Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

2021 сл. хр. защо Исус не идва?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Milkydead написа:

Аз съм живо олицетворение на най-възвишените нравствени и морални върхове

ххааххаахахаахаахаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако Исус беше успял да спаси поне себе си, бих повярвала, че в него има някаква божественост. Но той дори себе си не е успял да спаси , а хората чакат да спаси цялото човечество!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, _ramus_ написа:

що да е "лошо"

Щото не е хубаво, що? За спасяването на Човечеството. Нали и в тая тема спасяваме човечеството, или съм се объркАл нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 100 и няколко години по време на 1 световна в едно малко градче в Португалия пред. 3 деца на едно поле се появява дева Мария .Има филм. гледайте го .След войната идва испанският грип и момчето от 3 те деца умира .Появата на дева. Мария в онзи ден е известна като слънчевото чудо .Не се знае дали в бъдеще време тази история ще се повтори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не идва, защото той ни чака да отидем при него! :) 

на 26.11.2021 г. в 18:20, Емил Костов написа:

Че и още се пролива!

Проливат я не тези който вярват в него, а който не вярват в него. 

И не забравяй, по онези земи е пролята кръв от римляните, а не от християните!!! 

Да, продължава да се пролива християнска кръв, но не в името на Христос!!! 

п.п. И както каза спора е безсмислен, защото не разбираш християнската вяра. Да наблягаш само и единствено на кръстоносните походи в миналото е изопачаване на християнството като вяра. = Примерно: Аз не се боя да умра в името на Христос, но не ще склоня глава на друга вяра. Аз знам, че съм слаб, аз знам, но знам, че вярата ми ще ме спаси. Тук, на този свят съм за малко. Така или иначе ще умра, и за това по-важно е аз да живея праведно!!!

Аз казах!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, adersa написа:

Преди 100 и няколко години по време на 1 световна в едно малко градче в Португалия пред. 3 деца на едно поле се появява дева Мария .Има филм. гледайте го .След войната идва испанският грип и момчето от 3 те деца умира .Появата на дева. Мария в онзи ден е известна като слънчевото чудо .Не се знае дали в бъдеще време тази история ще се повтори.

Фантастика, за да се манипулират вярващите.

преди 16 минути, dioib написа:

Не идва, защото той ни чака да отидем при него! :) 

Проливат я не тези който вярват в него, а който не вярват в него. 

И не забравяй, по онези земи е пролята кръв от римляните, а не от християните!!! 

Да, продължава да се пролива християнска кръв, но не в името на Христос!!! 

п.п. И както каза спора е безсмислен, защото не разбираш християнската вяра. Да наблягаш само и единствено на кръстоносните походи в миналото е изопачаване на християнството като вяра. = Примерно: Аз не се боя да умра в името на Христос, но не ще склоня глава на друга вяра. Аз знам, че съм слаб, аз знам, но знам, че вярата ми ще ме спаси. Тук, на този свят съм за малко. Така или иначе ще умра, и за това по-важно е аз да живея праведно!!!

Аз казах!!! 

Да, сигурно 800 години тъмни векове и светата инквизиция са измислици. Вероятно си гледал и филма "Небесно Царство". Там всичко си е казано прекрасно. А може да прегледаш и историята.

Колкото до римляните те са разпнали Исус, защото е бил предаден и отречен от своите най-близки. А прекрасният Авраам и наредил да се избият над 3000 души, когато уж е слязъл от планината носейки 10-те божи заповеди.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Емил Костов написа:

А може да прегледаш и историята.

Именно там е истината: В началото е имало гонения на християните. След като не успяват да ги разубедят във вярванията им и ги правят едва ли не светци, то чак тогава "Рим" приема християнството и в последствие го изкривява до католицизъм. 

Така, че ако някой трябва да се чувства виновен, то това е католическата църква... а ти явно не правиш разлика ... = разбираемо е ...

