Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Свалих си бета версията,все още не съм я инсталирал,та въпросът ми е има ли значителни разлики при положение,че сега ползвам xp professional?вие преценете дали компа ми е добър:3,1GHz,512MB RAM,256MB video card,180GB HDD и т. н.

Темата обединява всичко за Windows Vista и предстоящето и излизане на пазара.

randb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат единствено паметта,която имаш е минималния размер.Гледах в интернет в няколко сайта компютри с инсталиран Vista и всички бяха с 1 GB RAM.Не знам,може да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доколкото съм запознат  единствено паметта,която имаш е минималния размер.Гледах в интернет в няколко сайта компютри с инсталиран Vista и всички бяха с 1 GB RAM.Не знам,може да пробваш.

<{POST_SNAPBACK}>

Невярно съдържание. Няма как в интернет да има обяви за компютри с инсталирана ОС Microsoft Vista поради простата причина, че все още е бета версия и ще бъде на пазара в края на 2006 година. Така, че не пускай подвеждащи съобщения. Освен това минималната памет за да се стартира инсталацията е 256MB, работи на 512MB.

Ползвам я на две машини заради тестовете, които правя. Едната е с 768MB RAM с вградено видео, а другата с 1GB RAM. Работи, мо все пак е бета версия и си има проблемите. А и все още ме е оптимизирана. Някои програми са несъвместими и така нататък, което е нормално за този етап на разработка.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С nickfox се разбрахме относно паметта-той е прав-просто исках да добавя,че компютри с инсталирана vista не се продават-просто някой програмист показваше новата операционна система,Това е което съм гледал в интернет.Така,че информацията ми не е с невярно съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oт приятели който са пробвали бета версията знам че има проблем с анивирусните програми и разни драйвери така че ако ще инсталираш само за да я видиш добре , но иначе не би ти свършила никаква работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е бета версия, т.е. за тестване. С драйвери при мен на две машини не е имало. Позна си ги всичките. За тези, които ги нямаше в дистрибуцията, си ги изтегли от интернет, от сайта за обновяване. Това бяха уеб камерата и WiFi LAN USB Adapter Canyon. С антивирусните наистина има проблем. Но не със всички. Има проблем и с различните версии на Ahead Nero.

П.П. Ами в момента ви пиша на машина с MS Vista. Имам си инсталирани MS Office, Macromedia Dreamweaver, Fireworks, Flash versions 8, Jet Audio, Win AMP, Adobe Acrobat 7 Professional, Photoshop, CorelDraw 12. Ами работя си. Е понякога има проблеми, но няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а nickfox , ако не е тайна ти за какво го използваш за работна станция или сървер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а nickfox , ако не е тайна ти за какво го използваш за работна станция или сървер ?

<{POST_SNAPBACK}>

Чакай сега. Vista е само настолна система. Сървърната се казва Longhorn Server и е нещо различно от Vista. Нищо, че са на едно DVD в този билд и се разпознава кое да се инсталира само по сериен номер. Две различни системи са.

Ползвам ги и двете. Включително и в мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега. Vista е само настолна система. Сървърната се казва Longhorn Server и е нещо различно от Vista. Нищо, че са на едно DVD в този билд и се разпознава кое да се инсталира само по сериен номер. Две различни системи са.

Ползвам ги и двете. Включително и в мрежа.

<{POST_SNAPBACK}>

мда аз не се уточнох защото знам че ти знаеш за какво става въпрос ;) , чел съм ти ревю-то ако може така да се изразя , интерсно ми е повече за Vista как се държи пускал ли си някакви тестове за произвдодителност например ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това е целта на тестовете. Тестове за производителсност се правят от други хора и в друг момент. По принцип се пускат сценарии, за да се види как се справя Виста на различни конфигурации, дали има проблеми, как се разбира с друг софтуер и дали нормално работят драйверите. Ако има проблеми се изпращат рипорти с точно описание на проблема.

Рано е още да се търси производителност. Самата ОС не е оптимизирана още, а и често забавянето в работата е по вина на софтуер на други фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а за проблеми със сигурноста , според теб ще се стигне ли до service pack1 и 2 ?;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а за проблеми със сигурноста , според теб ще се стигне  ли до service pack1 и 2 ?:)

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля, че принципа ще е друг. Сигурността според мен ще е на ниво, но и трябва да се спазват правилата за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно. А и всичко е на доброволни начала. Няма заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трудно. А и всичко е на доброволни начала. Няма заплащане.

<{POST_SNAPBACK}>

ништо ако можеш да ми кажеш ще сам ти мнг благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ништо ако можеш да ми кажеш ще сам ти мнг благодарен

<{POST_SNAPBACK}>

Отиваш на beta.microsoft.com и четеш.

