Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Проблема е на бтк , всъщност проблема е на замунда , арена , иптв.бг и т.н. всеки сайт който филтрира по ип за само български пиъри... от няколко дни бтк имат нова мрежа 46.10.х.х която замунда, арена , иптв и т.н не разпознават като българска и съответно отхвърлят връзките , след 20 рестарътас на модема го накарах най-накрая да вземе ип от някой от старите мрежи , но това не е решение, при whois на ип от новите мрежи на бтк 46.10.х.х. ве вижда че са с бтк прикачен днс и са български , но явно тракърите още не се усетили да добавят тази мрежа , както и иптв , за което най-много ме е яд , не мога да си гледам каналите , щото ми казва че доставчика ми не е бтк :Д , ваиянта е да се почака да се усетят замунда/арена/иптв(тях цитирам защото при тях съм го забелязъл , сигурно и още сайтове не работят с новата мрежа ) и да добавят тази мрежа клас Б 46.10.х.х че е българска и ще почне да работят... ама кога ще стане това... вече зависи от сайтовете който има филтрация по ип... бтк в случая не е виновника, за разлика от много други... може би смао че не са обявили че пускат нова мрежа за да се знае им е грешката... предполагам новите мрежи са по-повод новите скорости от днес... 15/20мбит-а заместват старите пакети , друг е върпоса че сигурно на 80% няма да мога да ги усетят тея нови скорости... ама....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е на бтк , всъщност проблема е на замунда , арена , иптв.бг и т.н. всеки сайт който филтрира по ип за само български пиъри... от няколко дни бтк имат нова мрежа 46.10.х.х която замунда, арена , иптв и т.н не разпознават като българска и съответно отхвърлят връзките , след 20 рестарътас на модема го накарах най-накрая да вземе ип от някой от старите мрежи , но това не е решение, при whois на ип от новите мрежи на бтк 46.10.х.х. ве вижда че са с бтк прикачен днс и са български , но явно тракърите още не се усетили да добавят тази мрежа , както и иптв , за което най-много ме е яд , не мога да си гледам каналите , щото ми казва че доставчика ми не е бтк :Д , ваиянта е да се почака да се усетят замунда/арена/иптв(тях цитирам защото при тях съм го забелязъл , сигурно и още сайтове не работят с новата мрежа ) и да добавят тази мрежа клас Б 46.10.х.х че е българска и ще почне да работят... ама кога ще стане това... вече зависи от сайтовете който има филтрация по ип... бтк в случая не е виновника, за разлика от много други... може би смао че не са обявили че пускат нова мрежа за да се знае им е грешката... предполагам новите мрежи са по-повод новите скорости от днес... 15/20мбит-а заместват старите пакети , друг е върпоса че сигурно на 80% няма да мога да ги усетят тея нови скорости... ама....

Всъщност мрежата, която е за broadband достъп е 46.10.0.0/21

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбираме ли че по този начин ще могат да влизат

?

Проблемът е хардуерен. Сървърите им не издържаха на заявките. Хора по цял свят започнаха да ползват тракера, в България също нашумя, в следствие на което MySQL сървърът им сгъваше все по-често и по-често. За един активно посещаем тракер се изисква мощна машина и не само.

Какво решение взе администратора? "Отряза" връзката през web, на всяко IP, което не е българско. Временно българи в чужбина ползваха проксита, но след като отряза и анонса на тракера за всичко що не е българско - достъпът се усложни.

Какво решение трябваше да вземе администратора? Да се мигрира от MySQL към PostgreSQL. Да се усъвършенства кода на тракера. Да се подобри хардуера на сървъра.

Как да ползвам ###### от чужбина? С прокси от България.

Проксито трябва да се настрой в Web браузера и в торент клиента.

За целта използваме Firefox. Инсталирайте си добавката FoxyProxy.

Следва да настройм Firefox да използва проксито само при заявка за ######:

Control+F2 (или Tools-> FoxyProxy Standart -> Options) => Add New Proxy

Данните който трябва да въведете са следните

Host or IP Address: tehif.eu

Port: 3128

В същият прозорец има URL Patterns => Add New Pattern

Pattern name: ######

URL pattern: *######/*

=> OK => OK

След това активираме проксито

Tools-> FoxyProxy Standart -> Use proxies based on their pre-defined patterns and priorities.

До тук с Firefox. Сега трябва да настройм и торент клиента. За целта ще използваме uTorrent.

Options -> Preferences -> Connection

в графата Proxy Server трябва да настройте

Type: HTTP

Proxy: tehif.eu

Проксито е ограничено само за ######, така че ще ви е необходимо да ползвате два торент клиента - единият с достъп само до ######, другият за всичко останало или всеки път да променяте настройките на торент клиента.

Вече може да влизате в замунда,но остава още един проблем - когато влезете, няма да може да виждате рекламите,с големи букви ще бъде изписано че трябва да си инсталирате добавката - Adblock Plus,

теглете я и след това я инсталирвате,рестартирате фирефокс.След това отивате горе в менюто:

Инструменти > доабавки.Намирате Adblock Plus и кликвате на настройки,след това доабави филтър,пишете ads.######, кликвате на приложи,след това ОК и сте готови.За сега работи,не съм пробвал дали може да се тегли,защото немога да си направя регистрация,всички места са заети.

Пиша тази тема с цел да помогна на тези които са в чужбина и искат да теглят най-различни работи от ЗАМУНДА :)

banshee79 , пробвай и кажи става ли !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

banshee79 , пробвай и кажи става ли !

Проверено, работи :)

Видях аз сутринта, че ми е странен ИП адреса, но изобщо не ми мина през ума за някаква връзка между едното и другото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен всичко е ОК, отваря се бързо и без грешка... Не че тегля много от там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите ИП адреси вече са добавени, нямам проблем с връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има проблем със влизането в замунда от чужбина? От вчера не мога да влизам някой да има на идея защо така? Да не са ни отрязали пак както преди... Utorrent също не намира никъкви лийчъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има проблем със влизането в замунда от чужбина? От вчера не мога да влизам някой да има на идея защо така? Да не са ни отрязали пак както преди... Utorrent също не намира никъкви лийчъри.

И имам съция проблем от Испаничя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново нямаме замунда във чужбина . Техиф , направо го няма , и проксито също...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново нямаме замунда във чужбина . Техиф , направо го няма , и проксито също...

Да! Проксито е спряно. До кога не се знае така, че ни остава само да чакаме. :rolleyes::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това прокси Моят сайт няма проблеми от Германия.

Редактирано от YRE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес не работи. Аз съм в САЩ. :hush:

По този начин не става ли

Технически проблем с чужбина? Какво ще рече технически? Скъсан презокеански кабел може би :)

Проблемът е хардуерен. Сървърите им не издържаха на заявките. Хора по цял свят започнаха да ползват тракера, в България също нашумя, в следствие на което MySQL сървърът им сгъваше все по-често и по-често. За един активно посещаем тракер се изисква мощна машина и не само.

Какво решение взе администратора? "Отряза" връзката през web, на всяко IP, което не е българско. Временно българи в чужбина ползваха проксита, но след като отряза и анонса на тракера за всичко що не е българско - достъпът се усложни.

Какво решение трябваше да вземе администратора? Да се мигрира от MySQL към PostgreSQL. Да се усъвършенства кода на тракера. Да се подобри хардуера на сървъра.

Как да ползвам ###### от чужбина? С прокси от България.

Проксито трябва да се настрой в Web браузера и в торент клиента.

За целта използваме Firefox. Инсталирайте си добавката FoxyProxy.

Следва да настройм Firefox да използва проксито само при заявка за ######:

Control+F2 (или Tools-> FoxyProxy Standart -> Options) => Add New Proxy

Данните който трябва да въведете са следните

Host or IP Address: tehif.eu

В същият прозорец има URL Patterns => Add New Pattern

Pattern name: ######

URL pattern: *######/*

=> OK => OK

След това активираме проксито

Tools-> FoxyProxy Standart -> Use proxies based on their pre-defined patterns and priorities.

До тук с Firefox. Сега трябва да настройм и торент клиента. За целта ще използваме uTorrent.

Options -> Preferences -> Connection

в графата Proxy Server трябва да настройте

Type: HTTP

Proxy: tehif.eu

Проксито е ограничено само за ######, така че ще ви е необходимо да ползвате два торент клиента - единият с достъп само до ######, другият за всичко останало или всеки път да променяте настройките на торент клиента.

Вече може да влизате в замунда,но остава още един проблем - когато влезете, няма да може да виждате рекламите,с големи букви ще бъде изписано че трябва да си инсталирате добавката - Adblock Plus,

теглете я и след това я инсталирвате,рестартирате фирефокс.След това отивате горе в менюто:

Инструменти > доабавки.Намирате Adblock Plus и кликвате на настройки,след това доабави филтър,пишете ads.######, кликвате на приложи,след това ОК и сте готови.За сега работи,не съм пробвал дали може да се тегли,защото немога да си направя регистрация,всички места са заети.

Пиша тази тема с цел да помогна на тези които са в чужбина и искат да теглят най-различни работи от ЗАМУНДА :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин не става ли

2 дена беше спряно проксито, но вече всичко си е наред и всичко работи както преди. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 дена беше спряно проксито, но вече всичко си е наред и всичко работи както преди. :computer2:

Проксито отново е спряно.Аз съм в Гърция и от 2 дни не ми отваря замунда.Някой знае ли какво става?

С това прокси Моят сайт няма проблеми от Германия.

Работи ама не може да се сваля за жалост. :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде работещо прокси за замунда,но да мооже и да се сваля,защото горепосоченото вече не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с FlashGet 3.5 или с Bitcomet,но моят фаворит е FlashGet 3.5 има и бг превод .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега ще ви кажа един трик ,от последният път когато се опитвах да си скрия ИП адреса с някви си програми освен да си изпиля нервите нищо друго не направих. Та сега ще ви обясня как да си промените ИП адреса БЕЗ излишни програми! Значи теглите си Mozilla Firefox от: www.mozilla.com/bg/ инсталирате си го (ако още не сте) отваряте го и щракате на: Инструменти>Настройки>Разширени>Мрежа>Настройване>Ръчна настройка на прокси> И въвеждате в полето където пише: Прокси за HTTP и Порт ИП адреса който желаете да ползвате. След като сте въвели адреса и порта направете отметка на: "Използване на този прокси сървър за всички портоколи". Как да се върнете към истинският ви ИП адрес, ето как: Влизате пак на същото място: Инструменти>Настройки>Разширени>Мрежа>Настройване и давате отметка на "Пряко свързване с Интернет" ,това е! Така вие оспешно си сменихте ИП адреса ,без главоболия. Сигурно се питате от къде да намерите прокси еми много лесно влизате в www.google.bg и пишете: "proxy bg list" ще ви излязат много сайтове изберете си един (не всички проксита са читави!) ,аз лично ползвам този сайт и съм много доволен: www.xroxy.com/proxy-country-BG.htm А, аз лично ползвам ето този ИП адрес ,не ми прави проблеми влизам си в Замунда,Дата и т.н. (и не забавя реалната скорост на и-нета ,дори може да се каже че я оскорява: Прокси за HTTP: 78.130.216.99 Порт: 8080 Този ИП адрес който съм дал е от: България, Пловдив и вие сами може да си въведете друг ИП адрес от която държава си изберете! Дано да съм помогнал! на някой главоблъскащ се имигрант. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли проблем със влизането във zamunda дава ми бяла страница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли проблем със влизането във zamunda дава ми бяла страница

И при мене също е така :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мене се оправи :lock: Има едни слухове , но дано си останат само такива - за спирането на Замунда, но те вървят от години :wub: Весели празници :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мене се оправи :lock: Има едни слухове , но дано си останат само такива - за спирането на Замунда, но те вървят от години :wub: Весели празници :clap:

И аз влязох безпроблемно в замунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...