах, каквото имах да казвам,  ако не си прочел- твоя воля.  Но че има чистокръвни българи, като тези от 7ми век, не помня да съм казвал,  камо ли пък бели като скандинавци.  Не знам това как точно го измисли,  както и не знам аз самия защо влизам в диалог с хора,  виждащи несъществуващи неща 🙄

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Не съм казвал,  че имаме чиста раса, а че мешането с мюсюлманите не се е вляло в нашия народ. А от мешане с цигани само цигани излизат.  В нашето днк са се влели други гени. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Michigan111 написа:

Ами аз направо ти го казах, каквото имах да казвам,  ако не си прочел- твоя воля.  Но че има чистокръвни българи, като тези от 7ми век, не помня да съм казвал,  камо ли пък бели като скандинавци.  Не знам това как точно го измисли,  както и не знам аз самия защо влизам в диалог с хора,  виждащи несъществуващи неща 🙄

Не съм казвал,  че имаме чиста раса, а че мешането с мюсюлманите не се е вляло в нашия народ. А от мешане с цигани само цигани излизат.  В нашето днк са се влели други гени. 

Да бе не е! Имаш 500 години турско робство. Преди това 200 години визанстийско, 4 кръстоносни похода и каквото още се сетиш е минавало от тук. Просто да ми говориш за бъгарска раса е не смешно ами дори и вицовете бледнеят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Michigan111 написа:

Значи:
БГ + Мюсли = БГ
БГ + Цигани = Цигани

:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Емил Костов написа:

изумих се, като видях, че двама първи братовчеди, деца на брат и сестра, на двама братя или на две сестри...
не се познават и само по ДНК ги разбраха
аз лично познавам брат и сестра които не се познаваха до младежката си възраст и по някаква случайност на съдбата разбраха това
инак още малко им трябваше за да станат гаджета

преди 1 час, Емил Костов написа:

Никаква пропаганда не е. Поразучи малко историята и си направи такъв тест. Ще се изненадаш!

100% съм сигурен че няма да го направи
ще получи инфаркт като разбере, че е 25% циганин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, дpъндю написа:

100% съм сигурен че няма да го направи
ще получи инфаркт като разбере, че е 25% циганин

Циганин ама с бяла кожа.

Абе в Румъния като има едни русички красавици, те са си баш от славянски произход от съседна Украйна пък и от Полша даже.

Аз съм имал гадже от гр. Видин ама беше с една твърда кожа и леко матова, не ми хареса и я разкарах за неин ужас. Може да е била половин влахкиня ( румънка де).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Белгиеца написа:

Абе в Румъния като има едни русички красавици, те са си баш от славянски произход от съседна Украйна пък и от Полша даже.

те тия много обичат църни та чак синьозелени, щот имали големи пишонки
а после се чудиш, що света се е омесил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Емил Костов написа:

Просто да ми говориш за бъгарска раса

Като прочетеш това и повече не ти трябва.

преди 13 часа, Michigan111 написа:

Не съм казвал,  че имаме чиста раса, а че мешането с мюсюлманите не се е вляло в нашия народ.

А имало и още.

Мичиган!Да не повярва човек, какво си измъдрил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, дpъндю написа:

те тия много обичат църни та чак синьозелени, щот имали големи пишонки
а после се чудиш, що света се е омесил

Щом като не те е взела тебе никоя рускиня, значи само си мечтаете да ви обичат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Белгиеца написа:

Щом като не те е взела тебе никоя рускиня, значи само си мечтаете да ви обичат.

обичат пишонката ве, а не мен
коги бех млат, найш колко пъти са мъ търсили в квартирата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване