Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Трябва ми спешно (за 20 декември) есе по Сват и личност на тема "Прави ли ни членството в ЕС по-свободни".

Благодаря предварително :baby::P:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Здравейте... Спешно ми трябва есе на тема: "Културата на един народ определя отношението и поведението му към природата". МОЛЯ някой да ми помогне! Благодаря ви предвалително.!.!.

Тук е мястото да потърсите есе на темата, която Ви трябва и ако не намерите да публикувате Вашия въпрос. Ако есето Ви е върху дадено произведение, по-добре първо потърсете дали няма вече отделна тема

Здравейте! Трябват ми идеи за есе на тема "Нещо ме тревожи". Благодаря предварително!

Публикувани изображения

Трябва ми ЕСЕ по психология на тема - "Това което приемаме като основание за живот е в същото време великолепно основание за смърт" МОЛЯВИ ДО ПЕТЪК МИ ТРЯБВА СПЕШНО ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ми спешно (за 20 декември) есе по Сват и личност на тема "Прави ли ни членството в ЕС по-свободни".

Благодаря предварително ;):wors::wors:

Аз с Европа

Всички очакваме с нетърпение влизането ни в ЕС,което ще стане на 01.01.2007 г. и се надяваме всичко да се подобри именно тогава.Но за да направим това възможно ще трябва и ние много да се постараем.

Аз също,както много млади хора,искрено се надявам България да стане една предпочитана от чужденци страна.Според мен,ако използваме всички наши природни ценности и забележителности,след влизането ни в ЕС туристите не само ще идват в страната ни,но и няма да искат да си тръгнат.Надявам се след като настъпи влизането ни в Европа процента на безработицата в България да спадне и да се открият нови работни места.Защото мисля,че сега на всеки се е случвало някога един от членовете на семейството му да е безработен или пък още по-лошото – двама или трима от фамилията(зависи от броя на членовете му).Друго нещо,което подлежи на промяна е корупцията в България.Този проблем не е характерен само за нашата страна,но като че ли тук е много силно изразен.

Надявам се,че след 01.януари.2007г. положението и в сферата на екологията ще се подобри.Винаги,когато се заговори на тази тема аз си правя една асоциация – озоновия слой.С всичките отпадъци и емисии ние малко по малко го разрушаваме.Нека поне сега се замислим!Ние не можем да го върнем,но можем да спрем разширяването на озоновата дупка.А това ще стане с управляване на отпадъците,отработване на отпадните води и мониторинг върху използването на химикалите.Нека заедно всички се постараем да спазваме тези правила и да не изхвърляме отпадъците си,където ни е най-удобно,а на определените за това места!Но не само проблемът с екологията е важен,но и подобренията по отношение на образованието и науката.Моите надежди са и в това направление.Чувала съм как в другите държави в много от училищата всичко се извършва изцяло на компютри и се надявам и тук,макар че може би няма да е във всички,но поне в някои от кабинетите да има компютри и интернет.Друго нещо,което ми е направило впечатление е тези уроци,в които преподавателят прожектира някакви снимки/картини на голяма стена и в същия момент им обяснява информация по картините.Ще ми е приятно ако и тук се въведат такива часове,защото мисля че така ще е по-лесно за нас – учениците да запомним урока.Нужни са също някои инвестиции за обучение и образование на хората,които нямат тази възможност.

Има също и други проблеми,които в процеса на присъединяването трябва да бъдат премахнати,като например дупките по пътищата,хигиената в болниците,кражбите и др.

Моето крайно мнение е,че след приемането ни в Европейския съюз първоначално може да не усетим разликата от „преди” и „след” влизането,но след определен период от време промяната ще се усети и искрено се надявам тя да е към по-добро!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Намерих нещо подобно, дано поне малко ти помогне-http://download.pomagalo.com/9380/

Еми не ми върши работа, просто, защото не есе....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви моля някои да ми помогне с едно есе на тема Лудите,лудите те да са живи по Под Игото на Вазов!или някои може ли да ми каже нои са тея луди поне да знам за какво да пиша!изобщо не ми е ясно!моляяяяяяяяяяя помогнете ми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1.''Любовта е дълготърпелива,не се гордее..."

2.Нашият поглед към предците-идеализиращ и реален.

много ви моля за темите,спешно ми трябват,ще съм много благодарна на този които ми ги даде,моля ви. :P

ауу много ви моля ужасно спешно ми трябва,за днес за класното са sad.gif:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз с Европа

Всички очакваме с нетърпение влизането ни в ЕС,което ще стане на 01.01.2007 г. и се надяваме всичко да се подобри именно тогава.Но за да направим това възможно ще трябва и ние много да се постараем.

Аз също,както много млади хора,искрено се надявам България да стане една предпочитана от чужденци страна.Според мен,ако използваме всички наши природни ценности и забележителности,след влизането ни в ЕС туристите не само ще идват в страната ни,но и няма да искат да си тръгнат.Надявам се след като настъпи влизането ни в Европа процента на безработицата в България да спадне и да се открият нови работни места.Защото мисля,че сега на всеки се е случвало някога един от членовете на семейството му да е безработен или пък още по-лошото – двама или трима от фамилията(зависи от броя на членовете му).Друго нещо,което подлежи на промяна е корупцията в България.Този проблем не е характерен само за нашата страна,но като че ли тук е много силно изразен.

Надявам се,че след 01.януари.2007г. положението и в сферата на екологията ще се подобри.Винаги,когато се заговори на тази тема аз си правя една асоциация – озоновия слой.С всичките отпадъци и емисии ние малко по малко го разрушаваме.Нека поне сега се замислим!Ние не можем да го върнем,но можем да спрем разширяването на озоновата дупка.А това ще стане с управляване на отпадъците,отработване на отпадните води и мониторинг върху използването на химикалите.Нека заедно всички се постараем да спазваме тези правила и да не изхвърляме отпадъците си,където ни е най-удобно,а на определените за това места!Но не само проблемът с екологията е важен,но и подобренията по отношение на образованието и науката.Моите надежди са и в това направление.Чувала съм как в другите държави в много от училищата всичко се извършва изцяло на компютри и се надявам и тук,макар че може би няма да е във всички,но поне в някои от кабинетите да има компютри и интернет.Друго нещо,което ми е направило впечатление е тези уроци,в които преподавателят прожектира някакви снимки/картини на голяма стена и в същия момент им обяснява информация по картините.Ще ми е приятно ако и тук се въведат такива часове,защото мисля че така ще е по-лесно за нас – учениците да запомним урока.Нужни са също някои инвестиции за обучение и образование на хората,които нямат тази възможност.

Има също и други проблеми,които в процеса на присъединяването трябва да бъдат премахнати,като например дупките по пътищата,хигиената в болниците,кражбите и др.

Моето крайно мнение е,че след приемането ни в Европейския съюз първоначално може да не усетим разликата от „преди” и „след” влизането,но след определен период от време промяната ще се усети и искрено се надявам тя да е към по-добро!

много ти благодаря :rolleyes:))))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфффф... sad.gif Имам да пиша есе на тема "Моите родови корени". Ако някой може да ми помогне и то бързо..ще съм много благодарна :whist: PLs измислете нещо. че аз се стигам до задънена улица. Мерси предварително ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уфффф... sad.gif Имам да пиша есе на тема "Моите родови корени". Ако някой може да ми помогне и то бързо..ще съм много благодарна :clap: PLs измислете нещо. че аз се стигам до задънена улица. Мерси предварително :clap:

Това може да ти помогне доста, но трябва да изчистиш или промениш няколко изречения:

Лични корени

Личните корени са наистина важни. Двамата със сестра Нелсън познаваме едно семейство, което с гордост излага доказателства за родовите си корени с помощта на големи картини, изобразени върху външните стени на тяхната къща. Красивите художествени произведения върху стените изобразяват две родословни потекла с ясно изразена самоличност.

Когато роднини се съберат около ново бебе, неизбежно се чуват коментари, като например: „има червена коса като майка си” или „има трапчинка на брадичката точно като баща си”.

Всеки от нас има родови корени. Всеки мъж е получил известни генетични белези, които са точно същите като у баща му. Всяка жена е получила известни генетични белези, които са точно същите като у майка й.1 Освен това всеки един от нас е получил други генетични дарове, които ни правят уникални.

Тъй като освен физическо тяло имаме и дух2, ние имаме също и духовни корени, които се простират назад във времето. Те оформят нашите ценности, нашите вярвания и нашата вяра. Духовните корени ръководят нашата обвързаност с идеалите и ученията на Господ.3

Децата имат естественото желание да подражават на примера на своите родители. Като правило момчетата са предразположени към начина на мислене и работата на бащите си, а момичетата се стремят да живеят като своите майки. А вие, родители, не се изненадвайте твърде много, ако в един момент децата ви станат по-добри от вас.

