Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не е задължително да взимате информация за пиърите от тракера, вече в доста клиенти е направено да се обменя информация между самите пиъри! Аз лично ползвам Azureus ( Vuze) и си е идеално. П.С. Не си играите с Azureus-а, че хапе :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Хаха. Има един много стар лаф: За каквото и да говорим, говорим за пари

Уф...   Поредната българска интернет-драма... върви с баничка.   Едните взели... какво? Другите отишли... къде? Открили още 5-6 огледални сайта, което кореспондира с първоначалното изявление в .НЕТ. П

Я сподели да ги прегледаме и ние Мъж пуши на стълбището и от съседния апартамент се чуват крясъци, стонове.. Изведнъж с трясък се отваря вратата и комшията му излиза бесен със счупени 3D очила на г

Публикувани изображения

Някои може ли да каже кога сайта ще работи нормално от всички части на света.Надявам се да е скоро. :yanim: Благодаря Предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Suggs,

идеята на писанието ми бе,че екипът на Замунда целенасочено не позволява на нас,ползвуващите сайта от чужбина,да сваляме(веднъж разбрали,че влизаме през проксита,решават да не ни позволяват да сваляме материала от сайта...).

Твърдение,което е доста несигурно и непотвърдено и което,ако може като нищо да е грешно и най-вероятно е точно така,за което се извинявам на четящите форума хора от екипа на Замунда.Най-искренно.Разбира се,като нищо може да се окаже просто един плод на мисловния процес на един нищо не разбиращ,но с голямо съмочувствие обикновен средностатистически юзър.Но както и да е...

Иначе към фамозната фраза,която си ми написал аз лично бих добавил "He" в началото:"He who..." и "He who...".

Taка де - нали цитираш някого? :down:

Да уточня - аз не съм от екипа на Замунда, и не се чувствам засегнат от нищо :D . Най-обикновен потребител съм там. Съжалявам, че живеещите извън България не могат да ползват услугите на сайта, и ми се иска да помогна по някакъв начин. Но единствените, които знаят какво става, и могат да направят нещо по въпроса, са именно хората от екипа. А тяхното становище вече го написах.

И аз не знам какво става, но просто не ми се вярва там да решат да отрежат потребителите от чужбина. И то без да бъде споменато някъде. Много по-вероятно ми изглежда местните доставчици да са получили някакви "инструкции" и да филтрират трафика. Но и за това нямам някаква сигурна информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подгонили са тракерите. Потвърждение на думите ми е затварянето на водещи private тракери - най-добрия 0`day - SceneTorrents си замина. Собствениците били изправени пред съда вече. Също така падна и UK-T и FTWR ("Заека"). Счита се, че тяхното затваряне е свързано с организацията - BREIN

Доколкото разбирам причината да го няма заека няма нищо общо с тази на ScT,заека са били загубили цялата си база данни,последната база данни която са имали била от декемви 2008 година.

Админите са имали 3 опции:

1.Затваряне на сайта

2.Пускането на тракера със старата база данни отпреди 1 година

3.Започване наново от нулата

Админите са решили да се спрат на първата опция,няколко големи тракера си отидоха досега,да се надяваме и молим,че нещата ще спрат дотука,на мен лично най-много ми липсва заека.

Как мислите - защо не казват нищо от zamunda? :)

Успех от мен. Надявам се да продължава да ни радва не само всички нас в България, но и на сънародниците ни в чужбина.

Редактирано от saketo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като за последно ми изтриха дългогодишния акаунт, а сега с новия ми изписва, че ми е грешна паролата или ник-а, което е невъзможно, мисля и аз да кажа чао на замунда. Ако и на други им се е случило да споделят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с замунда, май ще е оправят на кукуво лято а ???? Искам да кажа на тез от замунда ( ако четат) че и НИЕ БЯХМЕ ТОГАВА НА МИТИНГА, но те МАЙ ЗАБРАВИХА ТОВА. Следващият път ВЪОБЩЕ НЯМА ДА ОТИДА И ДА ГИ ПОДКРЕПЯ, не са само те А за хората които не могат да теглят, нека пробват с биткомет 1,16 версия аз тегля с нея и става, в Англия съм и дърпам, но всички торенти от замунда ги има и в наносет, така че МОГА И БЕЗ ЗАМУНДА но те дали могат без нас, май пак ще спрът рекламните банерчета пък тогава да видим откъде ще смучат кинти ЧЕТЕТЕ ОТ ЗАМУНДА,ДАНО ПРОЧЕТЕТЕ ТОВА :)

Редактирано от toto78 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде сте бе Замундцииии? Отговорете на хората! Ша еде ли Асан баница или нема да еде ууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nedovolko ... той Асан банса ши апва ... ама притоплина от нас !

Знаят колегите от замунда за проблема ... и уж работят по въпроса ... а за решения ... ами дали сме / аз и колегите от форума / !

Успехи !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замунда нямат никакъв проблем те просто се крият защото излезе закон за Интернет-а.Тук В Франция го одобриха и Саркози действа! Мой приятел тук влизаше редовно в the pirate bay и му излезе съобщение че ако продължи да влиза първа глоба 1300 евро. Днес писах в Google търсачката \"Замунда\" и нищо не ми излиза-все едно не е имало такъв сайт! Като поyтихнат нещата пак ще го пуснат! Ханибал .... :hush:

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Androcure06 ... 1300 евро ! През 5 проксита ще мина и пак ще вляза в пиратския залив / те и без това ще го затварят / ... Тези хора имат ли си представа колко е голама глобалната мрежа ... ОК да затворят всички Европейски тракери ... ами ще теглим от Индииски , Украйнски , Чеченски ... просто е безсмислено от тяхна страна ... а това 1300 евро ... и как ще докажат нарушението му ;) ... бля - бля приказки са .

Представи си случай ... четеш си весник на Шанс Зелизе ... идвам аз и те моля " Мила госпожице/жо мога ли да прегледам весника Ви ? " ако ми го дадеш за лично ползване не е пирадско действие от твоя страна , НО примерно ако ми пойскаш 3 евро / при цена на весника 2 евро / само да го разгледам ... е тогава да те съдят .

Разбра ли примера на комерсиална цел и не комерсиална ... !

Малко дълго стана и не по темата ... ама си е истина !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Androcure06 ... 1300 евро ! През 5 проксита ще мина и пак ще вляза в пиратския залив / те и без това ще го затварят / ... Тези хора имат ли си представа колко е голама глобалната мрежа ... ОК да затворят всички Европейски тракери ... ами ще теглим от Индииски , Украйнски , Чеченски ... просто е безсмислено от тяхна страна ... а това 1300 евро ... и как ще докажат нарушението му ;) ... бля - бля  приказки са .

Представи си случай ... четеш си весник на Шанс Зелизе ... идвам аз и те моля " Мила госпожице/жо мога ли да прегледам весника Ви ? " ако ми го дадеш за лично ползване не е пирадско действие от твоя страна , НО примерно ако ми пойскаш 3 евро / при цена на весника 2 евро / само да го разгледам ... е тогава да те съдят .

Разбра ли примера на комерсиална цел и не комерсиална ... !

Малко дълго стана и не по темата ... ама си е истина !

Ами съобщението му излезе на Френски директно!Той се уплаши и вече не влиза да тегли нищо!Той не разбира от "proxy" Има там един Аvast и това е!Факт,които действа!...Вече не влиза!

...p.s.И закона излезе за Европа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Българска пословица " Страх лозе пази " ... кажи му един съвет от България ... има доста МНОГО руски торент сайтове , в тях има неща който не може и да си представи , обясни му също / погледни предният пост / комерсиална и некомерсиална цел и го успокой ... никой няма да го съди ;) ...

Хайде да не спамим повече в темата ... ако имаш въпроси ... ЛС , е-mail , скайп и т.н. ....

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от "пиратите" дръпнах един нов филм които в Арена е спрян за авторски права а Зумунда му има само саундтрака. Това по-точно беше на 3.12 онази вечер в четвъртък и все още никой не е идвал за кинти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hanibal_Lektar ше ме извиняваш ама това е някакво свободно разсъждение от твоя страна.Има си закони по които хората биват съдени и осъждани.На тебе може да ти се струва логично това което казваш,но в съда се работи със дебелата книжка със законите.Както и да е .Смятам че дори така да е би трябвало от замунда да не се крият като "женски полови органи" ( и да се държат като такива в форумите им)ами да напишат така и така трябва това и това да направим, защото така и така стана.То вече си стана очеизвадно, че нямат проблеми с тракера както те казват.Българина е много кадърен човек.Визирам както екипа на замунда така и потребителите им.Както проблема не може да не може да бъде отстранен от екипа на замунда вече цял месец,така и потребителите не са толкова прости ,че толкова дълго време да вярват на проблемите с тракера.Между другото аз лично нямам такъв проблем, но във форумите на арена четох, че и с тях има проблеми за някои хора от чужбина.За разлика от замундците те не се крият, а дори точно обратното.Прдлагат на хората от чужбина, които имат проблеми тестово прокси с което да теглят без проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да питаме Бате Бойко?!

Явно тук пишат много заблудени хора. Виновниците в Европа, започнали ловът на вещици бяха холандците от BREIN. Но нещата отиват по-далеч, замесени са американците от FCC, MPIAA и така атаката се превръща в интернационална.

А за останалите, които гледат малко по-далеч ще продължа да пиша - ясно е, че се нарушават авторски права и това не е изгодно на никого. Ясно е, че ако аз напиша програма и искам да спечеля някой лев от нея ще ми е неприятно след ден-два да я видя из тракерите да се тегли свободно. Но е ясно и, че големите компании СПЕКУЛИРАТ, задавайки НАПЪЛНО НЕРЕАЛНИ ЦЕНИ на продуктите си. Как аз тук, в Германия (да приемем, че слушам тъпата Мадона, например), ще си вдигна задника и ще си купя нейно CD за 40 евро!!?? Как да отида и да си купя уиндоус и да дам 320 евро?? Просто трябва да се преосмисли целият интернет пазар и големите компании да се съгласят, че ще печелят повече от интернет потребителите, ако просто пуснат онлайн и на нормални цени продукцията си - 10 евроцента за песен, 1 евро за филм, като съответно в държави с по-ниски доходи на глава от населението това се коригира на съответно 10 стотинки за песен и левче за филм. Тогава, вярвайте, всички ще са доволни, особено юзърите, защото всичко ще е контролирано и с прекрасно качество, но не, има прекалено много лакоми боклуци.

Bittorrent умира, но рано или късно това се очакваше, след като компютрите станаха масово явление, а тоя измислен протокол се разпространи толкова, че много хора години наред просто теглиха с некриптирана връзка и на всички "наблюдаващи" им стана ясно за размерът информация с нарушени авторски права, която се обменя ежедневно. Едно време обменът се правеше по ftp, сега идва изгревът на безплатните file sharing сайтове - качваш с парола, даваш паролата на който трябва и той тегли. Много хора ще се върнат и към gnutella и криптираната връзка, други просто ще ползват скайп. А за притеснените - в torrentfreak има статия "10 алтернативи на мининова", да си я намерят.

И не се безпокойте. Докато правителствата и чудовищноголемите корпорации ни лъжат, ние пък ще пиратстваме. Всеки човек на тази земя има правото на информация, била тя поднесена визуално или като аудио.

А въпросното CD на Madonna все още струва 40 евро, въпреки, че на нас ни е повече от ясно, че при тези мултимилионни продажби и количества нещата спокойно могат да седят и така:

- DVD носителят на едро от китай излиза между 1 и 4 евроцента

- принт на обложка - около 1-2 цента

- на лайнарката Мадона й е повече от достатъчно и 1 евро и пак ще си е милионерка

- за компанията чиста печалба от 1 евро

- 3 евро транспортни разходи, обимтяване, PR, мърчъндайзинг, заплати и т.н.

- можем да сложим и още едно евро за "непредвидени разходи"

Крайна цена: 6, 05 евро

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудих се каде да пиша и като по касмет намерих темичка за замунда.както на всички ни е известно ние които сме извън БГ не можем да влизаме във замунда освен с БГ прокси.и така намерих си аз БГ прокси влизам си във замунда без проблем само че не мога да си свалям от там .някои да има някакви идеи как да мога да си свалям от там. :speak: :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудих се каде да пиша и като по касмет намерих темичка за замунда.както на всички ни е известно ние които сме извън БГ не можем да влизаме във замунда освен с БГ прокси.и така намерих си аз БГ прокси влизам си във замунда без проблем само че не мога да си свалям от там .някои да има някакви идеи как да мога да си свалям от там. :cool::)

Е като си намерил темата прочете ли я?Пише си всичко което искаш да знаеш в последните 3 страници горе долу.

Как аз тук, в Германия (да приемем, че слушам тъпата Мадона, например), ще си вдигна задника и ще си купя нейно CD за 40 евро!!?? Как да отида и да си купя уиндоус и да дам 320 евро??

Ясно че хората обичат да преувеличават за да се докажат прави,но нито уиндоуса струва 320 евро,нито диска на Мадона 40.Плюс това за тебе като най-обикновен потребител са ти направили "по-осакатена" версия на уиндоуса,която съответно струва доста по-малко.А и след като си започнал изреченито си с "аз тук в Германия" напълно ти се обезсмисля тезата.В Германия средно взимат 1000-1500? чисто месечно.За такава заплата не е проблем да се отделят 20? за CD(реалната цена)или 100-150? за Winows-a ,който е най-ползваната версия от хората и който човек си купува веднъж на няколко години.А и сметката ти дето си напраил за диска колко излиза е както викаше даскала ми по математика едно време кръчмарска.Естествено,че има много повече разходи за които ти не си и чувал.В действителност ние потребителите определяме цената на един продукт.Диска като го пуснат за 40? и никой не си го купи те веднага ще му свалят цената на такава,каквато ние сме готови да платим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно че хората обичат да преувеличават за да се докажат прави,но нито уиндоуса струва 320 евро,нито диска на Мадона 40.

