Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Свалих си бета версията,все още не съм я инсталирал,та въпросът ми е има ли значителни разлики при положение,че сега ползвам xp professional?вие преценете дали компа ми е добър:3,1GHz,512MB RAM,256MB video card,180GB HDD и т. н.

Темата обединява всичко за Windows Vista и предстоящето и излизане на пазара.

randb

Бате не се мъчи!Няма смисъл!От доста време съм с нея и се ядосвам само!Пускам си уторента,отначало няма пролбеми качи ли 1 мб спеед и почва да харчи рам стига ми до 1.6-1.8 !С 2 гб рам съм!До като не излезне services pack 2 няма си е сложа!Xp e windowsa в момента!Това са ми характеристиките и мога да кажа че от към вървене поне нямам проблем,но има доста бъгове да се изчистят!

PSU FORTON ATX-350PNR | GB M56S-S3 NF560 AM2 | AMD ATHLON64 X2 5600+ | AC FREEZER 64 PRO PWM | 200 GB SEAGATE SATA2 7200 8MB | 2GB DDR II 533 KINGSTON | GIGABYTE GEFORCE 8600 GTS 256MB GDDR3 PCI | PHILIPS 170C | MUSTEK 800 VA LINE INTERACTIVE

Свалих си бета версията,все още не съм я инсталирал,та въпросът ми е има ли значителни разлики при положение,че сега ползвам xp professional?вие преценете дали компа ми е добър:3,1GHz,512MB RAM,256MB video card,180GB HDD и т. н.

Темата обединява всичко за Windows Vista и предстоящето и излизане на пазара.

randb

Бате не се мъчи!Няма смисъл!От доста време съм с нея и се ядосвам само!Пускам си уторента,отначало няма пролбеми качи ли 1 мб спеед и почва да харчи рам стига ми до 1.6-1.8 !С 2 гб рам съм!До като не излезне services pack 2 няма си е сложа!Xp e windowsa в момента!Това са ми характеристиките и мога да кажа че от към вървене поне нямам проблем,но има доста бъгове да се изчистят!

PSU FORTON ATX-350PNR | GB M56S-S3 NF560 AM2 | AMD ATHLON64 X2 5600+ | AC FREEZER 64 PRO PWM | 200 GB SEAGATE SATA2 7200 8MB | 2GB DDR II 533 KINGSTON | GIGABYTE GEFORCE 8600 GTS 256MB GDDR3 PCI | PHILIPS 170C | MUSTEK 800 VA LINE INTERACTIVE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е с uTorrent, не с Vista.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът е с uTorrent, не с Vista.

И аз така мисля. Проблема по-скоро е в uTorrent, от колкото във Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен с BitComet ми спира трафика. Оправям го от системното му меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с XP SP2 с последните ъпдейти. Ще купувам компютър с приблизителни параметри: E4600, Ram-2 GB DDR2,

Video- 8800 GTS, HDD- 320 GB и се чудя каква ОС да му купя.

Има ли смисъл да взимам Vista или да си сложа XP и ако да- коя версия на Vista да сложа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента съм с XP SP2 с последните ъпдейти. Ще купувам компютър с приблизителни параметри: E4600, Ram-2 GB DDR2,

Има ли смисъл да взимам Vista или да си сложа XP и ако да- коя версия на Vista да сложа?

за мен най-добрият вариант е да си направиш така-ползвай паралелно и двете системи.избирай си в началото коя да зареди.тествай и двете.и след време като откриеш предимствата и недостатъците и на хп и на виста избери тази система която ти е по-удобна и ти върши по-добра работа.мисля че с таза машина където смяташ да си вземеш виста ще ти върви много добре.предимство е че и си с 8800.иначе избора е лично твой! ;)

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е щом ще взимаш такава конфигурация, по-добре е да си купиш Windows Vista Ultimate. Скоро ще излезе и Windows Vista SP1 и тогава вече Vista ще е за предпочитане пред XP. Абе...с две думи Windows Vista! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега..ще се купува ! Ултимейт точно ще предлагаш! Един Home Premium е предостатъчен, а виж разликата в цената!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде сега..ще се купува ! Ултимейт точно ще предлагаш! Един Home Premium е предостатъчен, а виж разликата в цената!

