Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже защо когато опитам да влезна в сървара ни на работата ми казва, че не ми е позволен достъп при положене, че влизам като администратор т.е. с неговата парола и нямам достъп до някои папки пък аз точно с тях работя sad.gif някои може ли да ми даде съвет какво да няправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми каже защо когато опитам да влезна в сървара ни на работата ми казва, че не ми е позволен достъп при положене, че влизам като администратор т.е. с неговата парола и нямам достъп до някои папки пък аз точно с тях работя sad.gif някои може ли да ми даде съвет какво да няправя?

Да влезеш от компютъра на администратора, а не от твоя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да влезеш от компютъра на администратора, а не от твоя ;)

Аз ако трябва да ходя до сървърното да влизам в една папка само да разпечатвам чертежи трябва да полудеиа, компютъра ми е с Windows Vista а сървъра е Windows Server 2003 и просто не ме допуска до определени папки а до други ме допуска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с пермишъните наистина е супер сбъркана работа при Вистата. Аз ей така на лаптопа на колежката, сложих й тестово Vista Enterprise и оставих за всеки случай инсталираното ХР... е от Виста в някои от директориите, където беше инсталирано ХР не можеше да се влезе (и обратното). Интересното е, че директориите не бяха системни и никой не бе задавал специфични настройки за правата на ползване от различните потребители. Преглеждахме настройки и какво ли не ... решение не се намери... и Вистичката си замина... (оказа се, че не поддръжа нито един от фирмените принтери - лексмарк, hp, xerox, понеже не са последни модели).....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@fashionlady - би трябвало сисадминът ви да оправи пермисиите. Не е твоя работа да се занимаваш с това.

@angelovarna - пермисиите във Vista съвсем не са си объркани. Същите са още от времето на Win 2000 например. Може да са били същите и в NT - това вече не го помня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажete кво е БООТ-ване и как се прави боот диск!аа и какво е да BURN-еш сд?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
@fashionlady - би трябвало сисадминът ви да оправи пермисиите. Не е твоя работа да се занимаваш с това.

@angelovarna - пермисиите във Vista съвсем не са си объркани. Същите са още от времето на Win 2000 например. Може да са били същите и в NT - това вече не го помня.

Значи аз несъм към домейн контролера и няма как да ми зададът права за достъп, преди с ХР ставаше но сега с Виста нисхто неможе да направя а системния щом аз питам тук в форума значи си има причина и тя е че го няма и напусна. sad.gif

Това с пермишъните наистина е супер сбъркана работа при Вистата. Аз ей така на лаптопа на колежката, сложих й тестово Vista Enterprise и оставих за всеки случай инсталираното ХР... е от Виста в някои от директориите, където беше инсталирано ХР не можеше да се влезе (и обратното). Интересното е, че директориите не бяха системни и никой не бе задавал специфични настройки за правата на ползване от различните потребители. Преглеждахме настройки и какво ли не ... решение не се намери... и Вистичката си замина... (оказа се, че не поддръжа нито един от фирмените принтери - лексмарк, hp, xerox, понеже не са последни модели).....

По повод на принтерите ох леле маико ако ревна и аз, нищо не подържа та някои и от най новите модели също да не говорим, че ако разпечатвам от PDF файл на някои стар принтер ми печата по някой ред има букви на някой няма букви чудеса на чудесата ръце вдигам с тоя Виста. Немога да се свържа например с мрежовия ни плотер при опит да печатам ми дава грешка и това е неможе и неможе sad.gif плотера е HP Desingjet 500. sad.gif

кажete кво е БООТ-ване и как се прави боот диск!аа и какво е да BURN-еш сд?! ;)

Ми виж в другите части на форума тука е дискусия за Виста. Преди време видях в форума много добро обяснение за това което питаш.

Редактирано от fashionlady (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато отворя прозореца с индексирането излиза това sad.gif

untitledci5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм много напред в оперционните системи, но много искам да си инсталирам Windows Vista, така че ще ви задам няколко вапроси относно това и се надявам да ми отговорите, Искам да попитам загубват ли се файловете и програмите след като я инсталира, променя ли се паметта на (C:) и (D:) и какъв трябва да е компютърът ми за да имам Windows Vista? Моля ви отговорете ми, ще съм ви много благодарна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети темата, ще намериш отговори на всичко, за което питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вече разбрах, някой би ли ме посъветвал коя е най подхоаящата версия за мен, ето какъв е компютърът ми

myspace_images_06_19_2007_07_54_46_41285.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да вече разбрах, някой би ли ме посъветвал коя е най подхоаящата версия за мен, ето какъв е компютърът ми

за тази конфигурация повече от home basic не ти препоръчвам.

темата става страшна :yanim: дълга и полезна

тук намерих фонетичната - че както съм свикнал....ставам смешен иначе.

ще ви кажа един интересен случай - тук в офиса си имам една лицензна виста която винаги си я инсталирам за проба на нов компютър .. имам си копия на нея и така....бях х си загубил тях копия и сега си направих ново ...интересен бе факта че след инсталирането и ( на няколко компютъра) нямаха медия плеър 11 angry.gif

свалих го от microsoft искаше после при инсталацията един як ъпдейт над 200 МБ и след рестарт си имаше плеъра :yanim: ...странното е че преди копията си бяха пак от същия диск и си имаха плеъра :yanim: а този не /...

а сега да питам тук има ли някой който е инсталирал виста и xp на 2 различни дял и ако да - да сподели как го е направил - аз вече 2 пъти пробвах никъде вистата не локализира наличие на друга операционна система и не създава боот меню...ясно ми е наличие на други програми за това но аз искам да разбера как става без тях

Редактирано от jorroman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах в твоя случай, но по пронцип N версията на виста няма WMP интегриран, заради ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кът туриш виста на д: и после пита дали да стартира виста или по старата версия на уиндоус.в случая експи.ама тва го бях напрайл с бетата.одавна нямам експи даже забрайх как са работи на него.когат някой ме попита за нещо да му опрая или да му обясна на експи хич си нямам понятие.в виста е много по опростено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече си инсталирах Windows Vista Ultimate и противно на очакванията ми тя работи безупречно, много се радвам и съм много доволна, но има един малък проблем. Един мой приятел ми прати снимка на десктопа си и видях че неговата Vista е много по различна от моята, той също е с Windows Vista Ultimate но прозорците му за отварят по много готин начин, ето вижте

myspace_images_06_20_2007_13_30_14_15617.jpg

Някой знае ли дали и аз мога да си направя прозорците така, моля ви помогнете, много ще съм ви благодарна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли възможност за networking в Sleep Mode? При мен като дам на този режим и след това като "събудя" компютъра връзката ми с интернет е прекъсната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за тази конфигурация повече от home basic не ти препоръчвам.

темата става страшна :) дълга и полезна

тук намерих фонетичната - че както съм свикнал....ставам смешен иначе.

ще ви кажа един интересен случай - тук в офиса си имам една лицензна виста която винаги си я инсталирам за проба на нов компютър .. имам си копия на нея и така....бях х си загубил тях копия и сега си направих ново ...интересен бе факта че след инсталирането и ( на няколко компютъра) нямаха медия плеър 11 angry.gif

свалих го от microsoft искаше после при инсталацията един як ъпдейт над 200 МБ и след рестарт си имаше плеъра :whist: ...странното е че преди копията си бяха пак от същия диск и си имаха плеъра :P а този не /...

а сега да питам тук има ли някой който е инсталирал виста и xp на 2 различни дял и ако да - да сподели как го е направил - аз вече 2 пъти пробвах никъде вистата не локализира наличие на друга операционна система и не създава боот меню...ясно ми е наличие на други програми за това но аз искам да разбера как става без тях

Аз съм инсталирал Vista и XP на C:\ и D:\. За да се получи буут меню трябва първо да инсталираш XP и след това Vista. По този начин Vista си прави буут меню с нейния boot loader. После при стартиране ще те пита коя ОС да стартира Vista ще ти се пада първа, а XP втора.

Забележка: гледай втория дял да ти бъде по-голям заради Vista. min. 15GB свободно.

Вече си инсталирах Windows Vista Ultimate и противно на очакванията ми тя работи безупречно, много се радвам и съм много доволна, но има един малък проблем. Един мой приятел ми прати снимка на десктопа си и видях че неговата Vista е много по различна от моята, той също е с Windows Vista Ultimate но прозорците му за отварят по много готин начин, ето вижте

Някой знае ли дали и аз мога да си направя прозорците така, моля ви помогнете, много ще съм ви благодарна

Това е ефект на Vista и се нарича Flip 3D. Включва се по следните начини:

1. С клавишна комбинация Win+Tab

2. С бутона Swich between windows до бутона Show desktop Изглежда така:2185_070.JPG

Има и комбинация която показва обикновения Flip - Alt+Tab

Редактирано от Biskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм инсталирал Vista и XP на C:\ и D:\. За да се получи буут меню трябва първо да инсталираш XP и след това Vista. По този начин Vista си прави буут меню с нейния boot loader. После при стартиране ще те пита коя ОС да стартира Vista ще ти се пада първа, а XP втора.

Забележка: гледай втория дял да ти бъде по-голям заради Vista. min. 15GB свободно.

Това е ефект на Vista и се нарича Flip 3D. Включва се по следните начини:

1. С клавишна комбинация Win+Tab

2. С бутона Swich between windows до бутона Show desktop Изглежда така:2185_070.JPG

Има и комбинация която показва обикновения Flip - Alt+Tab

Извинявай но би ли ми обяснил отново понеже не разбрах, този бутон Swich between windows го видях, но къдее бутона Win

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли възможност за networking в Sleep Mode? При мен като дам на този режим и след това като "събудя" компютъра връзката ми с интернет е прекъсната.

И мен ме дразни това. Пробвай от Device manager и там на твоята карта да отмаркираш в Power management "allow to turn off this device to save power", но лично при мен не даде резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай но би ли ми обяснил отново понеже не разбрах, този бутон Swich between windows го видях, но къдее бутона Win

Бутона Win се намира между Ctrl и Alt от двете страни на Space. Обозначен е с букви Win или както в моя случай със знака на Windows(прозореца с четирите цвята във формата на знаме), както е на Start менюто.

При мен без нищо да съм пипал, Интернет-а не ми прекъсва. Не знам как така се получава, но е факт. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бутона Win се намира между Ctrl и Alt от двете страни на Space. Обозначен е с букви Win или както в моя случай със знака на Windows(прозореца с четирите цвята във формата на знаме), както е на Start менюто.

При мен без нищо да съм пипал, Интернет-а не ми прекъсва. Не знам как така се получава, но е факт. ohmy.gif

Опитах с всички клавишни комбинации включително и със бутона Swich between windows но не става, явно аз нямам Flip 3D sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно защото НЕ си на pppoe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно проблема с Flip 3D: Виж дали случайно не се опиваш да го направиш докато си с Vista Basic Color Scheme, защото работи само при Aero.

Относно моя проблем с изключването на нета при Sleep Mode: отметнах Allow The Computer To Turn Off This Device To Save Power, но без резултат. Аз също съм на PPPoE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да си изплача проблема от прословутата Виста.

Лаптопа ми пристигна с нея. Красива е, странна е, трудна е и 3 дена се борих да си намеря настройките на нета.

Както и да е. Оправих се.

Проблема е там, че като изключвам РС-то от шътдаун и то си спира ама като го пускам винаги ме посреща със

Старт под сейф моуд

Старт Уиндолс нормал и т.н.

А в 70% от случайте забива докато ми зареждя оная лентичка. А сега де?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...