Иначе ето малко от FAQ-то им

If you are interested in testing Microsoft Beta Products:

Q: I am interested in testing additional Microsoft products. How do I submit a request?

A: You may now request to participate in Technical Betas through the Microsoft Beta web site.

Currently there are two programs available:

1. TechNet Plus (subscription required to participate)

See http://www.microsoft.com/technet/abouttn/s...ns/default.mspx for more information.

Questions regarding the TechNet Plus Subscription, call (800) 344-2121 or Email: [email protected]

2. Technical Program (apply to participate)

Please go to http://beta.microsoft.com and sign in.  When prompted (or click on the ‘Sign in as Guest’ link), enter the GuestID 'BetaReq' (case sensitive) and then go to the Potential Testers program.

Your request will be forwarded to the appropriate Product Group for review and consideration. 

Due to the volume of requests received, you will only be contacted if you are chosen to participate.

Q: I submitted a beta request but have not received a response from Microsoft. How do I get status on my beta request?

A: Due to the volume of requests received, the product groups are only able to contact you if you are chosen to participate. Status checks cannot be processed on an individual basis.

Q: I submitted a request to participate in a beta program. I would like to discuss my request with the program's product manager. How do I obtain this person's name?

A: Due to company policies, we are unable to provide you with a contact name.

For answers to additional questions, see the ‘Participation Info’ section on the Microsoft Beta home page once you have logged-on.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа,забравих да ви дам линк към тази бета версия,който иска да я пробва,защото май се отказах :)

ето тук:64bit-ова версия,както и 32bit-овата версия,чувал съм,че този widows имал 3d иконки :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хау,

Според мен, много вода ще изтече по дългата нишка на живота

ни, ще се сменят двайсет пълни луни, докато Великото куче "Vista"

се появи на източният склон с изгрева на небесният господар

Microsoft... , но дори и тогава едва ли светлината на очите му ще е

толкова силна за да заплени ума на умелите компютърни шамани!

Аз казах! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хау,

Според мен, много вода ще изтече по дългата нишка на живота

ни, ще се сменят двайсет пълни луни, докато Великото куче "Vista"

се появи на източният склон с изгрева на небесният господар

Microsoft... , но дори и тогава едва ли светлината на очите му ще е

толкова силна за да заплени ума на умелите компютърни шамани!

Аз казах! :snowballfight:

<{POST_SNAPBACK}>

Ако и кажеш кои считаш за компютърни шамани ще стане ясна работата. То горе долу се подразбира, ама нейсе - кажи си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ник,

Това са хората, които го ползват, пробват този Вистич! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ник,

Това са хората, които го ползват, пробват този Вистич! cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ами не споделям твоето мнение. Лично аз съм впечатлен от някои новости и добри решения. Не мога и да искам за сега повече от една пре бета 2 версия. А и за такава се държи удивително стабилно и сигурно. Има проблеми, но просто на този етап няма как да е по друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз не съм казал друго, казвам че водата ще тече и тогава ще имат краините потребители, нещо което да сложат на компа си!

Истина е, че както хубави неща, така ще има и нехубави, трудно се угажда на всички. Това имах впредвид, съжалявам, че с малко думи искам да ме разберат хората, признавам трудно е!

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави сте, че Vista ще върви добре на 512MB RAM памет, но кажете това не е ли вярно:

"Съвсем естествено, заедно с нововъведенията в системата, се повишават и изискванията към компютърните конфигурации, които ща работят с Windows Vista. Минималните параметри са 512 МВ памет.

Като се има предвид, че операционната система далече не е единствената програма, която присъства на харддиска, изискванията скачат до един гигабайт рам-памет. От това изискване са изключително доволни производителите на компютърни компоненти."

източник: dnes.bg

Наистина Vista може да изисква 512мб рам, но като сложите и някоя друга тежка програма, например за видео обработка, няма ли да ви се наложи и да имате поне 1 гб рам памет? Айде на Запад не ги броим, какво им е на тях да купят малко рам, но за БГ това са много пари, които не всеки ще може да си позволи в началото.

Искам само да попитам това, което съм копирал от днес.бг дали е истина или не, тъй като не съм запознат с новата версия на Windows. Не искам да навлизаме в спорове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами досега ИТ индустрията винаги се е развивала по този начин. И това е добре. Иначе нямаше да се радваме на строхотния хардуер, който е наличен в момента. А като си помисля за 286 и 386 и ми настръхва косата. Винаги софтуера е дърпал хардуера напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами досега ИТ индустрията винаги се е развивала по този начин. И това е добре. Иначе нямаше да се радваме на строхотния хардуер, който е наличен в момента. А като си помисля за 286 и 386 и ми настръхва косата. Винаги софтуера е дърпал хардуера напред.

<{POST_SNAPBACK}>

Имам един въпрос. Ще тръгне ли Vista на моята машина-1.7ghz 512RAM 256 Video

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...