Личните корени — както физическите, така и духовните, заслужават благодарност. За живота си съм благодарен на моя Създател, както и на моите скъпи родители и предци. Опитвам се да ги почитам, като уча за тях и като им служа в храма. Родителите имат отговорността да споделят знанието за своите лични корени със своите деца и внуци. Когато членовете на семейството заедно научават за своята история, това ги обединява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва нещо по темата " С чужд ум дълго не можеш да преживееш"

Редактирано от helenasilvia (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спешно ми трябва нещо по темата " С чужд ум дълго не можеш да преживееш"

Текстът по-долу може да ти помогне поне малко - смисълът на заглавието ти е, че трябва да стъпим на чуждия ум за отскок, но ако се задоволим с това, животът ни няма да има смисъл, така че чуждият ум не е за дълго, той е за отласкване, за помощ, оттам трябва да продължим сами:

"Тъй щото, вие трябва да познавате хода на вашия ум. Също така трябва да знаете вашият ум ли мисли или друг. Защото понякога човек не мисли със своя ум, но с някой чужд ум. Понякога човек не чувствува със своето сърце, но с чуждо сърце. Понякога човек не работи със своята воля, но с чужда. И това не е лошо, но успехът на човека зависи от това дали той работи със своя ум, със своето сърце и със своята воля. Има случаи, когато човек може и трябва да работи и с умовете на другите хора. Тогава те ще бъдат като условия в неговия живот. Най-първо работи със своя ум, който Бог ти е дал; работи със своето сърце, което Бог ти е дал; работи и със своята воля, която Бог ти е дал. След това работи и с всички условия и възможности, вън и вътре в тебе, работи и с всички условия и възможности, които Бог е вложил в твоята душа. Тогава всичко ще се разреши по един правилен начин.

От това, което в миналото сме сели, орали и жънали, от това, което сега сеем и жънем, ще се храним и в бъдеще."

Ето и един цитат:

"Често чуваш младежта да казва:

"Аз не искам да живея с чужд ум, аз сам ще обмислям"

Защо ти трябва да обмисляш обмисленото?

Вземай на готово и върви по-нататък.

В това е силата на човечеството! "

Л. Н. Толстой"

Чуждият ум трябва да е до време, защото иначе човек се превръща в готован и собственият му ум закърнява, вместо да върви по-нататък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми намери няколко есета по Етика на тема:

1. Приятелството

2. Семейството

3. Любовта

Моля Ви много намерете ми някакви есета че много ми трябват :yanim::clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много СПЕШНО ми трябва есета на теми :

Свободата (Есе по Илиада)

Красотата Ще спаси Светът (Есе)

ще съм ви много благодарен ! ако може да бъде по скоро защото класното ми е в Петък а само тези теми останаха ;(

;):angry::speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск за малко оффтопик, но реших малко да разнообразя и да ви покажа снимка на темета

"Красотата ще спаси света"

prikol_386.jpg

... но за да не съм спамер ето и какво открих по темата за красотата и спасяването на света... да не забравяме world peace...

Защо понякога казваме, че освен с очите човек трябва да гледа и със сърцето?

Красотата е качество и ценност, която не всеки човек притежава. Духовната и физическата красота не вървят ръка за ръка по отношение на важността. Вътрешната красота на човека е най-важна.

Тя извира дълбоко от душата му и дава превес над физическата красота. Защото душевната красота е ценност, която е в сърцето на човека. Тя е скрита и само този, който има сетива за нея може да я открие. А физическата красота е външното излъчване на човека. И тя е само качество.

За да подкрепя моята теза искам да дам запример разказът на Светослав Минков „Дамата с рентгеновите очи”, където главната героиня е Мими Тромпеева. Тя си слага рентгенови очи, за да бъде външно красива. Тази творба поражда у пиосателя тревога за нравствените устои на човека. А нещата, които го заплашват са липсата на духовност и емоционална празнота, което довежда до осмиване и изобличаване на този недостатък. По този повод се сещам за стихотворението „Славки си рожба не трае”, в което се описва как една майка ражда дъщеря, която нарича Грозданка, защото външно е много красива, но лишена от духовност. Тя не може да разбере дори какво и говори Слънцето, а чува коренно различни неща. Затова вутрешната красота е най-важна. Защото, когато човек е само външно красив – само покритие, без никакво съдържание, той се асоциира с кукла, коато не може да мисли и да чувства нищо, но е красива.

