Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Новата версия е лека и има доста подобрения -аз я пробвах и съм доволен . А сонара там цепи наред и е доста подобрен има и Norton Safe Web в самата програма за да си проверяваш предварителнрно дали сайта където отиваш е безопасен ...

Дано достигне лекотата на НОД32, Аваст и Авира.. От славата, че е била най-тежкката програма, сега е една от най-леките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дано достигне лекотата на НОД32, Аваст и Авира.. От славата, че е била най-тежкката програма, сега е една от най-леките.

А за рам колко малко гълта я виж :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за рам колко малко гълта я виж :ph34r:

При мен дърпа около 10 мб РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

При мен дърпа около 10 мб РАМ.

Версия 2011 е олекотена и от към процесор :) Стената също е подобрена :ph34r: Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С настройките по подразбиране е супер. Много по-лека е от Касперски 2010 и 2011. Харесва ми. Вече това ми е постоянната антивирусна.Мисля скоро да подаря лиценза си за КАВ 2010-2011, на който остават още 315 дена. :cool:А от това, което чета,новата Нортън 2011 се очаква да е още по-лека от 2010. Мале, мале.

Абсолютно съм съгласен на лаптопа съм с 360,до момента никакви проблеми.Понеже не го ползвам само аз ми е идеален автоматичен бакъп,почистване на системата и регистрите дефрегментиране всичко в едно :)

По старата версия на 360 не ми харесваше драйвърите и се наложи специалисти от Симантек да почоплят и мойта машинка.Но вече в 4.0 всичко е ОК.

@ivan_baroveca от толкова подарени лицензи за KIS (поздрави за,което) ти ползваш KAV що така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ivan_baroveca от толкова подарени лицензи за KIS (поздрави за,което) ти ползваш KAV що така :)

Не ползвам КАВ и не мисля за в бъдеще да го направя.Знам, че Касперски е една от най-добрите в бранша, може би и най-добрата, но за мен е тежка. Има още какво да се желае.Когато се олекоти и не бави нета, може да си помисля да я сложа.В момента съм с Norton и нямам абсолютно никакви оплаквания. Интернета е бърз, системата ми не се забавя. Много ми допада Нортън.Само, че миналата година се получи някакъв гаф. Бях сложил Нортън 2009, пуснах да ми сканирва и намери някакъв вирус, поиска диска на майкрософт с уиндоуса и аз рестартирах, и повече не се стартира сетемата. Наложи се преинсталиране. Та сега нямам оплаквания.Тия лицензи за КИС ги подарих, защото не ми трябват. Защо да ги пазя, като дните им текат. Нека някой, който има по-голяма нуждя от мен да ги ползва. Сега съм с едногодишен лиценз за Нортън 2010, който Озирис ми даде :cool: .Скоро време очяквайте подарък от мен Лиценз за КАВ 2010-2011.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли Norton IS WebGuard?

Блокира ли site-ове ,ако има нещо опасно там преди да си го изтеглил?

Както при Каспер примерно?

Публикувано изображение

Редактирано от @Lola (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли Norton IS WebGuard?

Блокира ли site-ове ,ако има нещо опасно там преди да си го изтеглил?

Както при Каспер примерно?

Публикувано изображение

Във версия 2011 ще го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във версия 2011 ще го има.

Какво значи че ще има уебгард.

В моментната БЕТА версия има ли го, или смятат да го добавят на по-следващ етап.

Да не би да става въпрос за Download File Inside

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи че ще има уебгард.

В моментната БЕТА версия има ли го, или смятат да го добавят на по-следващ етап.

Да не би да става въпрос за Download File Inside

в момента БЕТА версията го има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента БЕТА версията го има

Хм, и аз пробвах 2011 за 15 дни този месец, ама такова нещо не видях- в смисъл не видях блокиране на страница с вредоносно съдържание превантивно ( както при Каспър, НОД32 и др.).

Помните клиповете с тестване на повечето антивирусни с най-нови зарази - там също не видях блокиране на сайт напомнящо за класически уебгард....

На теста вече след като е започнало свалянето започваше едно изследване на файловете, което отнемаше доста време на няколко пъти, и в крайна сметка след анализ свалянията бяха блокирани, и програмата се справи идеално, но сайтовете не бяха блокирани превантивно....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хм, и аз пробвах 2011 за 15 дни този месец, ама такова нещо не видях- в смисъл не видях блокиране на страница с вредоносно съдържание превантивно ( както при Каспър, НОД32 и др.).

Помните клиповете с тестване на повечето антивирусни с най-нови зарази - там също не видях блокиране на сайт напомнящо за класически уебгард....

На теста вече след като е започнало свалянето започваше едно изследване на файловете, което отнемаше доста време на няколко пъти, и в крайна сметка след анализ свалянията бяха блокирани, и програмата се справи идеално, но сайтовете не бяха блокирани превантивно....

При мен 2010 още може да блокирва и не мога да влезна в сайта а за 2011 да не говорим -там си блоква всичко ! А и идва сонар 3 и още много други неща но ето и шот как Нортон ме спира преди да вляза в сайт и то тази версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен 2010 още може да блокирва и не мога да влезна в сайта а за 2011 да не говорим -там си блоква всичко ! А и идва сонар 3 и още много други неща но ето и шот как Нортон ме спира преди да вляза в сайт и то тази версия

ОК, ама това не е ли блокиране на сайт за оръжия  от родителския контрол, а не че е засечено вредоносно сваляне, или препратка.....
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ОК, ама това не е ли блокиране на сайт за оръжия  от родителския контрол, а не че е засечено вредоносно сваляне, или препратка.....

Да, но НИС 2011 ги блокирва по същия начин -е понякога допуска сваляне, но да не забравяме че е бета все пак ... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, ама това не е ли блокиране на сайт за оръжия от родителския контрол, а не че е засечено вредоносно сваляне, или препратка.....

Да точно родителския контрол го блокира.

Аз за това попитах дали си има WebGuard.

Значи няма!!!

Това ,че сканира всеки свален файл не е WebGuard!

И в 2011 май няма-не съм я слагала,защото е Бета,но като гледах няколко клипа останах с впечатление,че няма.

Значи не съм се излъгала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето блокиране с НИС 2011

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето блокиране с НИС 2011

Значи в 2011 го има,но не и в 2010?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето блокиране с НИС 2011

Понеже е непознат сайта от общността на Symantec потрбителите ,това ли е причината да го блокира?

Много "основателна" причина :shake_puter:

Значи в 2011 го има,но не и в 2010?

Напълно ненужно според мен и голяма грешка правят с този уеб модул базиращ се на информация само на определен кръг от потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже е непознат сайта от общността на Symantec потрбителите ,това ли е причината да го блокира?

Много "основателна" причина :shake_puter:

Напълно ненужно според мен и голяма грешка правят с този уеб модул.

Защо да е ненужно?

Трябва ли да се свали файла на компа,да се сканира от Антивируса ,и чак тогава да ни се каже,че е вирус?

Мисля,че WebGuard-a е най добрия начин да ни предпази преди да сме дръпнали нещо.

....p.s.Аз за това бях пуснала Add-ons -a на Trend Мicro които си e WebGuard

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е ненужно?

Нямах в предвид конкретно модула,а начина му на работа при Norton!

Напълно ненужно според мен и голяма грешка правят с този уеб модул базиращ се на информация само от определен кръг от потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай Михнев .....чак сега ти разбрах поста. Имаш предвид блокер базиращ на комуна ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид блокер базиращ на комуна ли?

Да,мило :shake_puter: и тук ползването му в Европа ще има доста спънки с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,мило :shake_puter:

Axa....

А mи видяли са от Комодо например...:brick wall:

По сериозно -трябваше да направят истински WebGuard.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...