Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

някой може ли да ми каже как да сваля защитата и изтрия файловете на вистата от харда? angry.gif

Под Уиндоус не можеш да ги изтриеш но със сетъпа ще стане като инсталираш наново ХР или новият билд на Вистата,иначе няма начин под Уиндоус ,аз също се мъчих cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталнах на другия дял виста да я видя но сега само ми пречи и искам да изтрия файловете на вистата защото няма да я използвам. Но не става -пробвам и под дос с нтфс поддръжка -пак не ще...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уж много я хвалят тая виста пък то бахти изискванята, иска само 256 рам за да тръгне инсталацията, а за да работи нормално ти тряа най-малко 512 рам, що не я напраят достъпна за всяка конфигурация бях пробвал да си я инсталирам на компа ама с 256 рам 2.53 гигахерца процесор просто няма шанса да тръгне

и след като вече се отказах (да не говорим че иска unalocated space в харда поне 10 гигабайта) да са прая на майстор и прекратих инсталацията (която не тръгна) за моя голяма изненада windowsa не можа да ми разпознае хард диска и ме кара да преинсталирам вече готовата ми "боза". Ако беше нещо наистина надеждно мисля че би тряало да става на всеки компютър ама няма такива екстри. И мойто мнение е че това е просто поредната прехвалена версия на windows. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях инсталирал Виста на един от партишъните, и после за да я махна треаше да си местя файловете на другия хард, след това формат на партишъна и пак връщам файловете :), иначе друг начин просто няма sad.gif .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Limited Time Only: Vista 5728 Available To The Public

Microsoft is offering Vista Beta 5928.16387 build for public beta testing for a limited time only.

File size: 2622MB

Maximum Download speed: 5.0 MB/Second

Type: 32-bit

Name:

32 Bit- vista_5728.16387.060917-1430_x86fre_client-lrmcfre_en_dvd.iso

64 Bit- vista_5728.16387.060917-1430_x64fre_client-LRMCxFRE_EN_DVD.iso

Build Number: 5728.16387

32 bit Download here

64 bit Download here

I should Probably also include the process of legally retrieving a Vista RC1 Key

1. Go to this site.

2. Login with your Live.com account.

3. Fill out the form.

4. A key will be displayed on the screen and emailed to you. They will also show you the download links for RC1.

5. That’s it!

За да можете да я сваляте е необходимо - You need to allow popups or activeX to run for it to work for 32bit download(I reccomend just using IE for sake of convenience here, but it worked fine on firefox for me). For 64bit it works as a standard download just click and away it goes. This is when I start playing with vista.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Go to this site.

2. Login with your Live.com account.

3. Fill out the form.

4. A key will be displayed on the screen and emailed to you. They will also show you the download links for RC1.

5. That’s it!

Прочитайки уникалния пост на kokomil, аз тръгнах по стъпките на бетатестерите.Там на страницата на чичо Гейтс мачках, писах, тъпках, приемах разни споразумения.Даже го направих през фокса...един актив хиск ми натряска и ето на, получих мълниеносен отговор.

mcyq2.jpg

Откакто бра'чеда Заприн започна работа в Microsoft, тия са се взели в ръце.Даже бра'чеда е станал изпълнителен директор по продажба сървъри и си е купил къща на 15км от дома на Bill Gates.Teзи дни чакам DVD диск от бра'чеда и ще споделя снимки за вас.Два мерседеца, плувен басейн, 60' плазмен тв-зор.Аз съм в шах.kokomil ме съветва да си купя макинтош.Е, на макинтош Vista не фела.Видяло се е, че ще се джамим пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз бях инсталирал Виста на един от партишъните, и после за да я махна треаше да си местя файловете на другия хард, след това формат на партишъна и пак връщам файловете :P, иначе друг начин просто няма sad.gif .

точи, вистата можеше да и оставиш само малко място извън партидите(10Gb unalocated space) по лесно щеше да я махнеш,само като буутнеш диска и форматираш съответния дял,мисля че щеше да ти е по лесно

отколкото да местиш файловете постоянно :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
точи, вистата можеше да и оставиш само малко място извън партидите(10Gb unalocated space) по лесно щеше да я махнеш,само като буутнеш диска и форматираш съответния дял,мисля че щеше да ти е по лесно

отколкото да местиш файловете постоянно :hush:

и ти си прав, ама откъде толкоз акъл :);)

П.П. ентусиаст бях и не мислех как ще я махна после...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз много се израдвах преди няколко дни като излезе новата RC1 версия, но очаквах да има много проблеми biggrin.gif

Все пак си я качих и останах приятно изненадан, не само за изгледа но и че ми откри драйверите без проблеми ... общо взето всичко си работи и смятам засега да си остана с нея - но имам само един проблем - нидо един от торент клиентите не ми тръгва, отначало подкарах uTorrent но после и той спря мисля че е свързано със защитната стена но не знам biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен uTorrent вървеше без проблеми при 5600, но все още не знам за 5728. Билд 5600 се говори, че е по-стабилен от 5728.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам аз много се израдвах преди няколко дни като излезе новата RC1 версия, но очаквах да има много проблеми biggrin.gif

Все пак си я качих и останах приятно изненадан, не само за изгледа но и че ми откри драйверите без проблеми ... общо взето всичко си работи и смятам засега да си остана с нея - но имам само един проблем - нидо един от торент клиентите не ми тръгва, отначало подкарах uTorrent но после и той спря мисля че е свързано със защитната стена но не знам biggrin.gif

Да, това наистина беше проблем и аз изпробвах с какви ли не клиенти и не става. Но БЕШЕ до излизането на биткомет 0,72.

Сложи си Биткомет 0.72 версия и нямаш никакви проблеми - гаранция от мене! :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, това наистина беше проблем и аз изпробвах с какви ли не клиенти и не става. Но БЕШЕ до излизането на биткомет 0,72.

Сложи си Биткомет 0.72 версия и нямаш никакви проблеми - гаранция от мене! :)

Не стана нито с 0.72 нито и 0.73 - пробвах и двете но все същото и интересното е че всички други програми си ги тегля без проблем, но BitComet от който и да е линк ми го тегли с нещо като 1kb sad.gif

Не знам дали няма някаква защита от MS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не стана нито с 0.72 нито и 0.73 - пробвах и двете но все същото и интересното е че всички други програми си ги тегля без проблем, но BitComet от който и да е линк ми го тегли с нещо като 1kb sad.gif

Не знам дали няма някаква защита от MS...

Наскоро мисля, че бях със същата версия на Виста с 0,72 нямах никакви проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D3v1lScr3aM, пробвах uTorrent на 5728 и пердаши без проблеми. Виж нещо по настройките.

(тая фонетика на Вистата е яко странна...)

Редактирано от to4i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще разгледам пак настройките - първо като качих вистата пробвах с биткомет и не стана и тогава пробвах с uTorrent и потегли но сега нещо ми се прецака... айде ще видиме какво става и блатодаря за помоща :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туко що мисля че го оправих - трябвало да си отворя някакъв порт през модема... мисля че сега няма да имам проблеми biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам да ви попитам дали игрите които искат Xp и DirectX9c ще може да се подкарат под Вистата.Кефи ме вистата но си падам по игричките cool.gif

Айде поздрави cool.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да повечето игри вървят на Виста но бих те посъветвал да излезе официалната версия преди да я ползваш за игри.

Благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук

са дадени игрите, които вървят под Vista RC1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак АЗ cool.gif

Имам един проблем и още един въпрос който не го смятам чак за проблем:

Започвам с проблема... IE7 продполагам има много хора който не са чак най-големите му почитатели а и в новата бета създава много проблеми. Като например немога да си влеза в Контролният панел, не отваря някой от опцийте на десен бутон и още прекалено други глупости. Компютъра ми е на HP и мога обикновено да говоря с он-лайн техници и те ми казаха че проблема е бил всъщност от IE7 и трябва да деградирам да 6-та версия. Разгледах няколко различни форума където даваха че става след като влезеш в Add/Remove programs и влючиш да показва ъпдейтите но предполагам че това работи под XP. Надявам се да ми помогнете да разкарам 7-цата и благодаря предварително. Ако не сте ме разбрали напълно моля пишете.

Това е не проблема... сега съм на RC2 5744 и постоянно на всяка иконка има лого като на Service Pack 2 което е за: Run as a administator. Малко е дразнещо е и понякога ми създава излищна работа като не инсталира с едно кликване а трябва за пример - трябваше да инстална един драйвер и го търсих в Windows/ което ми уби доста време вместо да стане директно!

Затова ако някой знае как да изключи тази функция нека моля сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отностно проблема:

Не можах да намеря решение, как да махнеш ИЕ7 или да сложиш ИЕ6. Знам, че явно искаш да си ползваш ИЕ като браузър, но за момента бих ти предложил да инсталираш firefox v2(мисля че последната версия беше RC2).

А за "не проблема" не можах да разбера за кое говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой подкарал ли е звук с карта C-media?Пробвах я,добре изглежда но звука си остана проблем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казала, че ИЕ7 е доста по-добър дори от лисицата, има си доста настройки, просто се поразврови и ще видиш. Лисицата я ползвам единствено на линукс :nono: на Вин предпочитам ИЕ7 дори и с ХП :P

Редактирано от autumn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отностно проблема:

Не можах да намеря решение, как да махнеш ИЕ7 или да сложиш ИЕ6. Знам, че явно искаш да си ползваш ИЕ като браузър, но за момента бих ти предложил да инсталираш firefox v2(мисля че последната версия беше RC2).

А за "не проблема" не можах да разбера за кое говориш.

Аз винаги използвам Firefox но и с IE нямам проблеми освен сега след като ми прави този номер... открих няколко варианта как да се махне който в моя случай не работат :

тук може да пробвате ако някой друг има моя проблем

За не проблема. Това е новата защита на Vista трябва да свиквате с нея. Например когато искате да инсталирате някоя нова програма макар и да сте администратор системата ви пита за всеки случай дали наистина искате да инсталирате. Засега не съм открил начин да я изключа а и на "Дни на Microsoft 2006" че това е заложено много дълбоко в системата за да попречи на злонамерени програми да пишат по регистрите.

Изглежда ще сменям OS скоро време sad.gif

Благодаря на всички който се отзоваха на моя проблем, ако успея да намеря решение ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Vista билд 5840 изтече в интернет! Говори се, че е RTM.

СНИМКИ

За този билд все още няма работещи ключове, но тези които желаят могат да го ползват 30 дни.

Редактирано от to4i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...