Приказката „Грозното пате” от Ханс-Кристиян Андерсен е най-простият пример за това, че не е важно как изглеждаш отвън, а трябва да бъдеш душевно богат. Защото патето е грозно, но много добро и се превръща в красив лебед. Или приказката „Красавицата и звяра”, където звярът изглежда жесток и грозен, но накрая наприказката се превръща в красив принц чрез целувката на принцесата.

И мисля, че това е един оптимистичен край на моето есе, за това, че доброто все пак побеждава. Защото красотата и добротата, които идват от душата на човека са сред най-важните универсални ценности.

Някой може ли да ми намери няколко есета по Етика на тема:

1. Приятелството

2. Семейството

3. Любовта

Моля Ви много намерете ми някакви есета че много ми трябват ;):angry:

Ето и за "Приятелството"

Днешният динамичен и комерсиален свят ни дава възможност да осъзнаем, какво е значението на думата приятелство. То може да се опише и така: “ Приятелството е бисер на морското дъно, години са нужни да го откриеш, а само секунди, за да загубиш”. “Или е ваза, в която не цъфти омраза, предателство и лицемерие. Съществува ли наистина толкова чиста

и не опорочена връзка , която да се нарече приятелство ?

В нашето ежедневие много често се завързват познанства, между които има привличане и само за един миг могат да се превърнат в приятелство, да се споделят несподелени до сега моменти от живота ни, а в друг един момент казана не на място дума или не премерен жест могат да разрушат изграждано с години приятелство.

Затова приятелството трябва да се пази, то трудно се гради с много мъки и беди, но само за миг може да бъде разрушено.

В ученическите си години човек има много познати, на които може да разчита, да се доверява безрезервно, също и те на него. Причината за това можем да открием в нашата прекалена доверчивост или пък в неосъзнатата ни наивност, а може би и в това, че все още не сме изпадали в ситуации, в които да имаме нужда от приятели. Но смятам, че в тези години е по-лесно да откриеш човек, който да “ умре “за теб или да влезне в ада.

Но истинските приятели се откриват едва по-късно в житейския ни път, когато ни поемат водите на живота. Тогава бурите, с които трябва да се борим за оцеляване ще ни карат да осъзнаем, кой може да бъде наречен приятел. Приятели на маса много, но в беда – малко. Мога да кажа, че са малко индивидите, които могат да се нарекат така . По-добре е да се броят на едната ръка, но да са истински, отколкото да са повече и да са лицемери.

Едва в този по-късен момент от живота си ние помъдряване и оценяваме приятелите, едва тогава откриваме точното значение на думата.За да си добър приятел трябва да си лоялен и отзивчив и да си толерантен към чувствата на останалите. Ако цениш някого то това ще е поне заради общите ви интереси, заради възгледите, които споделяте и моментите, в които сте имали нужда един от друг. Приятелството го разбирам като общуване може би точно в тези най-горчиви мигове, когато изострените от негативни изживявания сетива срещат разбиране и съчувствие у другите.

Приятелството е умение да споделиш болката си или разочарованието и да я разбереш у човека до себе си. Но още повече боли, когато се окажеш сам с болката и осъзнаеш, че всичките доверени хора са били до теб заради парите, материалното, а не заради това , което си ти самия . То е общуване – с думи и жестове сега и завинаги, тук и на хиляди километри, в мига и в безкрайното време. Вникването и докосването до другия светоглед е възможност за себеотдаване и същевременно себе откриване, опит за разбиране и съпреживяване на една непозната доскоро драма на човек, които не ти е безразличен. Винаги можеш да откриеш в този човек приятел, който е с теб в трудните мигове и спътник в живота, с който да споделиш най-съкровените си желания, мечти. Да изградиш едно временно съществувание с добри думи и помисли, с общи планове за бъдещето.

В моменти на разочарование си задавам въпроса, дали живея правилно и

намирам отговор в създадените приятелства , те са моят ориентир . Защото по-голяма цена има живота, когато е изпълнен с истински приятели, а не с материални блага. Защо са ни всичките тези пари, когато приятели няма. По–добре в шумни компании с истински приятели, отколкото в лукс и сами.

Съществува ли приятелство в този забързан и прагматичен свят, в който материалното е над всичко? Можем ли да различим безкористните индивиди, на които можем да разчитаме и които можем да наречем приятели? Би ли познал лукавият зад фалшивата усмивка и истинския човек от актьора?

Да! Трудно е да се определи приятеля от псевдо приятеля, но вие се опитайте и го потърсете, защото животът не е нищо друго без приятели – освен безсмислена борба, в която не можеш да оцелееш, ако си сам

Така, за да не се сърдят другите това за днес е последно от мен...

ЛЮБОВТА

Есе

Колкото и тъжен, мрачен и зловещ да е светът, болката винаги може да бъде смекчена от любовта между хората.Обич има в детската усмивка, във благата дума, във бащината ласка, в майчината милувка. Любовта съществува и винаги ще съществува, докато сме живи, защото тя е навсякъде около нас и няма граници.

Влюбването е състояние, което не може да се опише. Никой не е могъл, никой няма и да може. Любовта е различна, индивидуална, неповтаряща се и неповторима.

Човек се страхува от самотата и отчаянието, но това е нормално – докато е сам. Любовта дава закрила, от която той има нужда през цялото време, докато я търси.

Обичта помага на хората да надделяват над злобата и завистта, с които, за съжаление е изпълнен света.

Тя е чувство, способно да те завладее и да те промени коренно - както теб, така и живота ти.

Но любовта може да бъде и греховна, защото в стремежа си да просъществува, често излиза извън моралните и човешки граници - преминава ги. Това е така, например когато единият или двамата от влюбените са обвързани с други хора.

Но освен греховна, любовта е и свята. Тя е най-красивото чувство и може да превърне в добър и най-лошия и коравосърдечен човек.Нищо не може да победи обичта -нито чуждата намеса, нито смъртта.Защото истинското и святото не може да умре.То е силно и безгранично..

Аз вярвам в любовта от пръв поглед – в нея има нещо случайно, нещо внезапно. Тя е порив – който трудно може да се овладее, и затова често е сравнявана с магия.

Любовта превръща злото в добро, бедните хора в душевно богати, надвива смъртта и оставя красиви следи след себе си. Чрез нея откривам хората, заради които си заслужава да живея тук. И затова се опитвам да давам колкото мога повече любов от себе си на моите приятели и близки.

P.S. Може да се ползва и за семейството....

Редактирано от mihael (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim::yanim::clap:

На този адрес има разсъждения на тема Красотата ще спаси света, но трябва доста да се съкрати. Успех! :yanim:

За другата тема не откривам нищо.

П.П. А, гледам, че са ме поизпреварили laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте ще можете ли да ми намерите есе на тема:Героизмът днес.Мерси преварително! :speak:

Виж това, най-вече коментар 5.

Ето и още няколко изречения: "Героизмът е наше ежедневие! Ако погледнеш от един по–особен ъгъл ще видиш ,че голяма част от народа ни е герой, ама истински. Геройски издържа на студ, глад, топло и природни аномалии и гледа весело и сияйно към светлото бъдеще."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми едно от следните есета

Различава ли се детското страдание вчера и днес

Снегът и зимата ме правят...

Мракът е тайнство на заплахата и страха

мерси предварително :wors::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли 2 есета: едното е Език свещен на моите деди, а другото Бялата лястовица на българина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MI, hora zdraveite, az sam nova4ka tuka i ne6to qko mn se poobarkah... :) Mi malko e nahalno ama naistina mnogo vi se molq, da mi kajete otkade da namerq nqkakvi eseta kum proizvedenieto "Potomka" na Elisaveta Bagrqna ot 8 klas. Naistina mn mi trqbvat za6toto mnogo sam zatanala sas literaturata i gospojata mi kaza 4e kakvoto izkaram na klasnoto tova 6te mi e ocenkata za sroka a literaturata 6te mi trqbva. Naistina mn vi se molq! Pi6ete mi ili vuv foruma tuka ili na adres [email protected] ! naistina mn sry 4e vi pritesnqvam ili ne6to, ama naistina mnogo mnogo mi trqbvat! Blagodarq vi predvaritelvo! :help:sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся си есе за "Най-приятния момент в живота ми" Помогнете ми :wors: мерси предварително ;)

Редактирано от _Atanaska_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:P Ще съм ви благодарна ,ако ми помогнете с ЛИС :

1. "Дълг и отговорността според разказа "Дервишово семе" от Николай Хайтов

2."П :ph34r: реди да се родя"-отричане на отвърдени ценности

Редактирано от ciarka_vn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора,много спешно ми трябва есе на тема"Наи-хубавият ден от зимната ваканция".Да не е кои знае колко сложно,защото след това трябва да го превейдам на немски! :) PLS,благодаря предварително :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване