Премини към съдържанието
stanley56

Всичко за БТК-ADSL - част 2

Препоръчан отговор

Старата тема понабъбна и се заключва. Все пак в нея има доста полезна информация, така че не забравяйте да я използвате като източник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи имам следният проблем.Докато сьм на работа и ползвам интернет от бтк ме се появява следният проблем при тегленето на торенти

http://img.######/bitbucket/my%20problem.jpg

А като сьм вкьщи всичко си е нормално Conectable--yes свети зелено в торент клиента.

Та вьпроса ми е може ли да се отсрани този проблем и как но моля ви се не ме насочвайте кьм разни линкове.Ако може тук да напишете нещо но малко по подробно че сьм много зле в тази област

Благодаря ви предварително

п.п Казаха ми че може би нета ми се филтрира но не е така.Друга е причината каква може да е тя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по някаква причини няма пренасочване на порта ползван от торент клиента ти, причините могат да са много, но най-вероятно блокирано upnp

Редактирано от Петър С. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз откакто минах на 2мбит/с (бях на 1мбитс) често взе да се случва вечер скоростта ми да е не повече от 60-70КВ/s, като се има внапредвид, че трябва скоростта да е около 256КВ/с не ми се струва нормално. Сутринта до късния следобяд достига до 140КВ/с.

От rapidshare.com тегля средно с 30КВ/с;

от bgshare.com - средно с 90КВ/с;

при теглене на торенти - до 230КВ/с, което си е добре.

При пускане на speedtest.net се отчита скорост максимум до 1,5Мбит/с.

При някой друг има ли подобни проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи имам следният проблем.Докато сьм на работа и ползвам интернет от бтк ме се появява следният проблем при тегленето на торенти

А като сьм вкьщи всичко си е нормално Conectable--yes свети зелено в торент клиента.

Та вьпроса ми е може ли да се отсрани този проблем и как но моля ви се не ме насочвайте кьм разни линкове.Ако може тук да напишете нещо но малко по подробно че сьм много зле в тази област

п.п Казаха ми че може би нета ми се филтрира но не е така.Друга е причината каква може да е тя

порта е запушен. тр. да се настрои port-forwarding-a или DMZ host-a на рутера/модема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модема по подразбиране е със "затворени " портове, т.е. ако твоя торен клиент иска определен порт за да работи това няма да стане докато не се отвори порта който програмата изисква или се направи ДМЗ хоста (след като каза че си "много зле в тази област" звънни на хелпдеска да ти го пренасочат и нема да имаш проблеми)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък бях на 2048,сега вече на 4096,и установявам,че вече не мога да споделям нета с втори компютър.Вкарани са всички настройки,шерване и т.н.т и не става.Има ли някой друг с подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз пък бях на 2048,сега вече на 4096,и установявам,че вече не мога да споделям нета с втори компютър.Вкарани са всички настройки,шерване и т.н.т и не става.Има ли някой друг с подобен проблем?

Kакви точно са настройките? Ползваш ли рутер или разчиташ на софтуерно прокси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече съм с новата скорост от 2 мегабита. Този път учудващо бързо стана. В петък преподписах договора. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм доволен засега вече 20 дена съм на АДСЛ и не ми е спирал.Даже хванах деня когато имаше гръмотевици и за радост интернета не спря.На предишният доставчик който го търпях цели 2 години,бих му казал да повтори Университета в който е учил мрежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами без рутер и прокси,с втора лан карта съм,и шерване на връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

E, без рутер няма да мине номера. Даже не знам до сега как си успявал, освен ако не си на бизнес тарифа, където може да споделяш нета между неограничен брой машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Модема по подразбиране е със "затворени " портове, т.е. ако твоя торен клиент иска определен порт за да работи това няма да стане докато не се отвори порта който програмата изисква или се направи ДМЗ хоста (след като каза че си "много зле в тази област" звънни на хелпдеска да ти го пренасочат и нема да имаш проблеми)

Обадих се на хелпдеска и ми пренасочиха портовете сега всичко е ок.

Но имам още 1 по тьп вьпрос ако си рестартирам модема пак ли ще трябва да им се обаждам да пренасочват портовете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Обадих се на хелпдеска и ми пренасочиха портовете сега всичко е ок.

Но имам още 1 по тьп вьпрос ако си рестартирам модема пак ли ще трябва да им се обаждам да пренасочват портовете

При рестартиране настройките не се губят. При Reset обаче ще трябва пак да се пренасочват портовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    При рестартиране настройките не се губят. При Reset обаче ще трябва пак да се пренасочват портовете.
    ок.

мерси за помоща на всички ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разрешил ли си на първата лан карта на първия комп шерването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз откакто минах на 2мбит/с (бях на 1мбитс) често взе да се случва вечер скоростта ми да е не повече от 60-70КВ/s, като се има внапредвид, че трябва скоростта да е около 256КВ/с не ми се струва нормално. Сутринта до късния следобяд достига до 140КВ/с.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    E, без рутер няма да мине номера. Даже не знам до сега как си успявал, освен ако не си на бизнес тарифа, където може да споделяш нета между неограничен брой машини.

Направо ме учуди,има даже тема по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Направо ме учуди,има даже тема по въпроса.

А? Искаш да кажеш, че спокойно си споделял БТК ADSL не Biz тарифа между два компютъра в мрежа без да ползваш рутер или някакъв специализиран софтуер? Ако е така, БТК-то нещо са те изпуснали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен с повече от 150кб не мога да свалям.На 2мбит съм.Проверих всичко,кабели,букси и пак нищо.От БТК твърдят че при тях всичко си е както трябва.Изчерпаха ми се идеите вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поне не съм сам с този проблем. Надявам се докато се прехвърлят повечето им абонати да се постабилизират нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    А? Искаш да кажеш, че спокойно си споделял БТК ADSL не Biz тарифа между два компютъра в мрежа без да ползваш рутер или някакъв специализиран софтуер? Ако е така, БТК-то нещо са те изпуснали.

При мен става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доста често започна да ми прекусва интернета :sobbing: оправя се, но трябва да рестна модема, а това много ме изнервя когато съм оставил компа да тегли и видя, че почти нищо не е смъкнал. Модемат ми е ZTE zxdsl831 и въпросът ми е от моидема ли е проблема или да се обадя на БТК.

Благодаря :angry:.

П.С. Прекусваше ми така интернета още като си прекарах ADSL, но 1 месечно това нормално ли е?

Редактирано от imm0r7a1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Доста често започна да ми прекусва интернета :sobbing: оправя се, но трябва да рестна модема, а това много ме изнервя когато съм оставил компа да тегли и видя, че почти нищо не е смъкнал. Модемат ми е ZTE zxdsl831 и въпросът ми е от моидема ли е проблема или да се обадя на БТК.

Благодаря :angry:.

П.С. Прекусваше ми така интернета още като си прекарах ADSL, но 1 месечно това нормално ли е?

Тези модеми потдържат само 192 кънекции, и ъплоуда също е проблем. Ако дърпаш торенти си ограничи кънекциите поне на 150 за да не забива модема, ограничи си и ъплоуда, да е поне на половина по - малък от този който ти се предоставя и прекъсванията ако не престанат то поне ще намалеят. Пробвай и кажи какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, става номерът. С две лан карти на първия компютър. Но ,за да има нет и на двата, трябва и първият да работи. Ако изключиш този с двете ланки, на втория няма нет.

Пък тези от БТК-то да не мислиш,че следят всеки колко компютри ползва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.