Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Здравейте , има нещо което ме дразни при стартирането на вистата ми , около 30 до 50 секунди след влизане до десктопа вистата си извършва няква операця и аз немога да правя каквото и да е било за тия 30 до 50 секунди !!! Някаква идея от какво може да баде това бавене !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това,което чета за новата Виста,разбирам,че свеки който я има е ЯКО ПРЕЦАКАН!

:eek: И че не си струва да преминеш от XP н :lol6: а Виста????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам оригинален ключ за Windows Vista Home Premium, който го пише на лаптопа ми, но нямам инсталационен диск. Въпроса ми е, ще работи ли този ключ с някоя от версиите, които могат да бъдат свалени от торентите? Благодаря предварително за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно да ама трябва да пробваш.Ако е за Home Premium най-вероятно нямя да отключи Ultimate :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-вероятно да ама трябва да пробваш.Ако е за Home Premium най-вероятно нямя да отключи Ultimate :speak:

На мен целта ми не е да отключа Ultimate, аз просто искам да си преинсталирам в същата версия за която имам лиценз. Въпроса ми беше дали трябва да тегля примерно retail или някаква друга, която си има ключ, защото доколкото знам retail са без конкретен ключ. Ако някой може да ми помогне по този въпрос ще съм много благодарен!

Редактирано от koko85 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа, че може и да има такава тема, но не я открих. Няма да питам за фонетиката, която видях, че е обсъждана, тя така или иначе си е зле. Моя по-сериозен проблем е, че не ми разчита кирилицата в някои програми. Например WinRar, който е на кирилица излиза с йероглифи, ID3 tag- овете на mp3-ките, които са на кирилица излизат като йероглифи, както в Winamp, така и в Windows Explorer/само ID3 i ID4 tag-овете!Имената на файловете са ми на латиница/. Предполагам, че липсва някой шрифт и ако знам кой, ще го инсталирам. Много ще съм благодарен, ако някой ми помогне. Мерси предварително. Само да уточня, че копютърът е купен от щатите и си е с неговата си Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши заглавието в Гугъл,аз така си я намерих и сложих точно за две минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оххх, опрви си всички регионални настройки да са ти Bulgarian и Bulgaria. Особрнно тук -Control Panel - Clock, Language, and Region - Regional and Language Options - прозорчето като се отвори щракаш на табчето Administrative - Language for non Unicode programs - трябва да ти е Bulgarian ( Bulgaria)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фонетика ако искаш сложи тази старата оригинална версия си е а не онази новата която МС са си изкарали от пръстите.. функционира на 100% с Vista.. все пак аз съм с нея :P За инсталацията 2 пъти отгоре ОК -> ОК след това влизаш в клавиатурите и слагаш Bulgarian Phonetic (не това от МС със скобите а това което е без скоби).. а аз кирилизирането nickfox.. правилно го е написал..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ми отговорихте така бързо! Свърши ми работа и сега всичко е наред. Благодаря още веднъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам Виста Хоум Премиум ОЕМАct идва с лаптопа не мога да и инсталирам бг интерфеиса изтеглих го от замунда но от инструкциите които четох при мене липсва този екран

vista.jpg - 0.05MB

а при мен е така

vista1.jpg - 0.03MB

интересуваме мога ли да го инсталирам на моята версия на виста ???

също не мога да намеря настроиката като си затворя екрана да не прави нищо защото сега заспива като го затворя.

фонетичната и кирилизация е поразместена , някъкви съвети за настроика ???

благодаря на отзовалите се на помощ

Не можеш да го инсталираш. Езиковият пакет на български е за версия Windows Vista Ultimate.

Колкото до това, че като затвориш лаптопа и той заспива, то това е функция на управлението на захранването. Можеш да си промениш настройките когато си на захранване от мрежата да не заспива. Щракаш на иконката на батерията на таскбара или от контролния панел си намираш опциите за настройки и управление на захранването.

Колкото до фонетичната клавиатура - не е разместена. Просто е съгласно изискванията на Български държавен стандарт /БДС/.

За фонетика ако искаш сложи тази старата оригинална версия си е а не онази новата която МС са си изкарали от пръстите.. функционира на 100% с Vista.. все пак аз съм с нея ;) За инсталацията 2 пъти отгоре ОК -> ОК след това влизаш в клавиатурите и слагаш Bulgarian Phonetic (не това от МС със скобите а това което е без скоби).. а аз кирилизирането nickfox.. правилно го е написал..

Приятел защо се изказваш толкова неподготвен по въпроса. Нищо лично, но не говори неща, за които нямаш информация. Не казвай, че Майкрософт са си го изкарали от пръстите. Никоя компания не би си позволила да прави нещо, което не е съобразено със стандартите в някоя държава.

Фонетичната клавиатура във Виста е съгласно БДС, а не някаква си измишльотина.

Старата подредба не е оригинална, защото никъде не присъства в който и да е национален стандарт.

Не разбрахте ли, че в света на ИТ хората се водят от стандарти, а не от някакви начинания на една или друга личност.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не можеш да го инсталираш. Езиковият пакет на български е за версия Windows Vista Ultimate.

Колкото до това, че като затвориш лаптопа и той заспива, то това е функция на управлението на захранването. Можеш да си промениш настройките когато си на захранване от мрежата да не заспива. Щракаш на иконката на батерията на таскбара или от контролния панел си намираш опциите за настройки и управление на захранването.

Колкото до фонетичната клавиатура - не е разместена. Просто е съгласно изискванията на Български държавен стандарт /БДС/.

Приятел защо се изказваш толкова неподготвен по въпроса. Нищо лично, но не говори неща, за които нямаш информация. Не казвай, че Майкрософт са си го изкарали от пръстите. Никоя компания не би си позволила да прави нещо, което не е съобразено със стандартите в някоя държава.

Фонетичната клавиатура във Виста е съгласно БДС, а не някаква си измишльотина.

Старата подредба не е оригинална, защото никъде не присъства в който и да е национален стандарт.

Не разбрахте ли, че в света на ИТ хората се водят от стандарти, а не от някакви начинания на една или друга личност.

Много точни отговори. Подкрепям те на 100%. cool.gif

От това,което чета за новата Виста,разбирам,че свеки който я има е ЯКО ПРЕЦАКАН!

:eek: И че не си струва да преминеш от XP н :speak: а Виста????

:) Не мисля така. Аз съм доволен от нея и проблеми за сега нямам. Или поне не такива, които да ме накарат да се върна на XP. Мисля, че не съм прецакан. Сега като се появи Service Pack 1 за Vista, ще стане още по-добра. Всички драйвери са ми инсталирани за моя хардуер и нямам проблеми с тях. Много рядко се случва някоя програма да не е съвместима с Vista. Случва се с такива програми, които не са толкова популярни. Върви много добре. Ти пробвал(а) ли си да инсталираш Vista на своя компютър? Ако не си, пробвай. Мисля, че няма да се разочароваш.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите, които се описват в темата в общи линии са проблеми, породени от това, че вски който ги е имал е с кракната или хакната версия (както искайте го наричайте ). Нима очаквате от една крактната версия да функционира съвсем нормално.

Казвам ви го от опит. Моята Vista си е съвсем легална. Просто пробвах как би се държала като използвам разните там кракове и други подобни. Както и предполагах поведението бе различно.

Друга част от тях се дължат на факта, че се опитвате да слагате стари версии на програми, които работят перфектно на Windows XP, но не и на Windows Vista. Това важи с особенна сила за такъв софтуер, който пипа на системно ниво. Изхода е теглене на новите версии.

Има и немалко проблеми, породени от факта, че се опитвате да инсталирате Vista на архаичен хардуер.

И още нещо. Чудя ви се на акъла защо всички налитате на Ultimate версията. Първо е с по-големи изисквания към хардуера, второ - не използвате и половината от възможностите и. За домашни условия прекрасна работа върши Home Premium.

И кой дявол ви кара да давате акъл да се маха User Account Control и да се пердаши един вид с права на Super Administrator. Като направите това и всеки зловреден софт се инсталира без да го усетите, че се е заселил на машинката ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемите, които се описват в темата в общи линии са проблеми, породени от това, че вски който ги е имал е с кракната или хакната версия (както искайте го наричайте ). Нима очаквате от една крактната версия да функционира съвсем нормално.

Казвам ви го от опит. Моята Vista си е съвсем легална. Просто пробвах как би се държала като използвам разните там кракове и други подобни. Както и предполагах поведението бе различно.

Друга част от тях се дължат на факта, че се опитвате да слагате стари версии на програми, които работят перфектно на Windows XP, но не и на Windows Vista. Това важи с особенна сила за такъв софтуер, който пипа на системно ниво. Изхода е теглене на новите версии.

Има и немалко проблеми, породени от факта, че се опитвате да инсталирате Vista на архаичен хардуер.

И още нещо. Чудя ви се на акъла защо всички налитате на Ultimate версията. Първо е с по-големи изисквания към хардуера, второ - не използвате и половината от възможностите и. За домашни условия прекрасна работа върши Home Premium.

И кой дявол ви кара да давате акъл да се маха User Account Control и да се пердаши един вид с права на Super Administrator. Като направите това и всеки зловреден софт се инсталира без да го усетите, че се е заселил на машинката ви.

Ех, че добре казано. Всичко споменато е точно така.

Здравейте , има нещо което ме дразни при стартирането на вистата ми , около 30 до 50 секунди след влизане до десктопа вистата си извършва няква операця и аз немога да правя каквото и да е било за тия 30 до 50 секунди !!! Някаква идея от какво може да баде това бавене !!!

Провери програмите, които се стартират със стартирането на Windows. Съвета ми е да си оставиш само антивирусната програма да се стартира с Windows. Всички други програми, които се стартират заедно с Windows ги забрани да не се стартират. Естествено, ти си решаваш кои точно да си оставиш, да се стартират, но аз те съветвам да си оставиш само програмите, които са важни, като антивирусната и други от сорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде не се ли е появила Vista с български интерфейс все пак всеки пише, че е с лаптоп-и с имиджи в тях, а ми на англйската версия ли сте? Не ми е ясно, защо пускат в замунда изрязан файл след като може да направи .iso на операционната система и да не се занимава ме с допалнителни инсталации. Може би ключа е в съмото .iso, като на моето Nero, което ме съмнява, но както и да е. Microsoft казват от няколко месеца, че има BG пакет за Vista, който е пуснат и казват, че се тегли от автоматичния ъпдейт и дават линк към една страница, но и там това липсва за България следователно моите изводи са, че ъпдейт за Vista български няма да има, както същия все още липсва за Office 2003!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не четете какво се пише. Българският интерфейсен пакет за сега е само за версия Windows Vista Ultimate. Лаптопите вървят по принцип с Windows Vista Home Basic или Home Premium.

Българска версия на MS Office 2003 има и то отдавна. Както има и български пакет за MS Office 2007

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно не четете какво се пише. Българският интерфейсен пакет за сега е само за версия Windows Vista Ultimate. Лаптопите вървят по принцип с Windows Vista Home Basic или Home Premium.

Българска версия на MS Office 2003 има и то отдавна. Както има и български пакет за MS Office 2007

А ти неразбираш какво ти говорят то, че има, има ги, но налични ли са за download или се предлагат само в магазина-съответно с продукта. Аз сам с Vista и Office 2007 Ultimate. И като си толкова сигорен моля кажи от каде да си изтегля легално... Защото съм с лицензия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде научи първо правописа и тогава ми дръж такъв тон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига, кракнатата версия си работи напълно нормално. Може да има проблеми само със сини екрани при стартъп-а от royal.sys, което се поражда обикновено от хардуерни промени, промени по биос-а или драйвери за дъно. Един преинстал на крака от command-prompt-a и готово.

nickfox, преди да правиш забележки за правопис научи правилото за двойно "н".

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти припомня ли правилата на форума тук nickfox...

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охооо, с удоволствие ви казвам чао на форума. Нали сте специалисти - спасявайте се. Аз бях до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сме затънали, та да се спасяваме :) Не бързай да се връщаш :)

Това е Superfetch-а, можеш да го спреш от Services ако поискаш, но така няма да ти се подготвят често зарежданите приложения в паметта.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ти неразбираш какво ти говорят то, че има, има ги, но налични ли са за download или се предлагат само в магазина-съответно с продукта. Аз сам с Vista и Office 2007 Ultimate. И като си толкова сигорен моля кажи от каде да си изтегля легално... Защото съм с лицензия!

Българския език, който можеш да свалиш от ###### е изрязан от лицензирана версия на Windows Vista Ultimate на български език, който е бил закупен. Затова спокойно можеш да си го сложиш на легалната Vista. След като започнеш да го инсталираш ще забележиш, че е оригинален, както всеки друг език. Но за да го инсталираш трябва да си направил всички ъпдейти, за да е активен Windows Update Extras, както и да е активирана самата Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преводът е много зле. "2 елементs" е направо култуво, още от LIP-а на XP. Из административните настройки превода е отчасти само. Има страшно много тъпизми, но съм ги позабравил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преводът е много зле. "2 елементs" е направо култуво, още от LIP-а на XP. Из административните настройки превода е отчасти само. Има страшно много тъпизми, но съм ги позабравил.

Да, наистина е така. Има доста неща из администрацията, които не са преведени и други с правописни грешки. Иначе от Майкросотф бяха казали, че това е първият 100%-ов превод на Windows. Да, наистина, превода е по-голям и е преведен Помощ и Поддръжка, което е много добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...