Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Има 4-5 разместени букви и немогат да се настроят. Това е най - големия ташак....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето кирилица за Vista, която ще ти реши проблема. Да уточня, инсталира се като се щракне с десен бутон на мишката върху файла и се избере Run as administrator

BG_Phonetic_for_Vista.zip

Имам една молба, прочети първо цялата тема и тогава си задай въпроса в темата. За твоя проблем вече е писано в темата не веднъж. Но как ще го знаеш това без да си прочел цялата тема?!

Успех!

Има 4-5 разместени букви и немогат да се настроят. Това е най - големия ташак....

Къде са тези разместени букви? Предполагам говориш за вградената българска фонетика. Ако искаш да ползваш старата позната фонетика под Vista просто инсталирай фонетиката, която съм прикачил към поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой работил ли е с BitLocker при Ultimate версията. Знам, че с него се заключва харда по принцип, но като си направя партишена от 1.5 ГБ и след това ми казва да преместя нещо в BIOS или от рода и тогава ще мога да го заключа. Знам, че е възможно и с USB памет? Може ли някой, който е наясно с проблема да обясни. Има малко информация по въпроса. Благодаря!

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Biskata, ще те черпя братле :wors:

Btw някой да има проблеми със Скайпа под Виста?

Работи нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз му спирам услугата SkypePM - товари ми процесора на 100% още при първото пускане след прясна инсталация ... а и после гълта излишно рам. Скайп си работи и без тази услуга нормално. Виж дали не е от нея проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами той и при мен, само, че често забива и дава някакви грешки...

При мен няма проблеми. И аз съм махнал екстрите на скайп - SkypePM.exe. Аз обаче имам проблеми от време на време с Mozilla Firefox. Проблема се състои в това, че понякога замръзва и излиза съобщение за затваряне на програмата или за затваряне и потърсване на проблема. И когато избера да потърси проблема ми показва, че е намерено решение и като отворя да погледна за решението и пише, че трябва да си обновя Mozilla Firefox с последната версия, а аз съм точно с тази версия и в случая решението отпада. Някой има ли същия проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отностно проблема ми по-горе някой знае ли как се включва защитата на харда от BitLocker чрез USB памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво представлява тази опция и как се изключва?

За коя опция питаш? Предполагам питаш за махането на SkypePM. Ако питаш за него, маха се още в началото когато инсталираш Skype. В прозореца на инсталатора има бутон Настройки намиращ се долу в ляво. След като го натиснеш ще отидеш при настройките за инсталацията, от които просто махаш човката(отметката) пред опцията Инсталирай Диспечера за екстри на Скайп. Виж снимките от инсталацията в прикачените файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два проблема с Windows Vista Home Edition и ако някой успее да ми помогне, ще ми улесни живота :))

1. Счетоводната програма, на която работя, е под DOS и като задам да влиза в режим FULLSCREEN ми изписва следното съобщение за грешка :This system des not support fullscreen mode. Може ли да се направи нещо по въпроса?

2. Откъде мога да задам езикът на клавиатурата ми да не е по подразбиране BG, а да е EN? Сега още при стартиране на Windows-a ми се зарежда кирилица, и е адски дразнещо, особено ако често се налага да се търсят страници в Internet - всеки път се налага първо да сменям на EN.

Надявам се някой да може да ми помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искама да ви попитам нещо.В момента съм с ХР и ми се натоварва много процесора.Чудя се дали като сложа виста няма да е така,защото виста използва повече рам отколкото процесор,за разлика от ХР.Преди имах виста,но бях с 512 рам и ми засичаше моног гадно.Дали и сега няма да е така?

Компа ми е:

CPU:AMD Seleron 2800+

RAM:DDR 400-1GB

HDD:80GB

Благодаря.

Редактирано от perer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам два проблема с Windows Vista Home Edition и ако някой успее да ми помогне, ще ми улесни живота ;))

1. Счетоводната програма, на която работя, е под DOS и като задам да влиза в режим FULLSCREEN ми изписва следното съобщение за грешка :This system des not support fullscreen mode. Може ли да се направи нещо по въпроса?

2. Откъде мога да задам езикът на клавиатурата ми да не е по подразбиране BG, а да е EN? Сега още при стартиране на Windows-a ми се зарежда кирилица, и е адски дразнещо, особено ако често се налага да се търсят страници в Internet - всеки път се налага първо да сменям на EN.

Надявам се някой да може да ми помогне

За първото, то си пише какъв е проблема в самото съобщение: "Тази система не поддържа режим 'цял екран'"

За второто, сменя се от Регионални и езикови опции. Влизаш в Control Panel и отваряш 12034_394.JPG

След това влизаш там, както е описано на снимката за по-лесно:

Успех!

Здравейте,

Искама да ви попитам нещо.В момента съм с ХР и ми се натоварва много процесора.Чудя се дали като сложа виста няма да е така,защото виста използва повече рам отколкото процесор,за разлика от ХР.Преди имах виста,но бях с 512 рам и ми засичаше моног гадно.Дали и сега няма да е така?

Компа ми е:

CPU:AMD Seleron 2800+

RAM:DDR 400-1GB

HDD:80GB

Благодаря.

Процесорчето ти е малко слабичко, но сега щом си с 1GB RAM можеш да опиташ. Ако имаш възможност малко да покачиш FSB-то на процесора ще стане много добре. Аз съм също с 1GB RAM, но с процесор AMD Sempron 2800+ 1,6GHz, който съм го клокнал на 2.2GHz и смея да кажа, че в момента Windows Vista Ultimate ми върви идеално. Естествено, ако имам 2GB RAM ще е още по-добре, тъй като РАМ паметта за Vista трябва да е колкото се може повече и за по-пълноценна работа е най-добре компютъра да има 2GB RAM, за 32-bit-ва ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Какво е разликата между 32 и 64 битовата версия на уина? cool.gif

защо никой не ми отговори на предишния въпрос? sad.gif

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Какво е разликата между 32 и 64 битовата версия на уина? cool.gif

защо никой не ми отговори на предишния въпрос? sad.gif

Благодаря.

Я пак си помисли дали никой не ти е отговорил на предишния въпрос.

На този въпрос е отговаряно стотици пъти в този форум. Виждам, че не си правиш труда първо да потърсиш информация и тогава да зададеш въпроса си тук. Това са две различни архитектури на операционната система. За да можеш да ползваш 64 битова ОС ти е необходим процесор, който да поддържа тази архитектура т.е. да е 64 битов. 64 битовата ОС може да изпълнява едновременно много задачи и може да ползва много повече рам памет, за разлика от 32 битовата, която не може да ползва повече от 3GB RAM. Постарай се да си намериш повече информация, като използваш търсачката, вярвай ми ще намериш много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Редактирано от perer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Съжелявам, че първото ми мнение е този доста тъп въпрос, ама това много ме дразни, така че - Как да си върна Details Pane-а. Хиднах го и сега не мога да го пусна пак laugh.gif Изчетох полувината Help на Windows-а и тотално разбъзиках Folder Options-а ама не става biggrin.giflaugh.gif

Картинка http://i.data.bg/07/09/29/581623_orig.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ползвам Windows Vista от март месец. Няколко пъти се появи един и същ проблем. Проблема се се изразява в това, че когато кликна върху старт бутона се появява само един прозрачен екран и нямам достъп до приложенията. Дори и след рестарт и в администраторския и в потребителският акаунт проблема остава. Наложи се да връщам с Acronis. Някой имали идея как може да се корегира проблема и на какво може да се дължи. Предварително благодаря. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам Виста на лаптопа си, но ми се налага да я преинсталирам. Вистата си е вложена в хард диска. Бихте ли могли да ми кажете как точно да направя преинсталацията (+ форматиране). Извинявайте, ако въпроса ви се стори тъпичък... Мерси много предварително :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да направиш форматиране. До колкото разбирам самата Vista е на Rescue дял. В книжката на лаптопа трябва да е описано как можеш да използваш този Rescue дял и да възстановиш Windows Vista така както е била, когато си си купил лаптопа. Но все пак, ако решиш да си инсталираш Windows XP не го прави. После много ще съжаляваш, защото самия инсталатор на Windows XP прецаква Rescue дяла и не можеш да възстановиш никаква информация от него. Накратко казано не можеш да си инсталираш същата Windows Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не можеш да направиш форматиране. До колкото разбирам самата Vista е на Rescue дял. В книжката на лаптопа трябва да е описано как можеш да използваш този Rescue дял и да възстановиш Windows Vista така както е била, когато си си купил лаптопа. Но все пак, ако решиш да си инсталираш Windows XP не го прави. После много ще съжаляваш, защото самия инсталатор на Windows XP прецаква Rescue дяла и не можеш да възстановиш никаква информация от него. Накратко казано не можеш да си инсталираш същата Windows Vista.

Благодаря за отговора, жалко, че книжката на лаптопа не е в мен... Проблемът ми е, че имам вирус и трябва някакси да го махна ;) Няма да инсталирам ХР, мисля да си остана на Виста :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за отговора, жалко, че книжката на лаптопа не е в мен... Проблемът ми е, че имам вирус и трябва някакси да го махна :wors: Няма да инсталирам ХР, мисля да си остана на Виста :clap:

Ама това, че имаш вирус не означава, че трябва да преинсталираш непременно. Можеш да опиташ по друг начин преди да стигнеш до мисълта за преинсталация на Windows. Има куп теми за това, как да си изчистим компютъра от вирус във форума на калдата. Потърси и ще намериш решение. Или пусни нова тема специално за твоя проблем с вируса, с подробно описание на проблема. Има кой да ти помогне във форума. Успех.

P.S. Ето ти една тема, която ще ти е от полза: Обща инструкция за действия при заразяване с вирус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...