Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Здравейте,

много искам да си сложа vista, ама съм много невеж за тая работа и преди да си скапя компа да попитам:

1.струва ли си?

2.процесора ми е 1.4Gh-ще тръгне ли

3.коя версия да слагам?

4.от къде да я истегля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти отговоря crazy_666. Да струва си ,сложи си билд 5744 RC2 на този процесор ще върви,трябва да имаш също така поне 512МВ рам и 64МВ видеокарта и си пушка.Също така 7 гигабайта свободно място на диска с НТФС ,аз лично съм много доволен от новата Виста и всичко си върви ОК, така че ДАВАЙ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирах WINDOWS VISTA под WMWare но не успявам да инсталирам мрежова карта и да подкарам мрежата. Някой има ли някаква идея. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да ти отговоря crazy_666. Да струва си ,сложи си билд 5744 RC2 на този процесор ще върви,трябва да имаш също така поне 512МВ рам и 64МВ видеокарта и си пушка.Също така 7 гигабайта свободно място на диска с НТФС ,аз лично съм много доволен от новата Виста и всичко си върви ОК, така че ДАВАЙ

Ram-512

Видео карта-256

HDD-120GB(70free)

Ама от къде да го изтегля това чудо и ако е бета, има ли някакъв срок на ползване?

Редактирано

randb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
RAM-512

ВИДЕО КАРТАТА-256

HDD-120GB(70FREE)

АМА ОТ КЪДЕ ДА ГО ДРЪПНА ТВА ЧУДО И АКО Е БЕТА, ИМА ЛИ НЯКАКЪВ СРОК НА ПОЛЗВАНЕ?

Моля не пиши единствено с главни букви. А за въпроса ти - виж какво са казали Microsoft, ISO може да бъде свалено от тази тяхна страница:

http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/preview.mspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Beta версия можеш да си свалиш и от тук:, а от този линк след регистрация получаваш Product Key!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, инсталирах WINDOWS VISTA под WMWare но не успявам да инсталирам мрежова карта и да подкарам мрежата. Някой има ли някаква идея. sad.gif

Пробвай да настроиш картата да споделя мрежата с хоста, демек сложи я да работи на NAT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай да настроиш картата да споделя мрежата с хоста, демек сложи я да работи на NAT.

Благодаря

Настроих във VMWare да работи на NAT но отново Windowsa не ми разпознава никаква мрежова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия на VMware ползваш? Все пак пробвай някой от тези решения:

- за версия 5.0:

mount the \program files\vmware\workstation\windows.iso VMWare

Tools disc, and install the driver for the card manually

- за версия 5.5:

With the VM powered off, add or change the following line in the .vmx file.

Install the Intel Pro 1000 device driver from the Vista CD

ethernet0.virtualDev = "e1000"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Коя версия на VMware ползваш? Все пак пробвай някой от тези решения:

- за версия 5.0:

mount the \program files\vmware\workstation\windows.iso VMWare

Tools disc, and install the driver for the card manually

- за версия 5.5:

With the VM powered off, add or change the following line in the .vmx file.

Install the Intel Pro 1000 device driver from the Vista CD

ethernet0.virtualDev = "e1000"

Ползвам версия 5.5 и ако е удобно малко информация какво да направя защото не успях да се справя с по горе написаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да промениш/добавиш този ethernet0.virtualDev = "e1000"

ред в .vmx файла, трябва да е там където си записал виртуалното pc. Пробвай да го отвориш с Notepad.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да промениш/добавиш този ethernet0.virtualDev = "e1000"

ред в .vmx файла, трябва да е там където си записал виртуалното pc. Пробвай да го отвориш с Notepad.

Успех!

БЛАГОДАРЯ :)

всичко е както трябва и в момента съм пуснал Vista под VMWare

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах се да инстална тва чудо...стигнаш почти до края и ми исписва NTL missing

рестартира се и пак същото

Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай повече информация за проблема....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрах да ъбгрейдна линдолса, въведох VISTA key започна да копира някакви файлове поше се рестартира няколко пъти и когато оставаше съвсем малко на последния рестарт ми изписа:

NTL is missing

1.Please insert instalation CD

2.Restart your sistem

Диска не го бях махал

Рестартирах го и ми изписа същото

После пак го рестартирах

И пак

И пак

И накрая се отказах sad.gif

Редактирано от crazy_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли кога Windows Vista илзлиза ( не говоря за разните предварителни версии)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре информинари източници са уведомили apcmag.com, за датите на предстоящата премиера на Windows Vista. За корпоративни клиенти датата е 30 Ноември 2006, докато обикновените потребители ще трябва да изчакат до 30 Януари 2007. Представянето на Office 2007 ще е паралелно с това на новата операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма ли някой да помогне, плс sad.gif

Vista засега няма възможнист за ъпгрейд от XP.Трябва чиста инсталация.Аз правя така.Маунтвам ISO-то със Alcohol 120% под Windows и почвам инсталацията оттам.Нито го пиша на диск, нищо.Въвеждам всичко каквото трябва, задължително посочвам инсталация на форматиран дял, NTFS, после всичко си приключва и след 2 рестарта и 30 мин чакане-воала, готово.Ако не си го правил така, можеш да пробваш.Сега имам един build 5840, пишеше, че става за ъпгрейд от XP, ама не съм го пробвал още.

P.S.Vista излиза в края на ноември за корпоративни клиенти и на 27.01.2007 г. за крайни потребители.Ако не се лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

winvista_rtm_screens_promo.jpg

Windows Vista RTM Screenshot Galleries

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Vista засега няма възможнист за ъпгрейд от XP.Трябва чиста инсталация.Аз правя така.Маунтвам ISO-то със Alcohol 120% под Windows и почвам инсталацията оттам.Нито го пиша на диск, нищо.Въвеждам всичко каквото трябва, задължително посочвам инсталация на форматиран дял, NTFS, после всичко си приключва и след 2 рестарта и 30 мин чакане-воала, готово.Ако не си го правил така, можеш да пробваш.Сега имам един build 5840, пишеше, че става за ъпгрейд от XP, ама не съм го пробвал още.

P.S.Vista излиза в края на ноември за корпоративни клиенти и на 27.01.2007 г. за крайни потребители.Ако не се лъжа.

Много благодаря!!!!! :wors::wors::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какшо трчбва да натисна, за да станат прозорците такива?

3d%20desktop1.jpg

Редактирано от crazy_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу на quick launch-a трябва да го има бутона...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутона го има, само че не става така, ами се отваря една лента sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...