Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Имам въпрос към запознатите, тъй като все още не съм имал пряк досег с Vista. 32-битовата версия има ли вградена поддръжка за количества RAM от порядъка на 4 GB и повече? Според мои познати такава поддръжка има само 64-битовият вариант...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

32 битовата версия не може да се възползва от 4Gb или повече рам, в такива случаи се препоръчва 64 битовата cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам въпрос към запознатите, тъй като все още не съм имал пряк досег с Vista. 32-битовата версия има ли вградена поддръжка за количества RAM от порядъка на 4 GB и повече? Според мои познати такава поддръжка има само 64-битовият вариант...

Нещо интересно от Microsoft -> http://support.microsoft.com/kb/929605

The system memory that is reported in the System Information dialog box in Windows Vista is less than you expect if 4 GB of RAM is installed

SYMPTOMS

If a computer has 4 gigabytes (GB) of random-access memory (RAM) installed, the system memory that is reported in the System Information dialog box in Windows Vista is less than you expect. For example, the System Information dialog box may report 3,120 megabytes (MB) of system memory on a computer that has 4 GB of memory installed (4,096 MB).

Note You can access the System Information dialog box in the following ways:

• Click Start, type System in the Search box, and then click System under Programs.

• Double-click System in Control Panel.

• Click Start, right-click Computer, and then click Properties.

• Click Show more details in the Windows Vista Welcome Center window.

CAUSE

This behavior is the expected result of certain hardware and software factors.

Various devices in a typical computer require memory-mapped access. This is known as memory-mapped I/O (MMIO). For the MMIO space to be available to 32-bit operating systems, the MMIO space must reside within the first 4 GB of address space.

For example, if you have a video card that has 256 MB of onboard memory, that memory must be mapped within the first 4 GB of address space. If 4 GB of system memory is already installed, part of that address space must be reserved by the graphics memory mapping. Graphics memory mapping overwrites a part of the system memory. These conditions reduce the total amount of system memory that is available to the operating system.

The reduction in available system memory depends on the devices that are installed in the computer. However, to avoid potential driver compatibility issues, the 32-bit versions of Windows Vista limit the total available memory to 3.12 GB. See the "More information" section for information about potential driver compatibility issues.

If a computer has many installed devices, the available memory may be reduced to 3 GB or less. However, the maximum memory available in 32-bit versions of Windows Vista is typically 3.12 GB.

.....................................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32-bit-вата версия поддържа до 4GB RAM. От там нататък трябва 64-bit-ва версия на Vista. А иначе Vista може да работи с до 4-ядрени процесори и даже с тях работи най-ползотворно, така и с 4GB RAM памет.

P.S.: Лично аз съм инсталирал Windows Vista Ultimate 32-bit на машина с 2х2GB RAM памет. Работеше перфектно.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?act=boardrules

dragozow

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
(sry za latinicata ama s VISTA nqma kak...) naskoro si instaalnah vista-ta i nemoga da si instalna driverite za sound-a nestava!! dava mi greshka che ne e za taq operaciona sistema ne se podyrja ot vista.....neshto takova dynoto mi e *SUS A8S-X pls daite nqkfi driveri nemoje bez sound ... :angry22:

За драйверите не мога да ти помогна, търси в Google и в сайта на производителя на саунд картата ти. Иначе това което си написал в началото не е вярно - "(sry za latinicata ama s VISTA nqma kak...)", напротив аз в момента пиша от Windows Vista Ultimate 32-bit с БГ фонетика, която е като тази в XP. Даже Vista си има и вградена БГ фонетика, която е с малки промени спрямо предишната(познатата). Ето ти БГ фонетика за Windows Vista. Поне проблема с писането на кирилица ти реших. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са изискванията на Windows Vista?

Дали ще ми тръгне на

1024 RAM

128MB VIDEO

HDD 80GB

1.8GHz AMD Atholn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какви са изискванията на Windows Vista?

Дали ще ми тръгне на

1024 RAM

128MB VIDEO

HDD 80GB

1.8GHz AMD Atholn

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Невярно съдържание. Няма как в интернет да има обяви за компютри с инсталирана ОС Microsoft Vista поради простата причина, че все още е бета версия и ще бъде на пазара в края на 2006 година. Така, че не пускай подвеждащи съобщения. Освен това минималната памет за да се стартира инсталацията е 256MB, работи на 512MB.

Ползвам я на две машини заради тестовете, които правя. Едната е с 768MB RAM с вградено видео, а другата с 1GB RAM. Работи, мо все пак е бета версия и си има проблемите. А и все още ме е оптимизирана. Някои програми са несъвместими и така нататък, което е нормално за този етап на разработка.

НЕ! Лично аз съм го пробвал на един фр (с 256) и му пишеше че иска 512

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за нещо, което видях в Vista. То е следното:

Subsystem for UNIX-based Applications като папка намираща се в START менюто --> All Programs и Download Utilities for Subsystem for UNIX-based Applications като уеб страница намираща се в папката. Какво означава това? Моля, някой който знае нещо повече по въпроса да сподели. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде ся да ми обясните без да ми се карате

Мога ли тъй като нямам DVD записвачка да инсталирам виста без да е burnата на DVD тоест без да я буттвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На няколко пъти си инсталирах Виста и на няколко пъти я махах. Проблема бе там, че под ХР ми въвят добре тези две игри (само тях играя) Rise of Nations и NFS Carbon, но под виста насичат и то стабилно.

Ето какъв ми е компютъра:

CPU: AMD Palomino 1700+

RAM: 2x512MB DDR/400Mhz

HDD: 120GB/8MB cache SAMSUNG

Video: GeForce 6200 - 128MB/64bit (пробвал съм и с тази, но и при нея е същия проблем: GeForce FX 5200 - 128MB/128bit)

Някой от Вас с аналогична на моята конфигурация пробвал ли се е да си пусне тези игри под Виста?

Не ми се струва нормално да имам такива проблеми. sad.gif

Редактирано от angelovarna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем: имам инсталиран оригинален Уиндолс Виста на преносим компютър който е на 1-2 седмици.Когато се опитам да направя мрежа всичко е ОК компютрите се виждат, но когато се опирам да го свържа с интернет ми дава че има проблем с ДНС-ите интернета гп шервам от друг комютър и настройките 100 % са сигурни опитвах и с прокси сървър и пак не се получава в прочем компютърът не е мой, а на една познана която днес се е опитала да се върже към интернет и момчето от доставчика е казало че няма да стане защото има някакъв проблем излязло му е някаква грешка от сорта на Error 501 (или нещо от този сорт).

Моля ако някой се е зблъсквал или има информация за проблем от този сорт да помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Виста е голяма работа,почна да ме ядосва.Ето няколко проблема.

- Когато поставя диск и искам да стартирам autorun-a ми изписва следното error/autorun Access is denied

- При опит да инсталирам драйверите на Нвидията излиза следното

The Filename,directory name,or volume label syntax is incorrect.

- При документ в нотерада българския излида като йероглифи.Влизах в Notepad-Format-Font-кирилица и не се получава нищо!

Това е само с Вистата при ХР няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази Виста е голяма работа,почна да ме ядосва.Ето няколко проблема.

- Когато поставя диск и искам да стартирам autorun-a ми изписва следното error/autorun Access is denied

- При опит да инсталирам драйверите на Нвидията излиза следното

The Filename,directory name,or volume label syntax is incorrect.

- При документ в нотерада българския излида като йероглифи.Влизах в Notepad-Format-Font-кирилица и не се получава нищо!

Това е само с Вистата при ХР няма проблеми.

Вече 5 пъти инсталирах за експерименти Виста-та (Ultimate, Business и Home Premium, но в момента съм с ХР.

- С autorun-a не съм имал проблеми. Имаше някъде настройки за това - потърси ги.

- За драйверите - разрешавам й да си търси липсващите в Интернет и ги намира (за модема ми).

- За Notepad-а - вероятно е от регионални и езикови настройки още при инсталирането, но те могат да се променят (при мен кирилицата излиза нормално).

Успех! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталираха ми Виста обаче музиката ми вече не е 5+1,но при филм си е 5+1(в смисъл колоните са си свързани както трябва) някаква програма ли ми трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за аудио картата и настройки в Контрол панела ;) това ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Драйвери за аудио картата и настройки в Контрол панела :speak: това ти трябва.

мисля че и двете неща съм ги направила както трябва.... :-/...какви настройки в Контол панела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде ся да ми обясните без да ми се карате

Мога ли тъй като нямам DVD записвачка да инсталирам виста без да е burnата на DVD тоест без да я буттвам

В такъв случай можеш единствено да я инсталираш като виртуална машина. Това можеш да го направиш например с Microsoft Virtual PC. Чрез тази програма ще можеш да инсталираш Windows Vista като виртуална машина под Windows XP. Може да се стартира инсталацията на виртуалната машина дори от .iso файл без да е записан на DVD диск. Но за да успееш да направиш инсталацията трябва да имаш минимум 512MB памет. Толкова памет ще ти поиска виртуалната машина за Windows Vista. Иначе обикновена инсталация на Windows Vista не може да се направи без да имаш DVD записвачка, чрез която да запишеш и бутнеш инсталацията на Vista. Успех.

На няколко пъти си инсталирах Виста и на няколко пъти я махах. Проблема бе там, че под ХР ми въвят добре тези две игри (само тях играя) Rise of Nations и NFS Carbon, но под виста насичат и то стабилно.

Ето какъв ми е компютъра:

CPU: AMD Palomino 1700+

RAM: 2x512MB DDR/400Mhz

HDD: 120GB/8MB cache SAMSUNG

Video: GeForce 6200 - 128MB/64bit (пробвал съм и с тази, но и при нея е същия проблем: GeForce FX 5200 - 128MB/128bit)

Някой от Вас с аналогична на моята конфигурация пробвал ли се е да си пусне тези игри под Виста?

Не ми се струва нормално да имам такива проблеми. sad.gif

Аз имам подобна на твоята конфигурация и една от игрите съм пробвал и вървеше добре. Играта, която съм играл под Vista е NFS Carbon. А конфигурацията ми е следната:

• CPU AMD Sempron 2800+ 1.6GHz @2.2GHz

• RAM 2x512MB DDR2 533MHz

• HDD Seagate 160GB

• Video: nVidia GeForce 6100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали ще тръгне на тази система Windows Vista ?

MB:Gigabyte GA-7VAX rev 1:1

CPU-AMD AthlonXP 2500+

RAM-3.256MB PQI 400Mhz

Video- Saphire Radeon 9550 128Mb/400mhz

HDD-Excel Stor J880 80Gb

DVD-RAM устроиство

Моля ви Кажете от каде мога да си я истегля ?

Мерси предварително .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива ли така да ми сече Prince of Persia на тази кофигурация

1024mb RAM

128mb Video

80GB HDD

AMD Atholn 1.8GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А дали ще тръгне на тази система Windows Vista ?

MB:Gigabyte GA-7VAX rev 1:1

CPU-AMD AthlonXP 2500+

RAM-3.256MB PQI 400Mhz

Video- Saphire Radeon 9550 128Mb/400mhz

HDD-Excel Stor J880 80Gb

DVD-RAM устроиство

Моля ви Кажете от каде мога да си я истегля ?

Мерси предварително .

Ако рамта ти е както аз си мисля 3х256 - ще тръгне Вистата, но няма да ти хареса как върви. Разликата ще е определено в полза на ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте,искам да питам някой има ли идея как да се справя с този проблем,значи като се подкара протокола PPPOE машината(лаптопа)забива моментално.Свързва се и след това спира блокира се мишка клавиатура и т.н може ли някой да помогне???????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси вече си я инсталирах и сам много доволен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...