Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Искам да попитам, дали с моите параметри си заслужава да мина жече на Vista или да си остана с XP SP2. А те са: Intel DP965lt, Core 2 Duo E 4400 2Ghz 2MB кеш, 1GB RAM 800, ATI Radeon HD2600 pro 512MB, Мaxtor 120 GB ATA. Aко нещо не е достатачно или не става, моля кажете ми какво? И от къде и коя версия да си дръпна на Vista, че да няма проблеми с валидация?Благодаря предварително за отговора :no-no:

ако добавиш още 1 Гб РАМ най-подходяща би била Ultimate x64 версията (ще оптимизира работата на двуядрения ти процесор), въпреки че това е възможно най-тежката откъм дисково пространство версия, но пък е най-пълната... аз лично ползвам нея и съм много доволен при сходни параметри на системата (само имам 2 ГБ РАМ и РАЙД0 масив на два диска, иначе процесор и карта съм идентичен с теб).

Последният релийз в ###### е със всички ъпдейти до момента и няма проблеми с инсталация и валидация :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако добавиш още 1 Гб РАМ най-подходяща би била Ultimate x64 версията (ще оптимизира работата на двуядрения ти процесор), въпреки че това е възможно най-тежката откъм дисково пространство версия, но пък е най-пълната... аз лично ползвам нея и съм много доволен при сходни параметри на системата (само имам 2 ГБ РАМ и РАЙД0 масив на два диска, иначе процесор и карта съм идентичен с теб).

Последният релийз в ###### е със всички ъпдейти до момента и няма проблеми с инсталация и валидация ;)

Dinozavur, благодаря ти много за перфектният отговор:laughing5: За РАМ-та и аз си го мислех същото, но чакам началото на другия месец за да взема заплатка:lol6: Относно релийза там, аз също го видях, но исках да се консултирам първо и тогава да правя преинсталация, защото си падам малко нервак и когато някой драйвър примерно ми се опъне направо изтрещявам. Не съм новак в PC-областта, но определено не ми остава много време за да си правя експерименти и самообучения:) А относно РАЙДО масива, били ми обяснил какво по точно е това и как става, щото съм с АТА диск, а той вече си поостаря, и след някой друг месец ще дам още някой лев за ъпгрейд(т.е SATA2), и не знам дали ще мога да ги ползвам и двата едновременно. Ще съм ти благодарен също и ако ме светваш за някое проблемче при инсталация и дурги неща при Вистата. BE COOL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем и незнам как да го оправя.Инсталирах си за първи път Виста и нямах проблем,обаче ми изтече 30-дневния срок и опитах да преинсталирам пак.Проблема е следния:инсталирам всичко обаче когато стигна до последната отметка на инсталацията компутара се рестартира (така трябва по принцип) и след това спира до там след около 30 мин.ми излиза това:Windows could not configure one or more system components.Restart the computer and than restart the instalation. Рестартирам и започвам от начало ама пак сащото пробвах и със други Висти и пак до там.Помагаите!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да форматираш дяла на който инсталираш Vista. Ако това не помогне значи проблема е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема със сигурност е хардуерен.евентуално пробвай с друг инсталационен диск.понякога и от него стават подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порових в биоса и оправих проблема.Благодаря ви все пак :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, не съм сигорен дали е писано за това тук, но имам огромен проблем с 64 Vista. Проблема ми е в това, че не ми се инсталира Adobe Flash или, ако стане постояно ме пита дали да го позволя или не на всяко кликане в сайт с мишката и при Mozilla е същото положението... В момента съм с една версия за USB памет. Как да го оправя? С 64 компютъра ми работи по-добре... На 32 не ми се връща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинете ме, не съм сигорен дали е писано за това тук, но имам огромен проблем с 64 Vista. Проблема ми е в това, че не ми се инсталира Adobe Flash или, ако стане постояно ме пита дали да го позволя или не на всяко кликане в сайт с мишката и при Mozilla е същото положението... В момента съм с една версия за USB памет. Как да го оправя? С 64 компютъра ми работи по-добре... На 32 не ми се връща!

Най-вероятно стартираш по подразбиране х64 Интернет Експлорер, който съответно изисква и х64 АддОнс, а от Адоб все още нямат х64 ФлашПлейър, най-лесното решение лично за мен беше да ползвам х86 Експлорер-а (ако разбира се не си го риплейснал с 64 битовия такъв... при мен си ги има и двата) който си дръпва и инсталира безпроблемно последната версия на ФлашПлейъра (лелей как изглежда изписано на кирилица :speak:), след което всичко се нормализира. При Модзилата нямам идея какъв и е проблема, не я ползвам.

bronxi имаше тема за РАЙД масивите, но виждам, че са премахнали почти всичко от нея. Основната идея при варианта паралелен РАЙД е два или повече хард-диска да работят паралелно като един, като смисълът е, че се ускорява трансферът на на данни при четене и записване, тъй като потока се разделя на две или повече части към съответните дискове. Всеизвестно е, че най-слабото хардуерно звено в момента е именно трансфера на данни от и към твърдите дискове и това е един от начините за ускорението му, за целта обаче, дъното ти трябва да поддържа РАЙД, след което на БИОС ниво трябва да уточниш САТА дисковете да се ползват като РАИД, и после на РАИД-БИОС ниво да зададеш "Стрип Райд"... оттам на сетне при инсталацията на операционна система(според чипсета и версията на БИОС-а може да се наложи при стартирането да сложиш дискетка с драйвер за РАЙД контролера), тя ще ти разпознава дисковете като един цял диск с обем сбора от двата и можеш да си правиш всичко както обикновено... партишъни и така нататък...