За съжаление така седят нещата в Германия, а за Мадона извинявай, но не съм й фен и не гадах за цифрата, която всъщност е 22 евро без доставката. Пак някъде не излизат сметките, не смяташ ли?

Много овче търпение от наша страна и много голяма ненаситна наглост от тяхна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като си намерил темата прочете ли я?Пише си всичко което искаш да знаеш в последните 3 страници горе долу.

В краина сметка не открих решения на проблема че не може да се сваля.предложения за решаване на проблема да ама решение НЕ.пробвах с какви ли не флаш гет ли не беше у торент,бит торент,бит комет НЕ СТАВА!!!!.та ще попитам пак някои с по добро решение.благодаря от сега. :speak: :speak: :speak:

Редактирано от niko4 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краина сметка не открих решения на проблема че не може да се сваля.предложения за решаване на проблема да ама решение НЕ.пробвах с какви ли не флаш гет ли не беше у торент,бит торент,бит комет НЕ СТАВА!!!!.та ще попитам пак някои с по добро решение.благодаря от сега. :) :) :speak:

Ами ако нищо не ти помага преминавай към други тракери.Арена например.Ако не знаеш как се влиза от чужбина пишеш 0.arenabgточкаcom и си вътре.

За съжаление така седят нещата в Германия, а за Мадона извинявай, но не съм й фен и не гадах за цифрата, която всъщност е 22 евро без доставката. Пак някъде не излизат сметките, не смяташ ли?

Еми ти пак като първолак.Кво си се набълбочил в сайта на майкрософт.Влез в амазон примерно ултимейта е 150?, профешънъла е 110?, а хоума който използват масовo обикновените потребители е 80?.Мадоната направо не е за коментар.Дaл си линк към DVD а не CD.Диска струва 12 евро без да съм и фен. Дори не знаех че има нов албум. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако нищо не ти помага преминавай към други тракери.Арена например.Ако не знаеш как се влиза от чужбина пишеш 0.arenabgточкаcom и си вътре.

ами наи на края това ще да е язък само дето им сиидвах на тея......качил съм им наи малко 1 тера баит=1000ГБ :) :) .както и да е,благодаря за напътсвието към арената задължен съм ти. :speak:;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с Azureus ( Vuze ) Там си има екстра да се взима информация за пиърите децентрализирано, демек може да почнете да дърпате без да имате връзка с тракера! Така че колкото повече потребители има Vuze-то с торенти от zamunda, толкова по лесно ще е дърпането. :yanim: А за проблема за шифроването пак ще го намерите в Vuze. А, и niko4 1TB = 1024GB

Редактирано от 887103585 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да оплаквате тракерите и в частност Zamunda. След като желаете да пиратствате на воля, без да си навличате ядове, е необходимо да инвестирате известна сума в:

1. VPN абонамент (помесечен или годишен - на кой както му изнася) Средно за тримесечие - 14 евро. Прокситата са ненадеждни и са отживелица. Пример за надежден VPN провайдер: hттps://www.blackvpn.com

2. Абонамент за услуга за споделяне на файлове като Rapidshare - 54 евро на година.

3. Регистрирайте се в някой голям пиратски форум и сваляйте колкото ви душа сака.

Който желае ще си закупи рано или късно каквото му е нужно, когато има тази възможност - ако е човек на място! Един графичен дизайнер, който вади хляба си с дизайн от пиратско копие на любимия си Photoshop, ще го легализира рано или късно, за да му е мирна главата. Същото ще стори и архитект с незаменимата му програма за чертане. Колкото до цените на продуктите - отново няма смисъл да се оплакваме. Няма софтуер, който да е животоспасяващ (изключае медицинския) или пък филм, поради който ще умрем ако не изгледаме преди да излезе по кината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да се плаща като може и гратис :nono: . Мисля, че няма нужда от VPN-и и подобни, след като можеш да си пуснеш торент клиента да работи само с криптирани връзки и тогава се вижда само как тече криптирана връзка! С прокситата е удобно защото има много които не пазят никакви логове и е нужно само да дръпнеш торент файла през него. После вече обясних ;) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване