Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sonyericson

Всичко за Windows Vista - дискусии, проблеми, мнения...

Препоръчан отговор

Писането на латиница не е позволено

dragozow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам възможност да си купя лаптоп който идва със следните ОС. Машината ще бъде с параметри:

CPU C2D 1.6Ghz (Т5470)

2GB RAM 2x1 667mhz

8600GT 256 MB DDR2 (коментари от рода "ddr2 не е достатъчно бърза" са безполезни тъй като я няма като опция..

Мисля че е способен да се справи с Vista макар че виждам как същия но с 1ГБ се затормозява.

Vista Basic и XP Home са на една цена докато Buisness-а е 30$ по-скъп.Която и да взема ще бъде сменена за XP Pro или Vista Ultima, но така и така като ще трябва да взимам нещо кое да е то?

Колкото повече мисля толкова по-малък ми се вижда шансът да взема Buisness така че този вариант е почти изключен.За да го обмисля трябва да го препоръчат някой от найстина разбиращите или някой модератор.

Благодаря на всички за съветите!

Редактирано от azsx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам възможност да си купя лаптоп който идва със следните ОС. Машината ще бъде с параметри:

CPU C2D 1.6Ghz (Т5470)

2GB RAM 2x1 667mhz

8600GT 256 MB DDR2 (коментари от рода "ddr2 не е достатъчно бърза" са безполезни тъй като я няма като опция..

Мисля че е способен да се справи с Vista макар че виждам как същия но с 1ГБ се затормозява.

Vista Basic и XP Home са на една цена докато Buisness-а е 30$ по-скъп.Която и да взема ще бъде сменена за XP Pro или Vista Ultima, но така и така като ще трябва да взимам нещо кое да е то?

Колкото повече мисля толкова по-малък ми се вижда шансът да взема Buisness така че този вариант е почти изключен.За да го обмисля трябва да го препоръчат някой от найстина разбиращите или някой модератор.

Благодаря на всички за съветите!

1) DELL XPSМ1710 GAMING NOTEBOOK според мен това е модела който ти е най добър вариант

2) MSI GX 700 също ти е вариант

3) ASUS Notebook G2S-A1 Core2 T7500 160GHD 2GRAM GF 8600GT или Asus C90S & the G1S-A1

Ето ти още малко варианти, да ти затрудня избора на модела лаптоп. Според характеристиките мисля че ще играеш на тази машина. Задължително си го купуваш с минимум 2ГБ памет, така и така можеш да си го позволиш, памет никога не е излишна още повече в твоя слуачай. Въпроса ти с ОС е неуместен при положение че си решил вече твърдо да я сменяш с кракната версия на XP или Vista Ultimate/като купуваш си вземаш това което е с най евтината ОС, дори ако може без ОС или с линукс ти е най добре/. След това при новата инсталация се съсредоточи върху XP Proffessional SP2 за да играеш повечето игри, а към края на 2007 си сложи Ultimate, да се надяваме че ще си оправят бъкиите и ще излязат повече гейм заглавия за новата ОС.

Приятна покупка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега аз да кажа някои мои съображения. Реално погледнато сега все още се ползва ХР и на него вървят много (да не кажа всички) игри и програми. Разликата (до колкото аз знам) е нищожна между домашната и професионалната версия. Всъщност има разлика само в Интернет връзките и правенето на мрежи. От такава гледна точка ти препоръчвам да си вземеш ХР-то понеже ще е легално.

От друга страна бъдещето ще е за Виста. Ако мислиш за нещо по-перспективно вземи Виста, макар и за момента да не е удачен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Реално погледнато сега все още се ползва ХР и на него вървят много (да не кажа всички) игри и програми.

Направо си кажи всички.DX10 е още далече както и истинският хардуер за него(лично мнение)...от сегашните карти само 8800 и 2900 едвам ще подкарват нещо докато въпросната 8600....най-много да успее да стартира и да показва по 3-4 кадъра...(Пак лично мнение с такова впечетление съм останал от няколкото DX10 теста който съм видял)

Колкото до другия пост - и двете ми идват на една цена докато само Бизнеса ми е с 30-ина долара по скъп.Сега забелязах че Бизнесът и Професионалния са на една цена.

Ето линк да видите на кой модел съм хвърлил око.

http://www.dell.com/content/products/produ...~tab=bundlestab

Сега получих оферта на пощата за същата конфигурация на по-ниска цена

My System Details

Intel® Core™ 2 Duo T5470 (1.6GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz FSB)

Genuine Windows Vista® Home Basic

15.4 in Wide Screen SXGA+LCD Display w/TrueLife™

2GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz, 2 DIMM

120G 5400RPM SATA Hard Drive

1 Year Limited Hardware Warranty with Mail-in Service

Custom Hard Drive Partition, 40GB Primary, Remainder Secondary

8X CD/DVD Burner w/ double-layer DVD+R write capability

256MB NVIDIA® GeForce™ 8600M GT

Dell Exclusive MediaDirect™ Instant Play Software Application

Dell Wireless 1390 802.11g Wi-Fi Mini Card

Dell Wireless 355 Bluetooth Internal (2.0 + Enhanced Data Rate), Vista

Integrated 2.0 mega pixel Web Camera

High Definition Audio 2.0

My Accessories

56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery

За 904$ biggrin.gif

Разликата с другите ОС става 75 $ като тази оферта е само с Basic-a така че като че ли проблемът ми се разреши.

Ако някой може да даде съвет за ОС или подобна конфигурация на подобна цена да пише.

Редактирано от azsx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш нещо и след това ще сменяш ОС... вместо да гледаш моделите с ОС на MS.. започни да гледаш с DOS или някоя дистрибуция на Linux, ще спестиш към 100$... т.е. ще може да вземеш нещо малко по-мощно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ще взимаш нещо и след това ще сменяш ОС... вместо да гледаш моделите с ОС на MS.. започни да гледаш с DOS или някоя дистрибуция на Linux, ще спестиш към 100$... т.е. ще може да вземеш нещо малко по-мощно....

Съветът ти е хубав, но за съжаление, повечето известни производители подписват договори с Мicrosoft за разпространение на техните продукти и ОС. Лаптопите с Линукс и ДОС :speak: са по-евтини, да, но са и доста по-маломощни и са единични модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Днеска преинсталирах компа с една друга версия на Windows VISTA Ultimate и изникна един проблем ..

Не мога да инсталирам Gadgets другия ми компютър е със същата версия само , че по отдавна и при него го няма тоя проблем..

От какво може да е ?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Днеска преинсталирах компа с една друга версия на Windows VISTA Ultimate и изникна един проблем ..

Не мога да инсталирам Gadgets другия ми компютър е със същата версия само , че по отдавна и при него го няма тоя проблем..

От какво може да е ?

Благодаря!

Питай поддръжката на Microsoft първо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

От какво може да е ?

Благодаря!

Имах подобен проблем. Първо ги свали някаде и после ги инсталирай. Недей да ги инсталираш направо от страницата. Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е опитвал да подкара raid0 на Vista с Nforce3?Аз лично не успях.Ако някой е намирал драйвери за Nvidia raid моля да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае как да сложа фонетична(БДС) подредба или да има програма за това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фонетична или BDS? Не са едно и също нещо. И двете ги има във виста, но фонетичната е с някои разменени букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kато си пусна филм, не ми се разпознават субтитрите. Кой кирилизатор е подходящ за Windows Vista?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kато си пусна филм, не ми се разпознават субтитрите. Кой кирилизатор е подходящ за Windows Vista?

Виста си има такъв, просто настрой да е Cyrilic от Control Panel, и погледни в опциите на плеъра(който и да е). Настрой и там Cyrilic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vista-та иска минимум 4 GB RAM прайте си сметката. поне 64-битовата де. за 32-битовата незнам. би трябвало 2ГБ да стигнат

Редактирано от клъцнат (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
vista-та иска минимум 4 GB RAM прайте си сметката. поне 64-битовата де. за 32-битовата незнам. би трябвало 2ГБ да стигнат

Това не е вярно! Аз съм пробвал 64-битовата версия на Vista и вървеше без проблеми на 1GB RAM памет. Сега съм с 32-битова версия и също нямам проблем. 32-битовата версия съм я пробвал и на машина с 512MB RAM и вървеше, но повече се тормози и е по-бавна работата й. Препоръчително е колкото се може повече RAM памет да има компютъра, който ще ползва Vista. За предпочитане е да има минимум 1-2GB RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета помагайте имам проблем с тв тунера под ВИСТА драйверите от сайта на производителя не помагат и от майкрософт нямат решение на проблема

ползвам виста ултимейт а тунера е PIXELVIEW PLAY TV ULTRAМ ако някой знае как да се справя с проблема ще съм му благодарен да спдели :):clap: :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
момчета помагайте имам проблем с тв тунера под ВИСТА драйверите от сайта на производителя не помагат и от майкрософт нямат решение на проблема

ползвам виста ултимейт а тунера е PIXELVIEW PLAY TV ULTRAМ ако някой знае как да се справя с проблема ще съм му благодарен да спдели :):clap: :clap:

Не си споменал какъв точно е проблема. Някой, който иска да ти помогне според мен ще иска да знае какъв точно ти е проблема свързан с тунера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

х64 битовата версия е тромава на 1GB, на 2GB вече е наред. При толкова памет е по-добре х86.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
х64 битовата версия е тромава на 1GB, на 2GB вече е наред. При толкова памет е по-добре х86.

Много си прав. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зравей те и от мен искам сьвет4е коя програма да използвам за записване на дискове за Vista home ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казах че минимума на виста 64 е 4 ГБ рам. имам такава виста от както излезна да се продава. 2 ГБ са малко. особено за игри и за отварянето на големи снимки. примерно отварянето на 20 МБ снимка при мен рама се запълва до 3 ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
зравей те и от мен искам сьвет4е коя програма да използвам за записване на дискове за Vista home :)

Ползвай Nero 7 или Nero 6. Това е най-добрата програма за целта. Естествено има и други такива. Можеш да погледнеш в каталог - Burning на kaldata.com. Успех в избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...