Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

angos

Бодибилдинг,фитнес и уелнес

Препоръчан отговор

Ми аз не съм манияк на тема фитнес,дори не обичам да ходя,

просто искам да се поддържам доколкото мога,тъй като нямам много време за спорт.

Ей, момче, я се осъзнай малко. Ти си само на 14, ще растеш още поне 6 години. На твойте години и аз бях висок колкото теб, след 3,4 години станах 1,80... просто се иска време, без да се притесняваш,че някой от връстниците ти е по висок от теб или е по мускулест.... те са израстнали по бързо и такива ще си останат... не се притеснявай от нищо. Ако искаш да се разтягаш ходи да висиш на лостове, но има опасност ръцете ти само да се удължат и става много грозно. Дано съм ти помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме завод за производство на фитнес уреди .Намираме се в Северна България.Нашите уреди са професионални и с високо качество.За по големи количества даваме отстъпка от 30- до 40 процента от цените на уредите.

www.gervasport.com

skype- levski66

Редактирано от levski66 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нужда от няколко стягащи упражнения, които могат да се правят в домашни условия, тоест - да не се изискват специални уреди за тях. Аз съм доста слаба (51кг. при ръст 164) обаче не харесвам особено задника и бедрата си и искам да ги постегна. Редовно ходя пеш, карам колело и бягам, обаче без особен резултат. И понеже нямам възможност, нито време да посещавам фитнес салони, се надявам някой да ми даде няколко наистина ефективни упражнения, които да мога да изпълнявам в къщи.

Предварително благодаря. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо почнах с ТЕЗИ упражнения. Може да ги пробваш. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето 1 пример щом скачаш 60 сант. Излизаш на вън и намираш нещо по високо например 61 сантиметра и се опитваш да скочиш на него от 1 место без(засилка).Скачай на 61 поне 1 седмица (ако пак неможеж в което се съмнявам скачай повече от 1 седмица) слет това увеличи на 63 и т.н. увеличавай с 2 сантиметра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да , прави сте . Макар и да не съм кой знае колко едър , се чувствам гадно , когато всичките ми приятели са слаби , а аз по - едър. Благодаря на всичкиви! cool.gif

не се безпокой аз пък съм 13 годишно лапе 165++висок,тежа 65++ и имам малко коремче. И слет време ще се оправй се пак те първа почваме да се развиваме cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш прави по 15 лицеви/коремни сутрин, обед и вечер. Аз съм на 14 53 кила съм и съм висок 163 см. Супер ми е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ето 1 пример щом скачаш 60 сант. Излизаш на вън и намираш нещо по високо например 61 сантиметра и се опитваш да скочиш на него от 1 место без(засилка).Скачай на 61 поне 1 седмица (ако пак неможеж в което се съмнявам скачай повече от 1 седмица) слет това увеличи на 63 и т.н. увеличавай с 2 сантиметра

Но гледай да не прекалиш, че да не фанеш да прескочиш Еверест biggrin.gif:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това с тежестите е добра идея. Правил съм го и аз. Слагат се едни тежести по 3 килограма, пълни с пясък, които се залепват около глезена. С тях правиш упражнения едно 20-30 минути на тренировка. Упражнения от рода на тичане, скачане на въже, подскоци на място, отсечки, слизане и качване по стълби с подскоци. Може и направо да играеш с тежестите. След като ги махнеш, ще чувстваш, че летиш. :-)

Също съм си слагал и оловни пластини под стелките на маратонките и съм изкарвал по цели тренировки с тях. Патешкото ходене също помага доста.

Целта е да ти се развият мускулите на краката. Все пак силата на забивката идва от краката!

Прави ги тези неща и ще отскачаш като пуканка.

И нямате ли си треньор, че питаш по форумите?

Редактирано от Yonex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Чувал съм, че тези тежести за глезени, ти развалят глезените ако ги използваш интензивно. Има ли нещо вярно ? И използването им увеличава ли трайно отскока или само временно ?

Редактирано от saber123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чувал съм, че тези тежести за глезени, ти развалят глезените ако ги използваш интензивно. Има ли нещо вярно ? И използването им увеличава ли трайно отскока или само временно ?

Не глезените, а таза се деформира от скачане с тежести на глезените. Това ми го е казвал баскетболист. По-правилно е (дава резултат, без странични ефекти) тичане и скачане върху пясък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не глезените, а таза се деформира от скачане с тежести на глезените. Това ми го е казвал баскетболист. По-правилно е (дава резултат, без странични ефекти) тичане и скачане върху пясък.

Мерси. А нещо за тези програми Air Alert 1, 2 и 3 ? Струват ли си времето ? Някой правил ли ги е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъ... чак деформация на дупето. :lol6: Аз не казах да живее с тежестите, казах 20 минути на тренировка. А пясък малко трудно ще намери, освен ако не е на морето. Иначе тичането на плажа е супер идея, не само заради самия пясък, а също и заради изпаренията.

А разбира се, най добрите упражнения са тези, в които се използва тежестта на собственото тяло. Понякога малките тежести помагат, както в случая с отскока. Вдигането на железа (или "фитнес" както го наричат някои) според мен е пълна простотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.

Погледнете тук : http://www.bb-team.org/forums/viewthread/34752/

Аз лично , каквато и да е фитнес , програма или информация , взимам от тук !

Успех и дано съм бил полезен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 19 години съм и от как се помня имам наслояване на мазнини на кръста... Не съм пълен просто там си имам мазнини и не съм успявал да ги сваля... Моля ви дайте идеи за ефективни упражнения да сваля мазнините там и по корема нямам претенции да ставам бате Арнолд в корема просто искам да не ме е срам да си сваля тениската... Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мерси за диетата, но все пак бих предпочел да съчетая и с някакви упражнения така че ако някой има идея да споделя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На 19 години съм и от как се помня имам наслояване на мазнини на кръста... Не съм пълен просто там си имам мазнини и не съм успявал да ги сваля... Моля ви дайте идеи за ефективни упражнения да сваля мазнините там и по корема нямам претенции да ставам бате Арнолд в корема просто искам да не ме е срам да си сваля тениската... Благодаря!

Привет !

http://www.bb-team.org/fitness/exercises/ - правя някои от упражненията за стягане на долна и горна преса , както и страничните мускули ...

Има ефект при мен , но е много важно постоянството , програмирането и препрограмирането на упражненията !

Успех !

П.П. А относно храненето .... хапвай умерено , в определените часове и избягвай мазните ястия . Хубаво е и да тренираш и др. групи cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Упражненията не помагат особено.

Мазнините вече са се натрупали , за да ги стопиш трябват упражнения . Чрез диетата само спираш допълнителното натрупване :hush:

Със здраве !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви упражнения искаш при положение, че желанието ти е да сваляш?! Трябва ти аеробно натоварване. Обличаш си спортния екип, слагаш си новите гуменки и марш в парка или на стадиона да бягаш. В същото време си правиш преси, за да се стягаш.

Спираш простите въглехидрати и тези с висок ГИ. Увеличаваш белтъчините, намаляш въглехидратите на 1 гр. на кг телесно тегло. Ето ти и таблица. Аз лично за двата пъти, в които съм отслабвал през живота си мазнините съм ги държал около 1,5 гр на кг телесно тегло, не знам да ли е правилно. За мазнините по-подробно попитай по специализираните форуми, но общо взето не ти трябват наситените мазнини. Риба ще хапваш поне 1-2 пъти в седмицата, можеш и да си вземеш омега-3 мастни киселини като добавка към храната. Салатка ще си я подправяш със зехтин, а не с олио. Общо взето това се сещам в момента, има и още много разбира се, но ако толкова искаш да сваляш ти сам ще стигнеш до повечето информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички знаем че жените (по-младите момичета) си падат по мъже с мускули ... но не всеки има голяма маса :huh: Кажете някакви упражнения за правене на мускули и някакви таблетки.. благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на фитнес, там инструктора ще ти покаже всичко. След 2-3 месеца тренировки може и хранителни добавки да вземаш..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...