Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

Някой ще ме ориентира ли кое какво е в тоя НИС 2011 и по-точно какво е SONAR, как да сложа папка в игнорлиста, да ме пита какво да прави ако намери вирус, как да отворя порт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще ме ориентира ли кое какво е в тоя НИС 2011 и по-точно какво е SONAR, как да сложа папка в игнорлиста, да ме пита какво да прави ако намери вирус, как да отворя порт?

SONAR- Symantec Online Network for Advanced Response

Това е проактивната защита на НОРТОН. Предупреждава за нови заплахи, за които все още няма дефиниции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SONAR- Symantec Online Network for Advanced Response

Това е проактивната защита на НОРТОН. Предупреждава за нови заплахи, за които все още няма дефиниции.

Мерси, а как да го настроя ме пита какво да прави ако намери вирус и как да отворя порт ако ми трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, а как да го настроя ме пита какво да прави ако намери вирус и как да отворя порт ако ми трябва?

Виж тази тема http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/Norton-AV-2010-Ask-Me-Before-Deleting/m-p/151967;jsessionid=9A84E94454085F63AD8D85E3F534F391

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако засече вирус тя сама си ги изтрива,не са нужни допълнителни действия,(има и случаи с изключения)но те са малко.

За защитната стена ли питаш?не ми е ясно какви портове искаш да отваряш?Мини в напреднал режим,ако се чувстваш достатъчно знаеш,за да вземаш сам решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако засече вирус тя сама си ги изтрива,не са нужни допълнителни действия,(има и случаи с изключения)но те са малко.

За защитната стена ли питаш?не ми е ясно какви портове искаш да отваряш?Мини в напреднал режим,ако се чувстваш достатъчно знаеш,за да вземаш сам решения.

Да за файъруола питам, на Авирата ми се наложи да отворя порт за торентите. Тук къде е тази опция? Къде е това "напреднал режим"?

А за вирусите не желая да трие сама, а да ме пита дали да трие или да го игнорне, защото не всичко засечено е вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което се засича,от Нортън е вирус,ако не желаеш да го засича влизаш в карантината и го рсторваш,(на твоя отговорност)Това не е Авира да те шашка с фалшиви аларми,след малко ще ти пусна няколко снимки,в този пост.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Nightmaree (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МЕрси,но не съм съгласен че всичко засечено е вирус. Но дори и така да е не желая да ми трие кейгените без да ме пита. Всяка 1 друга антивирусна която съм ползвал имаше - del/quarantine/ignore. С игнор става ако е 1-2 файла или папки, но ако са повече?! Също така не видях никъде да има опция за игнорване на файлове по вид или по име. Иначе бетата се държи добре, обаче са могли да сложат още млако настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МЕрси,но не съм съгласен че всичко засечено е вирус. Но дори и така да е не желая да ми трие кейгените без да ме пита. Всяка 1 друга антивирусна която съм ползвал имаше - del/quarantine/ignore. С игнор става ако е 1-2 файла или папки, но ако са повече?!

Също така не видях никъде да има опция за игнорване на файлове по вид или по име.

Иначе бетата се държи добре, обаче са могли да сложат още млако настройки.

За да не си съгласен,значи трябва да разбираш повече,от хората които са правили дефинициите,ето ресторвай си вирусите,може и в буркани да ги затваряш :cheers:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не разбирам повече от тях, но замисли се че всичко е въпрос на избор, а и кейгените всички разправят, че са вируси, същото се отнася и за някои досовски програми, скриптове ..... И друго като качиш нещо във вирустотал и имаш 11 от 40 вирус ли е? Шах! П.С. И не всеки желае да му се сканират авитата, мп3 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2 дни въртя версия 2010 на Нортон IS(не бях я пробвала)много ми хареса.Браво на Нортон... Стената не е параноична и е напълно достатъчна за повечето потребители.Браво ...доста лек продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2 дни въртя версия 2010 на Нортон IS(не бях я пробвала)много ми хареса.Браво на Нортон...

Стената не е параноична и е напълно достатъчна за повечето потребители.Браво ...доста лек продукт.

Абе,Вие с тия аватари ме пребихте. Единият умислен,ти пък войствена :offtopic_s:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като се възползвах от тези промо ключове...не те разбрах какво точно имаш предвид.

Нищо конкретно засега - и аз имам по един ключ за двете програми и дори може да реша да не ги активирам. Съмнението е лошо нещо. Обаче само тези уж са за цяла година - но да не са като подобните за Online Armor++ - оказаха се валидни само до първия преход към свеж Win. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега руските промоключове от "френска промоция" ли се оказват? Ха-Ха.... На мен за какво ми са - имам си подобни от азиатци, казаци, украинци и т.н. Пак лъжат когото могат!

Ами така лъжат,че свят ти се завива :line dance:

Нищо конкретно засега - и аз имам по един ключ за двете програми и дори може да реша да не ги активирам. Съмнението е лошо нещо.

С предните многократно съм активирал. С този лиценз в рамките на един ден е активиран последователно два пъти на виртуална машина.

Двата пъти на свежа ОС :cool:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя "360" си се регистрира съвсем нормално за 366 дни .Активира се,бакъп-ва файловете във акаунта ми ,всичко си е ОК.Затова се чудех какво точно имаше предвид колегата съфорумец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя "360" си се регистрира съвсем нормално за 366 дни .Активира се,бакъп-ва файловете във акаунта ми ,всичко си е ОК.Затова се чудех какво точно имаше предвид колегата съфорумец

Защо да се чудиш? Ние вече не се чудим. Знаем си репертуара :cool:

Все пак официално е обявено в рускоезичният форум на Symantec и не мисля,че там някой ще прави нещо нередовно просто така.

Ясно пише във форума им,че е за тези които досега са ползвали ресетъри - да се легализират. Е,и за такива като нас :line dance:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес и при мен NIS 2010 се активира с валидност до 30 април 2011 г и всичко изглежда нормално. Благодаря на руските симпатизанти и фенове на Symantec!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през 10...15мин нортана ми вади съобщения че ми блокирва някаква атака и то все от едно и също ip това нормално ли е

Публикувано изображение

Редактирано от comodo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през 10...15мин нортана ми вади съобщения че ми блокирва някаква атака и то все от едно и също ip това нормално ли е

Публикувано изображение

Натисни Stop Notifying Me ако не желаеш да те притесняват,аз така съм направил.Ако искаш да те уведомява....

Ето едни хора решили да се занимават със защитен софтуер,и атакуват наред.Има сайт атакуващото IP http://217.160.244.95/

Публикувано изображение

Редактирано от Nightmaree (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Един приятел има следната конфигурация: Processor 1.6 GHz, RAM 1.5 GB, HDD 160 GB.Иска да му инсталирам Уиндоус 7+ Norton Internet Security 2010. Вие как мислите? Подходяща комбинация ли е и ще бави ли компа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще му инсталираш 32-битова стават параметрите, но за 64-битова изисква 2 GB RAM. Аз съм с Уин7 и NIS 2010. Засега върви чудесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ти не е Norton Internet Security, той няма да се усеща, но реално Windows 7 ще бъде проблем, 1.5 GB е малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ти не е Norton Internet Security, той няма да се усеща, но реално Windows 7 ще бъде проблем, 1.5 GB е малко.

Системни изисквания на Windows 7

Ако искате да инсталирате Windows 7 на вашия компютър, той трябва да отговаря на следните изисквания:

*

Процесор с тактова честота 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз и 32-битова (x86) или 64-битова (x64) архитектура

*

1 гигабайт (ГБ) RAM памет (32 бита) или 2 ГБ RAM памет (64 бита)

*

16 ГБ свободно пространство на твърдия диск (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

*

DirectX 9 графично устройство с WDDM 1.0 или по-нова версия драйвер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за нормална работа на Windows. Ако MS ти кажат, че минимума е 1GB, за да ти работи гладко трябва да имаш поне още 1GB т.е. 2GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Говорим за нормална работа на Windows. Ако MS ти кажат, че минимума е 1GB, за да ти работи гладко трябва да имаш поне още 1GB т.е. 2GB.

А НИС 2010 ще се усеща ли ако инсталирам ХР? Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...