Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Здравейте,

Препоръчайте ми програма ,която инсталационния ico фаил на VISTA да запише на няколко CD - та от които да я инсталирам на чист хард диск ,понеже нямам DVD .Благодаря предварително .

Задължително трябва да имаш DVD ROM или DVD записвачка. По друг начин няма да стане. Пише го и в изискванията за Vista. Като нямаш DVD, ако имаш приятел или някой, от който да може да вземеш някое външно DVD у-во и го свържи към PC-то колкото да си инсталираш Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е. Сега нека и аз да кажа нещо за Windows Vista, вече втора седмица съм с нея и ми допада в някои отношения. Красив интерфейс съчетан с добри възможности, трябва да се поработи по съвместимостта с приложенията, защото много програми, които съм използвал на XP не тръгнаха на Vista. Като цяло Майкрософт, не спират да правя Windows-и (пари)... Ако беше малко по-лека Vista-та от към хардуерни изисквания доста хора щяха да подменят старата чанта XP с нова лачена чанта - Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От всичко изписано тук единственото, което разбрах за 64-битовата Vista е че поддържа повече от 4гб РАМ. Има ли друга основателна причина поради която трябва да инсталирам нея вместо 32-битовата (оптимизира ли работата на двуядрения ми процесор поне)? Всъщност ако някой може, моля да ми хвурли един линк за по-пълна информация по въпроса с 32 и 64 битовите ОС. Благодаря предварително.

64-битовата версия е много по-добра, но все още няма достатъчно софтуер за нея. И все пак, ако имаш 64-битов процесор, аз лично бих ти препоръчал да си сложиш 64-битовата версия. Но това е лично мое мнение. Аз така бих направил и скоро даже ще го направя, ще слагам 64-битов процесор и сменям Vista с 64-битовата. Ти си решаваш. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
64-битовата версия е много по-добра, но все още няма достатъчно софтуер за нея. И все пак, ако имаш 64-битов процесор, аз лично бих ти препоръчал да си сложиш 64-битовата версия. Но това е лично мое мнение. Аз така бих направил и скоро даже ще го направя, ще слагам 64-битов процесор и сменям Vista с 64-битовата. Ти си решаваш. Поздрави!

Мерси за бързия отоговор... и в този ред на мисли по отношение на софтуера, някой има ли представа как се настройва аудиодрайвера на SoundMAX, който Вистата сама си намира? Имам 5+1 колонки на задния вход които разпознава и работят, и слушалки с микрофон на предния вход - микрофона успях да го излъжа някак, но слушалките не отлепят освен ако не ги включа в жака на управляващата колона. В контрол панела ми показва, че въобще не са включени (когато те са си включени отпред)...

ПС В 64-битовия Интернет Експлорер не върви нищо което съдържа Флаш Анимация - обяснението от Адобе Къмпани - нямаме още 64 битов Флаш Плеър... :Psad.gif

Редактирано от dinozavur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете ми да разреша един проблем - вистата отказва да тегли информация за игрите. Преди , когато бях пак с Ултимейт за Driver 4 си беше изтелила обложката, required rating и т.н.), но сега не иска нито за D4, нито за CMR: DiRT. Някой серивис да не е изключен? Някоя настройка? Посочил съм "download information about installed games", но никаква промяна.

pls помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!!!!!!!!

Интересува ме,ако си инсталирам ХП на дял Д на харда къде трябва да си инсталирам драйверите.

На Ц или на Д дяла на харда.

При половение,че в Ц имам инсталиран Виста angry.gifangry.gifangry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От всичко изписано тук единственото, което разбрах за 64-битовата Vista е че поддържа повече от 4гб РАМ. Има ли друга основателна причина поради която трябва да инсталирам нея вместо 32-битовата (оптимизира ли работата на двуядрения ми процесор поне)? Всъщност ако някой може, моля да ми хвурли един линк за по-пълна информация по въпроса с 32 и 64 битовите ОС. Благодаря предварително.
>4GB RAM>2 CPU
Здравейте!!!!!!!!!!Интересува ме,ако си инсталирам ХП на дял Д на харда къде трябва да си инсталирам драйверите.На Ц или на Д дяла на харда.При половение,че в Ц имам инсталиран Виста angry.gifangry.gifangry.gif
основните компоненти на драйверите се инсталират в %system root%\system32 %system root%\inf;ако си инсталирал XP на D: по default Program files на XP е в системният му дял т.е. D:. C: е системният дял на Vista, тъйкато е Active partiton на него се намират и boot секторите. отговора е D:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по-ясно да ми се обясни.На кой дял се инсталират драйверите.

cool.gifcool.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли малко по-ясно да ми се обясни.На кой дял се инсталират драйверите.

cool.gifcool.gifcool.gif

какви драйвери ще инсталираш?? за коя от двете ОС?

до сега каквото съм инсталирал като драйвери винаги съм оставял да се инсталират където те си решат че искат, в повечето случай ако искат път за инсталация, то е за допълнителен софтуер към тях. основните драйвери са в системната папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си windows vista ultimatе. Много съм доволен но имам малък проблем със звука докато играя на wow . С най новите драйвери за windows vista съм и като пусна играта звука започва да забива/влачи/накъсва. Някой да има същите проблеми случайно? Sound Card - Realtek sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам следния проблем...от 1 месец съм с Виста и сам повече от доволен, но някой ще ми каже ли как да си подкарам тв-аута...картата ми е GeForce 7300gt под XP-то сичко си беше наред ама сега не ми намира телевизора... sad.gif

Редактирано от sash0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
що сички иматепроблеми с виста пък аз нямам?

защото зависи от hardware :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте ползвам Windows Vista от един месец и съм доволен но има нещо което много ме дразни - това че всеки път когато места файлове , копирам нещо или инсталирам нови програми ме пита за разрешение

От къде да изключа тази глупост :)

сигурно е много лесно но не знам от къде

ако някой знае ще съм му много благодарен

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. open control panel

2. serach user account in the search box

3. Click user account control

4. uncheck "use user account control"

28.jpg

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Зравейте ползвам Windows Vista от един месец и съм доволен но има нещо което много ме дразни - това че всеки път когато места файлове , копирам нещо или инсталирам нови програми ме пита за разрешение

От къде да изключа тази глупост :yanim:

сигурно е много лесно но не знам от къде

ако някой знае ще съм му много благодарен

Не ползвам Уиндоус , и акъл не мога да дам , само не ми е ясно, защо мислиш мерките за твоята собствена сигурност ''глупост''.То Mikrosoft таман го понаправили по-удобно (нали копират от Unix), ама старите навици.. ..Все пак, докато си с акаунт с ограничени права, каквато и зараза да пипнеш, ще си остане в твоя акаунт и няма да срине системата. А ти искаш да работиш постоянно с администараторски права през цялото време. Това си е все едно ''Ела вълчо изяш ме''.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене не си струва тая Vista.Само товари компа и нищо друго.Голяма работа,че има аеро ефект.Като искате 3D и аеро ефекти си вземете Ubuntu с BerylProject cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина Beryl ефектите са доста впечатляващи но и виста си е супер !

Аз имам едно питане само ! В замунда са пуснали CAB.който я прави на български но е само за Виста ултимейт х83

А за Виста ултимейт х64 не мога да намеря никъде !

Имате ли на идея от къде да си го дръпна ? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vista по-бавно ли ще върви от XP (при конфигурация Core Duo E6320 i 2 GB Ram)?

Редактирано от Herbaliser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички, инсталирах Виста Ултимейт на лаптопа си MSI M670X, Processor AMD Sempron, video card nVidia Geforce Go 6100 и т.н. Всичко работи добре с изключение на видео картата. В пропъртиса и показва 256RAM , а при отварянето на медиа плеара ми изписва, че паметта на видео картата е малко и други подобни. Мисля, че това е от драйвърите които съм теглил от къде ли не. Та за това ако някой има същия комп. и е с Виста нека пише как е при него.

P.S Теглил съм и драйвърите от стр. на msi но проблема си остана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS-а на компютъра фиксирай размера на паметта на видеото

относно драйверите www.nvidia.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В BIOS-а на компютъра фиксирай размера на паметта на видеото

относно драйверите www.nvidia.com

Благодаря ти за отговора, но BIOS-ите на лаптопите са орязани откъм менюта и там това го нямам като опция. Предполагам, че е зададено да дърпа максималното и после е премахнато. А за драйвърите в стр. на nVidia препоръчват за да се теглят от страницата на производителя на компа.В стр. на MSI моят модел го няма, има подобен и там драйвърите за от 2006г. Явно проблема ще остане докато не пуснат нови драйвъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново на всички,

имам следния проблем : днес след като стартирах компютъра (с Виста) се появи следния надпис :

Incorrect system date. Check the Date set on your computer.

Досега никога не се е появявало каквото и да е, винаги съм бил много доволен от Виста. Направи ми впечатление, че надписа излиза точно след като зареди НОД 32, т.е показва се НОД-а на монитора и преди да се минимизира излиза надписа !!! Когато му дам ОК, защото друга опция няма, надписа изчезва, а иконката на НОД-а се минимизира в System tray-а.

Моля да помогнете... Както може да е това и как мога да оправя проблема ?!?!Това от Вистата ли е или от НОД-а ?!

Благодаря ви предварително.

Поздрав:

Мариан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цъкна на CMI Audio Config трябва да ми се отвори панел където мога да наглася 'сичко за колоните, обаче на мен ми изписва това 535377_orig.jpg

Някой да знае как да го оправя ? :rolleyes:

Редактирано от Virt2al (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да допълня че слагаме драивери за ХР понеже няма такива за виста

чипа е CMI9880

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...