Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

2021 сл. хр. защо Исус не идва?

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Когато отстояваш нещо си склонен да стигнеш до края, дори и да застанеш срещу БОГ. Внимавайте сър!

Късно е! 

Многократно съм го предизвиквал.  Не случайно се себе определих като дявол. Та, Бог е милостив и към въпросните .... мда ... явно са по-мили ... т.е. ето това са богомилите .... тези които другите ги мразят и си въобразяват, че са богоизбрани .... ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Късно е! 

Многократно съм го предизвиквал.  Не случайно се себе определих като дявол. Та, Бог е милостив и към въпросните .... мда ... явно са мо мили ... т.е. ето това са богомилите .... тези които другите ги мразят и се въобразяват, че са богоизбрани .... ;) 

Не предизвикваш БОГ, а предизвикваш СЕБЕ СИ. Той ти е дал това право да се видиш кой си и да опознаеш себе си, както и докъде можеш да стигнеш и на какво си способен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Не предизвикваш БОГ, а предизвикваш СЕБЕ СИ.

Момче, това го правих когато бях на 6 години. ;) 

п.п. Може склероза да ме догони, но не и деменция ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Момче, това го правих когато бях на 6 години. ;) 

п.п. Може склероза да ме догони, но не и деменция ... 

Нищо не си правил на 6 години и нищо не те гони. Много добре знаеш кой си и какво правиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Много добре знаеш кой си и какво правиш!

Не бъди уверен в това!!! = От известно време следвам само промисълът на божието слово ... и съблюдавам християнския начин на мислене ... = т.е. не знам какво правя, а знам какво ще стане ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Не бъди уверен в това!!! = От известно време следвам само промисълът на божието слово ... и съблюдавам християнския начин на мислене ... = т.е. не знам какво правя, а знам какво ще стане ... 

Току що потвърдихте думите ми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Емил Костов написа:

Току що потвърдихте думите ми!

Ако съм потвърдил нещо, то това е словото ти,  а не думите ти. ;) 

И не ме наричай "сър" ... :) = Аз нямам сърце, а само чувства в мозъка ... :) = благородник съм, а не "заслужил слуга" ... ;) = роден съм в блага ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dioib написа:

Ако съм потвърдил нещо, то това е словото ти,  а не думите ти. ;) 

И не ме наричай "сър" ... :) = Аз нямам сърце, а само чувства в мозъка ... :) = благородник съм, а не "заслужил слуга" ... ;) = роден съм в блага ... 

Точно Сър значи Благородник!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Точно Сър значи Благородник!

Запомни едно нещо от мен момче: Не е важно какъв си, а какво благо прави на другия!!! Това е истинския благородник!!!

Тук сме виртуално, т.е. мога да се правя и на благородник. ;) 

п.п. Жив и здрав бъди! Аз. ти благодаря за "топлите" думи към мен, но помня и "студените" думи към християнството!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.11.2021 г. в 17:29, Milkydead написа:

Някой твърдят че със смъртта си Исус е победил смъртта за всички и сега след като умрем отиваме в рая , тъй че няма смисъл да се боим от смъртта, въпреки че живеем със съзнанието за собствената си смъртност. НО ! и туй е много голямо Но , докога ще наблюдаваме хора да страдат в този свят и да си причиняват страдание  един на друг за щяло и нещяло.По всичко личи че никога няма да се научим да се обичаме и да се грижим един за друг , следователно имаме сериозен  интерес Исусчето да се върне и да ни отвори пътя към райските двери , обаче близо 2022г  това Исусче изобщо не идва ! Докога ще го чакаме без да се ядосваме от отсъствието му ? Не страдахме ли достатъчно на тази планета че да изкупим първородния грях на Адам и Ева ? Как да се бори човек с отчаянието от човешките неволи след като помощ от никъде не иде ? 
Вие защо смятате Исусчето не идва , може пък да не е победил смъртта а тя него или пък друго нещо ?

Баси повърнята - никаква разлика с религиозните кукумицини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, _Aumi_ написа:

А кое му е хубавото на Вечния живот?

Това е най-смешният въпрос, който съм чувала.

Ти сериозно ли вярваш, че вечният живот е като живота на Земята. 

Обратното на вечния живот е вечна мъка. Не лягаш и заспиваш, а се мъчиш вечно.

Кое от двете избираш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.11.2021 г. в 7:19, bigiadri написа:

Според някои учени ,които НЕ вярват в еволюционната теория на Дарвин  ,смятат че идеята за човека е била той да има телепатична връзка и така взаимно да се контролират. След време тя се е загубила и това се е наложило контрола между хората  да стане с нравствени норми ,които да се определят от БОГ ,без значение кой е той. Така се е зародило обществото и народите.В началото на обществото ВСИЧКИ са възпитавани и вярвали в НЕГО. В днешното човешко общество повече от 90% вярват в НЕГО/без значение КОЙ е/ Кои обаче са заблудените , да се пита човек? Предстои да се разбере ,тогава когато узрее обществото за нов контрол , като например човек е свързан с обща памет чрез компютър и би оставил следа само ако е морален и допринася за обществото. Това вече ще бъде новият скин на БОГ.До тогава трябва да се знае , че БОГ е в нас и че той е справедлив и безкрайно търпелив , защото е ВЕЧЕН!

