Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Ами пробвах го на тестова офис машина със AMD Sempron 2400+, 512MB RAM, S3 Unichrome Integradet Video 32MB Sharer Memory.

Инсталира се нормално, но тъй като е тестова версия и не всички модули все още са активирани и системата не е оптимизирана. Освен това има все още много тестов софтуер с нея и системи за доклади за грешки, които на този етап я утежняват. Както и това, че за сега инсталира и огромно количество драйвери автоматично - отново заради тестовете. Освен това инсталирах офис пакет, антивирус, архиватор, QIP и ред други. Част от забавянето се дължи и на това, че някои програми не се разбират нормално с Виста, тъй като имат аналози в самата ОС.

Имам надеждата, че ще бъде оптимизирана, като се има предвид, че предните бета билдове не искаха да се инсталират на по-малко от 512MB RAM.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете за отклонението, но какво точно е Уин Виста. Новата уин версия ли? Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинете за отклонението, но какво точно е Уин Виста. Новата уин версия ли? Мерси.

<{POST_SNAPBACK}>

Vista e нова версия на операционната система на Майкрософт. По предварителни планове трябва да е готова и да е на пазара в края на 2006 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено има още какво да се иска. Върви доста бавно и действително, че не всеки софтуер се инсталира нормално.Дано да я направят като хората....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Ще тръгне ли Vista на моята машина-1.7ghz 512RAM 256 Video

<{POST_SNAPBACK}>

аз съм го пробвал на Celeron Mobile 1.5Ghz 512Ram 64MB video и работи , но бета 1 малко забиваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормално, все пак е бета версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръпнах си от megaupload-a Windows Vista Beta 2 build 5270.

Четох в някакъв чужд сайт, че имало проблеми с инсталирането на кодеци за този Windows. Taка ли е наистина или в този build проблема е отстранен? Нека, който вече е ползвал Vista да сподели има ли проблеми с гледането на филми.

10х предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

През изминалите, няколко месеца се изписа много за новото творение на MS. Наистина много. И то толкова много, че вече като видя писано на тема Vista ми ПРИЛОШАВА! Изписаха се какви ли не неща, като главно присъстваха крайните мнения. От суперлативи като "Vista ще е революционен" до това, какъв боклук ще бъде той и изобщо какво бедствие е ОС на Майкрософт. Това ми даде повод да изкажа и аз своето мнение тук:

Не знам защо всички толкова усилено търсят някаква сензация. Или пък може би искат да има такава. Всеки казва това, което му отърва. И на фона на всичките тези крайни мнения, истината (както винаги) е някъде посредата. Новият Уин ще си бъде просто поредният наследник. Няма да е революционен. Близко до мисълта е, че няма да отговаря 1:1 на рекламата на Майкрософт. Винаги рекламата изкарва продукта по - добър, отколкото е в действителност. Изтъкват му се само плюсовете. Но това си е напълно нормално. Все пак живеем в свят, управляван от парите. За това не можем да виним Мs. Те да не са луди?

Но факт е също, че Уиндоуса (както и повечето продукти с малки изключения) се развива. Той става все по - добър и по- добър. Много хора се опитват да го изкарат самия дявол. Но това не е така.

Новият Уин ще си бъде една малко по-добра версия на Уиндоус. Тук - там с нещо оправено, подобрено, улеснено или пък оптимизирано. С развитието на параметрите на машините, логично е да стане и по - красива ОС. ОС, която си остава със същото име Windows. Което трябва да ни подскаже, че това е нова версия на вече съществуваща ОС, а не напълно нова. Няма как де е нещо променено до неузнаваемост.

