Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Китай и светът на Оруел

БаалБек
 Сподели

Препоръчан отговор

на 27.10.2022 г. в 14:50, БаалБек написа:

Китай може да се откаже от Тайван и да вземе руския Далечен изток

Пекин презира руската слабост и е в много изгодна позиция да си върне Владивосток и северните китайски земи. Заплахата, че Китай ще атакува Тайван е преувеличена. Те си имат достатъчно вътрешни проблеми. Финансовото състояние е тревожно, нито миналото му е розово, нито бъдещето на Китай се очертава да е такова. По официални данни външният дълг на страната вече надхвърля 40 трилиона долара, двойно повече от американския. Това е 300 на сто спрямо БВП на страната. Неофициалната статистика  говори за много по-голяма задлъжнялост от 60 трилиона долара през последната относително добра за икономиката година преди пандемията ( 2019-та) – ако се отчете комбинацията от корпоративната, държавната и семейната задлъжнялост. По официални данни на Академията на обществените науки в Пекин днес в Китай има 40-50 милиона селяни, които не притежават земя. В пъти повече са, около 200 милиона, мигриращите наемни работници, които бягат от селата в градските фабрики, където не получават градско социално застраховане и услуги. С други думи, огромни маси бедняци, бегълци от селата, не получават застраховки за трудов стаж, болести или по безработица. Разтваря се все повече пропастта между свръх бедни и супер богатото малцинство. Задълбочава се и дисбаланса в икономическото развитие между  развития крайбрежен китайски югоизток и вътрешността  на страната.

Китай ще си вземе Тайван много скоро и то без бой.

Ще си върне Владивосток, когато ти си върнеш младостта си и когато офнюз върнат американските пари. 

Редактирано от Тoни (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Тoни написа:

Ще си върне Владивосток, когато ти си върнеш младостта си и когато офнюз върнат американските пари.

Само малко информация от агенция Синхуа относно изказване на Си Дзинпин:

„Ние, като велики държави, Китай и Съединените щати, трябва да засилим връзките и сътрудничеството, за да помогнем за обезпечаването на стабилността в света.”

Ти си го тълкувай както искаш. :popcorn2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, БаалБек написа:

И е благодарение на...? Да видя дали ти стиска да напишеш.

Благодарение на деиндустриализацията и фалита на Запада, която принуждава Запада да купува евтино от Китай, за да се избегнат гладни бунтове, хаос, чистка и цялостно сриване на цивилизацията. Не, това не доказва, че греша за каквото и да е. Западния свят и фалирал и не може да произвежда това, което му трябва. Същото и положението и с българското прокси на САЩ (България) - нямаме индустрия, затова зависим от външни индустрии.

И за протокола, деиндустриализацията се използва като средство за създаване на инфлация и оскъпяване на ресурсите. Това се прави с цел съкращаване на населението, което е доста очевидно. Китай също е целева мишена на деиндустриализацията, което СЕ ДОКАЗВА от санкциите на САЩ срещу Китай, които удрят по технологичния и индустриалния сектор на Китай, но най-вече по напредъка на икономиката и критични икономически сектори.

Единствената причина, поради която Китай успешно напредва, е много проста: правителството е правителство, не подривна колониална администрация, представена като правителство, работеща срещу Китай, разлагаща Китай отвътре.

Запада пропадна, тъй като националните и протекционистки правителства бяха заменени с колониални администрации. Ако това се случи в Китай, Китайското правителство ще започне да руши държавата отвътре, както правят Западните правителства със Западните държави.

преди 20 часа, Sliderum2 написа:

Прасчо, да не страдаш от безсъние, или да си нощна смяна. Недоскив, че се кашмеря с колежката. Нарочно го направих по-завъртяно, чрез посредник.

Да, нощна смяна бях.

преди 7 часа, БаалБек написа:

„Ние, като велики държави, Китай и Съединените щати, трябва да засилим връзките и сътрудничеството, за да помогнем за обезпечаването на стабилността в света.”

