Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

бе аз съм с виста 64-бит си я купих сичко е както тряя ама съм забелязал че неработят някой работи като на експи.например няма онази опция когато неползваш компа и да се намали използването на процесора.като си сложих видео картата и незнаех че трябва да и се фключи ток от захранването и на виста нищо не исписваше а на експи казваше че не е включен тока.и да знаете 2 гб рам не стигат.вистата почва да работи добре след 4гб рам нагоре

Човече, аз съм с 1GB RAM и Vista-та ми върви перфектно. Нямам никакво забавяне и при сканиране и при отваряне на големи изображения, въобще идеално си върви. Е, все пак не е като 64-битова ОС.Не съм я оптимизирал въобще. Карам си с аеро, но не ползвам сайдбара понеже той наистина заема много рам. Мисля, че на Vista са достатъчни 1GB RAM, а за по-добра и комфортна работа и играене на игри 2GB са напълно задоволяващи. Иначе за това, че РАМ и Хард диск винаги си трябва, така е. Няма спор. Аз също съм на това мнение и затова скоро ще удвоявам тези неща. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе докът не си купите виста и да си е сложите няма да разберете за кво става дума.сичките пиратки са орязани за да са по леки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе докът не си купите виста и да си е сложите няма да разберете за кво става дума.сичките пиратки са орязани за да са по леки

Аз съм с напълно легална Vista Business Edition - 2 GB RAM. Никави проблеми при работа. Никакво забавяне не се усеща. При положение, че едниственото нещо , което съм изключил е UAC. Така че тези приказки за 4 GB RAM и т.н. са меко казано неверни. Какво чак толкова правиш, че ти се товари толкова системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои игри сте играли на Виста,четох в Компютри,че NFS не вървяло,вярно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос за МW,имало много артефакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе човече като не си сигурен дали не сме си я купили недей да говориш така. Лично аз съм си купил Windows Vista Ultimate от магазин Plesio за 999лв. (с ДДС). По между другото не всички "пиратки" са орязани. Изтеглих една "пиратка" от ###### и я сравних с моята. Да ти кажа, нямаше разлика, ама никаква. Беше едно към едно с моята. Иначе има орязани, но не всички. Поздрави!

Кои игри сте играли на Виста,четох в Компютри,че NFS не вървяло,вярно ли е?

Пробвал съм NFS Carbon и NFS Most Wanted Black Edition и нямах проблеми. И двете игри си ми вървяха добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем с Вистата. От Януари съм си я сложил и вече забравих ХР-то. Малко се поозорих в началото, но то просто нямаше свестни драйвери. ХР-то още си седи на диска, но почти не влизам в него. Игри много не играя, най-вече Heros 5, който върви по-добре, отколкото на ХР.

Между другото 32-битовата версия, според тестовете е по-бърза от 64-битовата. Vista е по-добре оптимизирана за работа с многоядрените процесори. И в многозадачните тестове е много по-добра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да подскаже как да си оправя фонетиката на Вистат че някой букви се раминават със ХП. Четох насам на там теглих разни глупости ама не се получава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от VISTA-та, но имам два проблема:

1. Не мога да си намеря свестни Vista-драйвери за звука - SoundMAX

2. Vista-драйвери няма и за Web камерата - VideoCAM Messenger Genius - само си намира от интернет някои драйвери, но ефекта е никакъв - като я пусна ми показва черен екран

Някой ако знае нещо по въпроса моля да помага. Много ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой пускал ли е Виста на САТА диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой пускал ли е Виста на САТА диск?

да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да

А имаше ли някакав проблем, че при мене не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А имаше ли някакав проблем, че при мене не се получава.

Какви проблеми ? Дискът си се разпознава от BIOS-а , операционната система и т.н. VISTA се инсталира без проблем.

Може да напишеш по-подробно какъв ти е проблема. Какво не се получава? Какъв ти е дискът и дъното ? Сигурен ли си , че е заради диска ?

Просто опиши по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Ами защо не ползваш кирилицата , която е вградена в ОС. Има дори и някаква фонетика.

да оправих се всичко е ок мерси все пак ;)

а да ви питам какъв антивирус ползвавате под виста

Редактирано от Nuthin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да оправих се всичко е ок мерси все пак :hush:

а да ви питам какъв антивирус ползвавате под виста

NOD 32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какви проблеми ? Дискът си се разпознава от BIOS-а , операционната система и т.н. VISTA се инсталира без проблем.

Може да напишеш по-подробно какъв ти е проблема. Какво не се получава? Какъв ти е дискът и дъното ? Сигурен ли си , че е заради диска ?

Просто опиши по-подробно.

Всичко си върви нормално докато се наложи да избера дяла на който да инсталирам. Нали има едно поле от където би трябвало да се избере дяла, е при мене това поле е празно, все едно нямам хард. Имах подобен проблем и при ХР, но там проблема се реши чрез дискета с драйвери(в крайна сметка). Пробвах същия номер и при виста но не разпозна драйверите(дали не трябват специални за виста)

ПС: дъното е ASUS P4S800D-X, диска не го знам какъв е

Редактирано от ko_drugo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Vista-драйвери няма и за Web камерата - VideoCAM Messenger Genius - само си намира от интернет някои драйвери, но ефекта е никакъв - като я пусна ми показва черен екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм казал но пак повтарям. като си купите хардуер на които пише че е за виста тогава минавайте на виста, а не да мрънкате няям драйвер за тва онва не ми работи на виста.и аз искам да мина на порше ама ниможи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
NOD 32

Аз ползвам Avast :) лека е и по-надеждна. Не стига това ами и безплатна :)

Пробвай, не боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси в http://www.altavista.com аз търсих на "drives vista sоund blaster live" и намерих из боклуците драйвери за картата кято по принтзип не трябва да работи на виста :) такаче има реален шанс да намериш и за камерата и за звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ползвам Avast :) лека е и по-надеждна. Не стига това ами и безплатна :hush:

Пробвай, не боли.

Нарочно не ползвам никаква антивирусна програма под Vista.За проба.Нямам никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам следния проблем :

Харддсиска ми е разделен на 2 на дял С и дял Д. До тук добре. На дял С да отделени 140 ГБ, а не дял Д 10 ГБ. Незнам защо е така, така съм купил лаптопа от Делл. Сега странното е, че пише, че в С има 97 ГБ свободни, а аз като ги смятам поотделно всичко ми излизат не-повече от 20 ГБ заети. ?!?!?! Следнователно някъде около 20 ГБ се губят. Какво ли не пробвах, хгледах скрити папки, системни, не и не .... няма намиране на решение.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека да драсне 2,3 реда и да сподели. Имате ли не представа също как да си проверя колко точно свободно място имам, защотото това, което пише ми се струва малко странно!!?!??!

Благодаря ви предварително.

С поздрав:

Мариан

Редактирано от MapuaH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък имам следния проблем :

Харддсиска ми е разделен на 2 на дял С и дял Д. До тук добре. На дял С да отделени 140 ГБ, а не дял Д 10 ГБ. Незнам защо е така, така съм купил лаптопа от Делл. Сега странното е, че пише, че в С има 97 ГБ свободни, а аз като ги смятам поотделно всичко ми излизат не-повече от 20 ГБ заети. ?!?!?! Следнователно някъде около 20 ГБ се губят. Какво ли не пробвах, хгледах скрити папки, системни, не и не .... няма намиране на решение.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека да драсне 2,3 реда и да сподели. Имате ли не представа също как да си проверя колко точно свободно място имам, защотото това, което пише ми се струва малко странно!!?!??!

Благодаря ви предварително.

С поздрав:

Мариан

Какво има на дял D. Много производители на лаптопи слагат резервно инсталационно копие на Windows върху твърдия диск. Така се губят 5- 7 GB. Ако при теб не е на D, то тогава значи е на С.

Големината на твърдите дискове е доста "относително" понятие :yanim: Маркетинговите отдели на производителите на дискове смятат по 1000, а не по 1024. Т.е. 1 гигабайт според тях е равен на 1 000 000 000 байта , а не на 1073741824 байта, колкото трябва да бъде според IT. Така , че пример 100 GB диск е в действителност 93,1322 GB.

Общо взето е това.

Редактирано от lordjohn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да направя така, че при минимизиране прозорец, то той да продължава да се рендва? Ако има промяна в този прозорец, то умаленото изображение на таскбара няма да се промени. Докато когато прозореца не е минимизиран, дори филм може да се гледа там.

/за това става дума - http://www.infoworld.com/richmedia/upload/..._AeroFunOne.jpg /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога ли да направя така, че при минимизиране прозорец, то той да продължава да се рендва? Ако има промяна в този прозорец, то умаленото изображение на таскбара няма да се промени. Докато когато прозореца не е минимизиран, дори филм може да се гледа там.

/за това става дума - http://www.infoworld.com/richmedia/upload/..._AeroFunOne.jpg /

Точно същото и аз се чудех. Забелязах обаче, че зависи и от минимизирания прозорец какъв точно е. Примерно ако е прозорец от някоя папка и я минимизирам, тя пак се вижда както трябва в умаленото изображение на таскбара. Но ако минимизирам например някоя програма(Spybot Search & Destroy), която сканира, в дадения момент ще се вижда умаленото изображение на таскбара така, а когато не е минимизиран така и се забелязва до къде е стигнало сканирането.

Наистина дали има някакъв начин да може да се показват винаги изображенията както трябва?

P.S.: Искам да попитам за прословутия български език за Windows Vista Ultimate 32-bit.

Понеже вече я има на български, искам да питам има ли възможност да се изтегли от някъде или кога ще се появи за сваляне или като ъпдейт? Офис пакета вече го има и го ползвам, но Виста все още не ми е на български, а ми се ще да си я направя на роден език. Някой ако знае нещо по въпроса нека да сподели. Благодаря.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...