Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

T.e. да преинсталирам ли? Как? Btw сега ще пробвам това, което каза pit.

Ediт : Не стана това, което pit препоръча, така, че утре ще звъня за активация през телефона.

Ediт : Нали сега са празници и никои няма... Така, че в понеделник ще е.

Редактирано от Красимир! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
T.e. да преинсталирам ли? Как? Btw сега ще пробвам това, което каза pit.

Ediт : Не стана това, което pit препоръча, така, че утре ще звъня за активация през телефона.

Ediт : Нали сега са празници и никои няма... Така, че в понеделник ще е.

Ако не е станало с Alt+F10, виж дали сред дисковете, които са ти дали с лаптопа няма repair диск. Там трябва да има ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има единствено диск за ъпдейт :speak: Ще звъня в понеделник по телефона за активация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така нека споделя и моя опит имам компютър със следните характеристики процесор P4-2 gh ram-512 mb video-64 mb hard disk-40 gb разделен на 16 gb i 24 gb така започнах с инсталация на vista качена на cd между другото всички уиндоуси съм ги дърпал от ###### та там има и виста която се побира на CD та започнах с нея нямаше проблем при инсталирането всичко мина гладко но в процеса на работа някой неща ги нямаше и някой от драйверите не можаха да се инсталират привем web камерата големината на хардиска беше 3 gb инсталиран но реших да инстална и друга за теста името и е Microsoft Windows Vista Ultimate OEM 32Bit June 2007-eth0 пак нямаше проблеми при инсталиране но вече заема 7 gb на хардиска след инсталиране но този път нямаше проблем с инсталирането на драйверите пример web камерата заработи недостатък на този windows е че при инсталирането не можах да избирам коя версия да инсталирам а направо си инсталира ultimate особености на работа заема около 400 мб ram памет процесора варира около 15 % поне на мойте хардуерни характеристики до сега всички програми който съм инсталирал и ползвал съм нямал голями проблеми някой от тях малко по трудно се настойват. Обикновено играя игри в мрежа при влючен скайп в режим на разговор до сега с XP-то е нямало проблем но при виста нещата не са така същата игра пак при работещ скайп си засича доста и почти не може да се играе.

краен извод не се занимавайте с орязани верси винаги ще има проблем при тях, и ако ползвате компютърът за игри или сменете хардуера или си останете на windows xp. Това е за сега от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превода на Vista e перфектен. До сега си мислих, че е фалшификат, но при условие, че имаше спорозомение преди инсталаця, и изглешда, както от презентациите и т.н. Чудно ми е как в ###### са се добрали до МUI

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сложи си Windows Vista Home Premium и си постави ключа, ако не стане се обади за активация сигорен съм, че по време на инсталацията ще го приеме... OEM означава, че Windows e купен с хардуер.

Звъннах преди 3-4 минути и я активирах. Всичко е точно. От Майкрософт офиса им тук в България бяха много усложливи. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Превода на Vista e перфектен. До сега си мислих, че е фалшификат, но при условие, че имаше спорозомение преди инсталаця, и изглешда, както от презентациите и т.н. Чудно ми е как в ###### са се добрали до МUI

И аз съм много приятно изненадан от превода на Вистата!наистина много доволен останах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Звъннах преди 3-4 минути и я активирах. Всичко е точно. От Майкрософт офиса им тук в България бяха много усложливи. ;)

По-късно, като преинсталираш ще можеш вече да я активираш през интернет. Тогава си направил нещо или това ти е първия преордер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно са се добрали до MUI. Windows Vista Ultimate я има на български език, но трябва да си я закупиш от магазин. Аз говорих с един човек преди време, който има такава Vista и той беше казал, че ще помисли без да обещава, да качи MUI в някой тракер. Та според мен точно така е станало. Някой, който има Vista Ultimate на български, просто е извадил MUI-то от нея и го е качил като торент. Затова си е и оригинален. Той е като всички останали MUI във Vista Ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Vista Ultimate с последните ъпдейти но не мога добавям gadget в sidebar става въпрос за изтеглените не за стандартните и не ми дава да създавам папки кръщава ги като new folder и не ми дава да ги преименувам някой ако знае нещо да помага мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам Vista Ultimate с последните ъпдейти но не мога добавям gadget в sidebar става въпрос за изтеглените не за стандартните и не ми дава да създавам папки кръщава ги като new folder и не ми дава да ги преименувам някой ако знае нещо да помага мерси предварително.

Провери дали си с администраторски права.

Start-> Отиваш на името с което си се регистрирал и даваш ляв бутон и Change your account type и там задаваш - Administrator. Рестартираш и вече ще можеш да добавяш и изтриваш файлове и папки.

Успех! Надявам се да съм ти помогнал. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих си най - новата версия изязла в калдата на Скайп, обаче от време на време скайпа ми се бъгва / забива... При някой друг има ли го това нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изчетох почти всичко изписано по тази тема, и искам да кажа, че имам проблем с инсталирането на всичко, което свалям от който и да е тракер. Последното, с което се сблъсках е следното: след setup, следвайки приложените инструкции се опитвам да отворя crack-а, но се натъквам на съобщение: the licensing subsystem has failed catastrophicaly. you must reinstall or call customer support. Какво правим в такъв случай. Както вече казах това е само последният и най-пресен пример , който мога да дам. Наистина искам да знам как се справяте с подобни проблеми, четох че виста има защитни механизми срещу нелицензиран softwer, но съм сигурен че има начини да се прескочи този проблем. Моля ви споделете. Забравих да спомена че сам с нов преносим комп. закупен с виста. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз изчетох почти всичко изписано по тази тема, и искам да кажа, че имам проблем с инсталирането на всичко, което свалям от който и да е тракер. Последното, с което се сблъсках е следното: след setup, следвайки приложените инструкции се опитвам да отворя crack-а, но се натъквам на съобщение: the licensing subsystem has failed catastrophicaly. you must reinstall or call customer support. Какво правим в такъв случай. Както вече казах това е само последният и най-пресен пример , който мога да дам. Наистина искам да знам как се справяте с подобни проблеми, четох че виста има защитни механизми срещу нелицензиран softwer, но съм сигурен че има начини да се прескочи този проблем. Моля ви споделете. Забравих да спомена че сам с нов преносим комп. закупен с виста. Благодаря предварително

Ха-ха, аз също съм на почти същото дередже... Някой да ме посъветва кое от по-популярните PPD-та за генериране на посткрипт файлове да задам на AdobePS Driver-а за да не ми отговаря инсталатора, че не разпознава принтера? Пробвах вече почти всички разновидности Extreme на Scitex и европейските на EFI...

Тук дори не става въпрос за кракване на програми, а за едно елементарно PPD... :angry:

Редактирано от dinozavur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Windows Vista Ultimat,обаче не мога да я регистрирам,някои знае ли как или да каже от каде може да се свали някоя която не е за 30 дена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Виста Хоум Премиум ОЕМ и до сега не съм имал проблеми, но от скоро не мога да инсталирам нито една програма, която е с уиндоус инсталера, когато пусна инсталация ми излиза този прозорец:

error.jpg

Търсих в гугъл и пробвах какво ли не и не ще и не ще, а не искам да преинсталирам уиндоуса angry.gif

Ако някой може да помогне, ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам Виста Хоум Премиум ОЕМ и до сега не съм имал проблеми, но от скоро не мога да инсталирам нито една програма, която е с уиндоус инсталера, когато пусна инсталация ми излиза този прозорец:

error.jpg

Търсих в гугъл и пробвах какво ли не и не ще и не ще, а не искам да преинсталирам уиндоуса angry.gif

Ако някой може да помогне, ще съм много благодарен.

Я пробвай с това...най-близо е до твоя проблем:

How to start the Windows Installer service when system services are not loaded

If you run a Setup program without starting the Windows Installer service, you may receive the following error message:

The Windows Installer service could not be accessed. Contact your support personnel to verify that the windows Installer service is properly registered.

The Windows Installer service does not start if you clear the Load system services check box. To use the Windows Installer service when system services are not loaded, you must start the service manually. To do this, follow these steps:

1. Click Start Start button , right-click Computer, and then click Manage.

User Access Control permission If you are prompted for an administrator password or for confirmation, type your password, or click Continue.

2. In the console tree, click Services and Applications, and then click Services.

3. In the details pane, right-click Windows Installer, and then click Start.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай с това...най-близо е до твоя проблем:

Това съм го пробвал, но не иска да се стартира. Пробвах и с команди в команд промпт да го отрегистрирам и после пак да го регистрирам, но отново нищо sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталация на DTOOLS или Alkohol120% ми дава грешка . От Вистата ли е или има друго вирт. ДВД за нея.

Помогнете ако може .

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
vista-та иска минимум 4 GB RAM прайте си сметката. поне 64-битовата де. за 32-битовата незнам. би трябвало 2ГБ да стигнат

странна работа аз съм със 64 битова vistA и си върви перфектно с 1GB ram.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам Windows Vista Ultimat,обаче не мога да я регистрирам,някои знае ли как или да каже от каде може да се свали някоя която не е за 30 дена?

Регистрира се като се заплати. След 30 дена може да се ползва още два пъти по 30 дни преди да я регистрираш. Мисля, че не си прочел правилата на форума, както и цялата тема за Vista, в която ще намериш отговорите на въпросите си. Един съвет, прочети Правилата на форума и тази тема и тогава пиши във форума.

При инсталация на DTOOLS или Alkohol120% ми дава грешка . От Вистата ли е или има друго вирт. ДВД за нея.

Помогнете ако може .

Благодаря

Виж дали ползваш версия на дадената програма, която да е съвместима с архитектурата на ОС т.е. х86(32бита) или х64(64бита). Например, ако ползваш 32-bit Windows Vista, ще ти трябва Deamon Tools x86(32-bit).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така.

А аз ще си позволя да посъветвам питащия за Алкохол 120, когато търси някоя програма, да добавя към ключовата дума израза - за Виста.

Ще си спести много време. Аз също преминах през един срив, качвайки прибързано стар Алкохол.

Едве след това видях, че има много инфо за съвместими и несъвместими версии на програмите.

Накратко.

Напиши Алкохол 120 за Виста в търсачката си и ще намериш нужното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Виста Хоум Премиум ОЕМАct идва с лаптопа не мога да и инсталирам бг интерфеиса изтеглих го от замунда но от инструкциите които четох при мене липсва този екран

vista.jpg - 0.05MB

а при мен е така

vista1.jpg - 0.03MB

интересуваме мога ли да го инсталирам на моята версия на виста ???

също не мога да намеря настроиката като си затворя екрана да не прави нищо защото сега заспива като го затворя.

фонетичната и кирилизация е поразместена , някъкви съвети за настроика ???

благодаря на отзовалите се на помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам Виста Хоум Премиум ОЕМАct идва с лаптопа не мога да и инсталирам бг интерфеиса изтеглих го от замунда но от инструкциите които четох при мене липсва този екран

vista.jpg - 0.05MB

а при мен е така

vista1.jpg - 0.03MB

интересуваме мога ли да го инсталирам на моята версия на виста ???

също не мога да намеря настроиката като си затворя екрана да не прави нищо защото сега заспива като го затворя.

фонетичната и кирилизация е поразместена , някъкви съвети за настроика ???

благодаря на отзовалите се на помощ

Смяната на интерфейса е възможна само при Vista Ultimate,при твоята не става!

За това какво да прави като затвориш капака - десен клик върху иконката на батерията,опций на захранването и оттам избираш.

Ако не ти харесва фонетика-инсталирай нов cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...