Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

В галвния ти дял %systemroot% вистата прави папка boot в която слага собствения си бут мениджър забърсваш въпросната папка една редакция на boot.ini и си готов ама се прави в обратния ред т.е редактираш  и триеш

<{POST_SNAPBACK}>

Аз boot.ini си го оправих и директорията изтрих, но не помогна, останаха ми само директориите WINDOWS и Program Files.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PІІІ - 1 GHz

256 MB

GeForce 4 MX

То е ясно, че не е за тоя компютър, но искам да попитам само дали ще тръгне - не дали ще върви добре, а изобщо ще тръгне ли?

Питам най-вече заради процесора. Възможно ли е да НЕ ми продължи инсталацията, защото честотата е по-малка от 1,5 гигахц?

Става въпрос за бетата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
PІІІ - 1 GHz

256 MB

GeForce 4 MX

То е ясно, че не е за тоя компютър, но искам да попитам само дали ще тръгне - не дали ще върви добре, а изобщо ще тръгне ли?

Питам най-вече заради процесора. Възможно ли е да НЕ ми продължи инсталацията, защото честотата е по-малка от 1,5 гигахц?

Става въпрос за бетата

<{POST_SNAPBACK}>

Ще ти тръгне, защото минимума за Бета 2 е 0.3GHZ.

Requirements for Installing Windows Vista

Hardware requirements for Windows Vista may change before its official release. The present requirements can provide a guideline, and are as follows:

•A computer with one gigahertz or higher processor clock speed recommended; 300 MHz minimum required (single or dual processor system); Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended

•512 megabytes (MB) of RAM or higher recommended

•5 gigabytes (GB) of available hard disk space

•A video adapter capable of supporting the Longhorn Display Driver Model (LDDM) drivers used in Windows Vista

•A DVD drive

Редактирано от TE_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще ти тръгне, защото минимума за Бета 2 е 0.3GHZ.

<{POST_SNAPBACK}>

Е много си бърз, мерси! :angry:

А ще поясниш ли и за видеокартите по отношение на NVidia:

Кои имат LDDM;

Помня, че примерно в началото на инсталацията ти се показва с всички цветове ако ти е добра картата - за кои става въпрос?;

Това LDDM само за 3D - то ли трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е много си бърз, мерси!  :angry:

А ще поясниш ли и за видеокартите по отношение на NVidia:

Кои имат LDDM;

Помня, че  примерно в началото на инсталацията ти се показва с всички цветове ако ти е добра картата - за кои става въпрос?;

Това LDDM само за 3D - то ли трябва?

<{POST_SNAPBACK}>

За видеокартите - трябва да поддържат Direct X 9.0 .Аз съм пробвал Vista Beta 1 на видео Intel 855GM (купил съм го на нова година 2004-2005) и уина работеше без проблеми, единствено че Бета 1 много забиваше и затова се върнах на ХР Media Center.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За видеокартите - трябва да поддържат Direct X 9.0 .Аз съм пробвал Vista Beta 1 на видео Intel 855GM (купил съм го на нова година 2004-2005) и уина работеше без проблеми, единствено че Бета 1 много забиваше и затова се върнах на ХР Media Center.

<{POST_SNAPBACK}>

От NVIDIA - от FX нататък имат поддръжка на DX 9.0, нали?

И не разбрах LDDM на кои GForce - ки го има. Какво представляваше това?

FX5700 трябва да поддържа всички ефекти и глезотии като 3D, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От NVIDIA - от FX нататък имат поддръжка на DX 9.0, нали?

И не разбрах LDDM на кои GForce - ки го има. Какво представляваше това?

FX5700 трябва да поддържа всички ефекти и глезотии като 3D, нали?

<{POST_SNAPBACK}>

Пускаш Start -> Run -> dxdiag -> ok. До Direct X Version пише версията, а за подробностите пише на следващите страници. Също пише и ако има някакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвал съм няколко версии на Vista, ранните версии работеха по-бързо, последните са като ламя за ресурси и работят кошмарно бавно, може би с 1 гб памет ще е по-бързо

конфигурацията ми е

P4 2800 mhz/1 mb cache

512 mb RAM dual channel

ATI 9600 XT

80gb SATA, 80 gb IDE

Asus p4p800-x

хора с бавни компютри, с малко памет по-добре да не си губят времето с Vista ако нямат дебели нерви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте cool.gif

Правя тази тема защтото тук всички заедно можем да споделяме проблемите си за Windows Vista тук макар че не е излязла още но за бета версите какво мислите ще го пуснат ли скоро дали ще е по надежден от XP - то :hush: Дайте нещо ново около Vista

Успехи :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft готви шест версии на Windows Vista

1) Windows Starter 2007

2) Windows Vista Home Basic / Home Basic N

3) Windows Vista Home Premium

4) Windows Vista Business / Business N

5) Windows Vista Ultimate

6) Windows Vista Enterprise

Представители на Microsoft съобщиха, че планират да пуснат шест версии на новата си операционна система.

Версията Windows Starter 2007 (първоначално - Windows Vista Starter Editon) няма да носи името Vista, защото не включва в себе си графичния интерфейс Aero, явяващ се един от основните особености на ОС Vista.

Windows Vista Home Basic (и Home Basic N) представлява опростена версия на Windows Vista, създадена за домашния компютър. Home Basic N се различава от нея с това, че е предназначена за територията на Евро съюза и не съдържа Windows Media Player (заради конфликта между Microsoft и Европейски антимонополиски комитети) Допълнителна версия на Basic пакета е Windows Vista Home Premium, която ще превърне домашния компютър в медия център, защото разполага с комплект мултимедийни програми.

Windows Vista Business (Business N) (по-рано анонсирана като Windows Vista Professional Edition) може да се нарече аналог на Windows XP. Тази версия на операционната система създадена за бизнес. Версия N е за Евро съюза и е без Windows Media Player. Business има разширена версия - Windows Vista Ultimate, която обидинява в себе си функционалността на Vista Home Premium и Vista Business.

Операционната система Windows Vista Enterprise е оптимизирана за работа в предприятия, включвайки ред уникални функции, като Virtual PC, поддръжка на многоезиков интерфейс (MUI) и система за кодиране на информацията "Cornerstone".

Редактирано от bozko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Vista ще се ъпгрейдва по-лесно

Microsoft възнамерява значително да улесни преминаването към по-горна версия в новата операционна система Windows Vista, съобщава CNET News.

До този момент потребителите трябваше да се сдобият с нов диск, за да получат друга версия на своята ОС. При Vista, която се очаква на пазара тази година, Microsoft ще добави и втора възможност, наречена Windows Anytime Upgrade. Тя позволява на клиентите да купят ъпдейта и онлайн.

Новите PC-та, оборудвани с Vista, ще се продават и със специално DVD, което ще бъде използвано за обновления, купувани по Интернет. Така, ако искате повече функции във Vista, имате възможност да ги получите чрез друга версия във всеки един момент, казват производителите. Можете както да купите отделен диск с ъпгрейд, така и да използвате Windows Anytime Upgrade, за да го получите онлайн и след това да използвате специалния или инсталационния диск на Windows и да завършите процеса.

Новата функция за ъпгрейд по всяко време е част от опитите на Microsoft да привлече повече потребители към по-скъпите версии на Vista. Част от тази стратегия е и версията Ultimate, която комбинира най-доброто от възможностите за крайни и бизнес клиенти. Windows Anytime Upgrade ще позволява ъпгрейд от Windows Vista Home Basic към Windows Home Premium или Windows Vista Ultimate, а потребителите на Vista Business ще могат да се прехвърлят към Ultimate.

Миналата седмица компанията обяви, че новата ОС ще има цели 6 версии. 3 от тях са насочени към редовите потребители, 2 към бизнес потребителите и един опростен Starter вариант.

Източник

Това май вече всички го знаем но все пак:

Windows Vista ще предоставя двупосочна защитна стена

Един от недостатъците на защитната стена на Windows XP / 2003 е, че тя контролира единствено входящия трафик. Това ще се промени в следващия Windows, който ще предоставя по-функционален firewall. Възможността за блокиране на изходящ трафик е добавена в последната бета на Windows Vista, но не е достъпна от контролния панел - за да се достигне до тези настройки, потребителят трябва да стартира mmc и да отвори Advanced Security snap-in.

Източник

Редактирано от MDMA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ивинявам се, някаде може да го пише но за Windows Vista 32bit какви са останалите изисквания за ми тръгне на ПСто?

Редактирано от neck (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ивинявам се, някаде може да го пише но за Windows Vista 32bit какви са останалите изисквания за ми тръгне на ПСто?

http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/capable.mspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vista_logo.1606.jpg

Какво означава Vista

превод от английски vista означава далечен изглед, панорама, перспектива, а най-точният превод може би е ”поглед надалеч”.

След официалното упоменаване на новото име в Интернет се появиха доста коментари, анализи, проучвания и пр. В едно от проучванията си news.com питат посетителите си дали има харесва новото име на Windows. В момента на писане на статията 44.5% са отговорили, че името не им допада, 41.8% казват, че мога да свикнат с името, а само 13.7% отговарят, че името е перфектно.

Изискванията

Да видим обаче какви минимални изисквания ще трябва да има компютърът ни, за да може безпроблемно да работи Windows Vista? От Microsoft казват, че изискванията няма да бъдат публикувани до средата на 2006-та година, но въпреки това в Интернет могат да се намерят

множество анализи и бета-тестове на операционната система, които показват какво ни трябва, за да я стартираме. Дори в сайта на компанията-гигант има някои препоръчителни изисквания.

Първо трябва да се спомене, че не всички потребители ще могат да усетят работата с новия 3D дизайн. Това ще зависи от видеокарта на потребителя. Най-добрата и мощна тема (дизайн) на новата ОС е с кодовото име ”Aero Glass”. Тя включва множество и прелестни 3D изображения, сенки и прозрачност. Но за да работи нормално, този дизайн изисква най-малко 64MB видеокарта. Ако пък искате да ползвате тази тема на разделителна способност 1600x1200 или по-голяма, се препоръчва видеокартата ви да е 256 MB. Но не се безпокойте, от софтуерният гигант ви предлагат и други дизайни, изискващи по-малко ресурси и по-слаб хардуер. Подобието на Aero Glass, което на малко по-ниско ниво и не включва толкова много ефекти се казва просто ”Aero” и изисква само 32MB видеокарта. Използването на тези две теми изисква наличието видеокарта с поддръжка на DirectX 9. Но какво остава за потребителите, чиито видеокарти са по-слаби? За тях остава ”класическият” интерфейс, който наподобява Windows 2000.

Друг е въпросът колко RAM памет ще ви е необходима. След като препоръчителната за XP е 64MB следва невероятен скок към 512MB за Vista. Разбира се, вярно е, че от излизането на XP са минали доста години. От Microsoft обаче споменават, че компютри с 128 или 256 MB RAM пак ще могат да стартират и работят успешно с Vista, но въпреки това те препоръчват 512 мегабайта.

За процесора, който ще ви е нужен, не може да се каже много. В www.microsoft.com пише, че за да стартирате новата ОС ще ви трябва сравнително нов процесор. Аз бих ви препоръчал процесор над 2 GHz. Известно е също, че Vista ще има 2 версии – за 32 и 64 битови процесори.

Съдейки по това, което за сега се знае за Windows Vista, ще трябва да имате и DVD-ROM на компютъра, защото операционната система вече се инсталира от DVD диск. Свободното пространство, което е необходимо да имате е около 6 GB (само за операционната система).

За останалите хардуерни изисквания е рано да се говори, защото от официалното излизане на финалната версия на Vista ни дели повече от година. До тогава ще се появят много нови хардуерни компоненти и общо взето не се знае какъв ще бъде стандартът.

Драйвери

Уроци % Трикове

Картинки за декстопа

Теми

Източник: http://windows-vista.hit.bg/

Редактирано от Flubb3r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички искам да попитам дали някои е исталирал такъв лин и дали има от къде да се вземе windows activation key защото на мен ми пише че след 3 дена ще се упдатене автоматично и не знам сега какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички искам да попитам дали някои е исталирал такъв лин и дали има от къде да се вземе windows activation key защото на мен ми пише че след 3 дена ще се упдатене автоматично и не знам сега какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам бърз въпрос, а именно дали някой, който е изпробвал Виста има идея дали още има проблем с драйверите за звук и мрежа със дъно - asus p4c800-e deluxe? Много е неприятно да ти хареса дизайна и да разбереш, че няма нито звук, нито интернет! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

win a не лин :eek:

ако си го теглил от сайта на майкрософт от там трябва да са ти дали такъв код, понеже за бета тестери си е безплатна тази ОС естествено със срок на позлване до лятото на 2007ма година. Макар че напоследък ограничиха тегленията.

Иначе ако си го теглил като торент от линкос,арена или бол - има две картинки които съдържат кода за активация ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
win a не лин :wors:

ако си го теглил от сайта на майкрософт от там трябва да са ти дали такъв код, понеже за бета тестери си е безплатна тази ОС естествено със срок на позлване до лятото на 2007ма година. Макар че напоследък ограничиха тегленията.

Иначе ако си го теглил като торент от линкос,арена или бол - има две картинки които съдържат кода за активация ;)

който трае 15 дни, май sad.gif

Изкопаха и цените за Виста(в Канадски долари!):

Vista Ultimate

-Upgrade: $299

-Full Retail: $499

Vista Home Premium

-Upgrade: $199

-Full Retail: $299

Vista Home Basic

-Upgrade: $129

-Full Retail: $259

Vista Business

-Upgrade: $249

-Full Retail: $379

Като няма разлика в цената м/у 32бит и 64бит Виста.

Редактирано от to4i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с такива цени очаквам в България да се купува само бизнес версията, въпреки, че за някои фирми дори тази цена е солена... Microsoft наистина са прекалили този път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимки на Виста билд 5536,

който е Pre-RC1. За него пише, че е по-стабилен и надежден, и по-бърз. Има някой нови икони, също и инсталацията е по-бърза от предходните билдове.

Редактирано от to4i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на тази цена вървеше и някоя нова хардуерна чудесия заедно в пакета :) щеше да си струва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне на този етап избгягвайте опцията за ъпгрейд от ХР. Може заради някоя програма да не завърши успешно. Колегата nickfox си игра сума ти време и не успя. Иначе на чиста инсталация няма проблем. Доста стабилно и сигурно работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

randb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...