Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няколко предложения, вместо отговор, надявам се да се поучиш:

1. Като влизаш на ново място се запознавай с Правилата

2. В раздела, където си писал/а има тема за есета.

3. Това, което ти е дадено като задача и искаш от нас е някой да застане до теб и да опише един ден от ваканцията ти с правилните думички. Е не става така, теории може да ти се развият много, но не мисля, че учителката ще остане очарована като не можеш да й обясниш за какво става дума. Седни си на дупето и напиши нещо, после го покажи на някой - мама, тати, някой по-голям и след редакцията от тяхна страна ще можеш да го предадеш и все още да знаеш за какво става дума.

4. Последен съвет - за да можеш да пишеш спокойно есета и да не искаш чужда помощ, защото няма невъзможни неща, та ако искаш да се справяш, чети книжки, ще видиш, че има полза :wors: Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Здравейте... Спешно ми трябва есе на тема: "Културата на един народ определя отношението и поведението му към природата". МОЛЯ някой да ми помогне! Благодаря ви предвалително.!.!.

Тук е мястото да потърсите есе на темата, която Ви трябва и ако не намерите да публикувате Вашия въпрос. Ако есето Ви е върху дадено произведение, по-добре първо потърсете дали няма вече отделна тема

Здравейте! Трябват ми идеи за есе на тема "Нещо ме тревожи". Благодаря предварително!

Публикувани изображения

Моля ви, помогнете ми за есе на тема "Оправдано ли е представянето на жената не като покровителка на дома, a като свързана с пътя" по "Потомка" на Багряна. :jumping11::bighat::speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във pomagalo.com можете да намерите есета на всякакви теми.Само ви трябва регистрация и каквото ви трябва го пишете в търсачката.Успех!!! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Може ли някой да ми помогне ? sad.gif Спешно ми трябва три есета по музика !!!

" Доброто и злото в операта вълшебната флейта "

" Таланта и завистта в театъра Амадеус "

" Музиката и аз "

Благодаря предварително ако някой може да ми помогне . :help wanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно голямо "моля ви " да ми помогнете

тряя да напиша есета:

1.Животът ни - низ от ирони4ни слу4айности - преди да се родя

2. фамилната книга на моя род - потомка

знам 4е има някои отговори по тези теми но не мога да ги намеря мн ви моля помагаите щото ве4е 6те се от4аям sad.gif;)sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Първо,честита нова година!

Трябват ми спешно есета за 8ми клас по тези теми:

А."Дервишово семе"

1.Любов и омраза

2.Дългът към пода и дългът към сърцето

3.Защо в разказа"Дервишово сме"всички герои са жертви?

Б."Скрити Вопли"

1.Какво за мен е "пристан и заслона"?

2."Животът иска така"-да му се подчиним ли , или да му се противопоставим.?

3.Какво определя чувството за липса?

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честита нова година!!!

Терся тези есета по психология. предварително ви благодаря

"Бог ни дарява с роднини, за щастие приятелите си избираме сами"

"Истинският приятел идва при теб когато всички други бягат"

"Да обичаш значи да намериш в щастието на друг в своето собствено щастие"

"Отношението на мъжа към жената е като отношение на философите към поезията"

"Децата виждат в родителите миналото родителите в децата- бъдещето"

"Отнасяи се към своите родители така както искаш твоите деца да се отнасят към теб"

"Забелязъл съм че хората обичат такива мисли, които не ги принуждават да мислят"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми намери есе по Икономика на тема: 1 Януари 2007 едно ново начало.

Благодаря Ви предварително. :angry::yanim::down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей хора,моля ви помагайте...Трябва ми есе на тема ''Родният дом като символ на опората,защитата и топлината на семейството''Моля ви спешно ми трябва за понеделник.Хич не ме бива по литература, доста ми е трудничко с тези есета, за това ще съм ви много благодарна,ако ми помогнете! :go ahead:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,наскоро се регистрирах в този форум,и това ще ми е първото искане

Трябва ми спешно есе на тема

ЛЮБОВТ А-ТАЗИ ВЪЛШЕБНА ЗАГАДКА :cant believe::cant believe: ТРЯБВА МИ СПЕШНО ,ЗА УТРЕ ИЛИ ЗА ВТОРНИК,АКО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО,ЩЕ СЪМ ВИ МНОГ МНОГ БЛАГОДАРНА :cant believe:

Редактирано от portokal4eto^ff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,наскоро се регистрирах в този форум,и това ще ми е първото искане

Трябва ми спешно есе на тема

ЛЮБОВТ А-ТАЗИ ВЪЛШЕБНА ЗАГАДКА :cant believe::cant believe: ТРЯБВА МИ СПЕШНО ,ЗА УТРЕ ИЛИ ЗА ВТОРНИК,АКО МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО,ЩЕ СЪМ ВИ МНОГ МНОГ БЛАГОДАРНА :cant believe:

Здрасти и добре дошла. Мисля, че с тази тема и самичка щеше да се справиш

1. Бай Google - пишеш ключови думи и Воала

2. Търсачката в Калдата е едно много полезно приложение

3. Но все пак искаш помощ, така че заповядай...

Приказка за две влюбени сърца

Любовта е най-великата загадка на Битието. Не веднъж сме оставали очаровани от нейната вълшебна сила, с която ни преобразява.Любовта ни понася на крилете на неземното щастие.И пак тя става извор на най- великото страдание.Но как ли е започнало всичко това?!

Има една много древна легенда- за андрогините.Онези първи хора,които са били едновременно и мъж и жена.Те живели в пълното си единство и в абсолютното си обединение.Било сливане на божествената реалност, защото и андрогините са били изначално добродетелни и невинни.И красотата им само флейта можела да изсвири.Но се възгордели и гръмовержецът Зевс ги разделил на две- от всеки направил по един мъж и една жена. И ги обрекъл всеки да търси своята истинска половина.Защото човекът винаги иска да се върне към съвършената си цялост. За да постигне собствената си хармония.

До скоро не вярвах в тази легенда,но сега разбирам, че има нещо вярно в нея. Човекът е обречен да търси и открие своята "половинка". И когато я намери, той е щастлив.Но ако я изгуби или тя не откликне на неговите чувства, той живота му се превръщат във велика трагедия.

Аз винаги съм чувствала празнота и самота, затова отчаяно търсих своята "половинка",но все не я откривах.Когато мислих,че съм я намерила разбирах,че съм сгрешила и съм попаднала на неподходящия човек.Започнах да си мисля,че никога няма да срещна своята сродна душа.Но тогава се появи ти.

Всичко беше ,като вълшебна приказка.За първи път срещах човек, с който да си приличаме толкова много.Ние имаме почти еднакви характери, мислим по един и същи начин, харесваме едни и същи неща и мечтаем за едно и също нещо... Едва се бях запознала с теб, а имах чувството,че цял живот съм те познавала.Когато бяхме заедно думите ни бяха излишни,защото се разбирахме само с погледи. Чувствах те толкова близък, сякаш си част от мен самата. Ти ми каза "Имам чувството,че цял живот съм те търсил и най-накрая те открих" и това беше самата истина. Сега бях сигурна ,че ти си моята половинка.

А силната любов,която се породи между нас беше най-чистото и светло чувство .Това чувство ме направи вълшебница. Истина е! Любовта ни преобрази и облагороди. Сътвори чудо, защото аз се чувствах най-великодушната и щастливата жена на света. Срамувах се от собствените си грешки, исках да постигна съвършенството, за да заслужа любовта ти.

И двамата

чувствахме радостно опиянение,когато бяхме заедно. Желаехме да се отдадем докрай един на друг. Мечтаехме да слеем душите и телата си и да достигнем до това вълшебство, което ще ни превърне в едно цяло. Неописуемо е усещането,когато след дълго търсене си откри своята половинка. Това усещане може да се сравни единствено с полета на птиците. Защото душите ни политаха, защото душите ни политаха,като птици и излъчваха небесна светлина.Сякаш не стъпвахме по земята. Светът беше само за нас. Странно, необикновено, изумително е това чувство,че си едновременно телесен и въздушен, че си някъде между небето и земята.

А когато поглеждах в твоите очи ме заливаше небесна светлина. За първи път обичах толкова силно и знаех,че любовта ми е споделена.Беше прекрасно и не исках да свършва.

Но сякаш черна сила ни раздели. Действителността се оказа твърде жестока. Разликата ни от 15 години се оказа прекалено голяма пропаст. Хората не биха оценили нашата искрена любов. Мръсните им умове не могат да приемат,че може да съществува една толкова прекрасна връзка при подобна разлика в годините. Обществото ни си е изградило правила за любовта, а ако ги нарушиш започват с обвиненията.А злокобната съдба реши да постави още прегради между нас. И вся съмнения и страх в нашите души.

Ти си тръгна смятайки ,че е нередно да ме обичаш. Каза,че ще се постараеш да направиш всичко възможно да ми попречиш да те открия и така аз съм щяла да те забравя. Но аз нито за миг не спрях да те обичам. Исках да те намразя, да те заменя с друг, но те заобичах още повече.А болката от липсата ти няма подходящи думи ,с които да я опиша, затова ще цитирам един по-велик от мене поет:

Душата ми е стон.Душата ми е зов.

Защото аз съм птица устрелена:

на смърт е моята душа ранена,

на смърт ранена от любов.....

Не мога да живея бе теб, любов моя! Защо си тръгна? Защо от болка разкъсваш моето и своето сърце?! Дори да отречеш аз зная,че още ме обичаш и че, и ти страдаш от тази раздяла.

Хората казват "Очи, които не се виждат- бързо се забравят" ,но аз няма да забравя твоите очи. Защото през болката, през самотата, през скръбта- все към тебе е устремена моята душа! Зная,че това е едно изпитание за нашата любов,което ще преодолеем.Дори света да обърна пак при мен ще те върна.Защото ти си моят живот и винаги ще те обичам!

ПП Предупреждавам, че есетата, които се дават тук в повечето случай са изнамерени от интернет и всеки може да ги види, затова всяка щателна корекция е препоръчителна. В това есе е наложително да преправиш рода и края може би трябва да го махнеш, освен ако не искаш да се обясняваш в любов на учителя си:cant believe:

Желая ти Успех..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амм.. страшно много ми трябва есе на тема "Речта скрива и показва нравите на хората" ... адски, ама ааадски много и спешно ми трябва щото г-на по Литература ще ме обезглави.. МнОгОоО вИ моЛяЯя!!! ЗА УТРЕ е!!! моляяя!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За утре /сряда/ми трябва 1 от есетата

Изкушението

Предателството

Може ли да бъде преодоляна стълбата по някакъв друг начин

10x предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ми даде есе на тема `Да излезем от клишето `Тийнейджър`` ще съм много благодарна!!!! :lock::clap::clap:

Редактирано от petqchob (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да Ви помоля за есе на тема : Където ми е добре , там ми е родината! Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте искам да Ви помоля за есе на тема : Където ми е добре , там ми е родината! Благодаря предварително!

Тук има нещо интереснол Прочети го, мисля, че ще ти помогне-http://download.pomagalo.com/1006/?search=73794

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук има нещо интереснол Прочети го, мисля, че ще ти помогне-http://download.pomagalo.com/1006/?search=73794

не е точно по темата и мисля че няма да свърши работа , но все пак благодаря за труда!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване