Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

А НИС 2010 ще се усеща ли ако инсталирам ХР?

Всяка една програма ще забива и "усеща",ако не са спазени системните изисквания към самата операционна система.Било то защитен софтуер,игра и др. без никакво значение.Ако си в нормите,няма грижи всичко ще върви гладко/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параметрите стават за WinXP. Norton няма да се усеща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам един въпрос. След като натисна Performance и интерфейса на НИС се обърне, има една опция Optimize. За какво служи тя? Какво оптимизира? Програмата или системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте! Имам един въпрос. След като натисна Performance и интерфейса на НИС се обърне, има една опция Optimize. За какво служи тя? Какво оптимизира? Програмата или системата?

Програмата се оптимизира а при 360 има опция за оптимизация на системата и бекъп :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Norton ми блокирал опитите за връзка с виртуалната машина(за интернета). Сега блокира и мога да съм само на NAT.

Ще помоля някой да ми каже как да направя така, че Norton да не блокира тази връзка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Брее тая виртуална машина от вън навътре ли се свързва с интернета,тва ща е чеченска разработка тая машина да знаеш :instant hit: А сега пробвай да си зададеш въпроса по правилно,защото Нортън няма нищо общо в случая... Добавям още стар драйвер,за интернета. Най вероятно ползваш RTL Family благодари се на Нортън че още не са те хакнали,но скоро и това ще стане ако не вземеш мерки.

Редактирано от Робин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

Norton ми блокирал опитите за връзка с виртуалната машина(за интернета). Сега блокира и мога да съм само на NAT.

Това , което показваш не изглежда е свързано с виртуална машина. Порт 5900 се използва от VNC

http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_Network_Computing

По-скоро някой/нещо се опитва да направи random hack към потребител с VNC и се прави port scanning за 5900,който , съответно , Norton блокира.

Съобщението на NIS гласи , че от IP 94.76.241.20 (което е от Великобританиия) се опитват да се свържат към твоя локална услуга по порт 5900.

Ако използваш VNC (което е различно от Virtual Machine) можеш да отидеш във Firewall настройките на Norton-> секция "Program Control" , да намериш съответния VNC client или server и да преминеш на Allow.

Ще помоля някой да ми каже как да направя така, че Norton да не блокира тази връзка ?

Това е блокиране на неизползван или рядко използван порт . В случая трафика по 5900 не е обичаен за домашни потребители,особено по 5900. Ако много много държиш , можеш да изключиш опцията от настройките на Firewall . Опцията се казва нещо като Unused port blocking. Но не се препоръчва.

Виж в настройките на виртуалната машина да използваш Network Address Translation (NAT) или ако си вързан директно към съответния адаптер да си въведеш настройките.

Редактирано от 3GUSER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз точно NAT използвам, обаче като влизам в някои линкове първо Нортон ги блокира, а програмата на Виртуалката не. Мерси за инфото. Ще си ползвам NAT. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз точно NAT използвам, обаче като влизам в някои линкове първо Нортон ги блокира, а програмата на Виртуалката не.

Мерси за инфото. Ще си ползвам NAT. :wors:

Nat-wiki

Network Address Translation, Native Address Translation или IP Masquerading ) е технологията, при която адресите на получателя и подателя в IP пакета биват пренаписани от маршрутизатор или защитна стена.Стената на Нортън е голяма работа ;)Като бях с Каспърски теста за стелт на портовете не го минаваше,каспърски 2010.Лан мрежа пълен провал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като бях с Каспърски теста за стелт на портовете не го минаваше,каспърски 2010.Лан мрежа пълен провал.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб може да го минава но при мен не,сега няма да инсталирам този руски кейлогер монитор,за да ти доказвам,доставчика ми между другото ползва и защитна технология от Есет.Ето ти снимките на НикиКом.Какво е това?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що бетата изпищя че остават 3 дена, дадох и да си продължи лиценза и го продължи с още 2 седмици. Но до колкото имам спомени в сайта пишеше, че като изтече трябва да си изтегля нов бета инсталатор. А гледам версията след ъпдейта си е старата. Някой запознат ли е повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз точно NAT използвам, обаче като влизам в някои линкове първо Нортон ги блокира, а програмата на Виртуалката не.

Това е нормално , защото при NAT целия трафик първо минава през оригиналната машина и съответно Norton го сканира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При теб може да го минава но при мен не,сега няма да инсталирам този руски кейлогер монитор,за да ти доказвам,доставчика ми между другото ползва и защитна технология от Есет.Ето ти снимките на НикиКом.Какво е това?

Хайде, стига - пак с тези стелт тестове.

Аз съм сигурен вече, че резултатите до голяма степен, ако не и изцяло зависят от доставчика. При мен с Виваком (БТК) излизат едни и същи резултати и със Касперски Pure, и с НИС 2010 и с препоръчаната стена от ПЦ Фланк - Аутпост, и без стена - все същите резултати,даже спрях и вградената стена на уиндовса - провал и на GRC и PC Flanc leaktests . Даже и виртуалките ми със различни защитни конфигурации, и през НАТ, и през Bridge - все едни и същи резултати ми показват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз с НИС 2010 съм пълен стелт! Не знам при вaс, но преди да бутна една настройка не бях стелт. След като я бутнах тая настройка съм full stealth

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 5 часа нортон неможе да изтегли update ,има ли някой подобен проблем с Norton Internet Security 2010Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 5 часа нортон неможе да изтегли update ,има ли някой подобен проблем с Norton Internet Security 2010Публикувано изображение

Моя не се е обновявал от 2 часа. Но и обновявания няма. Най-вероятно правят профилактики на сървърите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен 5 часа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз с НИС 2010 съм пълен стелт! Не знам при вaс, но преди да бутна една настройка не бях стелт. След като я бутнах тая настройка съм full stealth

Верно? Пък аз с КИС и без да бутам бурета съм пиян до козирката и все съм зелен :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно? Пък аз с КИС и без да бутам бурета съм пиян до козирката и все съм зелен :down:

Да, вярно е! Ако искаш мога да ти кажа настройката. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тази мания,за ъпдейти не ви разбирам,чак пък да си снимате и антивирусната,че се е ъпдейтнала,ами подобряват хората сървърите най вероятно Нортън е много използван софтуер,и два дена да не се е ъпдейтнал пак сте защитени на максимум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали имаш нет. При мен си се ъпдейтват през 10 минути.

Имам разбира се. И се обновява нормално. Не виждаш ли от снимката че е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах се преди малко да деинсталирам 2 игри които съм ги изтеглил от http://www.adventurersbg.info

обаче SONAR-а засича деинсталаторите.

Сега немога да ги деинсталирам :)

Дали е FP и за да ги деинсталирам да спра ли защитата на Нортон ? ;)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...