Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Гост

Хе,хе верно :D Писа се тука,че БЕТАТА е била доста олекотена,пренаписана и преопакована. Тази каква ще да е - АЛФА ли?

Това си е нормална версия след като си активира онлайн триалният лиценз. А,това че я няма още на офсайта...ами "Изтичане...."

пп. Аз не съдя. Нямам търпение да я хакна на жената на компа :speak:

На мен ми е лека а единственото което ме подразни е случката с троянеца - иначе при мен забавяне няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво правите обаче при мен NIS 2011 е много пъргава. Въпреки изключително бавният ми нет страниците зареждат нормално. :D

На мен ми е лека а единственото което ме подразни е случката с троянеца - иначе при мен забавяне няма!

Всяка програма бърка! (дори Гущера :speak:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На древен комп със 650 РАМ работи доста зле. Пак опираме до конфигурацията,оптимизацията на OS и т.н

Имаме ли проблем със зареждане и прочие - винаги ни е виновна програмата но в никакъв случай задклавиатурното устройство сиреч - НИЕ. Не е ли така?

http://www.cybersecurity.ru/consulting/100945.html

Symantec необходимо создать альянс с кем-либо из производителей компьютеров, уверены аналитики...

Ще последва ли McAfee :speak:

Имам и един въпрос:

- Заразите които открие NIS 2011 мести ли ги във карантината или ги трие директно? :D

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за Американска програма , повечето от разработчиците са Индийци.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това ли е товаренето

:

Имам и един въпрос:

- Заразите които открие NIS 2011 мести ли ги във карантината или ги трие директно? :vacation7:

Отиват в карантината че ако е FP да може да се възстанови файла!

При пълен скан

Налични са три вида скан

1 без репутация

2 въз основа на репутацията на файловете

3 facebook сканиране

Друга полезна опция е ако мислите че все още сте инфектирани натискате тук и ви се отваря тази страница за сваляне на това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На древен комп със 650 РАМ работи доста зле.

Моя като е с 512 пак лети. :gamer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че намерих бъг във "финала" на 2011 версия. http://dox.bg/files/dw?a=a093de8ca6 свалете клипа и вижте.Става въпрос за функцията Renew и това,че не показва колксо дни остават,след като комуникира със сървърите на Нортън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Финала излиза след няколко седмици хора има неща за пооправяне http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/When-will-NIS-2011-product-release/m-p/276915#M123616

Това не са финалните релийзи -We're not quite ready to announce the release just yet. Hopefully we'll have everything ready soon!

И хората дават следния съвет- So I would suggest Everybody to wait a bit for the official announcement, and then download please any version. Removing any non RTM builds is not easy, and you can/will have troubles if the uninstaller wont work properly..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финала излиза след няколко седмици хора има неща за пооправяне http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/When-will-NIS-2011-product-release/m-p/276915#M123616

Това не са финалните релийзи -We're not quite ready to announce the release just yet. Hopefully we'll have everything ready soon!

И хората дават следния съвет- So I would suggest Everybody to wait a bit for the official announcement, and then download please any version. Removing any non RTM builds is not easy, and you can/will have troubles if the uninstaller wont work properly..

Това е финалния релийз, каквото и да има за оправяне ще го коригират навярно впоследствие.

Вече е в продажба при японците: http://www.symantec.com/ja/jp/norton/internet-security

Инсталира се без проблем върху 2010 - лично пробвано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е товаренето

Много пъти е дискутирано,че не може да се използва таск менажера с настройки по дефолт,за да се съди за натоварването на системата.За целта или се правят някои допълнителни настройки,или се използват допълнителни програми.

Ето ка седят в действителност нещата при NIS 2011 бета,на Windows 7 64x,в режим idle и при пълен скан:

Наистина,натоварването е уникално малко ,за такъв комплексен продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Който каквото и да говори програмата става все по уникална и лека и приятна за окото ! Невероятна е просто според мен и си заслужава да си вземеш лиценз :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който каквото и да говори програмата става все по уникална и лека и приятна за окото ! Невероятна е просто според мен и си заслужава да си вземеш лиценз :cool:

Аз засега имам лиценз,като свърши си го купувам..този път ме спечелиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И пак се повтарям това че ви приема лиценза или го уж ъпдейтвате не значи че това е така ! Тим Лопез казва че И хората дават следния съвет- So I would suggest Everybody to wait a bit for the official announcement, and then download please any version. Removing any non RTM builds is not easy, and you can/will have troubles if the uninstaller wont work properly..

И не е пуснато че после да оправят нещо просто не е пуснато даже много от линковете за сваляне са изтрити от официалния сайт !

И самия сайт не разпознава тази версия !

Ще е септември но и аз не знам кога ! Питах и ми отговориха че всички такива инсталатори не са крайната версия !

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е финалния релийз, каквото и да има за оправяне ще го коригират навярно впоследствие.

Вече е в продажба при японците: http://www.symantec....ternet-security

Инсталира се без проблем върху 2010 - лично пробвано

Японска му работа. Естественно, че ще има бъгове, проблеми и т.н. Като пуснат финала в офицялния сайт, тогава да видим дали ще има проблеми. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Когато тук се промени тогава е истината но засега е така

Японска му работа. Естественно, че ще има бъгове, проблеми и т.н. Като пуснат финала в офицялния сайт, тогава да видим дали ще има проблеми. :cool:

Абе аз съм тестер и хората ми казват че в оф сайта трябва да се появи версията или чрез ъпдейт ама кой те слуша...

Не претендирам че съм най знаещия просто казвам!

Айде бегайте с тия руски сайтове -всеки може да пише и да види дали съм прав или не -има си форум!

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/bd-p/nis_feedback

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато тук се промени тогава е истината но засега е така

Абе аз съм тестер и хората ми казват че в оф сайта трябва да се появи версията или чрез ъпдейт ама кой те слуша...

Не претендирам че съм най знаещия просто казвам!

Айде бегайте с тия руски сайтове -всеки може да пише и да види дали съм прав или не -има си форум!

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/bd-p/nis_feedback

Като излезе финалната версия просто ще сравним двата инсталатора и ще се види тогава ясно. Интересно как така се сваля от сърварите на Simantec и същевременно не е качен там?

Още по темата - http://symantecclub.getbb.ru/viewtopic.php?f=62&t=2229&st=0&sk=t&sd=a&start=100

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като излезе финалната версия просто ще сравним двата инсталатора и ще се види тогава ясно. Интересно как така се сваля от сърварите на Simantec и същевременно не е качен там?

Още по темата - http://symantecclub.getbb.ru/viewtopic.php?f=62&t=2229&st=0&sk=t&sd=a&start=100

Ми когато го свалиш от оф сайта сега веднага те признавам ...

Ама а изчакайте малко :hush:

Сега се потретвам Тим Лопез казва да се изчака!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две страници по назад

http://symantecclub.getbb.ru/viewtopic.php?f=62&t=2229&st=0&sk=t&sd=a&start=40#p42851

По надолу

Как счастливый пользователь самого что ни есть релизного NIS 2011 18.1.0.37, хочу скорее поделиться с вами, коллеги, некоторой информацией и впечатлениями по нему. Возможно, изложение будет слегка сумбурным, зато оперативным. :hush:

Итак, установка или обновление версии.

Установка новой версии поверх старой происходит отлично, без накладок и шероховатостей, при этом, полностью автоматически и очень быстро: в пределах одной минуты. После чего, если проводилась установка поверх, предлагается выполнить перезагрузку, после чего продукт сам выполняет свою активацию (поэтому важно, чтоб сразу работала сеть), после чего он готов к работе.

После обновления версии логично вручную обновить базы продукта. И здесь имеем факт необходимости загрузить примерно 78 МБ обновлений. Причина столь внушительного объёма обновлений проста: в релиз в этот раз, как вы, коллеги, видите, оригинал, 18.0, который был готов ещё в мае, не пошёл, а пошёл сразу 18.1, свободный от тех мелких багов и шероховатостей, которые имелись в релизах 16.0 и 17.0. Иными словами, релиз был отсрочен с целью выпустить продукт сразу без сучка и задоринки, что, скажу честно, лично проверил, удалось. :cool: Базы же взяты из оригинала. Почему - загадка века. :P

Теперь можно приступать к настройкам продукта.

Сразу отмечу, что в линейке 2011 предприняты все меры для того, чтоб настройки применялись либо сразу же, либо после первой же перезагрузки. Раньше же, к примеру, включение ранней загрузки продукта вступало в силу лишь после второй перезагрузки продукта; в Norton Insight требовалось не просто выбрать "Все файлы" и дождаться результатов сканирования, а и кнопку "Обновить" нажать, повторно дождаться результатов сканирования, и лишь после этого получить истинную картину. Теперь ни второй перезагрузки, ни нажатия "Обновить" не нужно: все эти недочёты в прошлом.

Первое, что отлично сделано: каждый пункт и параметр настройки прокомментирован в Справке, контекстный вариант которой можно вызвать для любого пункта.

Прокомментирую некоторые нововведения в Настройках продукта.

Первое, что видим - Интеллектуальные сигнатуры.

Тем, кто не любит детекта кряков, следует их включить: они как раз на то и расчитаны, чтоб детектировать только реальные угрозы, пропуская угрозы потенциальные. Но сразу отмечу, что после включения использования этой, сокращённой, базы следует обновить базы вручную, при этом будет загружено примерно 44 МБ, кроме 78 МБ уже загруженых, баз, т.е. базы будут заменены, после чего продукт освободит примерно 20 МБ на диске и станет потреблять ещё меньше ресурсов для своей работы без снижения уровня безопасности. Как это так получилось? Секрет фирмы. :)

Обработка сжатых объектов при сканировании по требованию.

Здесь тоже произошли существенные изменения.

Теперь само собой разумеется, что архивы объёмом более 2ГБ проверке по требованию не подлежат (раньше же можно было разрешить проверку архивов любого объёма). Но это не главное. Претерпел существенные изменения алгоритм обработки объектов внутри архива. Теперь по умолчанию предлагается исключать по расширению ряд файлов, не могущих быть заражёнными. При этом, и это честно указано в Справке, если переименовать, к примеру, исполняемый файл в нечто.bmp, то он по расширению из проверки будет исключён. Отмечу, что это касается лишь проверки архивов по требованию. Лично я пока что такое выборочное сканирование отключил до полного осмысления степеней риска, который оное несёт. Понятно, что в принципе ничего страшного в таком исключении файлов из сканирования по расширению при ручной проверке архивов и нет, но пока отключил.

Также, обращаю внимание на появление возможности отключения автоматического обновления версии продукта. Если кому-то уж очень не нравится, или просто неудобно, что продукт автоматически обновляет свою версию до актуальной, он может это отключить. Иначе продукт при наличии новой его версии будет предлагать провести обновление и отрабатывать соответствующую традиционную процедуру.

Из видного невооружённым глазом хочу отметить следующие моменты.

Первое - очень высокая производительность продукта при низком относительно конкурентов потреблении ресурсов. Само собой, так и не нашёл явных недочётов русскоязычной локализации, имевших место в предыдущих версиях: продукт говорит с пользователем на его родном русском языке без акцента. :)

Гаджет.

Претерпел большие и дизайнерские, и функциональные изменения. И, в отличие от своего собрата из числа ближайших конкурентов, он полностью работоспособен. И не глючит. :)

В качестве системы родительского контроля теперь сразу предлагается использовать Norton Online Family (требует отдельной загрузки), что логично и является с моей точки зрения сильным ходом, ибо эта система родительского контроля является достойным представителем систем своего класса.

Карта распространения заразы.

Да, можно сказать, что она сделана прежде всего в расчёте на непрофессионалов, что это просто маркетинговый ход, но на самом деле, если изучить её чуть внимательней, можно почерпнуть для себя довольно много интересного, причём, интересного в том числе и для профессионала.

Итог: NIS 2011 в полной мере оправдал мои ожидания и даже сумел меня серьёзно удивить.

Symantec рулит! :) :Bravo:

Малко по надолу

Там оригинал, а у нас сразу MP1. :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Щом е нужно пак се повтарям http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/When-will-NIS-2011-product-release/m-p/276915#M123616

[solution!]

Re: When will NIS 2011 product release?

Options

08-27-2010 02:55 PM

All,

The 2011 products should be out in the next few weeks - there are still some preparations that need to be made.

We'll post more information as it becomes available.

Thank you everyone for your patience :smileyhappy:

Cheers,

Tim Lopez

Norton Forums Administrator

На който не му е ясно че още не е потвърдена новата версия да му го преведа ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махай рано е !

Стабилна е.Нямам проблеми засеега.Ако направи фал я махам и чакам.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ми писна да обеснявам че това не е финала !

Явно никой не чете по-задните постове. Трябва на всеки да се обяснява по отделно. Досега им го написа поне 5 пъти, че NIS 2011 не е финал, защото я няма в официялния сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно никой не чете по-задните постове. Трябва на всеки да се обяснява по отделно. Досега им го написа поне 5 пъти, че NIS 2011 не е финал, защото я няма в официялния сайт.

Да ама има в темата хора които са се напънали и си знаят тяхното както и в целия форум ама върви им обеснявай че един е истинския сайт и той се намира в USA :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама има в темата хора които са се напънали и си знаят тяхното както и в целия форум ама върви им обеснявай че един е истинския сайт и той се намира в USA :)

Сигурен ли си? :hush:

post-8916-065729100 1283092224_thumb.png

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Един линк и от мен за Norton Internet Security Netbook Edition 2011 http://buy-download.norton.com/downloads/CLT/NISNE/US/2011/18.1/ESD/NIS-NETBOOK-ESD-18-1-0-37-EN.exe

Официално версийте се водят така- Symantec offered today via their download servers Norton Internet Security 2011 and Norton Antivirus 2011 Final RTM.

NIS-TW-30-18-1-0-37-EN.exe

MD5: 11F8024682D58768595008E914DE71E6

SHA160: A259C86DB740BB0F004592906A4285586874B02D

SHA256: CC2F3F67711195A96E506BEB789E601B7D277AA0F5AF94F27C7A0935EE2F0283

SHA384: 30ED234199E8C8666B9E1295F0DBB6A685D5AE7E0DADFDBFA5654E76072BF14B9B6ECBC3FAC4557C1568D0FC909BBCEC

SHA512: 18C4B0F28D8A6C4CA6DF26282603EB9CD01DB79DE50B7CB1C9C6F57C72268DA71C2224C1DE86732029B06526E9706C420A9B82E2A9A1A0D0ED6C13EEE8DCCF2D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...