Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета Петков

АСПЕКТ
 Сподели

Препоръчан отговор

току-що, ivottoshev написа:

Говорехме за хипотетичната ситуация ако държавата приеме законът за който говорим. Тогава тези 3000лв ще станат реалност, защото ще са сигурно средство да се изчегъртат малките и средните сервизи.

Така и не казваш - за кой закон говориш?

Ако става дума за повишаването на максималния осигурителен праг - това отдавна трябваше да стане!

току-що, АСПЕКТ написа:

Не ме карай да се смея. Бил съм в курс по икономика и имам сертификат. НА НЕМСКИ.

Ами недей тогава. Току-виж - докато се ухилиш и си се озъбил!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Не ме карай да се смея. Бил съм в курс по икономика и имам сертификат. НА НЕМСКИ.

той и кирчо има сертификат от харвърд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, jhoro написа:

Така и не казваш - за кой закон говориш?

Мислех че спорим какво би се случило, ако стане реалност това от поста на Мойра:

Цитат

От пазара трябва да се извадят некомпетентни и некадърни работодатели, които не могат да плащат така, че да няма работещи бедни. Защото не могат да създадат организация и не могат да използват уменията на работниците“. Това заяви вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

Мислех че спорим какво би се случило, ако стане реалност това от поста на Мойра:

Откъде реши, че става въпрос за 3000лв ? Точна сума не се споменава. 3000лв, ти си ги измисли. И аз си измислих, моите 500лв, ама 2000лв заплата на софийски гумаджия, мислиш ли, че попадат в "работещи бедни" каквито визира министърът ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Без умствен капацитет написа:

той и кирчо има сертификат от харвърд

ЕЕЕ, чак толкова пари нямам. Беден човек съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Откъде реши, че става въпрос за 3000лв ? Точна сума не се споменава. 3000лв, ти си ги измисли. И аз си измислих, моите 500лв, ама 2000лв заплата на софийски гумаджия, мислиш ли, че попадат в "работещи бедни" каквито визира министърът ? 

ей от тук идват 3 000

Слави и Христо Иванов готови да бламират Асен Василев

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако четеш - какво ти написах - ще разбереш за какво иде реч в думите на Асен.

Заедно с идеята, за криминализиране укриването на осигуровки - която не беше приета в промените на НК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа какво би влязло в подобен закон, но съм категоричен че:

"некомпетентни и некадърни работодатели, които не могат да плащат така, че да няма работещи бедни. Защото не могат да създадат организация и не могат да използват уменията на работниците“

...е доста разтегливо понятие и като нищо ще се използва от големите играчи по един или друг начин за да се справят с конкуренцията по "законен" начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Ако четеш - какво ти написах - ще разбереш за какво иде реч в думите на Асен.

Заедно с идеята, за криминализиране укриването на осигуровки - която не беше приета в промените на НК.

ако убием конкуренцията, - заплатите дали ще отлепят минимума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Нима сега това е законно?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нима сега това е законно?!?

Кое да е законно?

Осигуряването на по-нисък доход от реалния не се преследва по НК!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

наказания има отдавна - кирчо се прави на луд

Наказателна отговорност за укриване на осигуровки

преди 8 минути, jhoro написа:

Кое да е законно?

Осигуряването на по-нисък доход от реалния не се преследва по НК!

Чл. 255б. (Нов - ДВ, бр. 107 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) (1) Който укрие задължителни осигурителни вноски за държавно обществено осигуряване или за здравно осигуряване в големи размери, като:
1. обяви осигурителен доход в по-малък размер от действителния за осигуреното лице;
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, АСПЕКТ написа:

33,70 Cent/kWh толкова струва тока тук, също така има данък на тока, Umsatzsteuer на български може да се преведе като ДДС,...

демек такса ню фашизм....

екозелен и сертификатенозелен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, karadzha написа:

Благо, а като се подмазват нашите политици на тия от ЕС и САЩ, срамът по-малък ли е?

Караджа, приятелю, ако имаме ДОСТОЙНСТВО  на никой не трябва да се подмазваме!За съжаление такива са ни политиците!Държавата е като човека . Има хора без да са облечени добре, да изглеждат бедно ,но когато ги заговориш веднага изпитваш уважение към тях и обратното! Както е казал народът " По дрехите посрещаш ,по ума изпращаш!"Така трябва да изглежда и държавата ни ,а това зависи от нашите политици!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, bigiadri написа:

И какво щеше да стане ако не бяхме в НАТО и ЕС? Сигурно щяхме да сме в ОНД. А тогава ако бяхме решили като Украйна да бягаме нямаше ли да ни мачка руски ботуш? Ние избрахме ПРАВИЛНИЯ ПЪТ,колко и на някой да не им харесва! А щом сме в НАТО не трябва да се спотайваме и да се подмазваме на ПУТИН ,както един наш зелен чорап/Крим е руски/

Точно.

Или както в Грузия, Молдова с Приднестровието и т.н..

Преди време дори бях изровил заплатите и стандарта на бившите соц страни и/или тези от кръга ОНД, които не са в ЕС и НАТО.

Не е нужно да споменавам колко по ниски са и колко по зависими са от ботуша на Путя и на неговата мафия.

По темата :

https://tribune.bg/bg/mrezhata/advokat-registriram-nay-neadekvatniya-ministar-na-pravosadieto-ot-1999-g-nasam/?fbclid=IwAR1B4NvjhWHXzHLUR5LPWN-c6AwgH4Ih-UAZvHb2n1Zlw2gfPu6W2CH67fs

Цитат

От Фейсбук профила на адвокат Станислав Станев

Регистрирам най-неадекватния министър на правосъдието от периода на моя интерес по темата (1999 г.).

След всички нейни публични изявления (включително днешното), оставам с впечатлението, че тази дама има САМО два приоритета в министерското си съществуване: 1. Да махне Иван Гешев. 2. Да закрие специализирания съд*.

Огромният брой други проблеми в правосъдието, включително много чисто битови (които могат да бъдат решени с относително малко усилия и средства, но с добра организация) очевидно или не са приоритет на домакинята на МП.

Или в резюме: лично според мен на министърката не й пука какво ще става в правораздаването. А емоцията й по отношение на горните две точки лично за мен поставя въпроса #КОЙ се страхува от Иван Гешев и КОЙ не иска делото му да се гледа от специализиран съд.

Аз лично се сещам само за едно количество бързо забогатели знакови лица.

преди 9 часа, Мойра написа:

Вицепремиерът Асен Василев жегна работодателите: От пазара трябва да се извадят некомпетентните и некадърните

Много добра идея, която обаче ще бъде посрещната с огромно възмушение от страна на некадърните и некомпетентни работодатели, които за съжаление са повече от способните и компетентните.

Дано правителството успее да реализира идеята!

Този ли ми хвалиш  бре :) 

Може да бъде изображение с 2 души и текстово съобщение

преди 31 минути, bigiadri написа:

Караджа, приятелю, ако имаме ДОСТОЙНСТВО  на никой не трябва да се подмазваме!

Да, защото....

"Ако избирате между война и позор, и предпочетете позора - ще получите и и война, и позор“.

/леко изменен цитат на Чърчил /

Реално с човека на Решетников в президентството  и "натовския " ни военен министър, сме най големите мухльовци във външната политика спрямо  актуалните световни кризи.

Никой от големите няма да ни уважава заради уклончивите ни послания и как "покорна главица сабя не я сече" .

Цитат

Дано правителството успее да реализира идеята!

И това ли ще ми хвалиш  Мойра ?

https://breaking.bg/novini/sandov-obmislya-da-spre-pomoshtite-za-darva-i-vaglishta-na-bednite/?fbclid=IwAR1tNTj1m7yA-wU5MBEBaUpBl38S-ZCPr9vrSWfIRBgY0D0GnTJq0TrvUFE

Цитат

Това било част от мерките за подобряване на качеството на атмосферния въздух

Социалните помощи за дърва и въглища може да бъдат спрени като част от мерките за подобряване на качеството на атмосферния въздух. Това стана ясно от думите на екоминистъра Борислав Сандов в отговор на питане на депутата Стефан Шилев, съобщи „Монитор“.