От друга страна, просто е задължително на няколко години да излизат нови и нови ОС -и, защото всичко отнасящо се до компютрите е въпрос на поддръжка. Нов Уиндоус просто е нужен. Защо да не гледаме на Vista, само като на XP, с поддръжка и оптимизация на новия хардуер, излязъл през последните години и заедно с това някои малки козметични и некозметични промени, водещи към по - добро? Уин 98 е моднат 95, 2000 е моднат 98, XP е моднат 2000. Логично и Vista да бъде моднат XP. Ако можем да видим развитието на Windows на 2-D графика, ще видим една права, според която стойността качеството плавно се повишава право -пропорционално на времето. И след предстоящата есен, не вярвам правата да стане на крива и да има сериозни промени.

Windows си има кусури. И аз си мисля, че в някои отношения е бозав. Но факт е, че той се развива, малко по - малко. И нека тези, които не го харесват просто да си преминат на конкурентната ОС. Ако и това не им харесва да си създадат собствена ОС, но да не плюят така на посоки и най - важното: БЕЗ АРГУМЕНТИ!

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе Nickfox, пробвах 64 бит вариант на Vista 5270. PC-to ми заприлича на телефон Сименс - "Please Wait ...". Нямах никакви драйвери за нищо - то може би и затова. Дано да я барнат както си трябва, защото иначе ще е трагегия.

Интерсен е факта, че след инсталацията ми изчезнаха 9 Гб от харда - не - не се шегувам - това е ламя.

Имах 2 key-a единият за server и другият за workstation. Пробвах с тоза за сървър и се инсталира сървърна версия. Явно има и сървърен вариант.

Иначе шаренииката беше на ниво - както винаги в стила на М$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво очакваш от бета тестова версия. Ти случайно да погледна в една друга тема, която бях писал в Калдата за този билд. Има още много производители, които не са готови с драйверите си за 64 битови платформи. При 32 битовите нещата са в много добро положение.

Ми има сума ти неща, които са свързани с тетовете. Цялата база данни за драйвери се инсталира на харда за да са ти подръка.

Освен това си инсталирал сървърния вариант, наричан Longhorn Server. Той отделно има още сума ти неща, които са характерни за сървърни платформи.

Интересно е това за драйверите. При мен на различни машини не е имало проблем с драйвери, но бяха 32 битови. Нямах и проблеми с по-стари драйвери. Работи и с тях.

Една малка част от софуера няма да работи нормално или дори няма да се инталира, както е с антивирусната програма на Grisoft - AVG Antivirus.

Факта се дължи на променената архитектура на ОС и промяната в начина по-който програмите комуникират с ОС.

GFreeman, позволи ми да не се съглася с теб. Ето с какво не съм съгласен:

1. MS Windows 98 и линията MS Windows 2000, 2003 и ХР са две коренно различни платформи.

2. Името на новата ОС вероятно ще бъде Microsoft Vista за настолната и MS Longhorn Server за сървърната версия, което идва да покаже, че става дума за нов продукт.

В заключение. Не възлагайте много очаквания и надежди на една бета версия. Има модули, които още не са активирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2. Името на новата ОС вероятно ще бъде Microsoft Vista за настолната и MS Longhorn Server за сървърната версия, което идва да покаже, че става дума за нов продукт.

Е, това не го знаех. Явно съм се заблудил, защото по всякакви wallpaper - и, форуми и т.н. съм срещал "Windows Vista"

Съжалявам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но всичко зависи и от маркетинговия отдел на Майкрософт. В крайна сметка тяхно ще е решението и на собствениците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nickfox, до колкото разбирам ти вече си инсталирал Vista не веднъж. Ще споделиш ли имал ли си проблеми с кодеците и плейването на филми.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До филми не съм стигал, но инсталирах K-Lite Mega Codec Pack без проблеми. Просто го пробвам в съвсем друг аспект - съвместимост със софтуер, хардуер и работа в мрежа.

Но пак казвам, че това е тестова версия, а не пълнофункционална ОС и проблеми не са изключени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, хайде без такива неща по сериозна тема. Нали става? Ползвам и Windows и Linux ОС. Сега какво. Да седна и за 15 мин. да спретна една такава картинка по адрес на Линукс и де има тема да я поствам за удоволствие. Пищите на умряло като се споменават реални проблеми в Линукс, но не се свените да пълните теми за Windows с подобни неща.

