Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stanley56

"Атака" нападна редакциите на "168 часа" и "24 часа"

Препоръчан отговор

Извинявай ама симпатизантите му които познавам не ми се струват най-интилигентните хора в държавата.Това за висшето образование просто го забрави,няма такива.Аз поне не съм виждал.И статистиката ти според кой е,според тв Атака ли(пардон СКАТ)?

Между другото ето какво казва Венелина Гочева(главния редактор на "24 часа") по въпроса.

Между другото, като стана въпрос за симпатизанти на Атака се сети за един случай на плажа преди изборите. Двама мъже, явно пенсионери или около нея възраст говореха за учреждаването на Атака. Тогава още я нямаше тая партия. Аз и не знаех точно за какво става въпрос, но като чух Сидеров се заслушах. Да ти кажа никак не ми се сториха прости хората. Това, което забелязах е различните мнения, които се застъпват от членовете на Атака. Не знам дали все още тия господа са членове на Атака, но пак повтарям, не ми се сториха НЕинтелигентни хора.

Това е най-голямата заблуда - за кого гласуват интелигентните хора. Ами хорицата си гласуват и за едните и за другите и за третите. Не знам dragozow ти как би ме определил, ако ме познаваше, но и аз съм с више образование и гласувах за Атака. Може би има малко повече гняв в мен, но в живота не ми личи. Като бях студент бих казал, че ние бяхме разделени почти по равно относно симпатиите си. Имаше такива, дето правиха блокади на кръстовищата 1997 година ( СДС), други, които гласуваха за Жорж, трети, дето ме навиваха да гласувам за БСП, но аз си запазих достойнството и гласувах за партията, за която съм гласувал още 1990 година - БНРП( създадена тайно 1957 година и несъществуваща вече май) . За жалост тогава условията бяха такива, че такива партии( а БНРП не се отличаваше много от Атака) не можеха да мислят и за едно място в парламента, а точно тогава ни трябваха такива. ОПТ, отрочето на БКП се опита да защити българските интереси малко, но без особен успех. Затова сега я докарахме дотук да ни управлява 8 -10 процентно малцинство. Кой е интелигентен и кой не е трудно да се каже, макар, че аз с точно това се сблъсквам в работата си - липса на интелигентни хора. Интелигенцията в зародиша си още беше принуждавана да напусне и в момента останаха само простаци на работа, щото ако напуснат едва ли някой друг ще ги вземе за подобни пари. Шуро-баджинащината се шири при нас - фирма с близо 1000 служители. Представяте ли си какъв ад е? Да командваш простаци, които са хора на по-големите шефове, имащи максимум средно образование и то завършено в най-непопулярните училища в Русе - ЖП техникум, машиностроене, тем подобни бардаци и които се мислят за недосегаеми? Как така не взеха и един с више образование на работа? Ей затова и гласувам за Атака, щото простаците ни превземат, ще превземат и вас студентите, бъди сигурен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А вие не виждате ли, че другите "лагери" не са с нищо по-добри от него?

Не съм видял друга партия проповядваща така открита омраза. И не говорим само за цигани, турци и хомосексуални. Да си спомним за книгата на Сидеров "Бумерангът на злото" и някои негови явно антисемитски изказвания. Той, същият, който постави под съмнение (което далеч не е негова оригинална идея) холокоста. Отсъствието на мизантропия у "другите" със сигурност го разглеждам като "нещо по-добро".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де,вярваш в Атака.На кое в Атака вярваш и на кое не,нека поставя въпроса така.На каузата против турците с които всъщност сте комбина?В национализма?Какво е национализма?На пламенните приказки на Волен Сидеров?На какво?Винаги съм се чудел какво ви кара да вярвате в Атака след като се занимават само с глупости и си правят евтина реклама.Хич,ама хич немога да ви разбера.Не го ли виждате че е кукловод и смешник.Бакшишите може да са смятани за едни от най-ниско интелигентните хора ама му го казаха много правилно.Сериозно ли мислите че ако вземе властта ще настъпи ред.И аз съм леко националист ама хич не го харесвам,просто му хващам евтините номерца и опити да се докопа до баницата много от далече.Ако говорим за национализъм,то Краси Каракачанов е три пъти по-голям(даже и на кила :yanim:)

Аз вярвам в доста неща, които "Атака" "проповядва". Например:

Референдуми по всички важни въпроси, засягащи живота на над 10% от нацията

Даже бих допълнил повече от 10%. Бих ти дал препратка към сайта на "Атака", но мисля, че тук няма смисъл. Чета разни правила на форума и се съобразявам. Това, че "бакшишите" са казали нещо "правилно" или не са споделили предложенията на Сидеров, още по-зле за тях! Не знам какво искаш да кажеш за националната кауза.

Например предишните управления на България: Костов се осра при управлението на СДС, трудно се поправя такава огромна национална катастрофа. Повечето производства при него бяха разпродадени (приватизирани) на безценица и после закрити.

А ти какво не харесваш пък от идеите на "Атака"? Виж просто сайта им.

За този скандален момент с финансирането от ДПС на "Атака" мисля, че може би е поредната манипулация на общественото мнение. Прав е човекът да ходи в редакциите, но защо така изопачават нещата? Скандал, но дали е наистина е било така, както се "излага" от гъзолозците от медиите, подопечни на корумпираната и измислена "Европейска" коалиционна власт в България?

Редактирано от Mithu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм видял друга партия проповядваща така открита омраза. И не говорим само за цигани, турци и хомосексуални. Да си спомним за книгата на Сидеров "Бумерангът на злото" и някои негови явно антисемитски изказвания. Той, същият, който постави под съмнение (което далеч не е негова оригинална идея) холокоста. Отсъствието на мизантропия у "другите" със сигурност го разглеждам като "нещо по-добро".

Айде да не намесваме евреите, щото когото и да попиташ от работниците в русенския завод "Найден Киров" ще те осведоми що е евреин и има ли той почва у нас. Знаеш ли като купи завода какво е казал на работниците? Първота му работа е била да намали заплатите на минималната, която беше тогава около 90000 лева, но с данъка пда на 80 000 . разбирай 80 лева!!!! Та така , той казва следното. Щом правителството е определило такава минимална заплата, значи вие можете да живеете с нея нормално!!! Е такъв какво да го правиш, незачитащ правата на работниците, каращги да работят извънредно без да плаща и правейки си каквото иска с тях? А само той ли е? Евреите мамата си тракат и мога да дам примери още много, но не са за форума. Значи аз трябва да позволявам да ме тъпчат? Последната ми среща беше с един евреин от израел за когото произвеждаме продукция. Оня гледаше като някакъв идиот и постоянно си вреше носа навсякъде и разпитваше. Търсеше да се хване за нещо, което не му харесва и да намали цената. Абе какви ли не са идвали при нас - германци, австрийци, французи, индийци, ама никой не си позволява подобни работи! Няма да спомена и за най-болната ми тема, свързана с Израел, защото изобщо не е и за маса даже!!!!! Ама аз си знам!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казваш "и някои негови явно антисемитски изказвания" за Сидеров е добре да се подкрепиш с факти. Иначе висиш.

За твое сведение съм един от уволнените от авиокомпания "Балкан" при управлението на Гад Зееви. Евреин? Самите евреи го мразят и го слагат сред най-големите мошеници. Мошеник идва от "Моше". :yanim:

Например имам доста приятели - евреи, които даже изповядват далеч по-силни националистически каузи. Погледни наистина те какви националисти са, какво обичат и кого мразят.

Това, че симпатизирам на "Атака" не значи че съм фашист, антисемит, малоумен, полуграмотен, дебилен и др. За да се подразбира споменаването на "Атака" с подобни категории са виновни сервилните медии в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересни демократични възгледи имаш. Бих казал "прекалено" демократични, но изразът е неописуемо слаб за твоето положение. Не съм казал, че съм съгласен с всичките възгледи пък на Сидеров, но то е явно, че с обръщането на бузата няма да стане. Само с добра дума нещата не се получават.

Ами честно казано "дейността" на останалите партии, колкото и мирна и розова да изглежда, хич не е такава. Хората обаче харесват шарено и розово, както ни го представят от парламента, така че явно всичко е наред и те са по-малкото зло.

Това, че симпатизирам на "Атака" не значи че съм фашист, антисемит, малоумен, полуграмотен, дебилен и др. За да се подразбира споменаването на "Атака" с подобни категории са виновни сервилните медии в България.

Уви, така е. Но за демократично настроените хорица е много по-лесно да започнат да слагат всички под един знаменател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде да не намесваме евреите, щото когото и да попиташ от работниците в русенския завод "Найден Киров" ще те осведоми що е евреин и има ли той почва у нас. Знаеш ли като купи завода какво е казал на работниците? Първота му работа е била да намали заплатите на минималната, която беше тогава около 90000 лева, но с данъка пда на 80 000 . разбирай 80 лева!!!! Та така , той казва следното. Щом правителството е определило такава минимална заплата, значи вие можете да живеете с нея нормално!!! Е такъв какво да го правиш, незачитащ правата на работниците, каращги да работят извънредно без да плаща и правейки си каквото иска с тях? А само той ли е? Евреите мамата си тракат и мога да дам примери още много, но не са за форума. Значи аз трябва да позволявам да ме тъпчат? Последната ми среща беше с един евреин от израел за когото произвеждаме продукция. Оня гледаше като някакъв идиот и постоянно си вреше носа навсякъде и разпитваше. Търсеше да се хване за нещо, което не му харесва и да намали цената. Абе какви ли не са идвали при нас - германци, австрийци, французи, индийци, ама никой не си позволява подобни работи! Няма да спомена и за най-болната ми тема, свързана с Израел, защото изобщо не е и за маса даже!!!!! Ама аз си знам!!

Прехвърлянето на личностни черти върху дадена група (етнос, партия или въобще група с общ признак) е не само проява на стереотип, но и на тесногръд предразсъдък. Какво целят в този ред на мисли да докажат твоите два примера аз недоумявам. Със същата налудничава теза мога да изляза и аз, посочвайки български работодател, който е съкратил безпричинно служителите си, за да си спести разходи и отказва на моя позната да й увеличи заплатата с 20 лв. (!) Това признак на някаква общобългарска еснафщина и малоумие ли следва да е по твоята логика?

Като казваш "и някои негови явно антисемитски изказвания" за Сидеров е добре да се подкрепиш с факти. Иначе висиш.

Ти висиш, ама с нещо друго... Ако се засилиш да ми прочетеш поста ще видиш там цитирано заглавие на книга (Подсказка: в писмената реч тия неща се заграждат често в кавички). После може да я потърсиш за повече информация. Аз акъл безплатно не наливам.

За твое сведение съм един от уволнените от авиокомпания "Балкан" при управлението на Гад Зееви. Евреин? Самите евреи го мразят и го слагат сред най-големите мошеници. Мошеник идва от "Моше". :yanim:

Какъв си и от къде си мен ме вълнува преслабо. Важи същото като горе - не става ясно с какво частния случай следва да е показателен за цяла дадена група. Не става ясно с какво се оправдават хомофобските и етноцентристките лозунги. Не става ясно на базата на какво Волен казва, че той представлява българите, а всички гореизложени не са такива. С евтините средства на казионната пропаганда и политическия реторически шантаж Сидеров поставя разделение българи/небългари, отлъчвайки определени малцинствени групи (белезите на националното при една от които не са ясни) и осъществява едно разцепление на представата за нация. Кой му е дал пък на него това право!? При това случаят не е исторически прецедент. Справка - "Септември" на Гео Милев.

Интересни демократични възгледи имаш. Бих казал "прекалено" демократични, но изразът е неописуемо слаб за твоето положение. Не съм казал, че съм съгласен с всичките възгледи пък на Сидеров, но то е явно, че с обръщането на бузата няма да стане. Само с добра дума нещата не се получават.

Ами честно казано "дейността" на останалите партии, колкото и мирна и розова да изглежда, хич не е такава. Хората обаче харесват шарено и розово, както ни го представят от парламента, така че явно всичко е наред и те са по-малкото зло.

Не разбрах нещо много съществено - с какво това оправдава мизантропската нагласа към света, етноцентризма, расизма и хомофобията? С какво сервилността и яловостта на другите шмекери в парламента оправдава всичко това? Ако не ме лъже паметта аз това питах. Междувпрочем възгледите ми не са "демократични" какъвто и смисъл да влагаш в значението на тази дума. Възгледите си черпя от хуманитарното знание, от неща като етика, хуманизъм, либерализъм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прехвърлянето на личностни черти върху дадена група (етнос, партия или въобще група с общ признак) е не само проява на стереотип, но и на тесногръд предразсъдък. Какво целят в този ред на мисли да докажат твоите два пример аз недоумявам. Със същата налудничава теза мога да изляза и аз, посочвайки български работодател, който е съкратил безпричинно служителите си, за да си спести разходи и отказва на моя позната да й увеличи заплатата с 20 лв. (!) Това признак на някаква общобългарска еснафщина и малоумие ли следва да е по твоята логика?

Ти висиш, ама с нещо друго... Ако се засилиш да ми прочетеш поста ще видиш там цитирано заглавие на книга (Подсказка: в писмената реч тия неща се заграждат често в кавички). После може да я потърсиш за повече информация. Аз акъл безплатно не наливам.

Какъв си и от къде си мен ме вълнува преслабо. Важи същия случай като горе - не става ясно с какво частния случай следва да е показателен за цяла дадена група. Не става ясно с какво се оправдават хомофобските и етноцентристките лозунги. Не става ясно на базата на какво Волен казва, е той представлява българите, а всички гореизложени не са такива. С евтините средства на казионната пропаганда и политическия реторически шантаж Сидеров поставя разделение българи/небългари, отлъчвайки определени малцинствени групи (белезите на националното при една от които не са ясни) и осъществява едно разцепление на представата за нация. Кой му е дал пък на него това право!? При това не е исторически прецедент. Справка - "Септември" на Гео Милев.

Не разбрах нещо много съществено - с какво това оправдава мизантропската нагласа към света, етноценризма, расизма и хомофобията? С какво сервилността и яловостта на другите шмекери в парламента оправдава всичко това? Ако не ме лъже паметта аз това питах.

Добре премерено празно изявление. Дал си разни кавички, естествено не те интересуват личните проблеми на хората, имаш псевдонаучнен изказ, който би трябвало да убеждава. Тези твои разсъждения са изключително погрешни, що касае разцеплението на така наречената нация. Какво според теб е Българската нация? Явно до този момент не си задавал този въпрос, докато пишеше тези дълбокомислени умозаключения. Това, че те лъже паметта за доста по-значителни факти, които забравяш при напомняне от мен да споменеш е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре премерено празно изявление. Дал си разни кавички, естествено не те интересуват личните проблеми на хората, имаш псевдонаучнен изказ, който би трябвало да убеждава. Тези твои разсъждения са изключително погрешни, що касае разцеплението на така наречената нация. Какво според теб е Българската нация? Явно до този момент не си задавал този въпрос, докато пишеше тези дълбокомислени умозаключения. Това, че те лъже паметта за доста по-значителни факти, които забравяш при напомняне от мен да споменеш е факт.

Псевдонаучно ще наричаш нещо, което опровергаваш с аргументи. Без тях "висиш". С какво "този род разсъждения са грешни" не обясняваш. Или само ти си знаеш или искрено вярваш в телепатията.

А нацията аз добре зная какво е. Тя е (евентуално) надетническа, преодоляла "кръвната" ценност структура, едно ново качество на общност. Това е така, защото нацията не може да се обвърже с териториалното единство или езика. Тя може да се обвърже най-ясно с общото минало и култура. С което нацията се превръща в динамична и нехомогенна структура. Дано си ме разбрал. Не бъркай национално с етническо самосъзнание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Псевдонаучно ще наричаш нещо, което опровергаваш с аргументи. Без тях "висиш". С какво "този род разсъждения са грешни" не обясняваш. Или само ти си знаеш или искрено вярваш в телепатията.

А нацията аз добре зная какво е. Тя е (евентуално) надетническа, преодоляла "кръвната" ценност структура, едно ново качество на общност. Това е така, защото нацията не може да се обвърже с териториалното единство или езика. Тя може да се обвърже най-ясно с общото минало и култура. С което нацията се превръща в динамична и нехомогенна структура. Дано си ме разбрал. Не бъркай национално с етническо самосъзнание.

Не, не те разбрах за нацията. Изразяваш се изключително лошо. Много си далеч от точната формулировка за това. Защо питаш дали съм разбрал? След като симпатизирам на "Атака" може би трябвало да съм човек, който не разбира какво са му написали.

Не знам след като ти напомних за това "висене" ти ме караш пак да напомням, че си абсолютно голословен. Твоите "факти"са някакви имена на книги и медийно "обществено" мнение (табуреткаджийско мислене).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е каквото и да се случи от тук на татък живота продължава ние си говорим тука, България си е на дъното. Нищо в тази страна не се променя към по-добро, а на против става все по-лошо, е как ще се оправиме дайте някакви идеи и да действаме. Ясно е че мафията (политическата класа) не обича партия "Атака". А омаразата която насажда Сидеров не е между етносите, това е най-голямата заблуда, а омраза към управлението и институциите.

Всъщност Сидеров понякога наистина се изказва по-рязко и към малцинства например. За жалост всичко се пречупва през призмата на медиите, които оформят нещата както им е изгодно, украсяват и пресилват, а хората им вярват, защото са свикнали.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, не те разбрах за нацията. Изразяваш се изключително лошо. Много си далеч от точната формулировка за това. Защо питаш дали съм разбрал? След като симпатизирам на "Атака" може би трябвало да съм човек, който не разбира какво са му написали.

Започваш изречението с "не, не те разбрах" и после се чудиш защо те питам разбрал ли си. Или там не си сам (в съзнанието ти...) или объркването ти има друга някаква ситуационна причина. Е, ти не прилагаш "точната формулировка" на нацията, но понеже такава няма ще ми е много интересно да ми я дадеш. Въобще се не пъни с тълковни речници - ще станеш смешен. Има няколко основни критерия за националното, почти всички от които нямат силата на общовалидни принципи. За основни "опори" на нацията често се сочат общото минало, общата култура, общия език, единна териториална обособеност и единно самосъзнание (национално самосъзнание).

Общият език не може да е стабилен критерий за нацията. Да вземем за пример американската и английската нации, които упорито се възприемат като отделни една от друга. Германия и Австрия са други примери за това. В този ред на мисли турци и цигани не могат еднозначно да се отделят на национално (не етническо!) ниво по признак "език". Интересен е въпроса с хомосексуалните. На базата на какво са сочени като "не-българи" остава загадка.

Единната територия също не е надежден критерий. "Световното еврейство" или "международната еврейска върхушка", както пише в "Бумерангът..." Сидеров, се състои главно от групи евреи пръснати по цял свят. И все пак чрез свои особености юдаизма и негови специфични етноцентрализиращи и националноопределяи механизми е успял по уникален начин да съхрани тази маса с едно общо национално самосъзнание. Така че "майката родина" е основополагащ признак за разпознаването на етноса, но не и на нацията. За да не оставам само с този пример ще посоча още "палестинската" бездържавна нация. Там също липсва единно териториално определение. В този ред на мисли отново стигаме дотам, че който от където и да е дошъл, това не може да е базисен критерий за националната му принадлежност. Тук влизат отново турци, цигани и (защо продължаваме) хомосексуални.

Общата култура става мътно понятие в условията на глобализация. За пръв път като че ли човечеството е свидетел на такава масова културна интеграция и хомогенизация. Отново пример с американската нация - определено културно разнородна. (Продължавам да я посочвам като пример заради силното национално самосъзнание съществуващо там)

Остават ни само общото минало и единното самосъзнание. Докато първото е безспорен факт, то при второто имаме на лице следното положение - всеки етнически турчин или циганин и всеки... хм... хомосексуален, може да има националното самосъзнание на българин. Тук е мястото за извод, но няма да го направя аз. Нека си остане личен.

Не знам след като ти напомних за това "висене" ти ме караш пак да напомням, че си абсолютно голословен. Твоите "факти"са някакви имена на книги и медийно "обществено" мнение (табуреткаджийско мислене).

"Бумерангът на злото" е книга написана от достопочтенния Гуру Сидеров. Вземи я разгърни, пък после ми говори. Акъл е. Друго да бе - все се набива. Ама уви, акъл е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз само споменах по-горе, че имаш псевдонаучен изказ. Употребяваш думи, които не разбираш или не знаеш къде да попаднат в текста. До момента аз пиша неща, които считам да се разбират от повечето от хората, които четат в този форум. Нямам намерение да изпадам в твоето положение да пиша изключително мъгляв и неразбираем полуфилософски и псевдонаучен текст, това имах предвид.

Приятна вечер и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е каквото и да се случи от тук на татък живота продължава ние си говорим тука, България си е на дъното. Нищо в тази страна не се променя към по-добро, а на против става все по-лошо, е как ще се оправиме дайте някакви идеи и да действаме. Ясно е че мафията (политическата класа) не обича партия "Атака". А омаразата която насажда Сидеров не е между етносите, това е най-голямата заблуда, а омраза към управлението и институциите, против незаконната анти-конституционна мафиотска структура ДПС, и ако не се предприеме нещо след 10 години може да се окажем в границите на Турция, а това е една съвсем реална заплаха която вече е в действие.

Допълвам от друг форум:

"Какво се е случило на магистрала тракия?

Вчера главния прокурор каза в ефир две неща, които са недопустими по закон:

1. Всеки знаел какво се е случило на магистрала тракия - никой, който не е бил там, не може да знае, поне до приключване на следствието - информацията за случая идва само от така познатите ни платени поръчкови медии

2. Сидеров трябвало да докаже невинноста си - има закони в правото, в Европа и в цял свят - всеки е невинен до доказване на противното

такива изказвания от главен прокурор могат да се излъчат по ТВ само в България това е абсурд правен и морален и всякакъв!

И разни писачи интернякой-си и отдалече - колко сте далече вие от тук..."

"- компромата е донесен в 168 от Сезгин Мюмюн - член на контролния съвет на ГЕРБ. Същия е лежал в затвора заедно с Ахмед Демир Доган.

- писмото е пуснато в пощенската кутия на мюмюна от неизвестен, плика е ненадписан, а великият документ е ксерокопие.

- кой от ДПС го е подписал - мюмюна не знае.

Обадиха се много зрители. Един от тях се закле, че прякора на Николай Пенчев(гл. редактор на 168 часа е Ники - гладкото дупе. Като студенти Ники поканил двама колеги в квартирата си, за да му помогнат с багажа. И докато единия разпъвал балатума, Ники извъртял една сочна свирка на другия!

Общото впечатление е, че компроматите срещу В.Сидеров по-скоро сплотяват честните хора, отколкото да ги отблъскват от АТАКА"

Редактирано от ImperatorA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aз само споменах по-горе, че имаш псевдонаучен изказ. Употребяваш думи, които не разбираш или не знаеш къде да попаднат в текста. До момента аз пиша неща, които считам да се разбират от повечето от хората, които четат в този форум. Нямам намерение да изпадам в твоето положение да пиша изключително мъгляв и неразбираем полуфилософски и псевдонаучен текст, това имах предвид.

Приятна вечер и успех!

Точната терминология предполага именно стремеж към точност в изказа и предаването на мислите. И пак - псевдонаучно ще наричаш нещо, чиято псевдонаучност можеш да потвърдиш чрез научни аргументи. Това е базисно условие. И още повече - текста ми не е научен. Публикувам го във форум под формата на дискусия. Това не е текст с научен характер. Това са мои размисли по въпроса. Ако изпитваш (ти или друг някой) трудности с разбирането им, то това е показателно че няма да разберете и аргумента ми да посочвам Сидеров и партията му като еди-какви си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нещастие някои етноси наистина са на дъното на обществото-визирам циганите,само с тях съм имал работа.Познавам достатъчно много от тях,за да кажа,че като цяло от техния етнос нищо не става.Дълго време се опитвам да мисля, че хората се променят и има светлина в тунела,но уви-това не е така.

Но познавам и достатъчно много, за да има сред моите цигански познати и свестни хора,макар и една малка част от цялото.

Това,че казвам,че гиганите са обречена кауза,значи ли,че съм расист?Според мен-не.

---------------------

А относно Волен-един мой преподавател казва:"Той е лешояд,който се храни със страховете на хората!"

При нас българите всички идеи са се изродили-демокрацията конкретно се превръща в свободия и прекалена търпимост-не може циганите да не плащат ток,вода,да имат по 10 деца,да не искат да работят и да реват,че немат пари и били бедни!

Също така ние показваме,че сме нихилисти.

И такъв "овчи" народ си е заслужил мизерията.

Това беше мойто мнение,което на много от хората,гледащи с розови очила,ще им се стори расистко или не знам там кво си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точната терминология предполага именно стремеж към точност в изказа и предаването на мислите. И пак - псевдонаучно ще наричаш нещо, чиято псевдонаучност можеш да потвърдиш чрез научни аргументи. Това е базисно условие. И още повече - текста ми не е научен. Публикувам го във форум под формата на дискусия. Това не е текст с научен характер. Това са мои размисли по въпроса. Ако изпитваш (ти или друг някой) трудности с разбирането им, то това е показателно че няма да разберете и аргумента ми да посочвам Сидеров и партията му като еди-какви си.

Не знам каква ти е терминологията, но до момента се опитваш да се преметнеш към това, което не си. За дискусията съм съгласен, но не ми давай "акъл" да чета книги, които съм прочел. Твоите аргументи в контекста на дискусията, приятелю са кът. Малко ги няма. Ако не съм ги разбрал, извини ме пак за тъпотата. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам каква ти е терминологията, но до момента се опитваш да се преметнеш към това, което не си. За дискусията съм съгласен, но не ми давай "акъл" да чета книги, които съм прочел. Твоите аргументи в контекста на дискусията, приятелю са кът. Малко ги няма. Ако не съм ги разбрал, извини ме пак за тъпотата. :speak:

След като си ги прочел не ме питай къде какво пишело. За моите аргументи не зная (разясних се неколкократно), но ти само подмяташ помпозни фрази и де факто не ни обясни нищо (що е нация, защо еди кой си и еди кой си не принадлежат към нея и защо Сидеров не "разцепва" това понятие ковейки "не-български" химери...). Е, наистина явно вярваш в телепатията, или пък очакваш това да е някак самоочевидно за нас, непросветените. А за другото няма защо да си извинен. Някои неща не зависят от нас самите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво беше темата? Или модераторите давате пример за :speak:

Ясно е че "публикациите" са на ниво, ноето и традиционната жълта преса няма да публикува. Ясно е и че за да си плюят журналистите на професионалната етика и морал е играла дебела пачка.

Нормално е всеки залян от такава помия да потърси обяснение. Поне това видях заснето на камерите от "Скат". Не се е появил никой да каже че записът е манипулиран, монтиран и т.н.

Каква очаквате че ще ми бъде реакцията ако дойдете и ми се изсерете пред вратата? Ма просто можете да бъдете сигурни че ще си изядете лайното и ще ми олижете прага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След като си ги прочел не ме питай къде какво пишело. За моите аргументи не зная (разясних се неколкократно), но ти само подмяташ помпозни фрази и де факто не ни обясни нищо (що е нация, защо еди кой си и еди кой си не принадлежат към нея и защо Сидеров не "разцепва" това понятие ковейки "не-български" химери...). Е, наистина явно вярваш в телепатията, или пък очакваш това да е някак самоочевидно за нас, непросветените. А за другото няма защо да си извинен. Някои неща не зависят от нас самите.

Kaкво помпозно има в това, което написах? Не виждам връзка на каквото и да е от моите писания с телепатията, колкото и да ти се иска. Какво да обяснявам? Ти започна с някакви

химери, чети това, чети онова. Ти започна да се задълбаваш с неясни формулировки. Неразбираем си, даже за себе си. Затова попитах какво мислиш за Българската нация, а ти отговори в твой стил. Защо искаш мнението ми по въпроса? Това, което си написал по темата е мъгла!

По-горе обясних за тези, които не разбират (като теб) че има сайт на "Атака". Там пише това, с което започнах. Защо ме караш да повтарям?

Явно не си прочел това, което написах по-рано днес. Ако съм сбъркал и съм дал нещо в разрез с правилата на този форум, може да направиш това, което трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kaкво помпозно има в това, което написах? Не виждам връзка на каквото и да е от моите писания с телепатията, колкото и да ти се иска. Какво да обяснявам? Ти започна с някакви

химери, чети това, чети онова. Ти започна да се задълбаваш с неясни формулировки. Неразбираем си, даже за себе си. Затова попитах какво мислиш за Българската нация, а ти отговори в твой стил. Защо искаш мнението ми по въпроса? Това, което си написал по темата е мъгла!

По-горе обясних за тези, които не разбират (като теб) че има сайт на "Атака". Там пише това, с което започнах. Защо ме караш да повтарям?

Явно не си прочел това, което написах по-рано днес. Ако съм сбъркал и съм дал нещо в разрез с правилата на този форум, може да направиш това, което трябва.

Не съм те карал да четеш "това и онова", а ти посочих по име една книга на Сидеров, след като ти самият ме попита къде са антисемитските му изказвания. "Неясните формулировки" дадох, за да обясня по-точно какво за мен е нацията. А аз обясних какво за мен е нацията въобще и защо онова, което Сидеров отрича като принадлежащо към нея спокойно може да й принадлежи. Ревизирай си моля те темата. Моята мъгла, ако я прочетеш бааавно и внимателно, не само ще ти се разсее пред очите, но и ще разбереш някои удивителни неща. Да би чел внимателно, би разбрал кое по повод на какво е казано. Смятам казаното за казано и въпроса за приключен.

Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм те карал да четеш "това и онова", а ти посочих по име една книга на Сидеров, след като ти самият ме попита къде са антисемитските му изказвания. "Неясните формулировки" дадох, за да обясня по-точно какво за мен е нацията. А аз обясних какво за мен е нацията въобще и защо онова, което Сидеров отрича като принадлежащо към нея спокойно може да й принадлежи. Ревизирай си моля те темата. Моята мъгла, ако я прочетеш бааавно и внимателно, не само ще ти се разсее пред очите, но и ще разбереш някои удивителни неща. Да би чел внимателно, би разбрал кое по повод на какво е казано. Смятам казаното за казано и въпроса за приключен.

Лека вечер.

Давайки препратка към книга или текст, винаги можеш да се хванеш за дума и да пуснеш (което ти не направи) директен цитат. Бааавно и внимателно можеш да прочетеш също някой речник за думите, които ти бягат, както виждам. Аз съм чел внимателно това, което написа. Но не виждам нищо удивително и потресаващо, за което ти голословно продължаваш да твърдиш че били антисемитско, разцепващо нацията и други дивотии. И от мен приятна вечер. Приключвай си въпросите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... За основни "опори" на нацията често се сочат общото минало, общата култура, общия език, единна териториална обособеност и единно самосъзнание (национално самосъзнание).

...

Общият език не може да е стабилен критерий за нацията. Да вземем за пример американската и английската нации, които упорито се възприемат като отделни една от друга. Германия и Австрия са други примери за това. В този ред на мисли турци и цигани не могат еднозначно да се отделят на национално (не етническо!) ниво по признак "език". Интересен е въпроса с хомосексуалните. На базата на какво са сочени като "не-българи" остава загадка.

...

Остават ни само общото минало и единното самосъзнание. Докато първото е безспорен факт, то при второто имаме на лице следното положение - всеки етнически турчин или циганин и всеки... хм... хомосексуален, може да има националното самосъзнание на българин. Тук е мястото за извод, но няма да го направя аз. Нека си остане личен.

"Бумерангът на злото" е книга написана от достопочтенния Гуру Сидеров. Вземи я разгърни, пък после ми говори. Акъл е. Друго да бе - все се набива. Ама уви, акъл е...

Stalik, големи слова бе, братче. Сериозна работа е това, направо академична мисъл. Само че нищо не казваш в крайна сметка. Тъй ами - що да е просто, като може да е сложно. И колкото повече, толкова повече. Само че, ако за момент ти остане време да слезеш от пиедестала на башоратор, намери в някое крайно кръчме Ахмед и Манго и ги питай какво им е националното самосъзнание. И като ти отговорят всичко друго, само не и "българин", имаш неповторимата възможност да им разясниш теорията си за единното самосъзнание. Пожелавам ти освен успех и здраве - ще ти е необходимо към края на беседата. И въпреки че двамцата не могат да се понасят взаимно, ще те шамарят дружно, по етнически така да се каже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За какво беше темата? Или модераторите давате пример за :wors:

Ясно е че "публикациите" са на ниво, ноето и традиционната жълта преса няма да публикува. Ясно е и че за да си плюят журналистите на професионалната етика и морал е играла дебела пачка.

Нормално е всеки залян от такава помия да потърси обяснение. Поне това видях заснето на камерите от "Скат". Не се е появил никой да каже че записът е манипулиран, монтиран и т.н.

Каква очаквате че ще ми бъде реакцията ако дойдете и ми се изсерете пред вратата? Ма просто можете да бъдете сигурни че ще си изядете лайното и ще ми олижете прага.

Да потърси обяснение????С 50 човека?Я стига.Има три законни начина да го направи,той отказва и отива да се саморазправя като селския гамен.Бе уж вишисти има тука пък не познават закона и незнаят че така не трябва.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да потърси обяснение????С 50 човека?Я стига.Има три законни начина да го направи,той отказва и отива да се саморазправя като селския гамен.Бе уж вишисти има тука пък не познават закона и незнаят че така не трябва.

dragozow, не разбра ли, че Волен Сидеров е светец някакъв - каквото и да направи, винаги е правилно и безгрешно! Защо ли си правя асоциации с един прословут стих на Христо Радевски:

"Мен хулите не ме смущават,

врагът с които те покри

- аз знам, аз вярвам, че си права,

когато съгрешиш дори!"

За тези, които не знаят - този стих е посветен на единствената и неповторима, наша Партия любима - БКП!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...