Пълни и тотални неадекватници .

Такова никога не е било !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, attj написа:

Никога не сме имали подобен безхаберен премиер. 

Е, хабер има някакъв, но не и за българския народ. ;) 

Проблема е, че партиите не са за ВНС. -> Действащата конституция в която правителството е пряко свързано с политика на ниво партии им е по-сгодно. Заблуждават народа, че ако се промени статуквото на България към Президентска република то властта щяла да се узурпира от маниакален човек или някаква върхушка. :) Пълна лъжа! Доволно партии вече има и "превземането" на Президентството от върхушка е митология, а не реално постижимо. 

Що се касае за това, че Маниакален човек ще се настани в тази институция, то това предизвиква смях в мен, :) Народа ни не е чак толкова залюхан, за да не го разпознае, особено при положение, че в предизборните кампании кандидатите ще са подложени на критика, която определено ще доведе до изблик на някаква мания в кандидата. 

Това е елементарната логика на един прост човек, който съзнателния му живот е минал в бурни политически пристрастия наследени от миналия век. 

Модерната политика е вече на ниво държавност (обособена територия като институция на живеещото население върху нея и част от общото което наричаме Земя = дом на човечеството), а не политика на определено съсловие с користни цели. До колко вътрешната ни и външна политика е насочена към нашето население, а?! (Избягвам понятието народ ползвано като популизъм от някои ...) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и македонците разбраха че от нас не зависи нищо - но мр. харвърд още си вярва

BEZ-IMEb49b5c09b44006b8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкоз много сте заглозгали кокорчо, че...ицо сам си е конкурент за притежател на ДБ? В името на запазване на коалицията и продължаваме подмяната на лъжата за реформи, с още от същото и са разубедили други евентуални кандидати? Комбинация: христо гешев, партизан фашист, обяснява някои неща, май?

П.П Овченценце, вчера съобщиха най-после по БГ медиЙ, колко е минималната заплата ли, ставка ли, не разбрах точно в Люксембург за миналата година ли беше за началото на тази ли(януари). Обаче забравих подробности, нещо над 2000€ беше. Помагай с точна цифра 🙏 

П.П.2 А, то го имало на картинката!

П.П.3 Имало обаче подробности с минималната заплата в Люксембург:

Skilled worker, 18 years and over

€15.66 €2,708.35

18 years and over

€13.05 €2,256.95

И така, в бг уменията нямат значение, ама в белият свят и минималната заплата е диференцирана и обикновено в новините и по графиките в "свободната" преса е размерът за неквалифицирани. За квалифицирани, месечното МРЗ в Люксембург е 2708.35€!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интересно ми е немчето да каже в Германия - има ли подобни мерки

Още общини и манастири преминават на режим на тока

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Без умствен капацитет написа:

интересно ми е немчето да каже в Германия - има ли подобни мерки

Още общини и манастири преминават на режим на тока

Ма моля те, не излагай Кирчо! Кво искаш, да уреди нестопанските потребители, някои от които част от държавната власт, в регулирания пазар ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да...С тия аджамии ще се берат големи ядове! Една глупава Корнелия единствено жадна за власт...Един чалгаджия дето говори глупости...

Мъчно ми е да го кажа, но... На едни следващи избори Борисов може да изкара собствено мнозинство като слушам хората...

п.п. Тъй като досега никъде не съм чул човек, който да не знае защо сме на това дередже и как да се оправим, смятам, че проблемът с оправянето не се решава, просто защото управляващите се чудят кое от многобройните перфектни решения, валящи отвсякъде, да изберат...и проведат в живота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Sliderum2 написа:

Ма моля те, не излагай Кирчо! Кво искаш, да уреди нестопанските потребители, някои от които част от държавната власт, в регулирания пазар ли.

нали все пак оправданието е, в цяла европа е скъп тока - любопитно ми е държавите помагат ли за тези високи сметки за ток

все пак се планува от кирчо - да изтеглим 3 пъти повече пари като външен дълг и накрая да имаме 2 пъти по голям дефицит

все пак е нормално да се запитаме тези големи в пъти суми къде ще идат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...