п.п. И не ми излизай с "номера" ползвайки Цар Борис Първи ...  = Там нещата са до държавност ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Именно там е истината: В началото е имало гонения на християните. След като не успяват да ги разубедят във вярванията им и ги правят едва ли не светци, то чак тогава "Рим" приема християнството и в последствие го изкривява до католицизъм. 

Така, че ако някой трябва да се чувства виновен, то това е католическата църква... а ти явно не правиш разлика ... = разбираемо е ...  

Напротив правя разлика. Християнството като учение вече е променено и очернено. И аз не говоря за Рим.Това е друга бира. Говоря ти за средновековието, където са правени в името на Христос и религията уникални зверства. Апропо при мохамеданите е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

средновековието, където са правени в името на Христос и религията уникални зверства.

Кои??? Говориш за инквизицията при католиците ли? 

п.п. Във всяка религия има крайни и фанатични убеждения ... да, но да сравняваш средновековието с днешно време е нелепо!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

Кои??? Говориш за инквизицията при католиците ли? 

Викаш ти не са християни :) . Но пък да кажем как от православната църква са преследвани Богомилите.

Можеш да не се съгласиш с мен или дори да ме намразиш, но Християнството е една омерзена религия и това се вижда най-добре днес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Но пък да кажем как от православната църква са преследвани Богомилите.

Само това мога да споделя: Виж в с. Жерговец кои са живели и кой по-точно ги е преследвал!? ;) 

И друго: Кои са били "Червените попове" ... и защо се казва Жълтопоп, ма се знае, че там е живял един поп, който какъв е бил?! 

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Викаш ти не са християни

Не викам, а считам католицизмът за ерес!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Само това мога да споделя: Виж в с. Жерговец кои са живели и кой по-точно ги е преследвал!? ;) 

И друго: Кои са били "Червените попове" ... и защо се казва Жълтопоп, ма се знае, че там е живял един поп, който какъв е бил?! 

Аз ти давам просто пример. Има хиляди такива. А колкото до сегашната църква, това е просто една помийна яма от неверници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Аз ти давам просто пример.

При положение, че не разбираш християнството и си с определени предубеждения е нормално да вадиш "кирливи ризи". = политизираш нещата ... защото по този начин на теб ти е сгодно ... :) 

Знае се, че на времето религията е била вид политика, но се замисли кой има полза да се вадят "кирливи ризи" в дадена?! 

п.п. Всички сме грешници, а кой набляга, че другият е грешен повече от него?! = Само този който не вярва в Бог. = Тоталитарен начин на мислене!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

При положение, че не разбираш християнството и си с определени предубеждения е нормално да вадиш "кирливи ризи". = политизираш нещата ... защото по този начин на теб ти е сгодно ... :) 

Знае се, че на времето религията е била вид политика, но се замисли кой има полза да се вадят "кирливи ризи" в дадена?! 

п.п. Всички сме грешници, а кой набляга, че другият е грешен повече от него?! = Само този който не вярва в Бог. = Тоталитарен начин на мислене!!! 

Не знам какво толкоз има да разбираш от една религия. То се вижда, че се използва за контрол на заблудените. В името на БОГ са избити и осакатени милиони човешки същества и е налаган страх. Другото е без значение.

А колкото до нашата църква там няма и да споменавам какво значи падение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Не знам какво толкоз има да разбираш от една религия.

:offtopic_s:Остави тая работа ... :) Виждам, че не разбираш от религии ... :) Я виж пък аз как се правя на теб:

DSC_0461.JPG

п.п. "Насадих" от 6440 на 6340 едно нещо ... и работи ... :) Пък ако ме бе видял как пиля едно, за да удордисам нещата .... мани, мани, но работи ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

:offtopic_s:Остави тая работа ... :) Виждам, че не разбираш от религии ... :) Я виж пък аз как се правя на теб:

DSC_0461.JPG

п.п. "Насадих" от 6440 на 6340 едно нещо ... и работи ... :) Пък ако ме бе видял как пиля едно, за да удордисам нещата .... мани, мани, но работи ... :) 

В смисъл как се правиш на мен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

В смисъл как се правиш на мен?

Вместо да дам на някой професионалист да ми смени неработещия десен бутон на "вградената мишка", пък и дявол ... не на модел 6430 взех, а за модел 6440 ... и те .... ремонтирам си лаптопа. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Вместо да дам на някой професионалист да ми смени неработещия десен бутон на "вградената мишка", пък и дявол ... не на модел 6430 взех, а за модел 6440 ... и те .... ремонтирам си лаптопа. ;) 

Не е нужно да даваш нещо на професионалист, за да го ремонтираш. В интернет има доста материали, литература, клипове и каквото още се сетиш. Щом човек има желание винаги може да се научи.

Та току що се опроверга сам за религията ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Та току що се опроверга сам за религията ;)

И е така и не е така. ;) 

Принципно съм сбъден човек, но вярата не ме е напуснала. ;) 

Просто ме мързи, нямам пари, правя къща и ред други неща непонятни за мнозина които било то атеисти или теисти не разбират, защо на "вълкът" вратът му е здрав!? ;) 

п.п. Аз не чакам спасение, а съд на оня свят, тук не позволявам някой да ме съди, защото не е Бог, нито Христос!!! 

Всички сме грешници, но има грешници които определено не ще имат вечен живот. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

И е така и не е така. ;) 

Принципно съм сбъден човек, но вярата не ме е напуснала. ;) 

Просто ме мързи, нямам пари, правя къща и ред други неща непонятни за мнозина които било то атеисти или теисти не разбират защо на "вълкът" вратът му е здрав! ;) 

п.п. Аз не чакам спасение, а съд на оня свят, тук не позволявам някой да ме съди, защото не е Бог, нито Христос!!! 

Всички сме грешници, но има грешници които определено не ще имат вечен живот. 

Не бъркай ВЯРАТА с РЕЛИГИЯТА. Аз също имам вяра и вярвам.....Просто ме мързи, нямам пари, правя къща - това са изключващи се твърдения. Колкото до съденето, трябва да си наясно, че всяко едно твое действие, което извършваш си има своята цена и ти ще си я платиш рано или късно. Колкото до БОГ, той ти е дал каквото трябва, за да можеш ти сам да правиш добро или да рушиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, dioib написа:

но има грешници които определено не ще имат вечен живот. 

А кое му е хубавото на Вечния живот?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

това са изключващи се твърдения.

Не! "Квантови" са!!! (Понеже е модерно...). 

п.п. Във всяка религия има своята вяра, но не във всяка религия има вяра!!! ;) Не припокривай или напълно изключвай двете множества. ;) = Това не е "средния път", а друго ... то е да вярваш на себе си, но и да вярваш в другите! ;) 

= Мързи ме за едно, но за друго не ме мързи. Имам пари за едно, за друго нямам. Все пак тук е виртуално и не споделям цялата истина. = Всеки си има приоритети!!! Някои не знаят как да ги структурират!!! ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Не! "Квантови" са!!! (Понеже е модерно...). 

п.п. Във всяка религия има своята вяра, но не във всяка религия има вяра!!! ;) Не припокривай или напълно изключвай двете множества. ;) = Това не е "средния път", а друго ... то е да вярваш на себе си, но и да вярваш в другите! ;) 

= Мързи ме за едно, но за друго не ме мързи. Все пак тук е виртуално и не споделям цялата истина. 

Във ВСЯКА религия има ВЯРА, щом има хора, които са повярвали да я следват или да правят лоши или пък добри неща в нейно име.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _Aumi_ написа:

Може да направиш свят ... Примерно ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

Не се знае дали има вечен живот. А пък в името на този "вечен живот" колко убийства и злини са направени няма и да коментирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване