crazy-master

Как се почиства сребро?

51 мнения в тази тема

Реших да попитам дали някой знае как се почиства сребро?

Знам че има един начин в вода и сода, но е вреден...

Нека ако някой знае сподели с останалите начин на почистване на сребро(ланеци, гривни и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ултразвукова ваничка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сода и оцет

Нося сребро от години - няма вреда - проверено :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сода и оцет

Нося сребро от години - няма вреда - проверено ;)

Това звучи...ужасно ;)

В ултразвукова ваничка.

Дай малко разяснения де ;)

Ти да не би така да го чистиш :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Това звучи...ужасно ;)

Дай малко разяснения де ;)

Ти да не би така да го чистиш :)

Никак не е ужасно. Киснал съм монети на 50-60 години с лика на цар Борис II и има ефект. Слагаш сода бикарбонат в оцет ( не знам пропорцията, но едва ли има голямо значение) и си благ отвсякъде ;) Все пак трябва да почакаш известно време.

В ултразвукова ваничка не съм пробвал, но съм сигурен и в нейния ефект. Ултазвукът почиства всякакви мръсотии. Принципът е следния: течността между двата полюса трепти с честотата на ултразвука и чрез вибрациите успява да проникне навсякъде! Само внимавай, да не си потопиш и пръстите, щото боли много ;)

А как да си направиш ултразвукова вана? Конструкцията е проста. Има два полюса или плочи, които са потопени в течност. Генератор генерира ултразвук, а ти поставяш предмета между полюсите .

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме точни, слагаш среброто в оцет(да го покрие) и после слагаш содата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има специални почистващи кърпички. Можеш да питаш за тях в бижутерийните магазини. Струвят около 5-6 лева. Много по добри са от оцет, сода и каквото и за било друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нося само сребро, за това мога да кажа от опит недей да жулиш бижутата със сода защото се драскат аз примерно слагам в една чаша малко Доместос и вода и кисна 10 мин среброто и после с една кърпичка го лъсвам и след това го измивам хубаво и го избърсвам и е хем изчистено хем с блясък като ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един бижутерски магазин продавачката пред мен изтърка един пръстен с паста за зъби и памучно платче...Резултатът бе удивителен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да си направиш ултразвукова вана? Конструкцията е проста. Има два полюса или плочи, които са потопени в течност. Генератор генерира ултразвук, а ти поставяш предмета между полюсите .

Конструкцията може да е проста, но само на теория?

Ултразвукови ванички са ето това -> http://www.bgdent.com/?81&02&96207

Както се вижда може да се използват за почистване на всякакви потребни и непотребни джаджи. Ваничките от линка разбира се са с голям капацитет => цена. Продават се и малки ултразвукови ванички, които са точно за бижута и други дребни джунджурийки. Не мога да ти дам линк в момента, но цената е може би в порядъка на 50-60-70 лв. За това последното не съм сигурен. А бе, модерна работа, какво повече да кажа.

Редактирано от DemoVision (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конструкцията може да е проста, но само на теория?

Ултразвукови ванички са ето това -> http://www.bgdent.com/?81&02&96207

Както се вижда може да се използват за почистване на всякакви потребни и непотребни джаджи. Ваничките от линка разбира се са с голям капацитет => цена. Продават се и малки ултразвукови ванички, които са точно за бижута и други дребни джунджурийки. Не мога да ти дам линк в момента, но цената е може би в порядъка на 50-60-70 лв. За това последното не съм сигурен. А бе, модерна работа, какво повече да кажа.

Прав си, че на теория е просто, но и на практика не е сложно, стига да си имаш понятие от електроника.

А за тия кърпички не ми е ясно как ще почистиш завъртулките. Няма по-добро и екологично средство от ултразвуковата вана. На работа имаме такава, трябваше да я снимам :ph34r:

В Габрово произвеждат такива вани, но не знам нито името на фирмата нито цените.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RA4NA, остава да прочетеш опаковката с какво са напоени кърпичките, за които говориш.

Това не е темата за абортите все пак.

Тук содата и оцета помагат и имат поразителен ефект. За другото питайте DeadSmurf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това последното, оставиме, не го разбрах. Кое е другото, "за което трябва да ме питат"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз знам и подобен метод но се ползва добре напоен памук с оцет. Чувала съм че после 30ина минути много кофти щипе и леко наболва, но било ефективно :) Все пак смятам че на 15тата минута е удачно (след оцета) да се направи една промивка с вода и няколко кристалчета сода, за да не се получи язвичка на шийката от прекалено видокото ниво на киселинност.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=528310

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RA4NA, остава да прочетеш опаковката с какво са напоени кърпичките, за които говориш.

Това не е темата за абортите все пак.

Тук содата и оцета помагат и имат поразителен ефект. За другото питайте DeadSmurf

Кърпичките за почистване на сребро са аналогични на тези за почистване на очила. До колкото знам вторите не са напоени с нищо, а са сухи

Редактирано от RA4NA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом казваш, така да бъде. icon_wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или номера с сода и оцет не е добър или аз не съм го направил както трябва ;)

П.С.

Майка ми ми пилеше на главата като ме видя и казва, че "така ще заприлича на теникия, ще изгуби блясъка си, вредно е, никога не се прави с оцет" и още няколко такива неща... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сода за хляб. Това е.

Пораснали пилци, проебали квачки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модерният човек си служи с модерни способи, Бай ти Ганя търка с четка за съби и сода за хляб :shock11:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сребърни предмети се почистват добре с шлайф паста. Скъпичка е, но върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Или номера с сода и оцет не е добър или аз не съм го направил както трябва ;)

П.С.

Майка ми ми пилеше на главата като ме видя и казва, че "така ще заприлича на теникия, ще изгуби блясъка си, вредно е, никога не се прави с оцет" и още няколко такива неща... :wors:

С оцет е грешка,все пак е киселина,със сода се прави много качествено и ефикасно.Иначе отиваш при някой златар,питаш и ти казват какъв агент ползат

Никак не е ужасно. Киснал съм монети на 50-60 години с лика на цар Борис II и има ефект. Слагаш сода бикарбонат в оцет ( не знам пропорцията, но едва ли има голямо значение) и си благ отвсякъде ;) Все пак трябва да почакаш известно време.

В ултразвукова ваничка не съм пробвал, но съм сигурен и в нейния ефект. Ултазвукът почиства всякакви мръсотии. Принципът е следния: течността между двата полюса трепти с честотата на ултразвука и чрез вибрациите успява да проникне навсякъде! Само внимавай, да не си потопиш и пръстите, щото боли много ;)

Такава ултразвукува ваничка има във всеки автомобилен сервиз.В нея почистват дюзите на инжекциона на автомобилите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

освен със сода и оцет става и с лимонтузу и соада , разтворени във вода (както и с лимонена киселина и други домашни слаби киселини) получава се ефект на газиране на водата който всъщност и почиства среброто.това не е вредно както само със сода (бикарбонат) тъй като няма абразивен ефект върху среброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз нося само сребро, за това мога да кажа от опит недей да жулиш бижутата със сода защото се драскат аз примерно слагам в една чаша малко Доместос и вода и кисна 10 мин среброто и после с една кърпичка го лъсвам и след това го измивам хубаво и го избърсвам и е хем изчистено хем с блясък като ново.

О благодаря ти спр много ! Синджирчетата ми блеснаха като нови ! Определено опитайте това , ДЕЙСТВА cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сода за хляб!Номера е да я сипеш в гореща вода на котлон където си сложила среброто в някакъв съд!!!Майка ми е геолог и чатка химията,та тя ме открехна!!!!Остави да поседи поне 10 минути!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм си чистела бижутата с паста за зъби :P и резултата е блестящ ;)

Редактирано от cveti_2095 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход