Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Незабавни избори! Иначе напрежението и разединението ще ескалират и лоши работи ще станат!!!!

Те и тези бяха незабавни, никак даже не бяха забавни. И това което последва ...

И на тия незабавни избори кой да избереме бе :) ? Пак ДПС ?

Неее - аз избирам бюлетина 1 или 2 (терминал).

И Бритиш Еруейс или Луфтханза. В краен случай - ИзиДжет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще цитирам:

Наистина ли не знаеш разликата ???

"Нормалния" газ се намира в големи подземни кухини и излиза почти сам.

Шистовия се крие с шуплести скали - шисти. За са се изкара от там - едната технология е "хидравличен кракинг". Вкарва се вода и химикали и се разчупват микрокухините. После се извлича по стандартния начин.

Проблема е именно в тези химикали.

Не шистовия газ, а точно тази технология е вредна.

От коментара на Anne останах с впечатление, че нещо на самия шистов газ не му е на ред и затова е отровен. Та затова и попитах. Технологията никой не спори, че е вредна за околната среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От коментара на Anne останах с впечатление, че нещо на самия шистов газ не му е на ред и затова е отровен. Та затова и попитах. Технологията никой не спори, че е вредна за околната среда.

Не - газа си е нормален метан. Дали от шистите, дали от другите находища или биометан от биологични отпадъци - все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата не приключи ли ????

приключи първия сезон!започва втори!сценария е-не ние,а европейския съюз ще преговаря за цената на газта,не може всяка страна поотделно да се договаря!и от тоя транзит,поголяма част трябва да отиде при Юнкер!гроздето е кисело..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже винаги имам мнение.

Понеже не ми и дреме за чуждото.

Относно шистовия газ. Да, има вероятност да е вредно. Но аз на еколозите вяра нямам. Имам си причини. Ако имаме шанс да направим нещо - да даваме. Факт е обаче, много малко страни, които имат ценни ресурси, реално процъфтяват.

Преди време отказах тотално да се подпиша в подписка "За спирането на проучванията и добива на шистов газ". И сега оставам с това мнение.

Стига концесиите да не са малоумно написани, то подкрепям това решение - за проучването.

Аааа - не! Аз съм до тук! Няма смисъл да споря с когото и да било тук!

Същото съм си казал за теб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже винаги имам мнение.

Понеже не ми и дреме за чуждото.

Факт е обаче, много малко страни, които имат ценни ресурси, реално процъфтяват.

Винаги трябва да имаш мнение, чуждото различно от твоето си е ... друго мнение. Отстояваш си твоето, но със смислени аргументи. Не просто на пук.

Не процъфтяват страни, които имат ресурси, но ги продават в непреработен вид. Печели се от принадената стойност, не от суровината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Южен поток трасе в България 540 км. Първоначален капацитет 30 милиарда куб.метра газ. Транзитна такса 3 евро на 100 км за 1000 куб.м..

Да сметнем 500 км. за по-лесно по 3 евро за 100 км прави 15 евро на 1000 к метра. 30 милиона х 15 евро правят 450 милиона на година от транзит. а се предвиджа повишаване на капацитета до 63 милиарда кубо метра газ. как се връзва северен поток с третия енергиен пакет?

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И понеже не живеем в ерата на разнасяне на новини чрез Глашатаи, а в ерата на Интернет, то дълбоко бих не се съгласил с мнението че добива на шистов газ е безвреден (това бе потвърдено и на практика в САЩ чрез няколко тежки екологични инцидента - факт), както и не мога да се съглася с безумни мнения показващи видите ли как, Северозапада цъфнал и вързал благодарение на ГЕРБ и Еврофондовете. 

Няколко клика на мишката в Google и истината лъсва като бебешко дупе! Другото си е пропаганда и агитация!

Не стига това, ми нови циркове в Брюксел с целувки и милувки уж в полза народу и Южен поток, но в същото време Френския посланник ни направи за смях пред света, показвайки ни насраните гащи (Това в интервю по една от националните ни телевизии) Та, оказа се, че отлива на инвестиции не се дължи на нестабилна политическа обстановка или честите избори и смяна на кабинети, а на абсолютната корупция, шуробаджанащина и беззаконие. Този човек нарича охранителните ни фирми "Борци" и открито говори за Мафия! И това на прага на 2015г - абсолютен Шаш.

Резииил :shy11:

Каквото и обстановка да е наследило нашето ново- старо правителство, то за това е там и за да решава проблеми и за  това му се плаща и щом не може да се справя с проблемите - да си събира багажа!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Южен поток трасе в България 540 км. Първоначален капацитет 30 милиарда куб.метра газ. Транзитна такса 3 евро на 100 км за 100 куб.м..

Да сметнем 500 км. за по-лесно по 3 евро за 100 км прави 15 евро на 1000 к метра. 30 милиона х 15 евро правят 450 милиона на година от транзит. а се предвиджа повишаване на капацитета до 63 милиарда кубо метра газ. как се връзва северен поток с третия енергиен пакет?

Хубав пост -хареса ми.

Само ми отговори на два въпроса, дето ми се въртят из главата вече няколко дни :

Въпрос 1 : защо смяташ хипотетичните транзитни такси на 3 евро ? Защо не на 5 , за да излезем на по-голяма хипотетична загуба ?

Въпрос 2 : от къде Русия ще вземе този газ, че да го праща хипотетично по тази тръба , при положение, че в момента не могат да напълнят

съществуващите тръбопроводи  - тоест как реши, че тръбата ще е постоянно пълна , че да умножаваш по 30 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав пост -хареса ми.

Само ми отговори на два въпроса, дето ми се въртят из главата вече няколко дни :

Въпрос 1 : защо смяташ хипотетичните транзитни такси на 3 евро ? Защо не на 5 , за да излезем на по-голяма хипотетична загуба ?

Въпрос 2 : от къде Русия ще вземе този газ, че да го праща хипотетично по тази тръба , при положение, че в момента не могат да напълнят

съществуващите тръбопроводи  - тоест как реши, че тръбата ще е постоянно пълна , че да умножаваш по 30 ?

не са хипотетични а са извадени от действащите принципни норми за транзитиране на газ. загубата е по-голяма след предвижданото повишаване на капацитета говорим при начално положение на нещата. дори лукарски призна че има загуби.

Русия е страна на първо място по залежи на природен газ. ако се поинтересуваш погледни на колко милиарда кубометра газ възлиза само находището в село щокман. не си прав че не могат да напълнят тръбопроводите сибирската сила би била невъзможна ако си прав.

Моля те да не цитираш лицето Васил Филипов, според когото в "океана вода няма" Аритметиката е елементарна за второкласник. Тръбата ще бъде натоварена за сметка на украинските тръби, където се краде газ без огледно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не са хипотетични а са извадени от действащите принципни норми за транзитиране на газ. загубата е по-голяма след предвижданото повишаване на капацитета.

Русия е страна на първо място по залежи на природен газ. ако се поинтересуваш погледни на колко милиарда кубометра газ възлиза само находището в село щокман. не си прав че не могат да напълнят тръбопроводите сибирската сила би била невъзможна ако си прав.

Моля те да не цитираш лицето Васил Филипов според когото в "океана вода няма" Аритметиката е елементарна за второкласник.

не, не цитирам никого.

Интересно ми - като имат газ, защо в момента тръбите функционират само с част от капацитета си ? Няма търсене ли ? Как и кой ще гарантира, че по "южен", "син" или лилав поток ще пуснат газ колкото му е капацитета, или ще седи наполовина пълен ? Защото в този случай в горното уравнение няма да умножаваш по 30, ами само по 15. Ами ако Русия реши да "врътне кранчето " както направи преди години с Украйна - какви такси ще събираме ?

А колкото до транзитните такси -

Сега Русия обвързва реализацията на Южен поток и с известно намаление на транзита на газ през България. Според дългосрочния договор за транзит на синьото гориво през България в момента цената е 1,7 долара за пренос на 1000 куб. м газ на растояние от 100 км.

Това е от 2009 година, когато се подписа споразумението със Шефа на Газпром

1,7 долара си е почти 1 евро ?!

Ти защо слагаш 3 в сметките си ? От къде взе тази цифра ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, не цитирам никого.

Интересно ми - като имат газ, защо в момента тръбите функционират само с част от капацитета си ? Няма търсене ли ? Как и кой ще гарантира, че по "южен", "син" или лилав поток ще пуснат газ колкото му е капацитета, или ще седи наполовина пълен ? Защото в този случай в горното уравнение няма да умножаваш по 30, ами само по 15. Ами ако Русия реши да "врътне кранчето " както направи преди години с Украйна - какви такси ще събираме ?

А колкото до транзитните такси -

Сега Русия обвързва реализацията на Южен поток и с известно намаление на транзита на газ през България. Според дългосрочния договор за транзит на синьото гориво през България в момента цената е 1,7 долара за пренос на 1000 куб. м газ на растояние от 100 км.

Това договор е подписан преди много време сега цените са други. Има търсене незнам откъде черпиш информация, че тръбите са празни. Украйна крадеше газ затова кранчето се врътна, газта е за продаване. Защо ще предвиждат почти два пъти увеличаване на капацитета ако няма търсене и няма да  е пълна тръбата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това договор е подписан преди много време сега цените са други. Има търсене незнам откъде черпиш информация, че тръбите са празни. Украйна крадеше газ затова кранчето се врътна, газта е за продаване

Ами то друг договор с други цени няма.

Това са казали руснаците -1,7 долара на 100 км.

Моля те, да си пооправиш "елементарните сметки като за второкласник" ( не по 3, ами по 1 да умножаваш )

И не по 30 ( пълния капацитет, ами по-скоро по 15 - 50 % от капацитета.Въпреки, че и това е много, при положение, че в момента Русия не може да си напълни съществуващите тръби.)

И като направиш новите сметки ги раздели на 2, защото ние щяхме да притежаваме само 50 % от акциите в дружеството, което щеше да строи "Южен поток" - тоест от печалбата ни се полага само 50 % ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те, да си пооправиш "елементарните сметки като за второкласник" ( не по 3, ами по 1 да умножаваш )

И не по 30 ( пълния капацитет, ами по-скоро по 15 - 50 % от капацитета.Въпреки, че и това е много, при положение, че в момента Русия не може да си напълни съществуващите тръби.)

И като направиш новите сметки ги раздели на 2, защото ние щяхме да притежаваме само 50 % от акциите в дружеството, което щеше да строи "Южен поток" - тоест от печалбата ни се полага само 50 % ;)

Ах няма я прочети повечко подписвани са договори 2012. Човече изпадаш в много глупава ситуация. Никой не дели транзитни такси на 2. какво дружество? ти изобщо не знаеш какво приказваш. приключвам диалога с теб безсмислен е. Няма държава която да дели транзитна такса това е абсурд което приказваш. те не може ли да напълнят тръбата немало търсене пък ще вдигат двойно капацитета ноу сенс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те да не цитираш лицето Васил Филипов, според когото в "океана вода няма" Аритметиката е елементарна за второкласник.

Лицето Васил Филипов, драго ми византийско величество, за разлика от теб и мен, е управлявал "Булгаргаз" и едва ли има някой по запознат с капацитета на тръбата, руските залежи, цената на газта и транзитните такси от тези, които са се занимавали пряко с това в България. Така, че хайде да не се правим на толкова интересни, че знаем повече(визирам не само теб, но и всички, които плямпат по темата и нямат никакъв хабер ни от договор, ни от от трънка)

Та то правителството ни не е виждало договора, вие сте го видели, че и познания по аритметика показвате.

Ако някой се интересува от нашите находища на газ

тук

Ах няма я прочети повечко подписвани са договори 2012.

Я ни ги предостави тези договори, друже! Да почетем, да видим и тогава да се правим на знаещи.

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах няма я прочети повечко подписвани са договори 2012. Човече изпадаш в много глупава ситуация. Никой не дели транзитни такси на 2. какво дружество? ти изобщо не знаеш какво приказваш. приключвам диалога с теб безсмислен е. Няма държава която да дели транзитна такса това е абсурд което приказваш. 

:lol6: Явно въобще не знаеш за какво приказваме, а ?

Виж, прочети, ориентирай се за междуправителственото споразумение, за съвместното дружество между "Българският енергиен холдинг" (БЕХ), за договора с Газпром, как е предвидено да се делят печалбите от таксите, как 15 години след построяването на газопровода всички (100 %) от реализираните такси ще остават за Газпром и т.н.

Ама, всъщност -по-добре недей чети, по-лесно е ;)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мъка мъка няма да имат парички ламите ненаяли се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лицето Васил Филипов, драго ми византийско величество, за разлика от теб и мен, е управлявал "Булгаргаз" и едва ли има някой по запознат с капацитета на тръбата, руските залежи, цената на газта и транзитните такси от тези, които са се занимавали пряко с това в България. Така, че хайде да не се правим на толкова интересни, че знаем повече(визирам не само теб, но и всички, които плямпат по темата и нямат никакъв хабер ни от договор, ни от от трънка)

Та то правителството ни не е виждало договора, вие сте го видели, че и познания по аритметика показвате.

Ако някой се интересува от нашите находища на газ

тук

Васил Филипов драгами Нел не е запознат с нищо той преди време се изхвърли в едно предаване, че в Русия нямало газ. ако ми каже че в океана вода няма да не съм тъп даму вярвам. Провери в интернет залежите в шокман надхвърлящи два пъти иранските. как правителството не е виждало договора като го е подписало незнам.

:lol6: Явно въобще не знаеш за какво приказваме, а ?

Виж, прочети, ориентирай се за договора с Газпром, как е предвидено да се делят печалбите от таксите, как 15 години след построяването на газопровода всички (100 %) от реализираните такси ще остават за Газпром и т.н.

Ама, всъщност -по-добре недей чети, по-лесно е 

Човеко излез от перманентната анестезия в която се намираш и почни да мислиш с главата си, вместо някой анализатори и телевизии да мислят вместо теб. според теб Путин е елементарен лъжец излиза и изсипва лъжи и гледа сеир. Той да не е от магнаурската школа бе. ердоган и той прост, че веднага се върза па ние най-умните в света не. най-умни ма и най-бедни май бехме.водим класации отзад напред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бившият вицепремиер и ексенергиен министър на Русия Борис Немцов сензационно: „Южен поток“ е афера от началото до края!

Владимир Путин обяви, че спира реализацията на проекта „Южен поток“. Направи го в Турция и предизвика смут сред българските политици.  За първи път всички партии се обединиха около една позиция, че трябва да се направи всичко възможно да се изясни ситуацията, защото „Южен поток“ е важен за България. В същото време днес парламентът не можа да приеме единна позиция по проблема. Евродепутатът Николай Бареков пред actualni.eu обаче хвърли бомбата, че проектът не е спрян.

В специално интервю пред actualni.eu бившият вицепремиер и ексенергиен министър на Русия Борис Немцов обяви още през май, че „Южен поток“ няма да се реализира, защото не е нужен на Путин (виж в „Още по темата“). Потърсихме Немцов за коментар на този голям проблем за България. 

Борис Немцов е бивш вицепремиер на Русия. Той е един от създателите на партия „Съюз на десните сили“. През 2008 г. беше кандидат за президент. Бил е депутат във Върховния съвет (парламента) на РСФСР. От 1991 година е представител на президента на Руската Федерация в Нижни Новгород, след това е и първият губернатор на Нижегородска област (1991-1997). През 1993 година е избран за член на Съвета на Федерацията (горната палата на парламента) на Русия. Той е министър на горивата и енергетиката (24 април – 20 ноември 1997), първи заместник-председател (17 март 1997 – 28 април 1998) и вицепремиер (28 април – 28 август 1998) на правителството на Русия, оглавявано от Сергей Кириенко.От 2005 до 2006 година е съветник на президента на Украйна Виктор Юшченко.

Интервю на Албена Борисова

- България в момента е като врящ котел заради спирането на „Южен поток“. Какви са причините за хода на Путин, Борис Ефимович?

- Путин успя да изиграе всички. Остави Европа без газ. А  Русия ще продава газ на Китай… А всъщност „Южен поток“ е афера от началото до края, тогава го написах тези дни и в социалните мрежи.

- Ако е така, каква е изгодата?

- Кремъл реши да строи скъпия „Южен поток“, за да може да заобиколи Украйна и газопроводът да минава по суша. И за да даде златна жилка на приятеля си Ротенберг. (б.а. руският милиардер Аркадий Ротенберг, приятел от младежките години на Путин. В момента има разностранен бизнес, включително и с горива). Други причини няма.

- Добре, но проектът беше спрян?!

- Да. Това се прави и с проект в Сибир. Строят, харчат камара пари, след това казват, че са сбъркали нещо и прекъсват. Не го довеждат до края. Няма нищо странно. 

- Освен тези задкулисни интереси, за които говорите, има ли реална полза от „Южен поток“? За България има, но ние сме малка брънка в цялата верига. Говорим за Русия.

- Никаква. Русия има в в излишък газопроводни мощности в Европа. И без „Южен поток“. Те са близо 250 млрд. куб. метра на година. Около 100 млрд. куб. м мощности пустееха и ръждясваха. Ако „Южен поток“ беше стартирал, експортната мощност щеше да стане 318 млрд. куб. м. Това означава, че газопроводите щяха да бъдат запълнени наполовина. Кому е нужен този идиотизъм?!

- Решението на Путин не е ли наказателна акция срещу Европа заради санкциите, които тя налага на Русия за кризата в Украйна? И България е само използвана като удобно обяснение?

- Проектът струва изключително много – 56 млрд. евро. Участъкът за Европа през Черно море е на баснословната цена 16,5 млрд. евро. „Газпром“ няма толкова пари. Единствената възможност е да се повишат тарифите за газ на руснаците. Западът кредит няма да даде, като се имат предвид санкциите. А има и нещо друго. „Газпром“, съгласно европейските правила, няма права върху собствеността на тръбите на европейска територия. Така производителят на газта не може да владее транспорта. Създава се конкуренция и цените трябва да се понижат. Такава схема в Русия има при транспорта на нефт. 

- Българските политици също имат вина. Защото години наред подхождаха към „Южен поток“ политически?!

- Причините за спирането на проекта са тези, поне според мене, които ви изложих.

http://actualni.eu/?p=8854&oid=43682

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе, колко стотици километра, е дължината на проектираното трасе на ЮП през България? Този колега Black Powder, вероятно е взел цената за транзитиране на 1мпо цялата дължина на тръбата на наша територия (което се връзва с 3 йоро) и я е насложил към 100км :D

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Васил Филипов драгами Нел не е запознат с нищо той преди време се изхвърли в едно предаване, че в Русия нямало газ. ако ми каже че в океана вода няма да не съм тъп даму вярвам. Провери в интернет залежите в шокман надхвърлящи два пъти иранските. как правителството не е виждало договора като го е подписало незнам.

Човеко излез от перманентната анестезия в която се намираш и почни да мислиш с главата си, вместо някой анализатори и телевизии да мислят вместо теб. според теб Путин е елементарен лъжец излиза и изсипва лъжи и гледа сеир. Той да не е от магнаурската школа бе. ердоган и той прост, че веднага се върза па ние най-умните в света не. най-умни ма и най-бедни май бехме.водим класации отзад напред

:D  Излиза, че ти, драги, си по запознат от шеф на Булгаргаз, макар и бивш... Е, няма такава смешка просто... :D

Путин не е елементарен лъжец, той е крупен манипулатор. :D

ердоган и той прост, че веднага се върза па ние най-умните в света не. най-умни ма и най-бедни май бехме.водим класации отзад напред

Я ми отговори на един въпрос: Ми нали сме с руски газ сега, бе холан, що е няколко пъти по скъп от този за Германия(примерно)?

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  Излиза, че ти, драги, си по запознат от шеф на Булгаргаз, макар и бивш... Е, няма такава смешка просто... :D

Путин не е елементарен лъжец, той е крупен манипулатор. :D

Я ми отговори на един въпрос: Ми нали сме с руски газ сега, бе холан, що е няколко пъти по скъп от този за Германия(примерно)?

смешна си ти цял свят знае във всички класации, че на първо място по залежи на природен газ в света е Русия. Цената на газта за германия е 350 на 1000 кубометра газ и е такава защото германия инвестира крупни суми в добива на газа, а ние нищо не инвестираме. Нашия газ не е най-скъп в европа на пето място сме. Гледам, че и ти си доста изкусна в манипулациите.

Природен газ: 1 680 трлн. куб. ф. (19 трлн. долара) залежи на русия.

Македонии ($564,3 за 1 тыс. куб. м), Польше ($525,5), Боснии ($515,2), Чехии ($503,1) и Болгарии ($501,0).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този колега Black Powder, вероятно е взел цената за транзитиране на 1мпо цялата дължина на тръбата на наша територия (което се връзва с 3 йоро) и я е насложил към 100км :D

Чакай, чакай - нещо се обърка! Аз от трбъи не разбирам! 

Т.е разбирам, но от други тръби, но темата не е за тук :giggle1:))

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това интервю не трябваше да го постваш,. Мойра, защото ей сега ще дойдат от другата тема vasilevsa  и т.н. да разправят как и Немцов е купен от американците, че е соросоид и т.н. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...