За драйверите все още си е малко страшничко но с повечето неща се оправя сама операционната система, стига да си има нет разбира се :)

Редактирано от dinozavur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dinozavur, мерси за отговора :lol6: и аз се разчетох за RAID масива тези дни, но за сега ще се върздържа от купуването на нов хард. а тези дни си взимам рамта и ще я тествам вистата. надявам се да не се измъча. вече си подготвих драйвърите, които мисля че няма да ми направят проблем. дано само не правя големи промени относно програмите, които ползвам. и още нещо да те питам, колко гиги да е партишъна на който ще се инсталира вистата( тоест C:), щото чета разни мнения, едни мин. 15GB а други 40GB? айде със здраве за сега и BE COOL cool.gif

Редактирано от bronxi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Имам проблем с Виста Ултимейт. Играя Фифа 07 и сече много, като че ли трепери. Кадрите са 60 ФПС, както при ХП. С най-новите драйвъри съм, с най-новия ДиректХ. Картата е АСУС Х1950 Про, К2Д Е2160 процесор и памет 2ГБ Супер Талент. Кажете къде може да е проблема?

2. След като дам рестарт на вистата от уиндоуса и тя увисва и не се рестартира.

Редактирано от phantasm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dinozavur, мерси за отговора :P и аз се разчетох за RAID масива тези дни, но за сега ще се върздържа от купуването на нов хард. а тези дни си взимам рамта и ще я тествам вистата. надявам се да не се измъча. вече си подготвих драйвърите, които мисля че няма да ми направят проблем. дано само не правя големи промени относно програмите, които ползвам. и още нещо да те питам, колко гиги да е партишъна на който ще се инсталира вистата( тоест C:), щото чета разни мнения, едни мин. 15GB а други 40GB? айде със здраве за сега и BE COOL cool.gif

За Ултимейт 64 бита, минимума е 15 Гб, тя самата ползва къмто къде 7, а и за програми и за слап... скромна е нали?;)

Аз лично съм си оставил 60 Гб системен, щото и Адобе ЦееС 3 пакета е също толкова "скромен" и като забия някой тиф за билборд 4х3 метра нещата придобиват много груб характер... За нормално потребление обаче, мисля, че 40Гб е оптимума...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

днес ми се появи следния проблем: не мога да отворя Control Panelа. Като пробвам да го отворя почва да зарежда и след това спира. Плс хелп sad.gif

П.С.: с уиндос виста съм

Така става с потреителите на Windows Vista.Виста изобщо не е добра,има много грешки,дупките в сигурноста толкова много,че и на харетите ще им писне...

Поне да беше на Windows VistaXPerfection64 щеше да е най добре.

Да си ъпдейтвал скоро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поне да беше на Windows VistaXPerfection64 щеше да е най добре.

И какво искаш да кажеш с това?Какво е това чудо Windows VistaXPerfection64 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

днес ми се появи следния проблем: не мога да отворя Control Panelа. Като пробвам да го отворя почва да зарежда и след това спира. Плс хелп sad.gif

П.С.: с уиндос виста съм

Проблемът не е във ВИСТА а в някоя от антивирусните програми които спират някои от процесите на виста .Лично съм си патил с NOD 32 и докато открия причината откачах от рестарт на компа. А Касперски се държи по същия начин дори на XP .Странното е че NOD 32 работи перфектно 2 месеца и след това почнаха проблемите.

Иначе вистстата е изключително стабилна и дори с 1гб рам е по добра от ХР (товаря я много и съм засичал на едни и същи програми на ХР и виста )но трябва да се ъпгреитва редовно и да се гледа за съвместимост на програмите които се слагат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иначе вистстата е изключително стабилна и дори с 1гб рам е по добра от ХР (товаря я много и съм засичал на едни и същи програми на ХР и виста )но трябва да се ъпгреитва редовно и да се гледа за съвместимост на програмите които се слагат

така е!а на 2гб рам направо лети!В плюс е използването на двуядрен процесор. ;)

а като цяло и аз съм привърженик на тезата,че проблема не е от Виста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа съм с тези параметри, които е посочил bobsun0317, и наистина ЛЕТИ! ;) Много и се радвам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах Виста за 30дена която варвеше перфектно,сега си свалих една която е активирана всичко както трябва,обаче сега имам проблеми с нея и то постоянно.Като почнем не може да се изклучва уиндоуса стига до лог оф и до там,на моменти рама е на 100% като моя рам е 2 ГБ да не говорим че имам проблеми и с някои програми.Попаднал сам на много лоша версия.Тука виждам,че някои са намерили добри версии и сам сигурен,че има и други хора които щя са доволни ако кажете от каде да си ги свалим.Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Значи имам същия проблем като don_dark. Цитирам: "Проблема е следния:инсталирам всичко обаче когато стигна до последната отметка на инсталацията компутара се рестартира (така трябва по принцип) и след това спира до там след около 30 мин.ми излиза това:Windows could not configure one or more system components.Restart the computer and than restart the instalation." Та значи и при мен ситуацията е подобна... точно си купих лаптоп...няма DOS примерно...само някакъв BIOS... та don_dark казва, че се е оправил от BIOS-а. Ако някой може да ми каже как става това... благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си инсталирах Vista Ultimate.Излезе един проблем: процесора държи 100%,като отворя Task Manager намирам процеса,който прави проблема, Trustinstaller.exe. Знае ли някой как може да се реши проблема? Помагайте! :offtopic_s::love::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте...моля ви кажете ми коя версия на скайпа работи под виста ...качих една от версийте но не тръгна и ме посъветваха да питам тук...благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...