Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Axa....

А mи видяли са от Комодо например...:)

По сериозно -трябваше да направят истински WebGuard.

Всъщност защо да е грешка,те нямат намерение програмата да се ползва от други освен американците и тяхната общност, нещо като дискриминационни идеи,това се получава на практика.С начина на работа с този модул, точно това показва. :)Те просто ограничават и свиват кръга. Да не мислиш че Norton има нужда от този модул за да защитава по-добре?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Всъщност защо да е грешка,те нямат намерение програмата да се ползва от други освен американците и тяхната общност, нещо като дискриминационни идеи,това се получава на практика.С начина на работа с този модул, точно това показва. :)Те просто ограничават и свиват кръга. Да не мислиш че Norton има нужда от този модул за да защитава по-добре?!

Михнев къде видя блокиране въз основа на общност -в сайта има троянец и затова се блокирва !Другото което е те си имат автоматична система за проверка на сайтовете а не разчитат на общности ...

Ето виж че този сайт е блокиран въз основа на заплаха а не на общност Аз не виждам някъде да има рейтинг от общност ... The Norton rating is a result of Symantec's automated analysis system.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михнев къде видя блокиране въз основа на общност ....

Къде съм споменал рейтинг?Рейтинга не блокира достъпа а само предупреждава!

Защо се блокира целия тракер при положение, че самата заплаха не се хоства на него? Защо,защото някой си е докладвал,че се нахендрил на зловредно приложение и го пратил за анализ барабар и сайта.Я докладвай (не да гласуваш за рейтинг) този форум или по точно темата с подпомагането,то по тази логика и тук не трябва да влизаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Къде съм споменал рейтинг?

Защо се блокира целия тракер при положение, че самата заплаха не се хоства на него? Защо,защото някой си е докладвал,че се нахендрил на зловредно приложение и го пратил за анализ барабар и сайта.Я докладвай (не да гласуваш за рейтинг) този форум или по точно темата с подпомагането,то по тази логика и тук не трябва да влизаш!

Сайта вече е анализиран а и вирусите са качени на хостинги а не са в сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте помощ ако сте се сблъсквали със следната ситуация: Имам лиценз за NIS 2010 с оставащи 460 дена.С Акронис направих бекъп.Наложи ми се подмяна на харддиска и процесора.Информацията я прехвълих на новия диск.Инсталирах вече на новия диск чист Windows 7 само че 64-bit. Инсталирам NIS 2010, но не ми приема лиценза :mad: С бекъпа върнах старото положение - няма проблем с NIS. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как NIS 2010 да бъде постоянно оптимизиран от опцията Performance=>Optimize Натиска там, но след 10-15 минути спира. Дайте съвет.Искам постоянно да бъде оптимизиран.

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Някой може ли да ми каже как NIS 2010 да бъде постоянно оптимизиран от опцията Performance=>Optimize Натиска там, но след 10-15 минути спира. Дайте съвет.Искам постоянно да бъде оптимизиран.

Да той се е оптимизирал и затова спира -това го прави веднъж дневно и е автоматично Ванка :yanim: Няма как да е постоянно... Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е инфо от официалния им форум:

This optimizes as in defragments your boot volume.The Optimize feature in NIS 2010 calls the Windows defragmenter included in your Operating System.

NIS does not have it's own built-in utility.

Просто използва вградения в Уиндоус дефрагментатор- няма нужда да го прави постоянно... Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

SONAR 3:ново ниво на сигурност в поведението на Norton 2011! Интересното е това обаче-Sonar3 also detect now (atapi.sys) Rootkit Installations.

Ето цяла статия за новия СОНАР- http://community.norton.com/t5/Norton-Protection-Blog/SONAR-3-A-new-level-of-behavioral-security-in-Norton-2011/ba-p/224116

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той хубаво го засича, въпросът е дали се справя с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И още нещо да споделя че не го виждам да е написано How to report false positives

In any of these cases Norton offers a fast and simple way to dispute our detection or categorization of a file. Simply go to: https://submit.symantec.com/dispute/ to enter your dispute. The forms are monitored 24 hours a day so that Norton can immediately begin to research and correct any issue.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо да споделя че не го виждам да е написано How to report false positives

In any of these cases Norton offers a fast and simple way to dispute our detection or categorization of a file. Simply go to: https://submit.symantec.com/dispute/ to enter your dispute. The forms are monitored 24 hours a day so that Norton can immediately begin to research and correct any issue.

Имаме тема за тази цел:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=109762

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При Norton Internet Security 2011 Download Insight Notifications -работи и с Google Chrome! Преди при сваляне на файл даваше уведомление какъв е файла само при IE и FF ,но вече става и при Chrome... :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Norton Internet Security 2011 Download Insight Notifications -работи и с Google Chrome! Преди при сваляне на файл даваше уведомление какъв е файла само при IE и FF ,но вече става и при Chrome... ;)

Най-сетне. Единственото нещо, на което силно се надявам е новата версия да е още по-лека от сегашната и тогава...просто нортон няма да има равен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Най-сетне. Единственото нещо, на което силно се надявам е новата версия да е още по-лека от сегашната и тогава...просто нортон няма да има равен.

Лека е, но все още е бета за да ти дам конкретен отговор, но при всички положения няма да е по тежка въпреки новите модули и екстри! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton има Web защита, но не буферира и сканира файла по време на свалянето му, както е при Kaspersky.

Norton сканира файла след като се свали на диска, като в същото време прави и някакво Insight сканиране. Insight сканирането ползва технологията облак, някакви сървъри с най-новите дефиниции, и определя файла като добър, лош и ...

Ако Insight Protection е изключен, файла се сканира само с дефинициите на локалния компютър.

Нещо такова ама ако някой е запознат нека сподели.

В Web защитата има и някаква защита на интернет браузърите, явно за уязвимости на браузърите.

Има също и Safe Web който предпазва от атакуващи/недоброжелателни сайтове.

Norton Safe Web is a new reputation service from Symantec. Our servers analyze Web sites to see how they will affect you and your computer. Then, using the Norton Toolbar installed on your PC, we let you know how safe a particular Web site might be before you view it. If you need to find out more about how a Web site might behave, we provide more detailed information right here on Norton Safe Web

https://safeweb.norton.com/about

Две снимки на блокиране на един и сйщ сайт, едната от Norton другата от Kaspersky

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Има четири репутации

Публикувано изображение

Norton блокира само Warning

Репутациите се показват до резултатите от търсенето в някоя търсачка.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Уш сървърите им анализират, а Norton блокира skatafka

Както писа @Lola

По сериозно -трябваше да направят истински WebGuard.

Редактирано от nicicom (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е и как няма да блокират скатафка като там е пълно! И да Нортон не сканира файл при сваляне, а блокирва целия сайт и не виждам кое не му е истинското на уеб гарда?Има цялостна защита срещу програми с уязвимости не са само браузърите и при сваляне на файл чрез браузър първо се анализира от облака , но ако сваляме с Download Manager се сканира само от Auto protect-a!Отделно има Intrusion Prevention който блокирва връзки със сайтове които се опитват да ти атакуват браузера или да дропнат файлове при сваляне на друг файл. Но облака работи и при ръчно сканиране защото е хващал много файлове като WS Repotation 1... А какво значи това можем да видим тук http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/What-is-WS-Reputation-1/m-p/228308 . Стената има ХИПС има и функция Cards and Logins -за запазване на пароли и номера на кредитни карти ...Има и родителски контрол и най важното блокатора по поведение СОНАР -за него може да се прочете по горе съм дал линк .Нещо друго да те интересува ... Аз от две години я ползвам тая програма и съм бета тестер на новия НИС 2011 та мисля че съм запознат и отговарям веднага на всякакви въпроси .Автоматизираната им система проверява сайтовете и ги добавя към warning за блокирване ,а и е писано че е препоръчително да се влиза в сайтове който са сейф и проблеми няма да имаш ... А ако нещо все пак влезе и не се хване- се хваща от СОНАР, а там прошка няма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и съм бета тестер на новия НИС 2011 та мисля че съм запознат и отговарям веднага на всякакви въпроси .

А пишеш ли във форума им за бъговете и те раздават ли лиценз в края на тестването като Касперски?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А пишеш ли във форума им за бъговете и те раздават ли лиценз в края на тестването като Касперски?

Да за щастие знам английски и пиша не само във форума им ,но и в моя бета акаунт и да на най активните тестери дават лицензи ! Но трябва да тестваш още от самото начало на кампанията за да имаш шанс за лиценз ... Другото което е вече месец бетата не е променяна защото се държи доста стабилно и финала не е толкова далече само това мога да кажа Ванка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за щастие знам английски и пиша не само във форума им ,но и в моя бета акаунт и да на най активните тестери дават лицензи ! Но трябва да тестваш още от самото начало на кампанията за да имаш шанс за лиценз ... Другото което е вече месец бетата не е променяна защото се държи доста стабилно и финала не е толкова далече само това мога да кажа Ванка !

Дано получиш някой лиценз! А знам, че финала излиза на 27 септемри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дано получиш някой лиценз! А знам, че финала излиза на 27 септемри!

Това не е сигурно Ванка -може да се увеличи периода ,а може и да се намали и всичко това зависи от тестерите и компанията ! Всичко зависи дали рапортите за бъгове намаляват или се откриват нови и нови . Но в крайна сметка последното решение е тяхно, а те както знаеш не пускат бъгави финали. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а те както знаеш не пускат бъгави финали. :)

За разлика от други, които бързат като пуле пред майкка си и пускат от бъгави по-бъгави "финали"!!! Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За разлика от други, които бързат като пуле пред майкка си и пускат от бъгави по-бъгави "финали"!!!

Знам за кой говориш и да ти кажа че направиха грешка, защото загубиха доста потребители така ! Е затова Symantec не правят такива елементарни грешки и са лидери в бранша -просто е ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Озирис.

Не съм си и помислил че Norton не защитатва добре. Извинявай ако така изглежда.

Е и как няма да блокират скатафка като там е пълно! И да Нортон не сканира файл при сваляне, а блокирва целия сайт и не виждам кое не му е истинското на уеб гарда?

Интересно ми е Norton как дава rapidshare, 4storing и hotfile.

http://4storing.com/vhleod/a07bdf5b8ec59e326397b8a109762540.html

http://4storing.com/c3f3d71200ak1CEc0N4l

Auto protect не знам защо го намесваш.

Защитната стена също. Относно Intrusion Prevention, до колкото си спомням Kaspersky има доста голяма база от такива атаки.

Но облака работи и при ръчно сканиране

Това пак незнам защо го даваш за пример. Писах че ако Insight Protection е изключен, файла се сканира само с дефинициите от локалния компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...