Хайде да престанем с тия неща. Не сме полезни на никого с това. Ако не ти харесва Microsoft и Windows и не ги ползваш, то тогава не правете така, че да се опорочават темите. Моля ви, нека имаме уважение към труда на програмистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го взимай толкова навътре. Имам чувството, че ти си писал кода на Вин-а, че се обиждаж толкова. Просто внасям малко настроение.

Аз не съм я рисувал тая картинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да попитам дали Windows Vista ще мове да вари на моят компютър.Значи конфигурацията ми е следната:

NVidia G-Force 440 MX 64MB

CPU Duron 1.8GHz

RAM 1GB

Ако има и нещо друго важно което съм пропуснал ми го кажете и ще го напиша.Ако може някой да ми даде компетентно мнение дали ще вари като хората?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, че чисто инсталиран виста заема около 500 MB рам.

Обикновено при наличие на достатъчно рам, ОС -сът разпределя паметта приблизително по равно: примерно всички процеси заемат 400 MB - 200MB са в рамта и 200MB във виртуалната памет - демек суопинга.

Въпросът ми е при чисто инсталиран виста, колко мегабайта заемат процесите, но НЕ САМО В РАМТА, А И ВЪВ ВИРТУАЛНАТА, Т.Е. ОБЩАТА ПАМЕТ, КОЯТО ИЗПОЛЗВАТ ПРОЦЕСИТЕ КОЛКО Е? :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си инсталирах чиста инсталация на WinVista на C:\ като си оставих за всеки случай и старата на WinXP която си беше на D:\. След като се нарадвах на вистата пуснах с инсталационния диск на ХР един fixboot и при пробата да изтрия директориите на Vista - Program files, windows... ми дава Достъп отказан. И ни под мс-дос нито под ХР,под нищо не мога да ги махна,а ми ядат някъде около 6GB на HDD не ми се форматира този дял понеже имам доста хубава колекцийка музика над 50GB и ми е ценна там :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://forum.idg.bg/viewtopic.php?t=141&si...2758ea4e04d5729 ето 4етете тук.как се държи вистата.и вси4ко за нея.

<{POST_SNAPBACK}>

Да ама тука отново пише само колко заема в рамта, а не и в суопинга общо.

Колко мегабайта са процесите в общата памет. Това ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз си инсталирах чиста инсталация на WinVista на C:\ като си оставих за всеки случай и старата на WinXP която си беше на D:\. След като се нарадвах на вистата пуснах с инсталационния диск на ХР един fixboot и при пробата да изтрия директориите на Vista - Program files, windows... ми дава Достъп отказан. И ни под мс-дос нито под ХР,под нищо не мога да ги махна,а ми ядат някъде около 6GB на HDD не ми се форматира този дял понеже имам доста хубава колекцийка музика над 50GB и ми е ценна там :)

<{POST_SNAPBACK}>

В галвния ти дял %systemroot% вистата прави папка boot в която слага собствения си бут мениджър забърсваш въпросната папка една редакция на boot.ini и си готов ама се прави в обратния ред т.е редактираш и триеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.Искам да попитам дали Windows Vista ще мове да вари на моят компютър.Значи конфигурацията ми е следната:

NVidia G-Force 440 MX 64MB

CPU Duron 1.8GHz

RAM 1GB

Ако има и нещо друго важно което съм пропуснал ми го кажете и ще го напиша.Ако може някой да ми даде компетентно мнение дали ще вари като хората?

<{POST_SNAPBACK}>

Ако говориш дали само ще ти тръгне - да. Ама като започнеш да слагаш програми, игри и тн. ще видиш че 128МБ видео карта и 2.6 ГХЦ процесор няма да са никак зле. Иначе 1 ГБ Рам е БОМБА! Става и с 512МБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...