Това звучи като популизъм. Реално, САЩ и Китай няма как да бъдат приятели, тъй като САЩ са сами срещу света. Ситуацията е САЩ срещу целия свят. Преди време ти показах картата, която показва санкциите на САЩ срещу дадени държави - всички държави бяха оцветени в червено, само САЩ беше в сиво. В червен цвят са санкционираните държави - в сив са държавите, които не са санкционирани. САЩ налагат санкции без причина и за измислени причини, които се използват като извинения. Хилядите санкции срещу Русия са пример за това.

Няма как САЩ да бъдат приятели с Китай, тъй като са в икономическа война:

screenshot-50.jpg

ИЗТОЧНИК: https://en.wikipedia.org/wiki/China–United_States_trade_war

преди 7 часа, Тoни написа:

Тайван е американско прокси, чер което се води войната с транзисторите. Нали компанията TSMC е сред основните компании, чрез които САЩ решават коя държава какви чипове ще получава. Някои държави са санкционирани и ограничени до нанометри, които не позволяват развитие на най-новите технологии. Примерно, САЩ използваха Тайванската компания да ограничат Русия до около 20nm, което принуди Русия да започне сама да си произвежда чипове и да развива транзисторната индустрия.

20nm е стара технология. За технологично развитие, са необходими под 5nm.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.10.2022 г. в 21:37, БаалБек написа:

Дай ми линк към това нещо, за да го прочета. Мислиш че вярвам на някакъв унтерменш от бг форум???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Тoни написа:

Дай ми линк към това нещо, за да го прочета.

Да той Си го казва това, но такова засилване на връзките трябва да се основава на взаимоотношение като равен с равен. Виж отстрещната страна винаги говори едно и после прави друго. Китайците не са тъпи и много добре виждат това. И съответно си преценят каква да им бъде реакцията по въпросите на "връзките и сътрудничеството".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Тoни написа:

Дай ми линк към това нещо, за да го прочета. Мислиш че вярвам на някакъв унтерменш от бг форум???

Недей на сляпо да вярваш на хора като @БаалБек , @miro20 & @Реджеп Иведик ,както и другите анти-руски пропагандисти. Тези хора са доказали, че не може да им се вярва просто ей така. Като ти кажат нещо, винаги проверявай дали е така, иначе рискуваш да бъдеш излъган, от хора, чиято цел е оплюване на всичко, което не е западно и капиталистическо, дори да им се налага СЪЗНАТЕЛНО да лъжат (много пъти съм ги хващал да го правят 3 съм ги оборвал. Първата страница на тази тема има оборване от моя страна, както и в някои от други страници също).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По време на ХХ конгрес на Китайската комунистическа партия Си Дзинпин отправи ясно послание, че целта му е двуполюсен свят. Той може да настъпи до края на ХХI при редица условия. Например, до 2049 г. Китай може да достигне паритет със САЩ в икономичесик план, но във военен и в смисъла на „мека сила“ Пекин остава достатъчно слаб и може да не успее да се справи. Китайците смятат военните съюзи за ненадеждни. А и кой ще иска да си има работа с рашистки нищожества. Китай се нуждае от големи ресурси наблизо, за да ги експлоатира безопасно и бързо. Русия се разглежда като такава "съкровищница". Още сега те работят по проект за заробващ договор с Русия, за да я превърнат във васално владение. Мъртвата мечка е подложена на остракизъм и в пределите на Азия. Проблемна, дива, изгонена позорно от Европа. Русия, която разсмя Съвета за сигурност с „бойните комари“, е токсична дори за Китай. В Пекин не искат дори да чуят за какъвто и да било руски център на влияние. В най-добрия случай да му предоставят ролята на неоколониален придатък за подхранване на китайското влияние в света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, БаалБек написа:

По време на ХХ конгрес на Китайската комунистическа партия Си Дзинпин отправи ясно послание, че целта му е двуполюсен свят. Той може да настъпи до края на ХХI при редица условия. Например, до 2049 г. Китай може да достигне паритет със САЩ в икономичесик план, но във военен и в смисъла на „мека сила“ Пекин остава достатъчно слаб и може да не успее да се справи. Китайците смятат военните съюзи за ненадеждни. А и кой ще иска да си има работа с рашистки нищожества. Китай се нуждае от големи ресурси наблизо, за да ги експлоатира безопасно и бързо. Русия се разглежда като такава "съкровищница". Още сега те работят по проект за заробващ договор с Русия, за да я превърнат във васално владение. Мъртвата мечка е подложена на остракизъм и в пределите на Азия. Проблемна, дива, изгонена позорно от Европа. Русия, която разсмя Съвета за сигурност с „бойните комари“, е токсична дори за Китай. В Пекин не искат дори да чуят за какъвто и да било руски център на влияние. В най-добрия случай да му предоставят ролята на неоколониален придатък за подхранване на китайското влияние в света.

Я да видим и коя медия ти предаде това? Че изобщо не си наясно как "работят" чуждестранните медии в Китай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, maxthon написа:

Я да видим и коя медия ти предаде това?

Това няма значение за теб. Ти вярваш в друго, така че....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, БаалБек написа:

Ти вярваш в друго, така че....

Чак ме разсмя..... Разбира се, че има значение. Аз вярвам във истината. Някой предаваш "истини" от Китай намиращ се в офис 4х4 м и недопускан по обясними причини до доста места в страната не ме прави нищо друго освен много скептичен към "истините" му. Ето ти малко истина. Човека живее и работи в Китай и обяснява как стоят нещата там именно от гледна точка на репортер. Ако искаш вярвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БаалБек, ти наясно ли си с мега проектите на Китай и фактаю че наскоро задмина американската икономика, заради което от Вашингтон са в паника и се чудят какви причини да измислят, че да наложат санкции? Защо те е ясно китай. Можеш ли да обясниш защо си против Китай?

И защо критикуваш тази страна, като се вижда, че се развива добре и правилно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, FatMan9 написа:

БаалБек, ти наясно ли си с мега проектите на Китай и фактаю че наскоро задмина американската икономика, заради което от Вашингтон са в паника и се чудят какви причини да измислят, че да наложат санкции? Защо те е ясно китай. Можеш ли да обясниш защо си против Китай?

И защо критикуваш тази страна, като се вижда, че се развива добре и правилно?

Не очаквай отговор на нито един смислен въпрос от БаалБек. Само постове на някакви недоказани теории и фалшиви факти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, belefor написа:

Не очаквай отговор на нито един смислен въпрос от БаалБек. Само постове на някакви недоказани теории и фалшиви факти.

БаалБек е от групата на про-Западни индивиди, които оплюмат и отричат абсолютно всичко, което е различно от това, на което те са последователи, колкото и добро да е то.

Смешното е, че и те самите не могат да обяснят защо имат такива виждания и защо мразят Китай, Русия, и други държави, които се противопоставят на опитите на Колективния Запад да наложи хегемонията и "ценностите" си като универсални в цял свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално всеки си има право на мнение - каквото и да е то. Само да има някаква база - а не само празни приказки и кой къде дочул нещо и айдеее ФАКТ стана.

Редактирано от belefor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 31.10.2022 г. в 19:22, belefor написа:

Реално всеки си има право на мнение - каквото и да е то. Само да има някаква база - а не само празни приказки и кой къде дочул нещо и айдеее ФАКТ стана.

Обаче, желателно е ако докажеш на човек, че неговото мнение е погрешно, той да си промени мнението, вместо да продължава да го налага, знаейки, че е погрешно. В случая на анти-руските пропагандисти в този форум, те мнението си НЕ менят, без значение колко им доказвам, че грешат.

Свобода на словото не означава свобода умишлено да лъжеш и подвеждаш хората.

По темата: @БаалБек ,какво стана? Няма ли да дойдеш и да обориш нещата, които написах по-горе в темата? Нали уж съм "фейкомет", а вие знаете истинската истина. Хайде, елате и кажете каква е истинската истина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Многохиляден протест в китайския регион Синдзян относно блокадите за нулев Ковид. Ще видим как ще се справи правителството. За сега обвиняват Западът, че подклажда протестите. А нали интернета в Китай е под строг контрол? Икономиката им доста се забавя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, БаалБек написа:

Многохиляден протест в китайския регион Синдзян относно блокадите за нулев Ковид. Ще видим как ще се справи правителството. За сега обвиняват Западът, че подклажда протестите. А нали интернета в Китай е под строг контрол? Икономиката им доста се забавя. 

Защо отново с това лицемерие? Коментираш протестите в Китай срещу КОВИД, но така и не коментира(ще) многохилядните протести срещу КОВИД мерките и фалшивите правителства в Западните прокси държави. Даже преди няколко дни се изказа в подкрепа на мерките и срещу всички, които са против мерките (мога да ти го докажа като ти покажа линк на собственото ти изказване, което малко след това оспорих).

Това са ти двойните стандарти в полза на фалшивата Западна политическа система, оигархията, и психо-капиталистическа военна машина на САЩ, плутокрацията и автокрацията...

Иначе, Колективния Запад се провали в опитите си за преврат в Иран, който ще е част от BRICS (Споменавам Иран, тъй като атаките на САЩ срещу Китай също са част от цялостното дестабилизиране на съюза и членовете му). Колективния Запад много го е яд на това, тъй като този съюз ще спаси членовете си от тероризма и подривната дейност на САЩ срещу света.

Тук съм го обяснил (не очаквам отговор от теб, тъй като знам, че нямаш какво да кажеш):

А, ето тук има и допълнителни цензурирани факти и истини:

Е, имат ли copy-paste пропагандистите, какво да кажат по темата? Или пак ще кажат, че това е "фейкомет", а аз съм "ватенка". 😂😂😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.11.2022 г. в 8:00, PigMan9 написа:

Това са ти двойните стандарти в полза на фалшивата Западна политическа система, оигархията, и психо-капиталистическа военна машина на САЩ, плутокрацията и автокрацията...

Ти живял ли си по времето на тоталитаризма в България? Аз не и не искам да живея в такава страна. Защо наричаш Западната политическа система, фалшива? Какво е за теб демокрацията? Ама моля с твои думи го опиши и по-накратко, а не "наЙсе" страници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, БаалБек написа:

Ти живял ли си по времето на тоталитаризма в България? Аз не и не искам да живея в такава страна. Защо наричаш Западната политическа система, фалшива? Какво е за теб демокрацията? Ама моля с твои думи го опиши и по-накратко, а не "наЙсе" страници.

Има само един начин човек правдиво да се произнася. Освен, ако няма сметка да лъже. За неща, които е преживял. За предпочитане в съзнателна част от живота си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, БаалБек написа:

Тоталитар... какво??? 🤣🤣🤣 Нямам идея за какво говориш. По времето на социализма имаше ясно определени правни термини, морални норми, закон и ред, национален суверен и правителство, работещо в полза на народа и държавата, вместо да обслужва чужди, външни интереси.

Не, не съм живял по времето на социализма. Аз бях създаден след разлагането на Съветския Съюз.

Не ме питай да давам определение за "демокрация". Ти мен кога ме видя да използвам тази дума? Никога не съм използвал.

Думата "демокрация" не означава нищо за мен. Демокрация е разтегливо понятие, което НЯМА ясно определени граници и е продукт са субективните представи на всеки по отделно; същото се отнася и за правата на човека, свободата и другите клишета на Радикалната Левица и подривните й пропагандисти.

Защо наричам Западната политическа система, фалшива? Ами, защото става въпрос за фалшиви неща; в случая, става въпрос за плутокрация и автокрация зад фасада на демокрация. Тоест, "демокрация" е несъществуваща, фалшива политическа система. Имаме власт на частния сектор, олигархични и идеологически групоривки, династии, корпорации, организации и други... Примерно, Европейският Съюз е капиталистическа плутокрация и бюрокрация, но НЕ и демокрация.

Ако отвориш линка в подписа ми и прочетеш статията - "На Запад има по-добър свят", ще видиш, че точно в т.нар "Западни утопии" - ЕС и САЩ - доверието на хората в политическата система е ниско и продължава да спада - а, в Китай - остава високо.

Ако обърнеш внимание на публикацията, ще разбереш че проблемите с рушенето на доверието и финансовата стабилност на хората започна през 70те години на 20ти век, когато (нео)либерализма започна да се налага в световен мащаб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 3 дни минаха, @БаалБек видя какво съм написал - но не идва да ме оспори.

Да сме наясно, написах това:

на 30.11.2022 г. в 7:05, PigMan9 написа:

Тоталитар... какво??? 🤣🤣🤣 Нямам идея за какво говориш. По времето на социализма имаше ясно определени правни термини, морални норми, закон и ред, национален суверен и правителство, работещо в полза на народа и държавата, вместо да обслужва чужди, външни интереси.

Не, не съм живял по времето на социализма. Аз бях създаден след разлагането на Съветския Съюз.

Не ме питай да давам определение за "демокрация". Ти мен кога ме видя да използвам тази дума? Никога не съм използвал.

Думата "демокрация" не означава нищо за мен. Демокрация е разтегливо понятие, което НЯМА ясно определени граници и е продукт са субективните представи на всеки по отделно; същото се отнася и за правата на човека, свободата и другите клишета на Радикалната Левица и подривните й пропагандисти.

Защо наричам Западната политическа система, фалшива? Ами, защото става въпрос за фалшиви неща; в случая, става въпрос за плутокрация и автокрация зад фасада на демокрация. Тоест, "демокрация" е несъществуваща, фалшива политическа система. Имаме власт на частния сектор, олигархични и идеологически групоривки, династии, корпорации, организации и други... Примерно, Европейският Съюз е капиталистическа плутокрация и бюрокрация, но НЕ и демокрация.

Ако отвориш линка в подписа ми и прочетеш статията - "На Запад има по-добър свят", ще видиш, че точно в т.нар "Западни утопии" - ЕС и САЩ - доверието на хората в политическата система е ниско и продължава да спада - а, в Китай - остава високо.

Ако обърнеш внимание на публикацията, ще разбереш че проблемите с рушенето на доверието и финансовата стабилност на хората започна през 70те години на 20ти век, когато (нео)либерализма започна да се налага в световен мащаб.

Уж разбира повече от мен, пък не идва да ме обори. Това е характерна черта на анти-руските пропагандисти и про-Западните пропагандисти като цяло - ръчкат те, говорят, но нищо не казват... като им отвърнеш с голямо обяснение, оспорващо малките им твърдения и "факти" от по едно или две изречения и няколко провокативни въпроса, бягат и не идват да продължат дискусията, за която първоначално бяха много надъхани. Това поведение изповядват не само българските либерални елементи, но е чуждестранните такива, които се срещат в международни сайтове и форуми. :)

на 30.11.2022 г. в 7:15, Coco1 написа:

Защо си живял по времето на социализма

Не, не съм живял по времето на социализма. Кой ти каза, че съм живял по времето на социализма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, PigMan9 написа:

като им отвърнеш с голямо обяснение

Твоето обяснение и "факти" се подкрепят само от три процента от псевдо-учени, псевдо-журналисти и псевдо-аналитици. И точно тези три процента се цитират от теб и останалите зомбирани клети хорица.

:popcorn2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, БаалБек написа:

Твоето обяснение и "факти" се подкрепят само от три процента от псевдо-учени, псевдо-журналисти и псевдо-аналитици. И точно тези три процента се цитират от теб и останалите зомбирани клети хорица.

:popcorn2:

Как го изчисли това "3%"? И защо ни наричаш "псевдо"? Ако твърдиш, че греша, но не можеш да предоставиш доказателства срещу твърденията ми, критиките ти са логически погрешни и невалидни. Аз съм този, които доказва твърденията си - ти просто твърдиш това и онова, но никога не добави допълнително обяснение, контекст и каквото и да е смислено доказателство в подкрепа на твърденията си.

Правиш го и сега: вместо да оспориш твърденията ми, ти ме наричаш "псевдо-[insert random words here]". Просто спри да лъжеш и отричаш реалността в полза на... и те не знаеш на кое, нали. 🤣 Страдаш от някаква форма на American exceptionalism, но не можеш да се конкретизираш и обясниш какво точно искаш да кажеш/докажеш.

Казал ли съм нещо невярно? Ако да, посочи къде греша и кое не ми е вярно.

Ах, и "ти имаш независимо мислене" не означава "ти си псевдо-аналитик".

Каквото съм искал да напиша (засега), съм го написал в блоговете си в Kaldata. Ако искаш, можеш да ги прочетеш; ако намериш нещо грешно и невярно, посочи го и го оспори. Лесно трябва да намериш грешки и невярно неща - нали твърдиш, че нищо от това, което пиша, не е вярно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...