Виждам , че този мой пост НЕ предизвика ефекта , който е заложен в него! Но той много обяснява ! Дори повече ,отколкото можете да ви стигне фантазията. Обяснява ЛОГИЧНО най-съвременните ГЛОБАЛНИ процеси! А , какви са те?

В тайни дълбоко засекретени лаборатории беше създаден ВИРУСА . Вирусът на промяната. За да не се разкрие ,къде е създаден той беше пуснат в най-гъсто населената страна . Неговото развитие има и ще има няколко етапа . Етап едно: Да изгори сухите клечки . както веднага се досети един наш световно НЕ известен учен. На мястото на сухите клечки трябва да се засадят  млади фиданки/те са чисти дъски за писане/,които вятърът на емиграцията  довява. Етап втори: Вирусът се подмладява и започва да се заселва в младите , докато достигне до новородените. Но каква е все пак неговото преназначение? Скритата му цел е да оставя отпечатък в човешкия мозък , който с времето чрез мутации и ваксинации в повечето случаи незабелижими от индивида ще изгради  изкуствено тяло в човешкия мозък ,което тяло ще стане своебразен USB порт. До който достъп ще имат спътниците на МЪСК .тяхното скрито преназначение е те да излъчват на честотите на мозъчните вълни и да настройват  мозъците. Целта е пълен контрол на общото човешко съзнание и изграждането на новото ,без пороци общество ,което ще може безконфликтно да покорява космоса.  Убеден в правотата  на тези мои мисли , на тази моя безапелационна теория , аз с радост в петък си сложих третата бустерна доза и съм в трепетно очакване на четвъртата , надявайки се на пълен ,даден  от мен достъп към ВСЕМИРНОТО ПРАВИЛНО СЪЗНАНИЕ. Така ще прекратя досадната медитация!  Съветът ми е: ВАКСИНИРАЙТЕ СЕ ХОРА , дайте бърз достъп до вашето изкривено съзнание и възможността то да придобие най-добрата форма на човешка мисъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, bigiadri написа:

. Целта е пълен контрол на общото човешко съзнание и изграждането на новото ,без пороци общество ,което ще може безконфликтно да покорява космоса.

Интересна теория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, dioib написа:

Запомни едно нещо от мен момче: Не е важно какъв си, а какво благо прави на другия!!! Това е истинския благородник!!!

Тук сме виртуално, т.е. мога да се правя и на благородник. ;) 

п.п. Жив и здрав бъди! Аз. ти благодаря за "топлите" думи към мен, но помня и "студените" думи към християнството!!! 

Християнството само си е направило тези "студени думи". Защо към теб примерно нямам такива?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, _Aumi_ написа:

Интересна теория.

Тази моя теория дава отговор на темата! БОГ/който и да е той-Христос, Аалах, Буда и т.н./ е при нас и ВИРУСЪТ е неговият пророк! Е, ако не помислите , че се НЕ СЕ ШЕГУВАМ малко! БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ и не си задавайте въпроси, на които не можете да се  отговори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, _Aumi_ написа:

Нирвана!

Това по коя религия е? 

Такова нещо няма като опция за избор. Има само: Или си с Господ и приемаш жертвата на Неговият Единствен Син Иисус Христос за изкуплението на всички човешки грехове. От огромна си обич към хората го е направил, не за друго.

Или не си с Него, което автоматично те причислява към оня с рогата (Човекомразеца) и неговото войнство от адски изчадия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Mediterranean написа:

Такова нещо няма като опция за избор.

това по коя религия?

От огромна си обич към хората го е направил, не за друго.

Стига бе... не думай. :) Това по същата религия ли е?

Или си с Господ

Или не си с Него,

което автоматично

Куул! Нема такъв 'свободен избор', просто. :)

Много християнски звучи... така човеколюбиво, благородно - почти колкото инквизицията е била... в името на любовта и Исус.

Като чета тия "автоматизми" виждам колко любов излъчваш към ближните... и ми се струва че ако предположим че ви гледа всичките "исусовчета" отдавна се е засрамил и горко е съжалявал за 'спасението'. Просто няма такива 'спасители' - като неговите последователи... 

преди 9 часа, bigiadri написа:

Е, ако не помислите , че се НЕ СЕ ШЕГУВАМ малко!

сигурен ли си че си написал кой от двата варианта е? :) Малко, малко - колко да е малко? 

преди 9 часа, bigiadri написа:

БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ( не си задавайте въпроси, на които не можете да се  отговори! )

Освен че цялото послание цепи глупомера, дори като клише може да се допълни с "бъдете живи и здрави, и да не ви пука че сте глупави"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не съм никакъв спасител, нито това което си фантазираш, че аз се изживявам като нещо си.

Казвам как стоят нещата. Свободният избор и свободната воля са дадени на всеки , но не за да вярва в Буда, Шива, всякакви други дивотии и изгъзици.

Истината е само Една. Няма две или три истини. Няма и сто истини.

Има само Една.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Mediterranean написа:

От огромна си обич към хората го е направил, не за друго.

Само че, той съвсем не е искал да умира и се е молел непрекъснато да му се размине.

Друг е въпросът, че е бил безсилен да спаси дори себе си, а ти чакаш да спаси всички хора съществуващи някога, от техните грехове!

Казвам как стоят нещата. Свободният избор и свободната воля са дадени на всеки , но не за да вярва в Буда, Шива, всякакви други дивотии и изгъзици.

Ако има свободна воля и свободен избор - следва хората да имат свободата да вярват в това, което им харесва.

Истината е само Една. Няма две или три истини. Няма и сто истини.

Има само Една.

Да, тя е една, но ти не я знаеш, защото за милиони будисти, шинтоисти, индуисти, мюсюлмани, юдеи и хора с други вярвания, твоята истина не струва и пет пари!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Mediterranean написа:

Казвам как стоят нещата.

За кого? Щото за мен, примерно въобще не стоят така. По някаква случайност познавам и други за които също "Не са така нещата"... Може би щото често си почесвам рогата - когато ми растат много сърби и е дразнещо. :lol6:

преди 8 часа, Mediterranean написа:

Свободният избор и свободната воля са дадени на всеки , но не за да вярва в Буда, Шива, всякакви други дивотии и изгъзици.

Ааа - значи 'дадени са на всеки' - кой и кога ги е дал ? :) Раз-давал ги е на аванта ли, или свободна разпродажба стил 'черен петък'... ? 

Много любопитно - уж е "свободен избор и воля"... ( такива понятия въобще няма освен в старата история на фиолософията, моабетите в народните клюкарници, кръчми и чалги), а пък същия "свободен избор" се свеждал само до една едничка "истина", според една религия. Брей-брей!!! :) Невероятна "свобода" струи от думички на фанатици - и на избори, и на воля...  Може би защото същите са "най-свободните".

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Да, тя е една, но ти не я знаеш

А ти сигурна ли си че я "знаеш"... ?

Ако НЕ я знаеш, как тогава "знаеш" че е ЕДНА? 

И как тогава ще е "ЕДНА" след като имало толкова "различни" - всеки, според неговата си вяра?

Каква връзка има "истината" с това кой какво вярва относно нея - ако е ЕДНА истината би трябвало въобще да няма отношение някой вярва ли в нея или не. А думичките по-горе показват обратното.

До определена възраст мозъчетата нямат възможност да правят разлика между "знам" и "вярвам" . Интересно че при толкова много хора това остава за цял живот и в народната клюкарница чудесно опримерявате това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

да имат свободата да вярват в това, което им харесва.

клишенцата са нещо чудесно... и твърде удобно - за "мозъчетата до определена възраст"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.11.2021 г. в 21:40, Milkydead написа:

Ти просто не възприемаш въпроса сериозно !

Въпрос на възможности за асимилиране.Понеже съм глупав - не го възприемам сериозно.Пак по същата причина не съм успял да разбера че

на 28.11.2021 г. в 10:24, Milkydead написа:

Аз съм живо олицетворение на най-възвишените нравствени и морални върхове до които човек може да достигне.Надали някога изобщо сте срещала човек по-добър от мен

Отново на ниските си интелектуални възможности трябва да отдам неспобността ми да оценя следният колосален принос

на 28.11.2021 г. в 10:24, Milkydead написа:

На всичко отгоре съм показал пътя на човечеството към собственото му спасение.

И пак не разбирам:

Как, с жалки подмятания от рода на "Исусчето", смяташ, че ще убедиш някого в правотата си.Това е единствено начин да покажеш на опонента си, че го презираш, след което всеки диалог е предварително обречен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, _Aumi_ написа:

Само че, той съвсем не е искал да умира и се е молел непрекъснато да му се размине.

Друг е въпросът, че е бил безсилен да спаси дори себе си, а ти чакаш да спаси всички хора съществуващи някога, от техните грехове!

Да, тя е една, но ти не я знаеш

Той е бил в човешко тяло. Нормално е да се страхува от физическото страдание, както обикновените хора. 

Елементарна логика се иска, за да му стане ясно на човек.

И Господ Отец е жертвал Сина си за спасението на човешките души. 

Това е сторено, защото Господ така е искал. А Иисус Христос се е молил на баща си.

Ти знаеш истината , щом знаеш такива подробности и въпреки това пак я отричаш.

Това какво е? Не ти харесва и предпочиташ оня с шкембето Буда и някаква си нирвана. 😯

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Mediterranean написа:

Ти знаеш истината , щом знаеш такива подробности и въпреки това пак я отричаш.

Точно, защото знам подробности, не приемам, че това е единствената истина.

Всички религии твърдят, че тяхната истина е най-истинска и че само тяхната вяра, е най-правилната вяра.

преди 4 часа, Mediterranean написа:

предпочиташ оня с шкембето Буда и някаква си нирвана. 😯

Жалко е, че свързваш Буда единствено с шкембето! 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване