Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Има ли някакъв начин да си пренаредя фонетичната клавиатура, че така много тегаво като половината букви не са на мястото, където съм свикнал да бъдат?

Признавам си без бой - не съм изчел всичките 44 страници... за т'ва ако го има някъде по страниците отговора на моя въпрос... няма да ме биете много.

Ето я правилната :) фонетика за x86 Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
някой може ли да ми каже как да сваля защитата и изтрия файловете на вистата от харда? angry.gif

НЕ съм сигорен, че ще ти помогна много, но аз бях в подобно на твоето положение :yanim: и се "отървах" от вистата с форматиране :)

Пълна версия няма вероятност да е.На мен е до април.Mисля че пишеше в computer->properties някаде отдолу.Това е ако е активирана.Ако не си я активирал 2 седмици

Според мен е по-добре да забравим вистата, докато е бета.. аз я бробвах и не ми вървеше добре.. може би заради малкото ми рам sad.gif но ти препоръчвам ХП то засега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
НЕ съм сигорен, че ще ти помогна много, но аз бях в подобно на твоето положение :) и се "отървах" от вистата с форматиране :)

Според мен е по-добре да забравим вистата, докато е бета.. аз я бробвах и не ми вървеше добре.. може би заради малкото ми рам sad.gif но ти препоръчвам ХП то засега

ХП е стара работа сменяйте.Помните ли как беше като сменяхме от 98 към XP пак всички викаха не сменяйте няма нужда 98 е оп добра всеки така викаше.И защо защото всички са на стария линдолс.Не се плашете от промените Виста е СУПЕР! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На тези които казват,че виста е смотана мога да им кажа ,че за да я направят тази ОС е имало защо.Едва ли са я направили само,защото от дълго време не бяха издавали нищо ново.Сами виждате какви са разликите и те не са малко.Това,че на някои хора не им тръга не означава,че виста е смотана. :)

Редактирано от horus92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам качена vista ultimate, всичко е наред засега само windows experience index не ми работи и като натисна rate this computer ми казва че не може да го оцени защото тази принадлежност е забранена от потребителя а аз не съм пипал нищо ако някой знае от къде да се стартира да помага благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези които казват,че виста е смотана мога да им кажа ,че за да я направят тази ОС е имало защо.Едва ли са я направили само,защото от дълго време не бяха издавали нищо ново.Сами виждате какви са разликите и те не са малко.Това,че на някои хора не им тръга не означава,че виста е смотана. ;)

Съгласен ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ХП е стара работа сменяйте.Помните ли как беше като сменяхме от 98 към XP пак всички викаха не сменяйте няма нужда 98 е оп добра всеки така викаше.И защо защото всички са на стария линдолс.Не се плашете от промените Виста е СУПЕР! :)
И аз така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На тези които казват,че виста е смотана мога да им кажа ,че за да я направят тази ОС е имало защо.Едва ли са я направили само,защото от дълго време не бяха издавали нищо ново.Сами виждате какви са разликите и те не са малко.Това,че на някои хора не им тръга не означава,че виста е смотана. :)

Съгласен ! ;)

Вярно!Вистата изглежда страхотно!И аз я тествах!И аз останах много доволен....от външния вид!Що се касае до представянето на новата ОС,то е хубаво човек да почете първо,преди да се изказва...

Ето:вижте тук http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&...n=3487&pn=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:speak: Признавам си,че това не го бях виждал.Нищо все пак виста тепърва ще се реализара,а и като излезнат DX10 картите. ;) Редактирано от horus92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.......Що се касае до представянето на новата ОС,то е хубаво човек да почете първо,преди да се изказва...

Ето:вижте тук http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&...n=3487&pn=1

Абсолютно вярно. Игрите (засега) са по-бързи под ХР. НО.. Същото положение беше при преминаване от 98 серията към ХР. При насочване към DX10 - видеокарти и игри писани по тази спесификация положението ще се промени. Да не говорим, че MS надали ще пуснат DX 10 за ХР. А неофициалните релийзи на DX 10 за ХР - е има ги вече, но доколко ще стават е отделен въпрос.

И най-вече - Windows Vista е операционна система , а не игрова платформа.

Който иска преди всичко да играе да си вземе конзола. А за останалото ще му свърши работа и 98 или Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След толкова писаница за тази Виста неможах да намеря нещо за моя проблем. МОжели някой да подскаже каква може да е причината да немога да си подкарам нета. Имам пинг към навсякъде но не се зареждат никакви страници и 2 дни немога нищо да измисля. Но съм упорид и немисе ще да го подменям с ХП. Все пак си е лицензиран :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой ако знае драйвери за звук на виста ......дъното ми е Asus A7V880

и за уебкамера Delux.

Редактирано от bg_feel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След толкова писаница за тази Виста неможах да намеря нещо за моя проблем. МОжели някой да подскаже каква може да е причината да немога да си подкарам нета. Имам пинг към навсякъде но не се зареждат никакви страници и 2 дни немога нищо да измисля. Но съм упорид и немисе ще да го подменям с ХП. Все пак си е лицензиран :))

Aз имах подобен проблем само че не можех да отварям определени сайтове включително на MS :wors:. Oправих го като деинсталирах драйвера на LAN-а и оставих Виста сама да си сложи от нейните драйвери.

Имам качена vista ultimate, всичко е наред засега само windows experience index не ми работи и като натисна rate this computer ми казва че не може да го оцени защото тази принадлежност е забранена от потребителя а аз не съм пипал нищо ако някой знае от къде да се стартира да помага благодаря предварително.

Същото е и при мен но не успях да го подкарам. Ако ти успееш кажи.

Редактирано от blacksmith (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази страница http://support.asus.com/download/download....mp;model=A7V880 има драйвъри за по-сари версий на Windows. Драйвърите за Win 2003 или Win XP трябва безпроблемно да се инсталират и работят. Пробвайте. Дъното е доста старичко и може Asus да не предостави драйвъри за нито една част от хардуера. Проверете производителя на звуковата карта. Посетете официалната му страница. Надявайте се да има драйвъри за Vista. Ако има знаете какво да правите. Ако няма потърсете support и се оплачете че искате драйвъри за

Windows Vista. Може мило да ви кажат да си гледате работата, но все пак трябва да пробвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой намери ли LIP на български за вистата ,ако има да даде линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

попадна ми при случайно сърфиране, че има изпълним файл с който може Vistata да има стария интерфейс на ХР и както знаете повечето потребители свикнали на ХР си умират от страх от новостите. Та идеята ми е да подскажете с едно линкче, къде се намира подобно нещо в интернет.

Ако си спомняте и в ХР има подобно нещо, с което ОС става близка на 98-ца.

Помагайте спецове

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе аз съм с виста 64-бит си я купих сичко е както тряя ама съм забелязал че неработят някой работи като на експи.например няма онази опция когато неползваш компа и да се намали използването на процесора.като си сложих видео картата и незнаех че трябва да и се фключи ток от захранването и на виста нищо не исписваше а на експи казваше че не е включен тока.и да знаете 2 гб рам не стигат.вистата почва да работи добре след 4гб рам нагоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

попадна ми при случайно сърфиране, че има изпълним файл с който може Vistata да има стария интерфейс на ХР и както знаете повечето потребители свикнали на ХР си умират от страх от новостите. Та идеята ми е да подскажете с едно линкче, къде се намира подобно нещо в интернет.

Ако си спомняте и в ХР има подобно нещо, с което ОС става близка на 98-ца.

Помагайте спецове

:)

През Personalization -> Theme не става ли да си смениш изгледа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе за кво ви е тоя нещастен експи изглед.пускате аеро и край

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и да знаете 2 гб рам не стигат.вистата почва да работи добре след 4гб рам нагоре

Всички са свикнали от XP да им е полупразна наличната памет и сега във Vista като не е така изпадат в паника. Паметта във Vista се използва доста по рационално от кеша и затова потребителите със 2GB си мислят че е малко. Аз в момента съм със 512MB памет но след оптимизиране Vista ми върви по добре и от XP. Един приятел се поддаде на синдрома с празната памет и си взе още 2GB за да му станат общо 4 :wors:.

Редактирано от blacksmith (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всички са свикнали от XP да им е полупразна наличната памет и сега във Vista като не е така изпадат в паника. Паметта във Vista се използва доста по рационално от кеша и затова потребителите със 2GB си мислят че е малко. Аз в момента съм със 512MB памет но след оптимизиране Vista ми върви по добре и от XP. Един приятел се поддаде на синдрома с празната памет и си взе още 2GB за да му станат общо 4 :wors:.

Би ли споделил нещо повече какво точно си оптимизирал тъй като аз съм с 1GB памет и в интерес на истината Vista-та не върви по добре отколкото XP,дори напротив...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам пуснати само 24 service-а като информация за тях взех от ТУК. Спрени са UAC, Aero темата, System Restore и suprefetch. За да се спре чегъртането на HDD трябва да се спре suprefetch-a и да се изтрие кеша му от "C:\Windows\Prefetch". Ето това са ми останалите services:

serviceshw1.th.jpg

Ето малко tweak-ове:

Disable DEP in Vista:

1. Click Start

2. Click All Programs

3. Click Accessories

4. Right Click on Command Prompt

5. Left click on Run as Administrator

6. Click the Allow button if it asks you for permission

7. Type or copy and paste this into the command prompt window:

bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

8. Hit enter and you should see the confirmation: Operation Completed Successfully

9. Reboot and DEP should be off.

Disable UAC (Formerly UAP)

UAC, otherwise known as UAP (User Account Control/User Account Protection) in previous builds is another one of those features that just seems to get in the way of doing your work. This feature is designed with the average user in mind who needs this kind of protection to keep themselves out of trouble. If you are reading this then chances are you know how to manage your own system. Here is how to disable UAP:

1. Press the Windows Key + R (winkey + R).

2. At the run prompt, type "msconfig" without the quotes.

3. Go to the Tools tab, scroll down and select "Disable UAP" and click the run button.

4. You should see a command prompt open and it will say "Command completed successfully".

5. Reboot and enjoy the freedom to control your system as you wish.

Get Rid of The Nagging Windows Security Center Icon

The Windows Security Center has been one of the biggest annoyances since the inception of the idea with Windows XP Service Pack 2. Now with Windows Vista™ it is new, improved, and even more annoying than ever before! Untill now, you could not get rid of the icon from your tray.

Here's how to nuke Security Center off your system. This has been tested and there are no adverse effects from doing this.

1. Go to Start --> Run and type "cmd" without the quotes.

2. Type "cd\" followed by "cd windows\system32".

3. Now run the following commands:

* takeown /f wscapi.dll

* takeown /f wscsvc.dll

* takeown /f wscui.cpl

4. Now you have ownership of the files. Go into the system32 directory in explorer and right click each file, go to the security tab and add an entry for everyone and give them full access permissions.

5. Disable the Security Center Service via services.msc if you have not already done so.

6. In the system32 folder rename the three mentioned dll's (change their file extension to .bak).

7. To get rid of the Security Center service from services.msc drop to a command prompt and type the following:

* "REG DELETE HKLM\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\SERVICES\WSCSVC /F", hit enter and reboot.

8. Enjoy no more nagging or icon in your system tray!

Delete Hibernate File

When you use hibernate in Windows Vista, it creates a file called hiberfil.sys. This file can grow rather large and you may want to remove it. A simple way to delete it:

a) log on as the Administrator

b) start Command Prompt then type: powercfg -h off

c) hit enter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубу де. намери си няква снимка над 20 МБ и ша си говорим после 512 рам 2 гб рам 4 гб ран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

99% от потребителите не са и помирисвали такава снимка така че това не е фактор за редовия потребител. Хората които използват PC за професионални цели да си слагат колкото памет искат. А колкото до снимката имам си една ултра голяма сателитна снимка която се отваря нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
99% от потребителите не са и помирисвали такава снимка така че това не е фактор за редовия потребител. Хората които използват PC за професионални цели да си слагат колкото памет искат. А колкото до снимката имам си една ултра голяма сателитна снимка която се отваря нормално.

сканирай от скенер на максимум качество цялото поле и да видим дали щи го отвори.освен тва дъната имат лимит за рама, освен ако не е 64-бит ОС де.пък и рам и хард дискове винаги си трябват :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...