Еми, за мен това е най-добрата версия. Сега, ако човека няма толкова пари, Home Premium или Windows Vista Business стават. Целта най-вече е да бъде Vista. С тази видео карта ще има възможност да усети и пълната възможност на Aero и 3D графиката с DirectX 10 cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да така е!Като че ли Вистата би била по-добрият вариант! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да така е!Като че ли Вистата би била по-добрият вариант! ;)

Не бързай, защото все още няма качествени драйвери от nVidia. Всичко с времето си, на тия балъци вече една година им е крайно недостатъчно да се справят. А разбира се, че Vista е изборът. Те първа да купуваш XP би била голяма грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съгласен съм.но ако се инвестират пари в покупка на операционна система за предпочитане е Вистата!и какъв ще е смисълът от 8800 с поддръжка на дх10 като ще я използваш под хп!да показва много добри резултати под хп,но нали дх10 й е основният коз!? cool.gif

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не бързай, защото все още няма качествени драйвери от nVidia. Всичко с времето си, на тия балъци вече една година им е крайно недостатъчно да се справят. А разбира се, че Vista е изборът. Те първа да купуваш XP би била голяма грешка.

Аз не мисля така за драйверите. Според мен бъдещето е във Vista и в случая е по-добре сега да си я купи от колкото да си купува XP. Пък и драйвери за nVidia има и то много добри. Аз съм с nVidia и смея да кажа, че не съм имал проблеми с драйверите за nVidia, даже с нито едни драйвери не съм имал проблеми до сега.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от известно време напуснах лагера на NVIDIA и се прехвърлих към АТИ.спомените ми от нвидия са много добри.драйвърите им бяха ок.да не съм ползвал дх10 и не мога да споря за него.мисля следващата ми карта да е 8800 GTS или очакваната 8800GT.Тогава ще се разбере докъде са стигнали нвидия с ДХ10! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти може да не си имал проблеми, но не значи че ги няма. Загатвам - The display driver has stopped working and has recovered, Google ще подскаже повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти може да не си имал проблеми, но не значи че ги няма. Загатвам - The display driver has stopped working and has recovered, Google ще подскаже повече.

Прав си. Този проблем се среща при доста хора. Но съм сигурен, че в най-скоро време ще се отстрани. Все пак ще излезе и SP1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прав си. Този проблем се среща при доста хора. Но съм сигурен, че в най-скоро време ще се отстрани. Все пак ще излезе и SP1.

Проблемът остава в драйверите, не в Windows. Но да се надяваме. Доста време мина вече, има прогрес, но трябва още много работа. Последните драйвери праскат BSOD на някои OpenGL игри при стартирането им, когато е работено преди това с Control panel-a. Освен да оправят старите проблеми, се появяват и нови ohmy.gif Жалко, че не съм с АТИ, там положението с драйверите като че ли е по-добро.

П.С. има ъпдейти специално за Vista за nVidia видеокарти, подобряващи производителността, наистина имаше чувствително по-ниски fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът остава в драйверите, не в Windows. Но да се надяваме. Доста време мина вече, има прогрес, но трябва още много работа. Последните драйвери праскат BSOD на някои OpenGL игри при стартирането им, когато е работено преди това с Control panel-a. Освен да оправят старите проблеми, се появяват и нови ohmy.gif Жалко, че не съм с АТИ, там положението с драйверите като че ли е по-добро.

П.С. има ъпдейти специално за Vista за nVidia видеокарти, подобряващи производителността, наистина имаше чувствително по-ниски fps.

За моя радост не играя игри и сигурно затова все още не съм усетил минусите на сегашните драйвери. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с инсталацията на някои програми - с Windows Vista Ultimate x64 съм. Видях, че за този проблем са писали и други, но няма отговори. Дано някой помогне този път. sad.gif

Относно:

post-56231-1192038130.png

Редактирано от wex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам лаптоп с инсталирана Виста. Наскоро разглеждах опциите за икономия на енергия от процесора.

post-111729-1192197574_thumb.jpg

Въпросът ми е какво стойности трябва да задам за да използвам максимална икономия на енергия от процесора.

Редактирано от moon_shadow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с Виста Ултимейт,отказва да прехвърля снимки от ц. апарат или картрийдара съобщава гр.0х80070570 -"устройството не отговаря".Инсталирах последни версий драйвари ,но пак така.Моля за помощ и съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубав ли е Windows Vista

много общ въпрос-хував като визия или като цялостна операционна система?Виста за мен е най-добрият Windows,излизал досега.в началото на 2008 ще излезе и серивизен пакет към него.ще фиксира много проблеми и ще подобри прозиводителността!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, дали с моите параметри си заслужава да мина жече на Vista или да си остана с XP SP2. А те са: Intel DP965lt, Core 2 Duo E 4400 2Ghz 2MB кеш, 1GB RAM 800, ATI Radeon HD2600 pro 512MB, Мaxtor 120 GB ATA. Aко нещо не е достатачно или не става, моля кажете ми какво? И от къде и коя версия да си дръпна на Vista, че да няма проблеми с валидация?Благодаря предварително за отговора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с тази конфигурация става,но за по-комфортна работа си добави още 1 GB RAM.Колкото до версията,разрови се в ###### и прочети коментарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...